آژانس هواپیمایی فارا گشت کوروش کبیرآژانس هواپیمایی فارا گشت کوروش کبیر
فراموشی رمز عبور ؟

تور یزد فرود

رزرو تور یزد در 7 دقیقه

455 امتیار کابران
تور کیش و سفر به کیش و استفاده از تور لحظه آخری کیش یکی از بهترین جاهای دیدنی وو تفریحی ایران می باشد، جاییکههه دریای نیلگون خلیج فارس رو می بینیم، در کنار سواحل سفید ماسه ای آن لذت آرامش دریا را با تمام وجود حس میکنیم ، جزیره ای همیشه گرم و آروم و آفتابی. برای شما در کمترین زمان ممکن ( فقط 7 دقیقه ) این تور را رزرو میکنیم بعد از مدت ها کار و تلاش ، استراحت و تفریحی آرامش بخش به جایی مفرح و زیبا بروید و برای مدتی دور از هر فکر و خیال و استرس، استراحت کنید ..

قیمت تور کیش
جاهای دیدنی کیش
promo box image1

آشنایی با مراحل مختلف رزرو تور یزد

رزرو تور یزد بصورت حضوری

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

شرایط لازم برای رزرو تور یزد

سن مسافر

برای سفر به یزد در قالب تور یزد محدودیت سنی وجود ندارد ، فقط افرادی که به سن قانونی نرسیده اند باید با یکی از اقوام درجه یک سفر کنند برای سفر به یزد در قالب تور کیش محدودیت سنی وجود ندارد ، فقط افرادی که به سن قانونی نرسیده اند باید با یکی از اقوام درجه یک سفر کنندفقط افرادی که به سن قانونی نرسیده اند باید با یکی از اقوام درجه یک سفر کنندفقط افرادی که به سن قانونی نرسیده اند باید با یکی از اقوام درجه یک سفر کنند

افرادی که با هم قصد سفر دارند و میخواهند در یک اتاق باشند باید محرمیت شرعی داشته باشند این محرمیت شامل حال اقوام هم میشود در غیر اینصورت میتوانید اتاق جداگانه رزرو کنند

قیمت تور یزد از تهران

کافیه که به ما بگی دوس داری از کدوم شهر به… !
یزد سفر کنی؟

promo box image1

جاهای دیدنی شیراز

قالی بافی شیراز

قالی بافی، همواره یکی از صنایع مهم دستی ایرانیان بوده است در میان عشایر استان فارس هنوز زیباترین هنر دستی، قالی بافی است که آمیزه ای است از کار و تلاش و هنر که با دست‌های سخت کوش زنان عشایر بافته می شود. در میان این بافته ها نوعی فرش به نام گبه بافته می شود گبه تجلی زیبایی، طراوت و شادی زندگی عشایری است که مانند پیراهن های رنگ به رنگ زنان قشقایی موجی از رنگها ی شاد طبیعت را درخود جای داده است زمینه اصلی این فرش، دشتهای سرسبزی است که عشایر در آنها زندگی می کنند. انگار تمامی زیبایی های طبیعت در زمان کوچ به دست دختران و زنان هنرمند قشقایی بر این فرشها ی کوچک نقش بسته است.

پارچه بافی شیراز

در گذشته در شهرهای شیراز و کازرون پارچه های ابریشمی نخی و پشمی بافته می شد و شهرت بسیار زیادی را دارا بود.

حصیر بافی شیراز

بوریا بافی و سبدبافی در استان فارس رواج دارد و بهترین نوع بوریا متعلق به شهر کازرون است. سبد بافی قشقایی ها از منظر شکل و نقش بسیار جالب است.

نقره کاری و مسگری شیراز

ظروف مسی و نقره کاری از جمله صنایع مهم استان فارس می باشد مسگری و نقره کاری شیراز نیز شهره خاص و عام می باشد. این اثرهای هنری در سراسر بازارهای شیراز یافت میشوند و همواره میشود نهایت تلاش،هنر و زیبایی محصولات استادان هنر ایرانی را مشاهد کرد و الحق که جای این اثرهای زیبا در هر خانه ایرانی خالی میباشد. اثرهای هنری که چشم را نوازش و روح را جلا میدهند

خاتم کاری شیراز

مهمترین صنعت دستی استان فارس، خاتم کاری شیراز است و بهترین نوع خاتم نیز در این شهر تولید می شود. منبت کاری نیز در استان فارس رواج زیادی دارد. همچنین منبت کاری و کنده کاری آباده شهرتی بسزا دارد. در استان فارس صنایع دیگری مانند تلکلی دوزی، گیوه دوزی، نمدمالی، خراطی، چرم سازی، سنگ تراشی و شیشه گری نیز رایج است.

حافظیه شیراز

برای بعضی اصل سفر به استان فارس برای زیارت مزار حافظ است. آرامگاه حافظ در شمال شهر شیراز، پایین‌تر از دروازه قرآن، چهارراه ادبیات در یکی از قبرستان های معروف شیراز به نام خاک مصلی قرار دارد.

نخستین بنای آرامگاه ، به دستور میرزا ابوالقاسم گورکانی؛ حکمران فارس در سال 865 قمری ساخته شد.
در آن زمان شمس الدین محمد یغمایی وزیر ابوالقاسم گورکانی، بر فراز قبر حافظ عمارت و گنبدی ساخت که جلوی آن نیز حوضض آب قرار داشت.
در زمان شاه عباس، این آرامگاه مورد مرمت قرار گرفت. کریم خان زند نیز به علت خرابی های این بنا، ساختمان زیبایی به سبکک بناهای آن دوره بر مدفن خواجه شیراز ساخت. همچنین در جلو آن تالاری با 4 ستون سنگی یکپارچه و بلند برای آرامگاه حافظ طراحی و اجرا شد.
ستون های سنگی بلند با نقش شاخ و برگ و گل رنگی ساخته شد و به دستور کریم خان زند سنگ مرمر نفیس برای قبرر خواجه تهیه و غزل معروف حافظ با این مطلع با خط خوش نستعلیق بر آن نوشته شد:
مژده وصل تو کو کز سر جان برخیزم طایر قدسم و از هر دو جهان برخیزم
پس از کریم خان زند، در سال 1295 معتمد الدوله فرهاد میرزا؛ والی فارس نرده آهنی اطراف قبر خواجه شیراز کشید و اینن آرامگاه را مرمت کرد.
در سال 1317 قمری ملا شاه جهان زردشتی، تصمیم به تخریب و بازسازی بنای جدیدی برای آرامگاه حافظ می گیرد، اما باا مخالفت یکی از سادات شیراز مبنی بر این که یک زرتشتی می‌خواهد چنین کاری بکند، آرامگاه حافظ تخریب می شود و شکستگی در سنگ قبر خواجه به وجود می آید.
بعد از این واقعه، آرامگاه حافظ به شکل نیمه ویران می ماند تا سال 1319 قمری. در آن سال منصور میرزا فرمانفرمای فارس بهه دستور مظفرالدین شاه تعمیراتی در این آرامگاه صورت می‌دهد.
در سال 1311 شمسی فرج الله بهرامی نیز تعمیراتی اساسی در باغ، آرامگاه و دیوارهای اطراف آن انجام می دهد.
این اثر تاریخی که قدمت آن به دوره مظفریان برمی گردد، در سال 1316 شمسی به دستور رضا پهلوی و با طرح ؛ معمار مشهورر فرانسوی، با حفظ 4 ستون به شکل امروزی تجدید بنا شد. همچنین در جنوب آن، باغ و نارنجستان زیبایی با 2 حوض مستطیل ساخته شد.
آندره گدار فرانسوی که در آن زمان مدیرکل باستانشناسی بود، دستور داد 4 ستون دوره زندیه در جای خود حفظ شود و 166 ستون در اطراف آن اضافه و ایوان فعلی ساخته شود.
جمع کل بنای حافظیه در آن سال 2200 مترمربع بود و با یک ایوان 20 ستونی به 2 قسمت تقسیم می شد. قبر حافظ شیرازیی نیز در وسط محوطه شمالی و یک متر بلندتر از اطراف که به وسیله 5 ردیف پله در دسترس است، قرار دارد.
در دوره جمهوری اسلامی و در سال ۱۳۸۶ اولین مرمت جدی و بازسازی، تمیز کردن سطح مسی روی گنبد، مرمت بخش هایی خراب ساختمان های اطراف و همچنین متصل کردن مقبره‌ها و باغ های اطراف به مجموعه صورت گرفت.
حافظ شیرازی از جمله مشاهیر است و آرامگاه وی نیز یکی از معروف ترین جاذبه های گردشگری شهر شیراز به حساب میی آید. به طوری که سالانه گردشگران داخلی و خارجی فراوانی برای دیدن این آرامگاه به شیراز سفر می کنند.
آرامگاه خواجه شمس الدین محمد حافظ شیرازی، در سال 1354 توسط وزارت فرهنگ و هنر با شماره 1009 در فهرست آثارر ملی ایران به ثبت رسید.

سعدیه شیراز

سعدی شیرازی شاعر قرن هفتم ، آرامگاه سعدی در شمال شرقی شیراز در دامنه کوهی به نام (پهند) و در بلوار بوستان قرار دارد.

این آرامگاه سعدی اقتباسی از كاخ چهلستون اصفهان است و ابنیه قدیم را توام با معماری جدید دارا می باشد. ایوانی با ستونهای چهار ضلعی بلند با تزئینات كاشی كاری در جلو بقعه واقع شده است و گنبد كاشی فیروزه رنگ بر فراز بقعه جلوه خاصی دارد . درون بقعه كتیبه هایی كاشی كاری حاوی بخشهایی از گلستان و بوستان و لوحه ای كه تاریخچه ساختمان را معلوم می سازد  دیوارها را زینت بخشیده است. بنای قبلی آرامگاه از دوران كریم خان زند شامل دو اطاق بزرگ در دو طرف ایوان پله طاق نما و غرفه های كوچك در وسط بوده است و در یك اطاق آرامگاه سعدی در اطاق دیگر قبر مرحوم شوریده فصیح الملك شاعر معروف شیرازی در قرن اخیر قرار داشت .

آتشکده میل یا اژدها شیراز

آتشکده میل اژدها یا برج نورآباد تنها اثر بازمانده از دوره اشكانیان در استان فارس، در هفت کیلومتری غرب شهر نورآباد ممسنی در شمال غربی استان فارس قرار دارد. این اثر که در دره‌ای فاقد آبادی در كنار كوه تنگ كله واقع است و به نام های دیمه‌میل، میل اژدها و میل آزاد نامیده می شود. این میل در کنار یکی از راه‌های مهم باستانی و در دامنه کوهی سنگلاخ و نسبتا سرسبز قرار دارد. میل اژدها یکی از معدود مناره‌هایي است كه از دوران‌ پیش از اسلام باقي مانده و در زمان اشکانیان ساخته شده است. این اثر از لحاظ شكل و ظاهر مانند كعبه زردشت و برج زندان شهر پاسارگاد، چهارگوش است. بلندای برج بیش از هفت متر و پهنای هر ضلع آن در پایین چهار متر و در بالا 40/3 متر است و از سنگ رگه سفید به طول های مختلف ( برخی ۴۴ و برخی ۱۹ سانت) بسیار دقیق، منظم و با مهارت ساخته شده است.
در داخل قسمت بالایی برج ، پلكانی به بلندای ۱۰/۵ و پهنای ۵۹ سانتی متر وجود دارد. این قسمت در سمت جنوب و در ارتفاعع سه متری واقع شده و چنین به نظر می رسد كه با نردبان به این قسمت می رسیدند و سپس از پلكان بالا می رفتند. در این برج آتش مقدس نگهداری می شد و از آنجا آتش را به سایر نقاط می بردند. آتشدانی نیز بر فراز برج وجود داشت. “واندنبرگ” باستان شناس، برآن است كه برج نورآباد فقط به روی روحانیان باز بود و نیایش كنندگان ، تنها می توانستند آتش را ببینند. بنابراین آتشدان ها و آتشكده ها سرباز بودند. در دوره پهلوی دوم، میله فلزی از وسط قطعات سنگ های برج نور آباد گذراندند تا از فروپاشی آن جلوگیری شود.به‌طور کلی میل‌ها در زمان اشکانیان و ساسانیان کاربرد فراوان داشته و بعدها در دوران اسلامی نیز این میلها را در مناره‌ها نیز می‌توان مشاهده کرد.از کاربردهای میل اژدها می‌توان در راهنمای کاروانان و اطلاع رسانی و دیده‌بانی وشاید آتشکده و… نام برد. این اثر تاریخی به شماره ۳۵۶ در فهرست آثار باستانی ملی ایران ثبت شده است.

ارگ کریمخانی شیراز

ارگ کریمخان در مرکز شهر شیراز در میدان شهدا قرار دارد. بعد از ساختن این ارگ به عنوان محل زندگی خود کریمخان شیراز را پایتخت خود قرار داد.

ارگ کریم خان در مرکز شهر شیراز قرار دارد. این ارگ در دوره سلطنت سلسله زندیه ساخته شده است و پس از اینکه کریم خان زند شیراز را به عنوان پایتخت خود و این مکان را به عنوان مکان زندگی خود انتخاب کرد، به ارگ کریمخان معروف شد.

در زمان سلطنت سلسله پهلوی از ارگ به عنوان زندان استفاده شد که آسیب هایی به آن وارد شده است. در سال ۱۳۵۰ این ارگ به اداره فرهنگ و هنر وقت واگذار شد. این بنای بزرگ اکنون زیر نظر سازمان میراث فرهنگی جمهوری اسلامی ایران اداره می شود و از چند سال پیش کار مرمت این بنا آغاز شده است تا به عنوان موزه بزرگ فارس مورد استفاده قرار گیرد.

تاریخچه
ساخت ارگ بین سالهای ۱۷۶۶ و ۱۷۶۷ میلادی انجام شد و کریمخان بهترین معماران زمان خود را جهت ساخت آن بکار گرفت.. او همچنین بهترین مصالح را از داخل و خارج کشور تهیه و ساخت بنا را به سرعت تمام کرد.

این بنا در دوره زندیه به عنوان محل استقرار حکومت و در دوره قاجاریه به عنوان محل زندگی فرمانداران محلی استفاده می شد. عبدالحسین میرزا فرمانفرما حکمران فارس، دستور به بازسازی مینیاتورهای نقاشی شده در این بنا داد.

طراحی بنا
بنای ارگ ترکیبی از دو معماری مسکونی و نظامی است. بخش درونی ارگ با ایوان ها و اتاق‌های نقاشی شده، آبنماها وو باغچه ها از ظرافت خاصی برخوردار است. سه ضلع شمال، جنوب و غرب هر یک دارای یک ایوان و شش اتاق مسکونی در دو طرف آن است. ضلع شرقی شامل حمام خصوصی و برخی امکانات خدماتی است.

برج و باروی چهارگانه به انضمام خندقی که سابقاً دور آن حفر شده بود نیز نقش دفاعی بنا را بر عهده داشته اند. ضخامت دیوارها در پایه ۳ متر و در بالا ۸/۲ متر است. ارتفاع برجها نیز ۱۵ متر می باشد و از آجر ساخته شده اند.

باغ دلگشا شیراز

این باغ در شرق شیراز و تقریباً نزدیک آرامگاه سعدی بنا شده و به خاطر نارنجستان زیبا و بزرگ و آب نماهای دیدنی‌اش شهرت دارد.مکانی بسیار زیبا همراه با فواره های آبی و نمایی دلنواز ساختمان مرکزی باغ که در میان درختان و بوته ها خودنمایی میکند

دروازه قرآن شیراز

این دروازه در میدان قرآن – تقاطع بلوار هفت تنان و ربانی شیرازی قرار گرفته است و قرآنی بالایش گذاشته‌اند تا مسافران به برکت آن سفری بی‌خطر داشته باشند.

دروازه قرآن یکی از نمادهای، تأثیر قرآن بر زندگی مردم ایران و از بناهای ارزشمند اسلامی در کشور ما به شمار می آید.
دروازه قرآن، بنایی است اسلامی ایرانی که با معماری خاص خود در ورودی تعدادی از شهرهای ایران خودنمایی می کرده و میی کند.از اینکه در طول تاریخ چه تعداد دروازه قرآن و در چه شهرهایی بنا شده است، اطلاع دقیقی در دسترس نیست؛ امّا گزارش های تاریخی و نیز بناهای باقی مانده، حکایت از اهمیت این گونه بناها در فرهنگ دینی مردم ایران دارد.در میان دروازه قرآن هایی که در ایران وجود داشته و دارد، دروازه قرآن شیراز، هم از نظر قدمت و هم از دیدگاه شهرت عمومی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
در شمال شهر شیراز در مسیر اصفهان به شیراز در میانه کوه های بابا کوهی و چهل مقام، تنگ راهی وجود دارد که آن را تنگهه الله اکبر می خواندند.در کناره راه اصلی،بنای تاریخی به چشم می خورد که مشهور به دروازه قرآن است.وجه تسمیه این بنا ـ دروازه قرآن ـ به خاطر قرآنی است که در درون اتاقکی بر بالای این بنا جای داده شده است.

درباره بنای اصلی دروازه قرآن شیراز گفته اند: در زمان حکومت شیعی آل بویه، هنگامی که عضدالدّوله دیلمی در فارس حکومت می کرد. در حدود سال 328 (هـ.ق) به دستور او بنای دروازه شیراز نهاده شد تا قرآنی را بر بالای دروازه گذاشته تا مردم، هنگام ورود و خروج از زیر قرآن رد شوند و مسافران به برکت عبور از زیر آن به سلامت،مسافرت خود را به پایان برند.

این دروازه، شامل یک طاق مرتفع از نوع طاق کجاوه ای در وسط طاق با ارتفاع کم در طرفین بوده است.به مرور زمان طاق شکسته و تخریب شد تا اینکه در زمان حکومت کریم خان زند( 1172 ـ 1193هـ .ق) مجدداً این دروازه را بازسازی نموده و در قسمت فوقانی اتاقکی ساختند و دو جلد قرآن نفیس به خط ثلث در آن جای دادند. در زمان قاجاریه که چند زلزله شیراز را تکان داد، این دروازه آسیب هایی دید، امّا به وسیله محمد زکی خان نوری مورد بازسازی و مرمّت قرار گرفت.

این بنا تا سال 1315 شمسی بر پا بود تا اینکه در طرح توسعه راه شمالی شیراز این بنا را که بر سر راه بود، تخریب و قرآن های آن را به موزه پاریس منتقل کردند.

از دروازه توصیف شده، تصویرهایی در دست است که در بالای آن اتاقی با پنجره مشبّک وجود دارد. در سال 1327 شمسی یکی از بازرگانان مشهور شیراز به نام حاج حسین ایگار معروف به اعتماد التجار،آستین همّت بال زده و دروازه جدید را با فاصله کمی از دروازه کهن برپا داشت. دروازه جدید در اندازه بزرگتر، شامل دهانه قوس تیزه دار و دو ورودی کوچک بر روی جرزهای دو طرف و اطاق مستطیل شکلی بر فراز آن برای گذاشتن قرآن برپا گردید.در این بنا، آیاتی از قرآن را به خط ثلث و نسخ دور تا دور در دروازه قرآن نقش کرده اند؛در پیشانی شمالی این طاق آیه :«انّ هذا القران یهدی للتی هی اقوم» .(سوره اسراء، آیه 9) و بر پیشانی جنوبی و سمت شهر شیراز آیه :«قل لئن اجتمعت الانس و الجنّ علی…».(سوره اسراء، آیه 88) و در گوشه غربی طاق آیه :«انّا نحن نزّلنا الذّکر» و ادامه آیه در گوشه شرقی: «و انّا له لحافظون» (سوره حجر، آیه 9) نوشته شده است.

تخت جمشید شیراز

تخت جمشید در 57 کیلومتری شیراز در جاده اصفهان و شیراز واقع شده است. تخت جمشید یا (پارسه، پرسپولیس) نام یکی از شهرهای باستانی ایران است که طی سالیان بسیار ، پایتخت باشکوه و تشریفاتی پادشاهی ایران در زمان امپراتوری هخامنشیان بوده‌ است. ساختن تخت جمشید در زمان داریوش اول در حدود 518 ق . م ، آغاز شد. این بنا در محوطة وسیعی واقع شده که از یک طرف به کوه رحمت و از طرف دیگر به مرودشت محدود میباشد.
این ساختمانها بر روی پایه‌هایی ساخته شده که قسمتی از آنها صخره های عظیم و یکپارچه بوده و یا آنها را در کوه تراشیده‌اندد . در نخستین روز سال نو ۲۳ قوم مختلف از کشورهای گوناگون با پیشکش‌هایی متنوع در تخت جمشید جمع می‌شدند و هدایای خود را به شاه پیشکش می‌کردند.باور تاریخدانان بر این است که اسکندر مقدونی سردار یونانی در ۳۳۰ پیش از میلاد، به ایران حمله کرد و تخت جمشید را به آتش کشید و احتمالاً بخش عظیمی از کتاب‌ها، فرهنگ و هنر هخامنشی را با اینکار نابود نمود. با این‌حال ویرانه‌های این مکان هنوز هم برپا است و باستان شناسان از ویرانه‌های آن نشانه‌های آتش و هجوم را بر آن تأیید می‌کنند. این مکان از سال ۱۹۷۹ یکی از آثار ثبت شدهٔ ایران در میراث جهانی یونسکو است. آمار بازدید کنندگان از تخت جمشید در سال 1392 عبارت است از حدود 757.615 نفر گردشگر ایرانی و خارجی.

باغ ارم شیراز

باغ ارم که یکی از باغ‌های بی‌نظیر ایران است به علت سرونازهای زیبایش شهرت یافته و امروزه به نام باغ ارم یا باغ گیاه شناسی معروف است.

باغ ارم بيش از 110 هزار مترمربع مساحت دارد و عمر طولاني اش باعث شده است در هر دوره تاريخي گياهاني جديد در آن کاشته شود و برخي از گياهان باغ، از کشورهاي ديگر به آن آورده شده اند و همين تنوع گونه هاست که باعث شده است باغ به نمايشگاهي بي نظير از گل و گياه تبديل شود.
پيشنهادمان باغ ارم شيراز است؛ باغي که گرچه در سفرنامه هاي قرن هاي دهم و يازدهم هجري به آن اشاره شده است کهه يعني مردم آن روزگار هم به ديدارش مي آمده اند اما به هر حال باغ زيبايي اش را مديون دوره زنديه است که نور چشم کريم خان زند شد و پس از آن مدتي در دست سران ايل قشقايي و قاجار بود و عمارت داخل آن هم در همان زمان ساخته شد.
در زمان قاجاريه اين باغ به مدت 75 سال به دست سران ايل قشقايي افتاد. در اين زمان عمارتي در اين باغ ساخته شد. اما درر زمان سلطنت ناصر الدين شاه قاجار عمارتي ديگر توسط حسين علي خان نصير الملک پي ريزي شد که با مرگ او خواهر زاده اش ابوالقاسم خان نصيرالملک امور باغ ارم را به دست گرفت و عمارت نيمه کاره را تکميل کرد. اين عمارت تا کنون پابرجاست.
شيوه معماري عمارت باغ ارم با ويژگي هايي که دارد مثل ساير بناهاي آن دوره پيرو معماري زنديه و صفويه است. عمارت اصليي باغ ارم در غرب باغ قرار دارد. اين عمارت رو به شرق و سه طبقه است، و از لحاظ معماري، نقاشي، حجاري، کاشي کاري و گچ بري شاهکار صنعت و هنر دوره قاجاريه به حساب مي آيد. طبقه زيرين که هم سطح زمين است در وسط داراي يک تالار اصلي به نام حوضخانه است. دو طرف اين حوضخانه دو راهرو است و در انتهاي هر دو راهرو پله هايي براي رفتن به طبقه بالا ساخته شده است. در دو طرف راهروها هم دو سالن بزرگ قرار دارد.
کنار سالن ضلع جنوبي آشپزخانه خيلي وسيعي است. طبقه دوم عمارت ، در وسط ايواني بزرگ با دو ستون بلند دارد. در پشتت ايوان يک سالن بزرگ واقع است و دو جانب آن دو راهرو است که بالاي آن دو گوشوار قرار دارد و چهار اتاق هم در طرفين راهروهاست.
در دو طرف ايوان بزرگ دو ايوان کوچک رو به مشرق قرار دارد. اين ايوان ها هرکدام داراي دو ستون سنگي يکپارچه کوچکک هستند. انتهاي شمالي و جنوبي عمارت هم دو راهرو است. در ضلع جنوبي اين طبقه هم در بالاي آشپزخانه طبقه زيرين يک آشپزخانه وسيع و به همان اندازه وجود دارد.
طبقه سوم در وسط داراي يک سالن بزرگ مشابه سالن طبقه دوم است که پنجره هاي آن به ايوان اصلي باز مي شود و در دوو طرف اين سالن دو راهرو واقع است. در جنب راهرو ضلع شمالي عمارت دو اتاق در جنب راهرو ضلع جنوبي يک اتاق و يک سالن بزرگ است. دو ايوان هم در دو طرف همانند ايواني هاي طبقه دوم و درست بالاي آنها قرار دارد. بالاي آشپزخانه طبقه دوم در طبقه سوم به صورت تراس ساخته شده.

درهاي ورودي باغ ارم در ضلع شمالي قرارداد و به طرف بلوار ” ارم” باز مي شود. سر در ورودي اصلي که به عمارت نزديک تر است در سال هاي اخير بر جاي سر در قبلي آن به طرز زيبايي از آجر ساخته شده است. درگاه ديگري هم در همين سمت و در انتهاي باغ قراردارد که در سال 1344 هجري قمري ايجاد شده است. بر بالاي جبهه خارجي اين سر در کتيبه اي از سنگ مرمر نصب شده و دو کتيبه کاشي نيز در طرفين آن به چشم مي خورد.

حمام وکیل شیراز

حمام وکیل یکی از حمام های تاریخی ایران میباشد که بین حمام های تاریخی شیراز از همه معروف تر و مورد توجه تر میباشد، این حمام تاریخی نمونه کاملی از پیشرفت معماری حمام در دوره زندیه هستش ، این حمام دارای فضاهایی مثل رختکن، گرم خانه، خزینه و بخش شاه نشین میباشد که گفته می شود فقط شخص شاه یا شاید دیگر بزرگان از آن استفاده می کردند . سربینه حمام به شکل هشت ضلعی و هشت ستون رنگی، شقف گنبدی بنا رو نگه می دارند. این سقف به خاطر تصویری آهک بری روی آن نقش بسته، بسیار معروف و بازدید کنندگان رو مجبور می کند کمی سر به هوا حرکت کنن تا تمام این زیبایی را ببینند و کیف کنند

مسجد وکیل شیراز

در نزدیکی حمام و موزه و آب انبار و ارگ ساخته شده است این بنا یکی از بناهای زیبا و مستحکم دوره زندیه ‌می‌باشد که از لحاظ هنری و معماری دارای اهمیت زیادی است.این مسجد به دستور کریم‌خان زند ساخته شده ، طرح این مسجد دو ایوانی بوده و دارای دو شبستان جنوبی و شرقی میباشد. که مشتمل بر صحن دلباز و شبستانی با 48 ستون سنگی است.

خانه زینت الملوک

این خانه تاریخی که ساخت آن در حدود سال 1290هـجری قمری توسط علی محمدخان قوام الملك آغاز شد و در سال  1305 هجری قمری  توسط نوه او یعنی محمدرضا خان قوام پایان یافت. از جمله معماریهای دوران قاجاریه است و در حقیقت اندرونی قوام الملک بوده است. کاشی کاری‌ها و آئینه کاری‌های این بنا بسیار زیباست.

عمارت شاپوری شیراز

عمارت شاپوري نام مجموعه اي است دو طبقه، با زيربناي 840 متر كه در باغي زيبا به وسعت 4635 متر مربع ساخته شده و در منطقه مركزي شهر شيراز ، در محله اي با قدمت 100ساله، معروف به انوري قرار دارد.
منزل شاپوری مربوط به اوایل دوره پهلوی است و در شیراز، خیابان انوری، روبروی خیابان اهلی واقع شده است. این اثر در تاریخخ ۱۶ مهر ۱۳۷۹ با شمارۀ ثبت ۲۷۸۱ به عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.
این اثر از سالهای ۱۳۱۰ تا ۱۳۱۵ توسط استاد ابوالقاسم مهندسی معمار معروف شیرازی بنا شده است و متعلق بهه عبدالصاحب شاپوری از تاجران بزرگ شیراز بوده است.

آرامگاه شاهچراغ

سومین زیارتگاه ایران، مدفن احمدبن موسی، برادر امام رضا(ع) در شهر شیراز است. این آرامگاه در کنار میدانی به نام احمدی قرار دارد.

آرامگاه حضرت سید میر احمد برادر حضرت امام رضا (علیه‌السلام) امام هشتم شیعیان، در شیراز، در محله‌ای که به محلهٔ سردزک معروف، واقع شده است. این محله اکنون به محلهٔ بازار مرغ و محلهٔ سر باغ و محله سنگ سیاه و حصار جنوبی شهر و محلهٔ لب آب پیوسته است. حضرت احمد (ع) در نزد پدرش امام موسی کاظم(ع)، از جایگاه و احترام ویژه ای برخوردار بوده است.

مسجد جامع عتیق شیراز

عمروبن لیث صفار در سال 276 ه.ق این مسجد را ساخته است و قدیمی ترین مسجد جامع فارس است.کهن ترین و نخستین مسجد شیراز است که به آن مسجد جمعه، مسجد الاقصی، مسجد آدینه و مسجد جامع هم میگویند. این مسجد یکی از عجیبترین مساجد است که بنای زیرین آنرا متعلق به قبل از اسلام می دانند. این مسجد در شرق حرم شاهچراغ قرار گرفته و از داخل حیاط شاهچراغ و از طریق بازار نوساز، راهی به آن وجود دارد.

مسجد جامع نو شیراز

واقع در مقابل شاه چراغ، نام قدیمی آن مسجد اتابکی بوده و در سال 598 ه.ق توسط اتابک سعدبن زنگی بنا شده است.در ساختمان مسجد نو در حال حاضر هیچ کاشی کاری و کار هنری دیده نمی‌شود، اما پیشانی طاق‌های بزرگ با کاشی کاری معرق به خط ثلث تزیین شده‌است. تا حدود ۶۰ سال پیش به دلیل وجود چند درخت چنار در وسط صحن، این مکان گردشگاه مردم شیراز بود و آب قنات خیرات از وسط آن جریان داشت.

بازار وکیل شیراز

این بازار یکی از شاهکارهای معماری سنتی ایران است و جنب حرم شاهچراغ واقع شده است.این بازار به فرمان کریم خان زند ملقب به وکیل الرعایا در سال‌های (1172-1193هـ.ق) ساخته شد.

بازار وکیل در مرکز شهر شیراز (شرق میدان شهدا) قرار گرفته است و مسجد و حمام تاریخی وکیل نیز در کنار این بازار قرار دارند. معماری این بنا برگرفته از بازار قیصریه لار و بازارچه بلند اصفهان است اما عرض بازار وکیل بیش از سایر بازارهاست.

همچنین 74 دهانه طاق ضربی بازار با ارتفاع بیش از 11 متر ، بلندتر از طاق سایر بازارهاست.

بهشت گمشده شیراز

«بهشت گمشده» ایران در منطقه کامفیروز فارس با جاذبه های طبیعی شگفت انگیز، به مانند قطعه ای از بهشت بر روی زمین می درخشد.

بهشت گمشده یا تنگ بستانک از جاذبه های شگفت انگیز طبیعی فارس است که در منطقه کامفیروز در فاصله 120 کیلومتری شمال غربی شیراز قرار دارد. بهشت گمشده در منطقه ای به وسعت 20 هزار هکتار واقع شده و ارتفاع آن از سطح دریا یک هزار و 740 متر است.
این منطقه در حوزه آبخیز سد درودزن واقع شده و سالیانه 33 میلیون متر مکعب آب از آن می‌گذرد.
این دره سرسبز از کوه های نسبتا مرتفعی در مرز انتهای دهستانهای کامفیروز و بیضاء (شهرستانهای مرودشت و سپیدان) بهه طرف دشت کامفیروز کشیده شده است.
پوشش گیاهی مناسب، آبشارهای کم ارتفاع طبیعی و آب فراوانی که از مظهر چشمه ها از کوه در مسیر دره به طرف پائینن سرازیر می شود موجب شده که این منطقه از زیبایی شگفت انگیزی برخوردار باشد. پوشش گیاهی این منطقه شامل بنه، پسته کوهی، بادام، بخورک، کیالک، انجیر، چنار، به، گردو است.گونه های جانوری این منطقه نیز شامل قوچ، میش، بز وحشی، خرس، سمور، کلاغ و گونه هایی از پرندگان شکاری است.

زیبایی های خاص و خارق العاده ای که ناشی از طبیعت است این منطقه را به واقع به قطعه ای از بهشت بر روی زمین تبدیل کرده است. درختان سربه فلک کشیده، چشمه های جاری و آب فراوان به واقع زیبایی شگفت انگیزی را در این پهنه ایجاد کرده که هر بیننده ای را به تماشا و لذت از این همه زیبایی وا می دارد.

 چرا برای سفر خود فارا گشت کوروش کبیر را انتخاب کنیم؟

 

اخلاق خوب کارمندان

مناسب ترین قیمت

مورد تایید سازمان میراث فرهنگی و گردشگری

پشتیبانی قدرتمند

سوالات متداول

تور یزد به چه صورتهایی برگزار میشود؟

  • تور یزد بصورت هوایی با بلیطهای چارتر یا سیستمی اجرا میشود که نوع بلیط تاثیر زیادی بر قیمت دارد

  • اتاقها بر اساس تعداد تختی که در اتاق قرار گرفته اند دسته بندی میشوند و قاعدتا در اتاق دو تخته دو نفر میتوانند اقامت کنند و در اتاق شش تخته شش نفر ، فرق این اتاقها بجز تعداد نفراتی که در اتاق قرار میگیرند معمولا شامل تفاوت نرخ هم میشوند مثلا وقتی اتاق شش نفره انتخاب میشود برای شش نفر هزینه هر نفر کمتر میشود و تور ارزان تر میشود ولی بهمان نسبت فضای آزاد برای هر نفر کمتر.این نکته را باید مدنظر داشته باشید که کسانی که در یک اتاق قرار میگیرند باید همه باهم محرم شرعی باشند

  • طبق قانون جهانی هتلها
    تحویل اتاق به مسافر ساعت 14.00 و تخلیه اتاق توسط مسافر ساعت 12.00000 میباشد

بلیطهای سیستمی یک نرخ ثابت دارند و در تمام طول سال با همان نرخ فروخته میشود که این نرخ مصوب سازمان هواپیمایی کشوری میباشد و بهیچ وجه قیمت آن کم نمیشود حتی در ایام خلوتی سفر
که این از معایب آن میباشد ولی کنسل کردن این بلیطها خیلی راحت و طبق قوانین سازمانن هواپیمایی کشوری میباشد دررر ضمن قیمت بلیط کودکان 2الی12 سال نصف خواهد شد و این از محاسن آن میباشد
……………………………………………………………………………………………………………………………
بلیطهای چارتری نرخ متغییر دارند و در طول سال با نرخهای متفاوتی فروخته میشود و معمولاا کمتر از نرخ بلیطهای سیستمییی میباشد و این از محاسن این پرواز ها میباشد ولی کنسل کردن آن معمولا امکان پذیر نیست و اگر امکان داشته باشد با درصد جریمه بالا خواهد بود در ضمن بلیط افراد 2 سال به بالا بزرگسال حساب میشود
—در جمع کل بلیطهای یک خانواده و یا اکثر روزهای سال خرید بلیطهای چارتر خیلی با صرفهه تر و ارزان تر میباشد ، بهمیننن علت غالبا تورها با پرواز چارتر اجرا میشوند که برای شما ارزانتر شود

برای کلیه تفریحات در قشم اعم از دریایی ، جنگهای شاد شبانه و همینطور رستورانها تخفیفاتی مختص شما در نظر گرفته ایم که میتوانید بلیط آنها را از آژانس ما و یا غرفه گردشگری هتلها دریافت کنید تا با قیمت خیلی مناسب لذتی کامل از تمامی تفریحات جزیره کیش ببرید

واحدهای آپارتمانی در کیش وجود دارند که به مسافر اجاره داده میشوند ، این واحدها معمولا مثل یک خانه دارای تمامی امکانات از قبیل تخت خواب ، تلوزیون و ماهواره ، ماشین لباس شویی ، سرویس آشپزخانه برای پخت و پز و… را دارند و مسافر هنگام ورود کلید را دریافت میکند تا هنگام خروج و تحویل واحد آپارتمان در اختیارشان قرار میگیرد ،این واحد ها بصورتهای مختلف استودیو ، یک خوابه ، دو خوابه و سه خوابه میباشند و برخی از آنها دارای استخر و یا دوبلکس هستند ، فقط در این واحدها امکانات خانه داری هتلها و صبحانه آماده وجود ندارد و برای خانواده هایی که بصورت دسته جمعی سفر میکنند از نظر قیمتی بسیار بصرفه خواهد بود.
در عوض هتلها دارای امکانات خانه داری ، روم سرویس ، صبحانه بوفه کامل و امکانات ویژهه هتل هستند که با خیال راحتتت اقامتی مطمئن داشته باشید

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

آیا شما هم میخواهید
مثل همه 3755 نفر مسافر ما هر روز رایگان قیمت تورها و بلیت ها را در موبایل و یا کامپیوترتان دریافت کنید؟