از دلایل اصلی سفر با تور ارمنستان دیدار از جاهای دیدنی ارمنستان است.

جاهای دیدنی ارمنستان

میدان جمهوری

میدان جمهوری ارمنستان در شهر ایروان به عنوان میدان مرکزی این شهر، مکانی است که مراسم و ملاقات‌های مهمی از جمله رژه نظامی روز استقلال ارمنستان هر ساله در آن برگزار می‌شود. این میدان بیضی شکل که خیابان‌های آبوویان، نالباندیان، تیگران کبیر، وازگن سارگسیان و آمیریان را قطع می کند. بخشی از طرح اصلی سال ۱۹۲۴ شهر ایروان است که توسط معمار بزرگ، آلکساندر تامانیان طراحی شد. اگر چه بخش عظیمی از نقشه‌های تامانیان غیر قابل اجرا و سخت به نظر می‌رسید؛ اما با تمام این اوصاف میدان جمهوری ارمنستان به مرور زمان ساخته و در سال ۱۹۵۸ تکمیل شد.

اگر دوست داری درباره این میدان بیشتر بدانی و عکسهای جذابش را ببینی، میتوانی به صفحه ای که برایت طراحی کردیم مراجعه کنی، روی کلمه میدان جمهوری ارمنستان کلیک یا تاچ کن.

میدان جمهوری ایروان

پارک ورنیساژ نقاشان ارمنستان

یک پارک سر سبز قشنگی است که در روزهای آخر هفته، به همراهی هنرمندان، که بعضا به عنوان فروشندگان نقاشیهای خود حضور دارند، به یک نمایشگاه در هوای آزاد تبدیل می شود. این پارک یکی از رکنهای اصلی برای ایجاد فضای فرهنگی ایروان محسوب می شود. این پارک که از جزو مراکز تفریحی ارمنستان است در روزهای پایانی هفته بخاطر نقاشی ها به یکی از دیدنی های ارمنستان تبدیل می شود. در سال 1980 میلادی، توسط تعدادی از هنرمندان ارمنی ساخته شده است.

هدف از ساخت آن، ارتباط مستقیم هنرمندان با مردم بوده است. ابتدا در میدانی، رو به روی مرکز نقاشان ارمنی ساخته شد و بعدا به پارکی در نزدیکی میدان اپرا که در آن مجسمۀ یاد بود نقاش معروف ساریان، بود منتقل شد. در روزهای آخر هفته محوطه چمن پارک پر از نقاشیهای متنوع می شود و مردم در حین سیاحت و گردش در این پارک ، از کارهای بی نظیر هنرمندان تقدیر و بعضا نیز خریداری می کنند.

پارک ورنیساژ ارمنستان

پارک ورنیساژ نقاشان ارمنستان

یکی از جاهای زیبا و جذاب ارمنستان هزار پله یا کاسکاد است. درباره آن مقاله ای داریم که بسیار خواندنی است.

پارک ورنیساژ ارمنستان

بازدید پارک هامالیر

مجتمع فرهنگی ورزشی هامالیر ارمنستان از منحصر به فرد ترین اثار معماری در ارمنستان به شمار می رود که به دستور گارن دمیرچیان دبیر وقت حزب کمونیست ساخته شده است. طراح این بنا عقابی را تجسم کرده که میخواهد از زمین بر خیزد و در حال باز کردن بالهایش است.

این مجموعه بزرگ که از مراکز تفریحی ارمنستان است و به دلیل جذابیت های گردشگریش به یکی از دیدنی های ارمنستان تبدیل شده محل اجرای نمایشگاههای بین المللی مسابقات ورزشی وکنسرت های مختلف میباشد. از مهمترین امکانات این مجموعه پیست پاتیناژ یا رقص روی یخ است که در طول سال قابل استفاده عموم می باشد.

پارک هامالیر ارمنستان

باغ وحش ایروان ارمنستان

باغ وحش ایروان ارمنستان که در مسیر پارک آبی در شهر ایروان واقع می باشد یکی دیگر از مراکز تفریحی ارمنستان است و بعد از استقلال ارمنستان از نو بازسازی شده. حیواناتی از قبیل فیل و شیر آفریقایی به این مجموعه اضافه شده است. در این باغ وحش حیوانات یا باز نشسته سیرک ها هستند یا حیواناتی که از دام شکارچیان آزاد شده اند.

این باغ وحش متعلق به یک خانواده است که از بیست سال قبل مسولیت نگهداری و مراقبت از حیوانات را برعهده دارند. این مجموعه یکی از تفریحات توریستهایی هست که بصورت خانوادگی با تور ارمنستان سفر میکنند.

باغ وحش ارمنستان

کلوپ گلف آرارات ارمنستان

یکی از مناطق تفریحی و زیبای شهر ایروان است. مسافران عزیز می توانند از تمامی امکانات آرارات گلف کلوب استفاده نمایند. این کلوب شامل زمان تنیس، والیبال ،بسکتبال و استخر نیز می باشد و از بهترین مراکز تفریحی ارمنستان است. زمین گلف کلوب اولین و بهترین زمین گلف قفقاز است. آرارات گلف کلوب به شما لباس ورزشی هم اجاره می دهد، پس با خیال راحت در تور ارمنستان هوایی خوش بگذران.

کلوپ گلف آرارات فارا گشت کوروش کبیر

موزه ماتناداران ارمنستان

مارک گرگوریان طراحی ساختمان ماتناداران را انجام داد. این بنا که اکنون یکی از دیدنی های جذاب ارمنستان است. تقریباً در شمال مرکز شهر واقع در دامنه تپه‌ای کوچک، ساخت ماتناداران در سال ۱۹۴۵ آغاز و در ۱۹۵۷ تمام شد. قسمت ‌های خارجی ساختمان از بازالت و بخش‌ هایی از فضای داخلی از مواد دیگر مانند سنگ مرمر ساخته شد. مجسمه‌ های برخی دانشمندان تاریخ ارمنستان از جمله گرگور تاتواتسی، ترس رازلین، آنیان شیرکاستی، موسس خورناستی، مخیتار گوش و فریک در سال ۱۹۶۰ ساخته و در محوطه خارجی ساختمان قرار داده شد. مجسمه مسروپ ماشتوتس و شاگردانش نیز جلوی ساختمان قرار دارد.

پس از پنجاهمین سالگرد تاسیس ماتناداران در تاریخ ۱۴ مه ۲۰۰۹، دولت و مقامات مذهبی ارمنستان، ساخت یک موسسه تحقیقاتی مجاور ماتناداران را تصویب نمودند. ساخت این ساختمان با مدریت آرتور مسچیان در سال ۲۰۱۱ به پایان رسید. وی طراحی این پروژه را از سال ۱۹۸۰ آغاز نموده بود.

موزه ماتناداران ارمنستان

صومعه تاتو ارمنستان

tatev monastery

صومعه تاتو ارمنستان که در قرن 9 در دهکده ای در جنوب ارمنستان ساخته شد در واقع مجموعه ای از کلیساهای ارمنستان و ساختمان های اداری بوده و یکی از مهم ترین جاذبه های جهانگردی ارمنستان محسوب می شود. بخش عمده حیات سیاسی، معنوی و فرهنگی ارمنستان در این جا متمرکز بوده و این صومعه در واقع مقر فرمانروایی بر چندین دهکده بوده است.

اکثر مسافرانی که به ارمنستان با تور هوایی یا زمینی سفر میکنند یک روز را به بازدید از این صومعه زیبا اختصاص میدهند. پیشنهاد میکنم شما هم با راهنمایی تور لیدرت روزی را به دیدار از این صومعه و محیط دل انگیز اطرافش وقت بگذاری.

تور ارمنستان آژانس فارا گشت کوروش کبیر

معبد گارنی ارمنستان

تاریخ ساخت معبد گارنی به هایک ناهابت که به نام گارنیک نوه نتیجه گذاشته شده است. ساختمان گارنی را بازمانده دوران مهرپرستی دانسته اند که برای نیایش خورشید و به عنوان مهرابه ساخته شده بود. رودخانه گارنی در 28 km جنوب شرقی ایروان واقع شده است و در منطقه استان کوتایک است. این محدوده با شرایط اب و هوایی طبیعی و ویژه ای که در ارمنستان دارد شکارگاه اختصاصی و ییلاق پادشاهان در قرن های مختلف می باشد. در قسمتی از عمارت حمام اختصاصی وجود دارد که متعلق به دختر خسرو پرویز خواهر تیرداد سوم است.

در محدوده بنا شاهد یک حمام اختصاصی هستیم که مربوط به دختر خسرو پرویزکه خواهر تیرداد سوم می باشد که از قسمتهای مختلفی تشکیل شده است که شامل حمام بخار و حوضچه های اب گرم و سرد می باشد. بخش جالب توجه این حمام کاشی کاری های کف حمام است که از پانزده رنگ طبیعی تشکیل شده است و ماهی های دریا نقاشی شده است. در این بخش نقش ها فیگور زن و مردی می باشد که نماد خدای اقیانوس است.

معبد گارنی تور ارمنستان

دریاچه سوان

دریاچه سوان در ۶۰ کیلومتری شمال شرقی ایروان و در استان گغارکونیک قرار دارد. این دریاچه که بزرگ‌ترین دریاچه قفقاز و از بزرگ‌ترین دریاچه‌های کوهستانی آب شیرین در جهان است در بلندای ۱۹۱۶ متری سطح دریا واقع شده است. حدود ۳۶ جویبار به این دریاچه می‌ریزند و تنها رودخانه‌ای که از سوان سرچشمه می‌گیرد رود هِرازدان است. از گردشگاه‌های پیرامون این دریاچه، چشمه آب معدنی دیلیجان و شهرستانی به همین نام است.ماهی قزل‌آلای مشهوری به نام ایشخان (شاهزاده) بومی این دریاچه است.

در مورد نام آن تعابیر چندی وجود دارد. یکی از این تعبیرها این است که نام سوان از ریشه اورارتویی سیونا و به معنی (سرزمین دریاچه‌ها) گرفته شده‌است. حدود ۳۶ جویبار به این دریاچه می‌ریزند و تنها رودخانه‌ای که از سوان سرچشمه می‌گیرد رود هِرازدان است. از اماکن و مراکز دیدنی ارمنستان می توان به میدان جمهوری (هراپاراک یا هراپاراگ) – چشمه های آب گرم جرموک – اپرای ایروان – صومعه گغارد – هزار پله (کاسکاد) – قلعه اربونی – دریاچه زاخکازور و بسیاری مناظر و اماکن دیدنی و تفریحی اشاره کرد. بخشی از تفریح تور ارمنستان در هنگام شب در میدان جمهوری و اماکن شبانه روزی آن هست.

برنامه ریزی از دیدنیهای ارمنستان مختص شما

سفر به ارمنستان یک تجربه دلچسب و زیباست، تفریح و لذت بردن در کنار مردمانی صمیمی با آداب رسوم خاص خود خاطره ای خوش را بجا می گذارد. پیشنهاد می کنیم در سفری که به ارمنستان خواهی داشت، دیدن این اماکن جذاب را نیز در برنامه ات قرار دهی. مشاوران حرفه ای آژانس فارا گشت کوروش کبیر آماده راهنمایی و پاسخگویی به سوالات شما هستند. برای شناخت اماکن دیدنی ارمنستان و بهره مندی از مشورت افراد با تجربه هم اکنون با ما تماس بگیر. همچنین می توانی از قیمت هتل های ارمنستان و جزئیات سفرت نیز اطلاع کسب نمایی.

دریاچه سوان تور ارمنستان

بازار ورنیساژ ارمنستان

Vernissage Market Yerevan

بازار بزرگ و رو باز ورنیساژ ارمنستان از معروف ترین مراکز خرید ارمنستان است که مورد استقبال زیاد گردشگران و محبوب جهانگردان قرار گرفته. این بازار که بازار هنر و صنایع دستی است آخر هفته‌ها (شنبه و یكشنبه) در نزدیكی میدان جمهوری (ریپابلیك) تشكیل می‌شود.

شروع به کار این بازار صبح شنبه و یک شنبه بوده و تا ساعت پنج بعد از ظهر ادامه دارد. انواع جواهرات، نقره‌جات، نقاشی‌ها، صنایع دستی، انواع اشیاء آنتیك، كتاب‌ها و چیزهای دیگر در اینجا عرضه می شود.

بازار ورنیساژ ارمنستان

مرکز خرید تاشیر ارمنستان

مرکز خرید تاشیر ارمنستان یکی از مهمترین مراکز خرید ارمنستان و مراکز خرید در ایروان می باشد که در آن فروشگاه های مارک دار زیادی شعبه دارند. در طبقه هم کف این پاساژ بازار طلا فروشان و در طبقات بعدی پوشاک و لباس که اکثرا مربوط به برندهای معروف دنیا هستند قرار گرفته است و محلی است برای شیک پوشان. این مجموعه یکی از بهترین مراکز خرید ایروان ارمنستان به شمار میرود که گشت و گذار در آن و خرید خالی از لطف نیست.

مرکز خرید تاشیر ارمنستان

مرکز خرید مورگان

Morgan برندی معروف در عرصه ی تولید پوشاک است که شعبه ی اصلی آن در سال 1947 در فرانسه تاسیس شد. در حال حاضر بیش از 650 شعبه در سراسر جهان دارد و فعالیت های خود را در زمینه ی تولید پوشاک برای بانوان بین سنین 18 تا 35 سال متمرکز کرده است. یک شعبه از این برند معروف در ایروان واقع شده است که یکی از مهمترین مراکز خرید ایروان ارمنستان و مراکز خرید ارمنستان به شمار می رود. این مرکز خرید در خیابان مشتوک قرار دارد. اگر اهل سوغاتی بردن هستی این مرکز خرید یکی از انتخابهای شما برای پیداکردن موردهای خوب و خوش قیمت برای دوستان و آشنایانت میباشد.

مرکز خرید مورگان ارمنستان
بازار شوکا ارمنستان

بهترین و تازه ترین میوه ها و سبزیجات و بطور کلی سیفی جات در این بازار یافت می شود. بیشتر مردم ایروان نیاز روز خود را از این بازار تهیه می کنند و میوه های تر و تازه و براق و تمیز آن بین همه مردم مشهور است. این بازار به دلیل محصولات تازه و سالمی که دارد از شلوغ ترین مراکز خرید مواد سبزیجات و میوه جات در ارمنستان محسوب می شود.

از مراکز خرید ارمنستان می توان به مرکز خردید اسکادا – مانگو Mango – ماکس مارا Maxmara – نکست Next و بسیاری از مراکز خرید اشاره کرد. در کنار گردشگری در طبیعت و اماکن تفریحی و دیدنی کشور ارمنستان، می توانی از بازارهای مدرن و سنتی این کشور زیبا دیدن کنی و خریدهای خود را بخصوص در زمینه پوشاک مارک انجام دهی.

جاذبه های توریستی دیگر ارمنستان

یکی از جاذبه های توریستی کشور ارمنستان، مراکز خرید و بازارهای سنتی زیبای آن است که محل مناسبی برای گردش و خرید سوغاتی های شماست. دیدن بازارهای سنتی و مدرن ارمنستان برای خانواده علاوه بر خرید، روحیه و انرژی شمار را نیز بهبود می دهد. بررسی بازار و اجناس موجود در ارمنستان هم جذابیت خاص خود را دارد. اگر می خواهی شناختی از اماکن تجاری و تفریحی ارمنستان داشته باشی. هم اکنون می توانی با مشاوران متخصص و با تجربه ما که به ارمنستان آشنا هستند و تسلط کامل دارند تماس بگیری و برنامه سفر خود را با کمک آنها برنامه ریزی کنی تا سفری خوش و هیجان انگیز و پر از خاطرات خوب داشته باشی. برای استعلام ارزانترین قیمت و خرید تور ارمنستان با ما تماس بگیر.

بازار شوکا ارمنستان

نقشه ارمنستان در گوگل مپ

اطلاعات جاهای دیدنی فارا گشت کوروش

دیدار از اماکن دیدنی ارمنستان یکی از جاذبه های اصلی این کشور است. ارمنستان جاهای دیدنی فوق العاده زیبای زیادی دارد که با دیدن اونها لذت هر نوع سفری دو چندان میشود. اگر میخواهی بدونی که این کشور چه جاذبه های دیگه ای داره، صفحه وبلاگ تخصصی ارمنستان رو که برات آماده کردیم میتونی ببینی. مطمئنا خوشت میاد:

اگر مشتاق هستی یه مسافرت فوق العاده بیاد ماندنی به ارمنستان داشته باشی و لذت بردی از خوندن اطلاعات فوق العاده مکان های دیدنی ارمنستان که برات شرح دادیم و میخواهی از نزدیک دیدنش رو تجربه کنی، صفحه تور ارمنستان فارا گشت رو حتما ببین. ( برای انتخاب یه سفر فراموش نشدنی کمکت میکنه. )

اطلاعات کامل تورها فارا گشت کوروش کبیر
اطلاعات کامل هتل ها فارا گشت

تصمیم گرفتی بری به ارمنستان و جذابیت های این کشور رو ببینی؟ مطمئنا یکی از دغدغه هات انتخاب محل اقامتی خواهد بود که قرار است شب را در آنجا استراحت کنی، این محل اقامت باید از نظر تمیزی، امکانات و قیمت مناسب سلیقه شما باشه. سلیقه شما چیه؟ صفحه هتل های ارمنستان کاملترین اطلاعات رو درباره هتل ها به شما میده تا بهترین انتخاب محل اقامت رو داشته باشی:

وقتی با آژانس مسافرتی فارا گشت تماس میگیری همکاران ما به تمامیه سوالات شما درباره جاهای دیدنی ارمنستان، مدت زمان سفر به ارمنستان، امکانات و درجه هتل های پکیج تور ارمنستان ارزان عادی یا تور ارمنستان نوروز و خدمات گشت ها و بهترین راهکارها پاسخ میدهند پس خیالت راحت باشد.

پاسخگویی به همه شما عزیزان یکی از وظایف مورد علاقهٔ ماست. پس برای دریافت اطلاعات بیشتر و زمان و شرایط رزرو تور می‌توانی با شماره تلفن های زیر تماس حاصل فرمایی.

02186037414
09208008108
تور ارمنستان آژانس مسافرتی فارا گش

2 دیدگاه دربارهٔ «جاهای دیدنی ارمنستان»

 1. سایت خیلی خوبی دارید و جاذبه های ارمنستان را خیلی جالب طبقه بندی کردید. امیدوارم بتوانم با شما سفر بروم.
  امیدوارم موفق باشید.

  1. سیامک ندیمی

   سلام خانم سارا عزیز. خدارو بی نهایت شکر می کنم که صفحه مربوط به جاهای دیدنی ارمنستان ما برای شما دلنشین می باشد.
   ما هم بسیار مشتاق هستیم شما را در لیست مسافران ارمنستان فارا گشت داشته باشیم.
   هر زمان که قصد سفر کردید، لطفا با کارشناسان ما تماس بگیرید تا طبق سلیقه شما، برنامه ریزی ها انجام شود.
   موفق باشید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا