سفر به مشهد

سفر به مشهد

سفر به مشهد

برای سفر به مشهد نیاز است که جغرافیای مشهد را بدانید تا سفر بهتری حرفه ای تری داشته باشید . خراسان يكى از استان‏هاى آباد و گردشگری و توریستی به شمار مي ‏رود .استان خراسان رضوى از نظر جاذبه‏ هاى طبيعى و گردشگری يكى از مناطق ديدنى ايران است. درياچه ‏هاى كوچك چشمه‏ هاى طبيعى ، تفرجگاه‏ها، ، ارتفاعات و قله ‏ها غارها و… از جاذبه ‏هاى اين منطقه به شمار مى‏روند و دلیلی است برای سفر به مشهد.

استان خراسان اماكن مذهبى و زيارتى زیادی را در خود جاى داده است که لذت سفر به مشهد را چندین برابر میکند، از جمله مجموعه مقدس آستان رضوى (حرم مطهر امام رضا(ع)) که مورد توجه مسافران و زائران قرار دارد و سالانه میزبان مسافران زیادی چه برای زیارت چه برای سیاحت می باشد در غالب تور مشهد

از جاهای گردشگری مشهد

آرامگاه فردوسي،توس

آرامگاه‌ حكيم‌ ابوالقاسم‌ فردوسي‌ زيارتگاه‌ طرفدارن ادب‌ پارسي‌ است‌ و علاقه مندان به شاعران فارسی زبان از این بنای دیدنی دیدن میکنند.‌. در جوار فردوسي‌كبير، شاعر نام‌ آور معاصر مهدي‌ اخوان‌ ثالث‌ نيز دفن‌ شده‌ است‌.

آرامگاه حکيم عمر خيام نيشابوري،نيشابور

يكي‌ از ديدني‌ترين‌ باغ‌هاي‌ ايراني‌، باغ‌ آرامگاه‌ حكيم‌ عمرخيام‌ است‌. اين‌ باغ‌ متعلق به خود او بوده است.. اين‌ بنا از آهن‌ و سنگ‌ وبصورت‌ گنبدي‌ رفيع‌ با ده‌ پايه‌ ساخته‌ شده‌ است‌ و پايه‌هاي‌ آن‌ با اشكال‌ هندسي‌ و لوزيهاي‌ بزرگ‌ و كوچك‌ به‌يكديگر متصل‌ گرديده‌اند. بر اطراف‌ پايه‌هاي‌ گنبد، هرم‌هايي‌ از سنگ‌هاي‌ بزرگ‌ و آب‌ نماهايي‌ سنگي‌ ساخته‌اندكه‌ داخل‌ آن‌ها كاشي‌ كاري‌ شده‌ است‌.

تفرجگاه طرقبه،مشهد

اين‌ منطقه‌ به‌ خاطر جريان‌ چشمه‌ها و سرسبزي‌ درختان‌ ازمناطق‌ خوش‌ آب‌ و هواي‌ مشهد محسوب‌ مي‌شود. و قطب گردشگری مشهد میباشد

کاخ خورشيد،توس

این کاخ براي‌ سكونت‌ خانواده‌ سلطنتي‌ احداث‌ شده‌ است‌. اين‌ كاخ‌ استوانه‌اي‌ است‌ كه‌ با سنگ‌هاي‌ مرمر سياه‌ تزئين‌ شده‌ است‌.

از جاهای زیارتی مشهد

بارگاه آقا امام رضا

هشتمین اختر تابناک که قلب استان خراسان می باشد و لذت زیارت امام رضا یکی از اهداف سفر به مشهد میباشد

مسجد گوهرشاد،مشهد

اين‌ مسجد در سال 821 ه . ق‌ توسط‌ گوهرشاد ، زوجه‌ شاهرخ‌ تيموري‌ ساخته‌ شده‌ است‌. مهم‌ترين‌ قسمت‌ اين‌ مسجد ايوان‌جنوبي‌ آن‌ است‌ كه‌ با مقرنس‌ كاري‌ و كتيبه‌هاي‌ نفيس‌ آذين‌ شده‌ است‌.
. اين‌ مسجد يك‌ بار دردوره‌ صفوي‌ در سال‌ 1052 ه . ق‌ و يك‌ بار در دوره‌ قاجاريه‌ تعمير و تزئين‌ شده‌ است‌.

قدمگاه ،مشهد

در اين‌ بقعه‌ يك‌ پارچه‌ سنگ‌ وجود دارد كه‌ بر روي‌ آن‌ اثر دو ردپاي‌ بزرگ‌ منسوب‌ به‌ جاي‌ پاي‌ حضرت‌ امام رضا (ع‌) ديده‌ مي‌شود.

تور زمینی و هوایی

تور زمینی و هوایی

در مشهد اماکن و جاذبه های دیدنی بسیاری وجود دارد که در قسمت وبلاگ تخصصی مشهد میتوانید بررسی نمایید و هر زمانی که قصد سفر به مشهد مقدس و زیارت امام رضا را داشتید به بخش تور مشهد سایت ما مراجعه نمایید و یا با شماره تلفن آژانس تماس بگیرید تا بهترین پیشنهادها را برای این مسافرت آرامش بخش به شما هدیه کنیم و با بهترین قیمت تور مشهد را رزرو نمایید.

02166979177