میدان جمهوری ارمنستان در شهر ایروان به عنوان میدان مرکزی این شهر مکانی است که مراسم و ملاقات‌ های مهمی از جمله رژه نظامی روز استقلال ارمنستان هر ساله در آن برگزار می‌ شود. این میدان بیضی شکل که خیابان‌ های آبوویان، نعلبندیان، تیگران کبیر، وازگن سارگسیان و آمیریان را قطع می کند؛ بخشی از طرح اصلی سال ۱۹۲۴ شهر ایروان است که توسط معمار بزرگ، الکساندر تامانیان طراحی شد.

اگر چه بخش عظیمی از نقشه‌های تامانیان غیر قابل اجرا و سخت به نظر می‌ رسید، اما با تمام این اوصاف میدان جمهوری در ارمنستان به مرور زمان ساخته و در سال ۱۹۵۸ تکمیل شد. این میدان یکی از جاذبه های فوق العاده ارمنستان می باشد که در تور ارمنستان فارا گشت می توانی از نزدیک جذابیت های آن را ببینی.

تور ارمنستان و دیدنیها
میدان جمهوری ارمنستان
دیدنیهای ارمنستان

میدان جمهوری | هر آنچه خوب است بدانی

تاریخچه ساخت میدان جمهوری ارمنستان

دوران اتحاد جماهیر شوروی، عصر بازسازی برای تمام کشورهای شوروی سابق به شمار می‌رفت که ارمنستان نیز از این امر مستثنی نبود و بخش های مختلفی از این کشور در دوره مذکور بهبود و توسعه پیدا کرد.

برای ساخت این میدان تمامی تکیه ‌‌خانه‌ها، رستوران‌ ها و حمام ‌های موجود در این ناحیه تخریب شدند و جای خود را به ساختمان‌ های جدید دادند. این ساختمان‌ های جدید ترکیبی از سبک‌ها و معماری‌ های برتر جهانی را به نمایش ‌گذاشتند.

ابتدا این میدان که در سفر ارمنستان آن را مشاهده می کنی به اسم میدان لنین شناخته می ‌شد. در نوامبر سال ۱۹۴۰ و همزمان با بیستمین سالگرد جمهوری ارمنستان شوروی از این مجسمه که توسط دو معمار برجسته طراحی شده بود، رونمایی کردند.

این مجسمه همچنین به سبب محل قرار گرفتن و جزئیات موجود در آن، یکی از بهترین مجسمه‌ های ساخته شده از لنین بود که در تمام ساعات شبانه ‌روز خودنمایی می‌کرد. اما این مجسمه در حال حاضر در این میدان وجود ندارد. پس از آنکه ارمنستان مجددا استقلال خود را به دست آورد، مجسمه را از آن محل برداشتند و هم اکنون در حیاط موزه تاریخ ملی نگهداری می‌شود.

بازدید از این موزه برای عموم آزاد است. همانطور که گفته شد از مهمترین مکان های شهر ایروان، این میدان می باشد که در منابع بین المللی همچون ویکی پدیا نیز درباره آن مطلب نوشته است. این مکان را خوب به خاطر بسپار چون در سفر ارمنستان و گشت و گذار در این کشور حتما از آن بازدید خواهی کرد.

اطراف میدان جمهوری ارمنستان چه می بینی؟

ساختمان‌های اطراف میدان جمهوری شامل هفت ساختمان مهم به شرح زیر است که آن را احاطه کرده اند:

  • گالری ملی و ساختمان موزه‌ی تاریخ (درقسمت شمالی)، گالری ملی هنر شامل بیش از ۲۵۰۰۰ نقاشی از هنرمندان ارمنی، روسی و اروپایی است. موزه تاریخ نیز در بردارنده ۴۰۰۰۰۰ قطعه از میراث ارمنستان است.
  • وزارت دارایی (در جنوب شرقی)
  • خانه دولت که در برگیرنده‌ ادارات مهم دولتی ارمنستان است. تامانیان برای طراحی خانه دولت، معماری سنتی ارمنستان را مطالعه کرد و یک اثر به یاد ماندنی خلق کرد.
  • اداره پست مرکزی ارمنستان (در جنوب شرقی)
  • هتل ماریوت ارمنستان (جنوب غربی) که در حال حاضر تنها هتل بین ‌المللی در ایروان است.
  • وزارت امورخارجه (شمال غربی)
  • وزارت انرژی و منابع طبیعی (جنوب غربی)

.

ساختمان‌ ها عمدتا از سنگ توفای ارمنی و به رنگ قرمز و سفید ساخته شده ‌اند. با ورود به میدان، ساعت بسیار بزرگی با قطری در حدود چهار متر بر روی ساختمان دولت جلب توجه می کند که در مسکو ساخته شده و در سال ۱۹۱۴ به ایروان آورده شده است.

هنگام شب، میدان بسیار جذاب و تاثیرگذار است و در طول روز شما این شانس را خواهی داشت که از ساختمان‌های مهم آن بازدید کنی. برای آشنایی با آثار هنرمندان ارمنی و دیگر کشورها به موزه تاریخ ملی که معمولا تا ۵ بعد از ظهر باز است، مراجعه کن. البته به کافه‌ ها و مراکز خرید در نزدیکی آن هم سر بزن و لذت ببر.

زمان مناسب بازدید از میدان جمهوری ارمنستان

هنگام عصر این میدان بسیار شلوغ می شود. خصوصا در اوایل بهار و اواخر پاییز، زیرا در این بازه‌ های زمانی فواره‌ های موزیکال میدان راه ‌اندازی می ‌شوند و یک نمایش نورانی زیبا را درست در مقابل گالری هنر و موزه‌ تاریخ به اجرا می ‌گذارند. نمایش معمولا در ساعت ۹ یا ۱۰ شب آغاز می ‌شود و تا ساعت ۱۱ ادامه دارد.

رنگ‌ های فواره‌ ها مطابق با ریتم آهنگ‌ ها تغییر می ‌کنند. همچنین جریان ‌های آب به نوبت تغییر مسیر می ‌دهند. این نمایش برای بازدید کنندگان، واقعا سرگرم‌ کننده و جذاب است. البته در سال ۲۰۰۷ سیستم این فواره‌ ها توسعه داده شد و به شکل کامپیوتری کنترل می ‌شوند. واقعا بعد از بازدید از کاسکاد استراحت و تفریح در این میدان میچسبه.

میدان جمهوری ایروان
میدان جمهوری ارمنستان

چرا جمهوری میدان معروف ارمنستان است؟

در کل میدان جمهوری ارمنستان یک مکان فوق ‌العاده مهم و معروف برای تمامی مردم ارمنستان بوده و یک مقصد جالب و سرگرم‌ کننده برای گردشگران به شمار می ‌رود. این میدان در سال ‌های اخیر تبدیل به محلی برای برگزاری مهم ‌ترین کنسرت‌ های موسیقی و اجرای آهنگ‌ های مختلف شده است که البته محدود به آهنگ ‌های ارمنی نمی‌ شود.

همین امر سبب شده است تا افراد مختلف از سراسر ارمنستان برای شرکت در مراسم مذکور به این میدان مراجعه کنند. خوب است بدانی که مسافران ایرانی ارمنستان علاقه زیادی برای شرکت در این برنامه ها را دارند. میدانی که بعنوان یکی از مهمترین جاهای دیدنی ارمنستان، هم در طول روز و هم در هنگام شب می شود از آن بازدید کرد. زیرا در ساعات مختلف، چشم ‌انداز و حس متفاوتی را به بیننده القا می کند.

 

آدرس و نقشه میدان جمهوری ارمنستان در گوگل مپ

اطلاعات جاهای دیدنی فارا گشت کوروش

دیدار از اماکن دیدنی ارمنستان یکی از جاذبه های اصلی این کشور است. ارمنستان جاهای دیدنی فوق العاده زیبای زیادی دارد که با دیدن اونها لذت هر نوع سفری دو چندان می شود. اگر می خواهی بدونی که این کشور چه جاذبه های دیگه ای داره، صفحه وبلاگ تخصصی ارمنستان رو که برات آماده کردیم می تونی ببینی. مطمئنا خوشت میاد:

اگر مشتاق هستی یه مسافرت فوق العاده بیاد ماندنی به ارمنستان داشته باشی و لذت بردی از خوندن اطلاعات فوق العاده میدان جمهوری که برات شرح دادیم و می خواهی از نزدیک دیدنش رو تجربه کنی، صفحه تور ارمنستان فارا گشت رو حتما ببین. ( برای انتخاب یه سفر فراموش نشدنی کمکت می کنه. )

اطلاعات کامل تورها فارا گشت کوروش کبیر
اطلاعات کامل هتل ها فارا گشت

تصمیم گرفتی بری به ارمنستان و جذابیت های این کشور رو ببینی؟ مطمئنا یکی از دغدغه هات انتخاب محل اقامتی خواهد بود که قرار است شب را در آنجا استراحت کنی، این محل اقامت باید از نظر تمیزی، امکانات و قیمت مناسب سلیقه شما باشه. سلیقه شما چیه؟ صفحه هتل های ارمنستان کاملترین اطلاعات رو درباره هتل ها به شما میده تا بهترین انتخاب محل اقامت رو داشته باشی:

وقتی با آژانس مسافرتی فارا گشت تماس می گیری همکاران ما به تمامیه سوالات شما درباره میدان جمهوری ارمنستان، مدت زمان سفر به ارمنستان، امکانات و درجه هتل های پکیج تور ارمنستان ارزان عادی یا تور ارمنستان نوروز و خدمات گشت ها و بهترین راهکارها پاسخ می دهند پس خیالت راحت باشد.

پاسخگویی به همه شما عزیزان یکی از وظایف مورد علاقهٔ ماست. پس برای دریافت اطلاعات بیشتر و زمان و شرایط رزرو تور می‌ توانی عضو کانال تلگرام تور خارجی شوی و یا با شماره تلفن های زیر تماس حاصل فرمایی.

02186037414
09208008108
تور ارمنستان آژانس مسافرتی فارا گش

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا