یکی از سوالهایی که مسافران زیاد از ما میپرسند این است که: چرا تورهای هند زود پر میشوند؟
خوب جواب این سوال بر میگرده به جذابیتها و امکانات و خاص بودن کشور هند از نظر توریستهای کل کشورهای دنیا ، که هر کدام بخشی از شگفتی های کشور هند را هدف سفر به هندوستان خودشون قرار دادند و در بسیاری از وب سایتها و وبلاگها میتوانید خاطرات شیرین و متفاوتی را که درج کردند ببینید و بخوانید.
ما بخشی از این خاطرات و اطلاعات رو در این صفحه برایتان گردآوری کردیم تا با خواندن اون شاید بتوانید به پاسخ سوال ، چرا تورهای هند زود پر میشوند برسید.

هندوستان کشور همزیستی ادیان

هندوستان کشور عجایب باور نکردنی

هندوستان کشور انسانهای باور نکردنی

حتماً شما فیلم های هندی را دیده اید ، برخی صحنه ها دیدنی بوده  ولی غیر قابل باور است. اما به قول یکی از دوستان هندی: اینها برای شما عجیبه ولی برای ما خاطره است.

اوایل باور نمی کردم و این حرف را شوخی می پنداشتم اما با یکم تحقیق یواش یواش دارم باورمی کنم. الان چند تا از نمونه های کوچک و اثبات شده رو براتون می گم تا شما هم مثل من به شک بیفتید و نظرتان نسبت به تور هند متفاوت تر شود.

تور هند
تور هند | رقص و شادی

واقعا چرا تورهای هند زود پر میشوند؟

شاید باور نکنید ولی:

شاید باور نکنید ولی: دربرخی ایالت های هندوستان بابت بلند کردن و پرورش سیبیل به پلیس هندوستان اضافه کاری تعلق می گیرد و هر چه سیبیل بلند تر باشد پایه حقوق و تا حدودی درجه بالاتر میرود.

پلیس هند

پلیس هند

شاید باور نکنید ولی: در هندوستان هرگاه دختری با دندان و یا صورتی معیوب به دنیا آید ، اعتقاد بسیاری از مردم بر این است که ارواح آنها را تسخیر کرده اند. برای رهایی آن دختر و خانواده اش از این موجودات ، او را مجبور به ازدواج با حیواناتی همچون سگ و یا بز می کنند!

شاید باور نکنید ولی : فردی در هندوستان هست که 75 سال است که لب به آب نزده است. البته تعداد این افراد که اینگونه اند کم نیست در هندوستان.

تور هندوستان | مرتاض هندی

تور هندوستان | مرتاض هندی

شاید باور نکنید ولی : افرادی به اسم مرتاض در هند زندگی میکنند که کارهای عجیب الخلقه ای درست جلوی رویتان انجام میدهند که باورتان نمیشود اینها انسان معمولی هستند.

شاید باور نکنید ولی: زنان خانه‌دار هندی ۱۱ درصد از کل طلای جهان را در اختیار دارند ، این میزان طلا بیش از مجموع ذخایر طلای سوئیس ، ایالات متحده امریکا ، آلمان و صندوق بین‌المللی پول است.

طلای بانوان هندی

طلای بانوان هندی

شاید باور نکنید ولی : میزان شادی و رقص و آواز در هندوستان چندین برابر کشورهای دیگر دنیا است و هر روز چندین فیلم و تراک موسیقی جذاب ساخته میشود.

تور هند | رقص و شادی

تور هند | رقص و شادی

شاید باور نکنید ولی :هندوستان جزو ده کشور اول پیشرفته در تکنولوژی و بخصوص برنامه های کامپیوتری میباشند بطوریکه سالیانه چند صد نفر متخصص به نقاط مختلف دنیا برای تحصیلات برتر و یا اداره شرکتها و یا برای شرکت در پروژه های مختلف اعزام میکند.

تور هند | تکنولوژی پیشرفته هند

تور هند | تکنولوژی پیشرفته هند

شاید باور نکنید ولی :در هندوستان از فلفل قرمز بعنوان اسلحه استفاده میکنند و این یک سنت است که از زمانهای خیلی دور بجای مانده است.

تازه اینها گوشه ای کوچک از عجایبی بود که خیلی عادی می باشد و همه در هندوستان آنها را می دانند و با آن زندگی می کنند.جالب اینجاست که بیش از چهارده هزار مورد غیر عادی در سال 2010 در هندوستان به ثبت رسیده است و هر سال به آن اضافه می شود.

اینها را در کنار شایعات و مواردی که دهان به دهان می چرخد بگذارید تا ببینید فیلم های هندی چیزی خارج از عرف هندوستان نیست و براستی برای آنها فیلمهای بالیوود تجدید خاطره است و شاید بخشی از دلایل اینکه چرا  تورهای هند زود پر میشوند؟ و مسافران را مجاب میکند که زودتر برای ثبت نام تور هندوستان اقدام کنند.

رزرو تور هند

خوراکیهای لذیذ و علت چرا تورهای هند زود پر میشوند؟

از این حرفای خسته کننده بیاییم دور شویم بریم سر وقت بحث شیرین خوراکیها….

آشپزی هندی یک سبک بزرگ در نوع آشپزی بین المللی است و در تمام دنیا طرفداران بسیاری دارد. در هر شهر و روستایش فرهنگ خاصی حاکم است و به طبع غذاهای مختلفی هم سرو می شود. اما بعضی از غذاهای هندی آن قدر خوش طعم و ویژه هستند که در هر نقطه ای از دنیا به عنوان غذای هندی شناخته می شوند.

قیمت تور هند | غذاهای هندی

قیمت تور هند | غذاهای هندی

شاید هر فرد عادی ایرانی در طول عمرش به طور میانگین یک یا دوبار به هند سفر کند بنابراین فرصتی برای آزمون و خطا و کشف غذای مورد علاقه در هنگام سفر نیست و با این کار شاید زمانتان را برای چشیدن خوراکی های ناب و معروف هندی از دست بدهید. ما در اینجا برخی از بهترین غذاهای هندی که پیشنهاد می شود حتما آن ها را تست کنید، معرفی خواهیم کرد تا کمی با طیف گسترده ی خوراک های هندی آشنا شوید.

اگر بخواهیم فرهنگ غذایی هند را در یک جمله خلاصه کنیم می توان گفت خوردن غذاهای هندی مانند شیرجه رفتن در دریای ادویجات است. شاید شنیده باشید که خوراکی های هندی بسیار تند هستند اما حقیقت این است که فلفل تنها ادویه ای نیست که در این کشور زیاد استفاده می شود بلکه هندی ها عاشق استفاده از همه نوع ادویه هستند.

علاوه بر طعم دهنده ها و ادویه ها از ترشیجات نیز زیاد در غذاهای هندی استفاده می شود البته اغلب آن ها را به عنوان طعم دهنده ی خارج از غذا و یا در کنار غذا به کار می برند.

غذای هندی

غذای هندی

در غذاهای هندی استفاده از میخک، هل سیاه و سفید، میخک، بادیان، فلفل و برخی میوه ها مانند آلوچه امری عادی است. در این دیار هم مانند بسیاری از کشورهای آسیایی برنج و خوراکی های دریایی زیاد به کار می رود اما اگر طرفدار این غذاها نیستید جای نگرانی نیست زیرا در هند همه نوع غذایی پیدا می شود.

علاوه بر مواد غذایی موجود در غذاهای هندی مردمان هند آداب خاصی هم در خوردنشان رعایت می کنند آن ها اغلب روی زمین می نشینند و با دست غذا می خورند و همیشه سعی می کنند بیش از اندازه ی نیازشان نخورند و اگر کسی هم این کار را انجام داد آن را نشانه ی اسراف می دانند. استفاده از گوشت حیوانات بخصوص گوشت قرمز هم کاری پسندیده نیست و کمتر در خوراکی های اصیل هندی رد پایی از گوشت حیوانات می بینید.

گاهی دین هم در فرهنگ غذایی هندی ها دخیل می شود زیرا بیشتر مرمان ساکن در هند پیرو دین هندو هستند و برای تزکیه ی نفس روزها را روزه می گیرند و شب ها غذای اصلی را میل می کنند به همین دلیل شام با آب و تاب بیشتری سرو می شود.

خوراکیهای لاکچری هند

خوراکیهای لاکچری هند

درست است که خوراکی های هندی در سطح جهان به طعم تند شناخته شده اند اما جالب است بدانید که در هر گوشه ای از این کشور طعم خاصی غالب است و مردمانش ذائقه ی متفاوتی دارند حتی برخی از آن ها غذا را بسیار شیرین ترجیح می دهند. در هر صورت ما در این بخش تلاش کرده ایم غذاهایی که بیشتر در هند استفاده می شوند و به عنوان غذای هندی در دنیا معروف گشته اند را معرفی نماییم.

روغن جوش یا روگان جاش؛ یکی از غذاهای معروف هندی است که بیشتر در کشمیر طرفدار دارد. ماده ی اصلی این غذا گوشت بره است که با رازیانه، فلفل و زردچوبه طعم دار می شود و طعم دلنشینی به خود می گیرد. برخی اعتقاد دارند که این غذا ریشه ای فارسی دارد.

روگان جاش هندی

روگان جاش هندی

غذای کره مرغ ؛ یک خوراک تجملی به حساب می آید و در میهمانی ها و مراسمی که خوراک پر زرق و برق نیاز است به کار می رود. همانطور که از نام این غذا مشخص است مواد اصلی آن مرغ و کره می باشد. در این غذا آن قدر از کره ی آب شده و ادویجات استفاده می کنند که مرغ طعم اصلی خود را از دست می دهد.

مرغ کره ای هندی

مرغ کره ای هندی

 باپااولا ؛ اگر در جستجوی یک وعده غذای کاملا هندی هستید این غذا را از دست ندهید. ماده ی اصلی تشکیل دهنده ی این خوراکی سیب زمینی است اما آن چنان طعم دار می شود که تقریبا ماهیت اصلی خود را از دست می دهد.

در باپا اولو بیشتر از سیب زمینی های محلی استفاده می کنند و آن را با انواع و اقسام موادی چون سرکه، سس خردل، کشک، رب نارگیل، نمک و آب آهک دار مزه دار می نمایند. بعضی ها برای این که باپا اولو را از سادگی خارج کنند به آن ماهی هم اضافه می کنند اما این غذا را اگر از رستوران ها تهیه کنید اغلب بدون ماهی است.

اگر گوشت قرمز می پسندید حتما این غذا را هم دوست خواهید داشت. در بنجاری گوشت قرمز کاملا آبدار تهیه و سرو می شود و آن را با ماست طبخ می کنند. در این غذا طعم فلفل بسیار محسوس است و همین موضوع رنگ و بویی هندی به آن می بخشد، اگر طرفدار گوشت قرمز هستید این خوراک خوشمزه را در هند فراموش نکنید.

کاکوری کباب هندی

کاکوری کباب هندی

اما نزدیک ترین غذا به ذائقه ما کاکوری کبابه یه غذائی شبیه کباب کوبیده خودمون و تخم مرغ وکره و ادویه که طعم فوق العاده ای به کباب کوبیده داده و البته داله کباب هم هست که شبیه چنجه خودمونه ولی در سس مخصوص خوابانده و کباب میکنند .

و اما از اونطرف نمی شه هند بری و نان مهاراجه روتست نکنی.طعم نان کره ای وگوشت یه ترکیب فوق العاده و لذیذ رو برات میسازه که کیف کنی از خوردنش.

در خیابان ها که می روی دوتا غذا به وفور وجود دارد که چنتی و کتی رول که مردم هند به آن علاقه بسیاری دارند.اگه دوست داشتید و با ما سفر کردید در جیپور کنار کاخ بادها و بازار می توانید از چرخی ها و غذا فروشی های سیار آنجا کتی رول روبخرید و نوش جان کنید. خیلی خوش مزه و عالیه  اگه نخوری از دستت واقعاً رفته. البته سیر نمی شی ولی تا شام نگهت می داره تا به هتل برسی. سعی کنید نوشابه قوطی بخرید و نوشابه های باز را استفاده نکنید. چون طعم آب استفاده شده در آن توی ذوق شما می زند .

چامپای گوشت هندی

چامپای گوشت هندی

البته نوشابه محلی دهلی بد نیست و خوش طعمه  ولی اگه دیدید همه دارن چامپای گوشت میخورن یکم احتیاط کنید ، این غذا بی نهایت تنده و طعم دارچین می ده. تازه سس تندم می زنن روش ، گول نخورید  اگر چندتائی میروید گشت یه دونه بگیرید هر کدوم یه گاز بزنید تاگرم شید.تو گرمای شرجی هندوستان واقعاً غذاهای اینچنینی باعث می شه احساس بهتری داشته باشید. البته تو دهلی از فروشندگان خیابانی به هیچ وجه غذا نخرید چون به شدت بیرون روی می گیرید خودشون به این میکروبها عادت دارن.

ولی توصیه می کنم زیاده روی نکنید چون ما عادت نداریم ووقتی برمیگردیم تا یک هفته جوش و خارشو گر گرفتگی منتظرماست.اونجا واسه توریستها ماست و خیار و یه نوع میوه محلی دارن که طعم خیار می ده و مزاجتون رومتعادل تر می کنه ولی هیچی از سوزش غذا ها کم نمی کنه ….

هند ، سیاست ، مذهب ، اتحاد و صلح

پهناوری هند ۳٬۴۰۲٬۸۷۳ کیلومتر مربع (هفتم در جهان، ۲ برابر ایران) است.بیشتر سرزمین هند پست و هموار است و رشته کوه هیمالیا که در شمال کشور قرار دارد باعث شده است که رطوبت و ابرهای باران زا به شمال آسیا نفوذ نکند و در نتیجه هند کشوری پرباران و مرطوب و دارای خاک بسیار حاصلخیز است. و این موضوع یکی از دلایلی است که باعث شده است این کشور بتواند جمعیّت بسیاری را در خود جای دهد.

جمعیت هند در حال حاضر (یعنی سال 1397) ۱٬۲۱۰٬۱۹۳٬۴۲۲ نفر است که دومین کشور پر جمعیت دنیا پس از چین به شمار می آید. بندر بمبئی  با جمعیتی نزدیک به ۱۴ میلیون تن ، پرجمعیت ترین شهر هند است.

هندوستان شگفت انگیز

هندوستان شگفت انگیز

تعدد ادیان در هند در تمام دنیا بی نظیر بوده ، هیچ کشوری نمی تواند با هندوستان در پذیرش ادیان رقابت کند.تصور این همه دین و مذهب و پیروانش که در کنار هم زندگی می کنند که گاهی آموزه های آن ها با هم در تضادند و باعث مشکلات جدی می شود واقعا سخت است ، ولی همیشه این صلح بوده که بین مردم حاکم بوده و بالاتر از هر دین و مذهبی قطعاً صلح کمک کننده به زندگی بهتر است.

هندیان تا حد خیلی زیادی به مذهب خودشان معتقدند و به دستورات آن عمل میکنند که این عمل در استانهای مختلف هند متفاوت است ، ولی جالب اینجاست که همه مردم هند به یکپارچی و اتحاد کشورشان اعتقاد دارند و در اصلیات زندگی با هم متحد هستند و بشدت به نظام مردم سالاری کشورشان اعتقاد دارند و در جهت پیشرفت آن هر کس در حد توانش فعالیت میکند.

مذهب مردم هند

مذهب مردم هند

هندوستان را از هر دید و هر نقطه ای که ببینید شگفت انگیز است ، سیاست های داخلی و خارجی هندوستان به شدت متغیر بوده و جالب تر این است که با این همه فرود و صعود های متوالی به مرور به کشورموثرو مهمی تبدیل شده است .سیاست خارجی هندوستان سیال بوده وبه هیچ کشوری وابسته نشده و با هیچ کشوری به جز آمریکا دست دوستی نداده است.

سیاست های داخلی 20 سال اخیر هندوستان باعث شده استعدادهای بسیاری در این کشور شکوفا شده و هندوستان بعد از آمریکا قطب نرم افزار و سیستمهای اتوماسیون و آی تی دنیا شود به طوری که مایکروسافت غول نرم افزار دنیا طراحی ویندوز 8 و 10 خود را به هندی ها واگذار نماید .به زودی خبر ها ومحصولات تکنولژیک بسیاری از هند در زندگیمان خواهیم دید .به هندوستان غول اقتصادی جدید دنیا  می گویند .و هر روز زیر ساخت های عظیم تری ازهند ساخته و معرفی می شود.

تور هند ارزان

جشن ها و تعطیلات رسمی در هند

یکی دیگر از نکاتی که در هند جلب توجه میکند این است که در هند تنها سه روز تعطیل رسمی وجود دارد:

روز جمهوری اوایل بهمن

روزاستقلال اواسط ماه آگوست

روزتولد گاندی اوایل اوکتبر

جز این سه روز ، هر یک از ایالتها تعطیلات رسمی مخصوص خود را هم دارند و با توجه به تنوع زیاد مذهبی و دینی ، ایام مهم ادیان و مذاهب مختلف در این کشور تعطیات رسمی محسوب می شوند.معمولاً هر ایالت، روز تعطیل خاص خود را هم دارد.

در تعطیات رسمی ، ادارات و مغازه ها تعطیل هستند ، اما سیستمهای حمل و نقل به کار خود ادامه می دهند. اگر در زمان جشنواره ها و یا تعطیلات رسمی قصد سفر به هند را دارید ، بهتر است از قبل ، بلیت و هتل خود را رزرو کنید.

تعطیلات رسمی در هند

تعطیلات رسمی در هند

تقویم هند ، هم بر اساس تقویم میلادی است و هم برخی مناسبت ها را بر اساس قمری دارد ، به همین خاطر است که تعیین زمان دقیق هیچ یک از فستیوال ها و جشنواره ها به طور دقیق امکان ندارد. برخی از این مناسبتها ، طبق تقویم هندی به قرار زیر است:

 • عید میلاد نبی: جشنی اسامی که به مناسبت ولادت حضرت محمد (ص) برگزارمی شود.
 • وا ای ساخا- بودا جایانتی: در این فستیوال ، روز تولد بودا جشن گرفته می شود.
 • جی آایستا: در این ایام ، فقط مناسبت های مذهبی گرامی داشته می شود.
 • سِراوانا- ناگ پانچامی: این جشن هندوها، به خاطر آنانتا، برگزار می شود. آنانتا، ماریاست که به دور الهه ویشنو پیچیده است.
 • رخشا باندهام: در این مراسم، هنگامی که ماه کامل است، دختران طلسم هاییدرست می کنند و به نیت محافظت ، آن را دور مچ دست برادر و یا نامزد خود می بندند.
 • بهادرا روز استقلال: این تعطیلی ملی ، سالگرد استقلال هند در سال ١٩۴٧ است. بهاین مناسبت در تمام کشور جش نهای زیادی برگزار می شود.
 • گانش چاتورتی: هندوها ، تولد گانِش ، خدایی با سر گاو را جشن می گیرند. د رروز این جشن ، مجسمه های گانش در همه جا به چشم می خورد و قبل از شروع جشن ، در رودخانه ها ، چشمه ها و یا دریا انداخته می شود.
 • جانماستامی: این جشن ، به خاطر سالگرد تولد کریشنا برگزار می شود و دربمبئی ، شهر زادگاه وی ، شور و هیجان بیشتری دارد.
 • رمضان: سی روز روزه داری، در نهمین ماه تقویم قمری اسلامی برگزار می شود.
 • آسوینا- ناوراتری: این فستیوال طی نه شب برگزار می شود و جشنی مربوط به هندوها والهه دورگا است. در این جشن، رقصهای مخصوصی اجرا می شود.
 • دوسِهرا: این جشن، به خاطر پیروزی راما، خدای هندو، بر پادشاه شیطانی راوانا و پیروزی خیر بر شر برگزار می شود.
 • دورگا پوجا: این جشن سمبل پیروزی خیر بر شر است و به خاطر پیروزی الهه دورگا بر ماهیشاسورای شیطانی با کله گاو دلالت دارد.
 • گاندی جایانتی: این جشن، سالگرد تولد ماهاتما گاندی رهبر فقید هند در دهم مهر است.
 • عید فطر: این عید مسلمانان توسط هندوها هم برگزار می شود و بعد از سی روز روزه داری، جشن گرفته می شود.
 • چائیترا- مهاویر جایانتی: این جشن به مناسبت تولد مهاویرا، بنیا نگذار آیین جین برگزار می شود.
 • راماناوامی: هندوها تولد راما را با موسیقی، رژه و مراسم خاص جشن می گیرند.
 • عید پاک: جشنی مسیحی که با تصاویر مصلوب شدن حضرت مسیح و اعتقاد به روز رستاخیز او همراه است.
 • جشن هولی: این جشن که معروف است به جشن رنگ هندی ها ، یک جشن ملی و مذهبی تلقی میشود و تقریبا مقارن با پایان زمستان و شروع بهار است و تقریا دو روز طول میکشند و مردم به هم رنگهای مخصوص و آب میپاشند و رقص و شادی سراسر هند رو فرا میگیره.یکی از بزرگترین آداب و رسوم هولی سست شدن ساختارهای تشریفاتی است، که به‌طور معمول شامل سن، جنس، وضعیت، و طبقه‌است. هولی شکاف گسترده بین طبقات اجتماعی را می‌بندد و هندوها را به هم نزدیک می‌کند.
 • با هم، غنی و فقیر، زنان و مردان، از حضور یکدیگر در این روز شاد لذت می‌برند. علاوه بر این، هولی سختی‌های هنجارهای اجتماعی را کاهش می‌دهد. هیچ‌کس انتظار رفتار مودبانه ندارد و در نتیجه، فضا پراز هیجان و شادی است.هر سال، هزاران نفر از هندوها در جشنواره هولی شرکت می‌کنند.
  در انتظار روز بعد از ماه کامل در ماه فالگونا، یا اوایل ماه مارس، این مردان و زنان آماده هستند برای گسترش شادی. هولی اهداف بسیاری دارد. اول و مهم‌تر از همه، جشن آغاز فصل بهار است. همچنین دارای هدف‌های مذهبی ست، بزرگداشت برنامه‌های زیادی که در اسطوره‌ شناسی هندو است.
 • جشن رنگها هند

  جشن رنگها هند

حالا فرض کنید که در این ایام جشن و شادی در هند باشید ، همینطوریش شادی و رقص و آواز دارند ، جشن هم که باشه دیگه چه شور و هیجانی به پا میشه و رقص و آوازی راه میندازن که برای ما ها کلی دیدنی و شگفتی رو خواهد داشت و این هم یکی دیگر از دلایلی است که پاسخ میدهد چرا تورهای هند زود پر میشوند؟

البته همانطور که گفتم این هم یکی دیگر از دلایل است و اگر این مقاله رو خوب مطالعه کنید به پاسخهای دیگر هم میرسید.

پاسخی دیگر به سوال: چرا تورهای هند زود پر میشوند؟

در کنار همه این جشن ها و شادی ها باید جاهای دیدنی هند را نیز به این لیست اضافه کنیم ، سراسر شهر های هند دارای آثار باستانی و ساختمان های باقی مانده از اقوام و پادشاهان گذشته دور است.پایتخت کشور هندوستان ، دهلی نو می باشد و از مهمترین شهرهای این کشور می توان به دهلی، بمبئی، جیپور، آگرا، حیدرآباد، گوا، پونا، کانپور، کلکته و… نام برد.

جاهای دیدنی هند

جاهای دیدنی هند

در تور هند آژانس هواپیمایی فارا گشت کوروش کبیر که مختص شما تدارک دیده ایم از سه شهر اصلی هند یعنی دهلی ، آگرا و جیپور دیدن میکنید و در هر شهر یک گشت شهری با نهار دارید ، در این گشت شهری از ساختمان های تاریخی و فوق العاده دیدنی آنها بازدید خواهید کرد و راهنمای فارسی زبان در مورد آنها توضیحات کاملی به شما خواهند داد.

جاهای دیدنی هند | دهلی

جاهای دیدنی هند | دهلی

در دهلی با دروازه هند ، منار قطب ، بنای یادبود گاندی ، محوطه کاخ ریاست جمهوری ، مرکز خرید در دهلی آشنا خواهید شد و بعد از آن زمانیکه به آگرا میروید در آنجا با بنای تاج محل ، قلعه قرمز آشنایی پیدا خواهید کرد.

جاهای دیدنی هند | آگرا

جاهای دیدنی هند | آگرا

سپس به جیپور میروید و آنجا قلعه آمر ، بنای جانتار مانتار ، کاخ شهر ، کاخ بادها و مرکز خرید در جیپور را میبینید ، البته در زمان آزادی که برایتان در نظر گرفتیم میتوانید با راهنمایی تور لیدرتان به جاهای دیگر سری بزنید و سفر به هند تان را کاملتر کنید و یک عمر از خاطرات شگفت انگیزش برای دیگران تعریف کنید و مطمئننا این جمله شما خواهد بود:

دلمان تنگ می شود برایت هند زیبا و دوست داشتنی و خونگرم  ، دلمان برای تمام چیزهای خوشایند و ناخوشایندت تنگ می شود.

جاهای دیدنی هند | جیپور

جاهای دیدنی هند | جیپور

هندوستان تنها کشوری است که وقتی سفر می کنی و بر می گردی باید در خودت فرو بروی و به خودت بیاندیشی.هند گویا سرزمین خودشناسی و نوع دیگری از دیدن و شنیدن است. هر دیدگاه و نظری داشته باشی وقتی از هند بر می گردی تغییر خواهد کرد و قطع به یقین تو هرگز دیگر انسان سابق نخواهی شد.هند کشوری که فقط با یک هفته سفر به آن و حتی با دیدن یک گوشه کوچک از آن تو را  تبدیل به کسی میکند که نمی شناسی .

چرا تورهای هند زود پر میشوند؟

چرا تورهای هند زود پر میشوند؟

هندوستان سفری است که تو را به آدم بهتری تبدیل می کند و این دلیل دیگریست که چرا تورهای هند زود پر میشوند؟ حالا دیگر خودتان میتوانید تمام پاسخها را به این سوال بدهید.

در ادامه این مقاله ابتدا می خواهیم شما را با مکان های گردشگری هند که شامل مکان های تاریخی، طبیعی، مذهبی و تفریحی می شود آشنا سازیم و در ادامه برخی از مراکز خرید مهم در تور هند را به شما معرفی می نماییم.

بیابان تار

Thar Desert India

یکی از مهمترین ایالت های هندوستان، ایالت راجستان می باشد. بیابان تار در طول این ایالت در هند و در سند و پنجاب پاکستان قرار گرفته است.

این بیابان از خاک های شنی و مراتعی تشکیل شده است که محل زندگی سیاه کل ها و آهوها می باشد. در این بیابان گیاه فرفیون و درختان اقاقیا می رویند. دیدن بیابان تار می تواند خاطره های جالبی را برای شما بسازند.

بیابان تار هند
معبد پارشان جین

Prashan Jin Monastery India

این معبد در شهر کلکته واقع شده است. معبد پارشناجین یکی از آرامش بخش ترین و زیباترین معبدهای کشور هندوستان است و گردشگران زیادی برای دیدن این معبد به هند سفر می کنند.

ایالت کرالا

Kerala State Of India

کشور هند دارای ایالت هایی است و ایالت کرالا در جنوب کشور هندوستان قرار دارد. این ایالت یکی از زیباترین خط های ساحلی را در این کشور دارد.

با مراجعه به این ایالت می توانید زمانی را در خانه های قایقی در کنار یکی ساحل زیبا با درختانی فوق العاده و پوشش گیاهی جالب سپری نمایید.

ایالت کرالا
بازار گلفروشی مالیک قات

Flower Market Malic

در کلکته هند مکانی وجود دارد که دستفروشان گل های زینتی، گل های همیشه بهار و رنگارنگ خود را بر روی زمین پهن می کنند تا آنها را بفروشند و همین امر باعث ایجاد تصاویر رنگارنگ و زیبا شده است.

مردم هند این گل ها را برای هدیه دادن به خدایان هندی و استفاده در مراسمات عروسی استفاده می نمایند.اگر تور هند ارزان شما همزمان با یکی از این مراسمات شود از نزدیک میتوانید از این مراسمات زیبا دیدن کنید.

بازار گلفروشی مالیک قات
ساحل کالانگوته

Calangute Beach

ساحل کالانگوته Calangute یکی از بهترین ساحل های هندوستان در شهر گوا می باشد. این ساحل یکی از شلوغ ترین و پر گردشگرترین سواحل هندوستان می باشد و مبادلات تجاری زیادی نیز در این سواحل انجام می گیرد.

در این سواحل می توانید از ورزش های آبی و امکانات تفریحی بدون هیچ محدودیتی استفاده نمایید،همه این نوع تفریحات تور ارزان هند را برای شما جذاب تر میکند.

Calangute Beach
قلعه آگوادا

Aguada Fortress India

این قلعه مربوط به قرن 17 میلادی می باشد که به خوبی حفظ و نگهداری شده است. این قلعه در ساحل سینکریم در شمال استان گوا قرار گرفته است.این قلعه توسط پرتغالی ها و جهت دفاع از حمله هلندی ها ساخته شده بود و دارای برج و باروهای مستحکم و خندق های خشک بوده است.

 

قلعه آگوادا

قلعه چاپورا

Chapora Fortress

این قلعه که زمانی به عنوان یک قصر در فیلم بالیوودی Dil Chahta Hai استفاده می شده است. این قلعه یک قلعه دفاعی بوده است اما امروز ه در معرض نابودی قرار گرفته است. اما هنوز هم برای گردشگران و عکاسان مکانی جذاب و فوق العاده می باشد و میتوانید عکسهای بسیار جذابی بگیرید.

 

قلعه چاپورا

پارک آبی واتر کینگ دام

Water Park King Dom

این پارک آبی در شهر بمبئی ساخته شده است و بزرگترین پارک آبی هندوستان و یکی از بزرگترین پارک های آبی قاره آسیا می باشد. در تور هند می توانید یک روز کامل خود را به همراه خانواده خود در این پارک آبی با امکانات فراوان و حرفه ای سپری نمایید.

در این پارک انواع استخرها ، شبیه سازهای دریا و موجهای دریایی و سرسره های آبی ساخته شده اند ، تفریحی فوق العاده و جذاب برای روزهای گرم که به شما پیشنهاد میکنیم.

پارک آبی واتر کینگ دام
رود سند

Sindhu River

نام دیگر رود سند، ایندوس می باشد؛ این رود طولانی ترین و پر آب ترین رود پاکستان و یکی از سه رود بزرگ شبه قاره هند می باشد. رود سند از فلات تبت سرچشمه می گیرد و از هند گذر میکند.

رود سند

رود گنگ

Ganges River

این رود یکی از رودخانه های بزرگ شبه قاره هند است و 2506 کیلومتر طول دارد. این رود از میان کوه های هیمالیا سرچشمه می گیرد و به خلیج بنگال می ریزد. این رود برای هندوها بسیار مقدس می باشد و هر ساله اطراف رود گنگ مراسمات مختلف و جذابی برگزار میشود.

 

رود گنگ هند

خلیج لالاجی

Lalaji Bay Beach

این خلیج یک خلیج بسیار کوچک و دارای آب گرم ساحلی می باشد و سفره ماهی های بزرگ و ماهی های گرمسیری بسیاری در اطراف این ساحل و جزیره دیده می شود.

این خلیج یکی از مکانهای بسیار زیبا و دلچسب میباشد که لذت شنا در دریا و قدم زدن در ساحل آفتابی آن حس خیلی خوبی به شما میدهد.

خلیج لالاجی
پارک ملی سانجی گاندی

Sanjay Gandhi National Park India

یکی از بزرگترین پارک های دنیا می باشد که یکی از محبوب ترین و مهمترین جاذبه های گردشگری بمبئی می باشد. در بین اهالی این شهر این پارک به نام ریه های شهر مشهور است. پوشش گیاهی فوق العاده این پارک می تواند آلودگی هوای شهر را کمتر نماید

در این پارک ملی با قدمت تاریخی بسیار، جانوران بسیاری قرار دارند. شما در طول این پارک با غارهایی بر روی صخره ها که مربوط به قرن اول می باشند، مواجه خواهید شد.

کلیسای مریم مقدس باندرا در تور هند

کلیسای مریم مقدس باندرا در تور هند

Basilica of Our Lady of the Mount Bandra

نام دیگر این کلیسا، مونت مری می باشد و بر روی یک تپه ساخته شده است. کلیسای مریم مقدس باندرا تاریخی ترین کلیسای شهر بمبئی و ایالت مهاراشترا می باشد و اولین بنای این کلیسا در سال 1570 ساخته شده است.

تالار اپرای ایروان

پارک ملی رانتامبور

Ranthambore National Park India

این پارک ملی یکی از بزرگ ترین پارک های ملی حیات وحش در شمال هند و در ایالت راجستان می باشد. این پارک زیستگاه مطمئن و امنی برای ببرهای هندوستان می باشد و گردشگران می توانند توسط ماشین های آفرود این پارک از این ببرها دیدن نمایند.

 

پارک ملی رانتامبور

معبد مومبا دوی ماندیر

Mumbai Mandir Themple

این معبد یکی از معابد باستانی در بمبئی هند می باشد و به ماهاراشترا، یکی از الهه های بمبئی اختصاص دارد. این معبد در بین مردم هندوستان یک معبد مقدس می باشد.

در تور هند ارزان حتما ساعاتی را به دیدار از معابد هند اختصاص دهید ، حس جالبی خواهید داشت.

 

معبد مومبا دوی ماندیر

سایر دیدنیهای هند

India Attractions

در این مقاله به 15 مکان گردشگری و فوق العاده کشور هندوستان اشاره داشتیم و برای اطلاع از سایر مکان های گردشگری و دیدنی هندوستان، می توانید مقاله های

تور هند دهلی آگرا جیپور

تور هند قیمت

تور هند ارزان

تور هند

را که برای شما آماده کرده ایم را مطالعه نمایید.لطفا روی کلمات آنها کلیک کنید.

 

south extension market

مراکز خرید هند

India Shopping Centers

یکی از موارد مهمی که در تورهای هند مورد توجه قرار می گیرد ، خرید و گشت و گذار در مراکز خرید می باشد و با توجه به اینکه در تور هند ارزان ، می خواهیم با قیمتی مناسب سفر کنیم پس تعدادی از بازارهای معتبر و ارزان قیمت هندوستان را که جذابیتهای خاص خودشان را دارند به شما معرفی می نماییم.

 

بازار شبانه آرپورا

این بازار شبانه در شهر گوا واقع شده است و مورد اقبال اکثر گردشگران قرار می گیرد. این بازار هر هفته ها از ساعت 6 بعدازظهر تا اواخر شب فعالیت می کند و انواع پوشاک، منسوجات، مواد غذایی، لوازم منزل، صنایع دستی و… را می توانید از این بازار تهیه نمایید. در این بازار نمایش ها و کنسرت های زنده ای هم در طول فعالیت برگزار می گردد.

بازار شبانه آرپورا

بازار شبانه آرپورا

بازار محلی آنجونا

بازار محلی ANJUNA نیز در شهر گوا واقع شده است و این بازار نیز گردشگران زیادی را در خود دیده است. این بازار محلی مکانی مناسب برای خرید صنایع دستی، پوشاک محلی هندی، ادویه جات و … می باشد. این بازار در روزهای چهارشنبه برگزار می گردد.

بازار محلی آنجونا

بازار محلی آنجونا

بازار دهلی هات

این بازار بزرگ و روباز در دهلی نو می باشد و توسط دولت اداره می گردد. این مکان هم محل مناسبی برای خرید صنایع دستی و هنری و غذاهای هندی می باشد. در این بازار می توانید دنیایی از هنر و میراث هندی را مشاهده نمایید.

بازار دهلی هات

بازار دهلی هات

بازار پالیکا

این بازار یک بازار زیرزمینی در دهلی نو می باشد و محصولات مختلفی را از پوشاک تا لوازم الکترونیکی را به فروش می رسانند. در این بازار هم می توانید محصولات مورد علاقه خود را با قیمتی مناسب تهیه نمایید.

بازار پالیکا

بازار پالیکا

بازار South Extension

این بازار بزرگ در منطقه ثروتمند دهلی قرار دارد و دارای دو بازار یک و دو است که در روبروی هم و در یک خیابان واقع شده اند. در این بازار می توانید جواهرات، لباس و کیف و کفش عروسی تهیه نمایید.

بازار South Extension

بازار South Extension

مرکز خرید آر سیتی

R City Shopping Center

این مرکز خرید ترکیبی از خرید، غذا و خرید است. این مرکز خرید در شهر بمبئی قرار دارد و به همراه خانواده خود می توانید علاوه بر خرید و گذران وقت خود به تفریح و غذا خوردن نیز بپردازید.

مرکز خرید آر سیتی

مرکز خرید آر سیتی

فونیکس مارکت سیتی

این مرکز خرید یکی از مگامال های جدید شهر بمبئی است و دارای غرفه های اجناس هندی و بین المللی، رستوران و فورت کدهای بسیار و متنوع، مجتمع سینمایی و محوطه های تفریحی است.

بازار گریتر کیلاش

این بازار یکی از بازارهای مشهور هند در شهر دهلی می باشد و از بخش تشکیل شده است. در این بازار می توانید برندهای معتبر و بین المللی را ببینید و از آنها خرید نمایید. از طریق ایستگاه مترو نیز می توانید به این بازار دسترسی داشته باشید.

بازار لاجچات ناگار

این بازار یکی از مکان های مشهور و معروف و مناسب خرید، در بین اهالی و گردشگران است. در این بازار می توانید پوشاک بانوان، زیورآلات، کیف و کفش و انواع ساری را با بهترین کیفیت و قیمتی مناسب تهیه نمایید. در این بازار می توانید با چانه زدن، تخفیف های بسیاری بگیرید.

بازار ساروجینی ناگار

بازار ساروجینی ناگار در دهلی نو قرار گرفته است. در این مکان می توانید لباس و انواع پارچه را با قیمت مناسب تهیه نمایید. در این بازار با برندهای بین المللی نیز روبرو خواهید شد.

 

ویزای هند و شرایط اخذ آن

Visa For India

ویزای توریستی هند به صورت یکماهه صادر می شود و برای دریافت آن باید از طریق سفارت هند در تهران و یا یکی از آژانس های مجری تور هند اقدام کرد. در برخی موارد جهت تقاضای ویزای هند، مصاحبه نیز انجام می گردد.

 

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای هند

اولین مرحله برای درخواست ویزای هر کشوری، تکمیل فرم تقاضای ویزا است. این فرم باید در دو نسخه و برای هر کدام از همراهان به صورت جداگانه تکمیل و عکس متقاضی نیز به آن الصاق شود.

 • شناسنامه ایرانی
 • کپی از صفحه اول و دوم شناسنامه
 • گذر نامه
 • عکس با زمینه سفید
 • مشخصات شغلی و سکونت
 • بلیط رفت و برگشت هواپیما
 • رزرو قطعی هتل یا همان واچر هتل
 • فرم مشخصات فردی

 

*-گذرنامه:

اعتبار گذرنامه باید حداقل شش ماه بیشتر از پایان مدت زمان ویزای درخواستی باشد. کپی را باید از صفحات یک تا پنج گذرنامه و همین‌طور صفحاتی که در آن‌ها مهر ویزا خورده، تهیه کنید. امضا مسافر در پاسپورت الزامی است.

 

*-عکس:

دو قطعه عکس رنگی در ابعاد ۴*۳ با زمینه روشن که شبیه به چهره‌ی فعلی متقاضی باشد.

در صورتی که اسامی همراهان در گذرنامه‌ی درخواست‌ کننده‌ ویزا ذکر شده باشد، برای هر کدام از همراهان باید دو قطعه عکس رنگی در مدارک درخواست‌ کننده موجود باشد.

 

*-مشخصات شغلی و سکونت

آدرس محل سکونت، شغل و محل کار متقاضی به صورت کامل و دقیق

 

زمان و هزینه صدور ویزای توریستی هند

از زمانی که مدارک لازم تحویل بخش ویزای سفارت هند می‌شود تا صدور ویزا، معمولا در حدود دو هفته طول می‌کشد. هزینه‌ صدور ویزای هند، حدود ۲۵۰ هزار تومان است که زمان ارائه‌ی مدارک از متقاضی دریافت می‌شود(این عدد مربوط به سال 1397 میباشد)

*-اگر تور هند ارزان را کامل از آژانس فارا گشت کوروش کبیر خریداری کنید هزینه ای بابت ویزای هند پرداخت نخواهید کرد.

 

آدرس سفارت هند در تهران

آدرس سفارت هند در تهران: تهران، خیابان شهید مطهری، خیابان میرعماد، شماره ۴۶

تلفن : ۵-۸۸۷۵۵۱۰۲-۰۲۱

آدرس اینترنتی: سفارت هند

تا اینجا به سوال اصلی که میگفت : چرا تورهای هند زود پر میشوند؟ جواب دادیم ، حالا اگر مشتاق هستی یک مسافرت فوق العاده بیاد ماندنی به هند داشته باشی و لذت بردی از خوندن تمام جاهای دیدنی که برات شرح دادیم و میخواهی از نزدیک همه اونها رو تجربه کنی و ببینی ، با آژانس ما برای تور هند تماس بگیر.

پاسخگویی به همه شما عزیزان یکی از وظایف مورد علاقهٔ ماست ، پس برای دریافت اطلاعات بیشتر و زمان و مسیر حرکت تور هند ارزان می‌توانید با شماره تلفن 02186037418 تماس حاصل فرمایید و یا به لینکهای پایین این نوشته مراجعه نمایید.

و همچنین میتوانید به آدرس آژانس واقع در میدان ولی عصر ، ابتدای کریمخان ، جنب بانک رفاه ، ساختمان کیمیا ، واحد 33 مراجعه نمایید و کلیه سوالاتتان را از کارشناسان ما بپرسید.

وقتی با آژانس هواپیمایی فارا گشت کوروش کبیر تماس میگیرید همکاران ما به تمامیه سوالات شما درباره قیمت تور هند ارزان ، مدت زمان سفر ، امکانات و درجه هتل های پکیج تور هند ارزان ، خدمات گشت ها و بهترین راهکارها پاسخ میدهند پس خیالتان راحت باشد از این انتخاب سفر.

یه خبر خوب دیگه: شما ، هم میتوانید از خدمات نقدی ما استفاده کنید هم از خدمات تور قسطی هند که در صفحه تور اقساطی هند شرایط آن را برای شما کامل توضیح داده ایم.

هماهنگ کردن لذت دیدار از کشور فوق العاده دیدنی هندوستان را به ما بسپارید ، برای دیدن قیمت تور هندوستان در قسمت “لینکهای مفید” زیر روی کلمه تور هند کلیک یا تاچ کنید کنید.

تور هند آژانس هواپیمایی فارا گشت کوروش کبیر