باغ الکساندر مسکو

باغ الکساندر

زیباترین جاذبه مسکو

باغ الکساندر مسکو یکی از زیبا ترین جاذبه های روسیه است که نه تنها برای جهان گردان و گردشگران جذابیت دارد، بلکه برای خود مردم محلی و ساکنان مسکو نیز جزء بهترین تفریح گاهها محسوب می شود. این باغ در نزدیکی کاخ کرملین واقع شده و از طبیعت و فضای سبز زیبا و منحصر به فردی برخوردار است.

باغ الکساندر به انگلیسی Alexander Gardens و یا Aleksandrovsky Sad گفته می شود. این باغ اولین پارک عمومی در مسکو است و تختخواب های رنگارنگ گل و مناظر چشمگیر، آن را به یک مکان مناسب برای قدم زدن تمام توریست ها و مردمان محلی کرده.

وقتی عکس های باغ الکساندر مسکو را می بینی ناخودآگاه هوس خواهی کرد که در این فضای دل انگیز قدم بزنی و عطر گل های آن را استشمام کنی. اگر هم اهل تاریخ تمدن کشورهای مختلف باشی، برای شما در موزه آن، خبرهای خوبی وجود خواهد داشت.

باغ الکساندر در روسیه؛ تمام آنچه خوب است بدانی

در قرن هفدهم میلادی، رودخانه نگلینایا با عبور از سد و آسیاب در امتداد سواحل خود از باغ های فعلی عبور کرد. هنگامی که این رودخانه به زیر زمین منحرف شد، این باغ توسط معمار اوسیپ بوو، در سال 1821 تأسیس شد.

این باغ زیبا همانطور که در سایت ویکی پدیا آمده است از سه بخش اصلی تشکیل شده و به همین علت به باغ های الکساندر نیز مشهور شده است. این سه بخش به ترتیب باغ بالایی، باغ میانی و باغ پایینی اسم گذاری شده اند.

تاریخچه ای کوتاه از باغ الکساندر در مسکو

تاریخچه باغ الکساندر

شاید می توان گفت که پس از جنگ میهنی روسیه بود که زمینه هایی برای ساخت و طراحی یکی از جاهای دیدنی روسیه که از جذابیت فوق العاده ای برخوردار است، ایجاد شد. در حقیقت پس از پایان جنگ میهنی روسیه یعنی در سال 1812 خندقی که دور شهر کنده شده بود توسط آب پر شد و رودخانه نگلینا در یک خط لوله در مسکو محصور شد.

در دوران حکم فرمایی الکساندر اول بود که دستور ساخت یک باغ ویژه و بی نظیر در محوطه فعلی آن داده شد، کار ها به سرعت پیش رفتند و باغ توسط یکی از معمار های معروف روسی یعنی اوسی بووه طراحی شد و اقدام به ساخت باغ صورت گرفت.

در نخست اسم این مکان، باغ کرملین بود و شاید عجیب نباشد که اسم آن را بهشت دیدنی روسیه بگذاریم. چرا که از طبیعتی کم نظیر و منحصر به فرد و خاص برخوردار است. در حقیقت همانطور که گفته شد، این مکان سرسبز مسکو از سه قسمت متحد و مجزا تشکیل شده: نخستین قسمت آن که از میدان انقلاب تا میدان ترویتسکی وجود دارد شاید بزرگ ترین قسمت از سه قسمت باغ الکساندر است که در سال 1821 ساخت آن به پایان رسید و بازگشایی شد.

قسمت دوم باغ از میدان ترویتسکی تا دروازه ترویتسکی است و سومین قسمت باغ که کوچک ترین قسمت آن هم به شمار می رود از دروازه ترویتسکی شروع می شود. این بخش نیز در سال 1823 بازگشایی شد و در اختیار عموم قرار گرفت.

خوبه بدانی که در حقیقت تا سال 1856 اسم این سرزمین جذاب، باغ کرملین بود، اما در سال 1856 با تاج گذاری الکساندر دوم، اسم آن به باغ الکساندر تغییر کرد.

 

زیبایی های باغ الکساندر در روسیه

باغ الکساندر در مسکو

یکی از دلایلی که باغ الکساندر یکی از بهترین و محبوب ترین جاذبه های روسیه است و همه ساله تعداد زیادی جهانگرد در غالب تور ارزان روسیه را به خود جذب می کند مناظر زیبایی است که در آن وجود دارد. هر سه قسمت باغ الکساندر زیبا و بی نظیر هستند و در آن ها گل ها و درختان کم نظیری وجود دارد. این زیبایی را زمانی که وارد باغ می شوی و یا در نزدیکی آن قدم می زنی و بوی خوش آیند گل ها به مشامت می رسد درک خواهی کرد.

سه مسیر پیاده روی در باغ بالایی و میانی وجود دارد که می توانی در آنها قدم بزنی و از دشت ها و چمن ها و گل های بی نظیر آن لذت ببری. راستی، یک درخت بلوط بزرگ دویست ساله در این باغ وجود دارد که به تنهایی بسیار زیبا و جذاب است. این نکته را هم باید اضافه کنم که امروزه درب باغ پایینی برای عموم باز نیست. پس از ورودی های باغ بالایی و میانی استفاده کن.

اگر می خواهی به روسیه سفر کنی و از جاذبه های آن بازدید کنی، حتما بازدید از باغ بی نظیر و زیبای الکساندر را به لیستت اضافه کن. از دست دادن دیدن مناظر زیبا و منحصر به فرد باغ و شنیدن صدای آب فواره های آن، یک اشتباه بزرگ است.

مطمئن باش اگر در این باغ بهشتی قدم بزنی هرگز نمی خواهی از آن خارج شوی. چرا که شاید مانند این سرزمین پر شکوه در هر کشوری از دنیا وجود نداشته باشد و لذت از طبیعتی به این زیبایی را تنها در مسکو بتوانی تجربه کنی.

نگین سبز مسکو

هنر معماری روسیه

باغ الکساندر در خارج از دیوار های کرملین و در اروپا به عنوان نماد آزادی و ترمیم شهر شناخته می شود که بعد از شکست ناپلئون به چنین یادبودی، طبق منبع موثق expedia.com تبدیل شده است. این حس را هنگام ورود، با نماد سربازان روسیه که بر روی درب ورودی نقش بسته درک خواهی کرد.

درب بزرگ و بی نظیر باغ بالایی روسیه که به یک موزه تاریخی مشرف می شود یک شکوه تاریخی را به تنهایی به رخ بازدید کنندگان می کشد. وقتی از شما هنگام ورود به از این درب، استقبال می شود، احساس خوبی در شما به وجود خواهد آمد که تجربه آن قطعا تجربه ای ویژه و منحصر به فرد است.

یکی از زیبا ترین و عجیب ترین سازه هایی که در باغ الکساندر روسیه وجود دارد، سازه ای است که به اسم ویرانه، که در باغ بالایی توسط اوسیب بووه، یکی از هنرمندان روسی و طراح باغ، ساخته شده است. حقیقت این سازه این است که ساخته آن با ساختمان های ویرانه ای که از حمله ناپلئون باقی مانده بود تشکیل شده است که در پایه برج آرسنال در وسط باغ بالایی قرار گرفته و یک خلاقیت کم نظیر است که بسیار مورد پسند بازدید کننده ها قرار می گیرد.

در سال 1914 یک ستون پر نقش و نگار به رسم یادبود سی صد سالگی خاندان رومانف نصب شد. در آن زمان در تمام روسیه جشن گرفته شد و در وسط باغ الکساندر نصب گردید.

این ستون که خلاقیت هنرمندان روسی را به طور کامل نشان می دهد با یک عقاب دو سر که در بالای آن قرار دارد و یک شیر، سپر و یک شمشیر در آن، کنار نماد خانواده رومانف ها تزئین شده است. این ستون از جنس گرانیت ناب و اصل می باشد، چیزی که لایق معماری روسیه است.

در ابتدا این ستون سفید رنگ در ابتدای ورودی باغ بالایی قرار داشت، اما پس از انقلاب اکتبر و پیروزی انقلابیون در روسیه اسم این خاندان از صحنه روسیه محو شد و یاد آنان بر روی این ستون جای خود را به اسم انقلابیون و روشنفکران داد. در سال 1966 این ستون به نزدیکی سازه ویرانه و در مرکز باغ بالایی منتقل شد تا باغ الکساندر در بین جاذبه های ویژه روسیه بی نظیر تر شود.

 

چگونه به روسیه و بازدید از باغ الکساندر برویم؟

بازدید از باغ الکساندر

برای بازدید از شگفتی های روسیه و این باغ زیبا کافیست با فارا گشت به عنوان یکی از مجریان تخصصی تور روسیه، مشورت نمایی.

مطمئن باش با بهترین امکانات، کاملترین خدمات و البته ارزانترین قیمت های ممکن، نسبت به خدمات تورهای مسافرتی فارا گشت، می توانی یک سفر فوق العاده و منحصر به فرد را در کنار عزیزان خود تجربه کنی و از دیدن شهرهای مهم روسیه (مسکو و سنت پترزبورگ) لذت ببری. این سفر از آن مسافرت هایی می شود که به دوستان و آشنایان هم پیشنهاد کنی.

 

ساعات بازدید از مجموعه باغ های الکساندر

در اکثر روزها از ساعت 9:00 الی 23:00 این مجموعه آماده پذیرایی از مسافران و گردشگران است. البته امکان تغییر در فصلهای مختلف نیز دارد.

 

آدرس باغ الکساندر

برای تماشای این کاخ زیبا باید به آدرس مسکو، خیابان kremlevskaya naberezhnaya شماره 119072 بروی.

اگر قصد سفر در فصل تابستان داری، می توانی روی عبارت ” تور تابستانی روسیه ” کلیک یا تاچ نمایی.

زیبایی های باغ الکساندر

آدرس و نقشه باغ الکساندر مسکو در گوگل مپ

اطلاعات جاهای دیدنی فارا گشت

این باغ زیبا یکی از جاذبه های دیدنی این شهر است. مسکو جاهای دیدنی فوق العاده زیبای زیادی دارد که با دیدن اونها لذت هر نوع سفری دو چندان می شود. اگر می خواهی بدونی که این شهر چه جاذبه های دیگه ای داره، صفحه وبلاگ تخصصی روسیه رو که برات آماده کردیم می تونی ببینی. مطمئنا خوشت میاد:

اگر مشتاق هستی یه مسافرت فوق العاده به یاد ماندنی به روسیه داشته باشی و لذت بردی از خوندن اطلاعات فوق العاده باغ الکساندر در روسیه که برات شرح دادیم و می خواهی از نزدیک دیدنش رو تجربه کنی، صفحه تور روسیه فارا گشت رو حتما ببین. (برای انتخاب یه سفر فراموش نشدنی کمکت می کنه.)

اطلاعات تورهای فارا گشت

اطلاعات هتل های فارا گشت

تصمیم گرفتی بری به روسیه و جذابیت های این کشور رو ببینی؟ مطمئنا یکی از دغدغه هات انتخاب محل اقامتی خواهد بود که قرار است شب را در آنجا استراحت کنی، این محل اقامت باید از نظر تمیزی، امکانات و قیمت مناسب سلیقه شما باشه. سلیقه شما چیه؟ صفحه هتل های روسیه کاملترین اطلاعات رو درباره هتل ها به شما میده تا بهترین انتخاب محل اقامت رو داشته باشی:

وقتی با آژانس مسافرتی فارا گشت تماس می گیری همکاران ما به تمامیه سوالات شما درباره باغ الکساندر مسکو، مدت زمان سفر به روسیه، امکانات و درجه هتل های پکیج تور مسکو و سنت پترزبورگ ارزان عادی یا تور روسیه نوروز و خدمات گشت ها و بهترین راهکارها پاسخ می دهند پس خیالت راحت باشد.

پاسخگویی به همه شما عزیزان یکی از وظایف مورد علاقهٔ ماست. پس برای دریافت اطلاعات بیشتر و زمان و شرایط رزرو تور می‌ توانی با شماره تلفن های زیر تماس حاصل فرمایی.

شماره تماس برای رزرو تورهای مسافرتی مورد علاقه شما

تورهای پیشنهادی:

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا