جزایر ناز قشم

 

یکی از جاهای دیدنی قشم که در تور قشم برای شما برگزار میکنیم دیدار از جزایر ناز قشم میباشد

جزایر ناز جزیره قشم

جزایر ناز جزیره قشم

جزیره قشم در مجاورت خود چهار جزیره كوچكتر به نامهای زیر دارد :

  • جزایر ناز
  • هنگام
  • لارك 
  • هرمز

اما از میان همه آنها جزایر ناز جذاب تر و دیدنی تر می باشند.

.

معرفی جزایر ناز

جزایر ناز در 22 کیلومتری شهر قشم واقع شده اند که شامل 2 جزیره بوده و در سواحل شرقى قشم‌ قرار گرفته اند. مردم محلی به این 2 جزیره، دو کرده می گویند. وسعت جزایر ناز تقریباً سه‌ هکتار است. این جزایر فاقد ساحل شنى هستند. ساحل آنها کاملاً با دیواره‌هاى صخره‌اى که ارتفاع آنها پنج تا ده متر می شود، احاطه شده است. سطح این جزایر کاملاً مسطح و صاف است.

با توجه به دیواره های صخره ای بلند و به دلیل نداشتن ساحل شنی، در هنگام جزر آب، که آب دریا کاملاً عقب می نشیند، با ایجاد باریکه ای از خشکی به ساحل قشم متصل می شوند.
هرچند زمان این اتفاق کوتاه است، اما در همین مدت، مسافران و گردشگران تور قشم با ورود به جزایر ناز می توانند از بلندی های آنجا، تنگه هرمز، جزیره لارک و دیگر زیبایی های پهنه آبی خلیج فارس را تماشا کنند.

در دو جزیره ناز کسی سکونت ندارد و فقط ماهیگیران محلی چند سایبان و مكان استراحت از چوب و پلاستیك به صورت موقت ساخته اند. رو به روی جزایر ناز در قشم، ساحل شنی قرار دارد كه مكان مناسبی برای تغذیه پرندگان دریایی و ماهیگیران بومی است. در سراسر فصول سال بازدیدكنندگان و گردشگران بسیاری بویژه در هنگام غروب آفتاب از این محل بازدید می كنند.

این منطقه جزو مناطق مورد علاقه گردشگران تور قشم محسوب می شود. تنها محلی می باشد که با پای پیاده و یا با خودروی شخصی می توان تا فاصله یک کیلومتری داخل آبهای نیلگون خلیج فارس را پیمود و از این  شرایط ویژه به عنوان یکی از جاذبه های مهم گردشگری قشم، بهره و لذت کافی برد.

.

جزایر ناز قشم

جزایر ناز قشم

.

با بالا آمدن آب دریا و ایجاد شرایط مد، گردشگران در جزایر ناز، خود را در پهنه ای از آب دریا، بدون وجود جاده ای برای خروج از آن، گرفتار می بینند. که البته بدون نگرانی از این وضعیت تا جزر مجدد آب، به تماشای قسمتهای مختلف جزایر ناز و همه زیبایی هایی که در آن است، می نشینند. در این مدت شماری از مسافران نیز به تهیه عکس و فیلم می پردازند.
وجود سایت های بکر و منحصر به فرد برای غواصی در محدوده جزایر ناز بر اشتیاق دیدار از این منطقه می افزاید.

شن و ماسه این ساحل از نوع خاصی می باشند و مانند بیشتر قسمت های سواحل بندرعباس گلی و چسبنده نیستند و پس از یک پیاده روی بر روی آب و یا شنا کاملا تمیز و بدون گل می باشید.

تعداد زیادی صدف های رنگارنگ و عروس های دریایی در ساحل ناز به چشم می خورند و زیبایی خیره کننده ای به جزیره داده اند.

.

جزیره ناز قشم

جزیره ناز قشم

.

جزیره قشم از نیمه دوم هر سال شاهد ورود انبوه مسافرانی است که از اقصی نقاط میهن و کشورهای خارجی برای دیدن شگفتی های این منطقه، به جنوبی ترین نقطه ایران، سفر می کنند و بازدید از جزایر ناز در تور قشم یکی از اهداف این گردشگران می باشد.

.

تور زمینی و هوایی

تور زمینی و هوایی

*** برای کسب اطلاعات بیشتر و تعیین بهترین زمان برای سفر به قشم و رزرو تور قشم با شماره تلفن آژانس تماس بگیرید تا مشاوران ما کاملترین اطلاعات را در اختیارتان قرار دهند ***

021-66979177

09128000105