کاخ کرملین

کاخ کرملین

زیباترین کاخ مسکو

کاخ کرملین در مسکو از اون جاذبه هایی هستش که شاید اگر از یک گردشگر و جهان گردی که روسیه را تمام و کمال گشته است و از تمام جاهای گردشگری روسیه بازدید کرده، نظرش را راجع به بهترین جاهای دیدنی روسیه بپرسی؛ نخستین جایی که به ذهنش می رسد و آن را برای شما معرفی می کند کاخ کرملین، قلب تپنده مسکو پایتخت بی نظیر روسیه است.

معروفیت این کاخ در حدی است که عبارت کاخ کرملین کجاست زیاد در اینترنت سرچ می شود. و همه آنها به یک جواب می رسند: مسکو پایتخت روسیه.

کاخ کرملین به انگلیسی Grand Kremlin Palace گفته می شود و از بیش از 600 سال پیش تا کنون، همواره میزبان تزار ها، شاهان، شاهزادگان و خانواده های سلطنتی بوده است. امروزه هم محل سکونت ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور فدرال روسیه می باشد.

در کنار مواردی که اسم برده شد، این مکان همواره مورد بازدید جهانگردان و توریست های داخلی و خارجی قرار می گیرد. به همین دلیل در این مقاله به عنوان کارگزار مستقیم تور روسیه، به معرفی کامل آن می پردازیم تا قبل از سفر با این مکان زیبا، آشنا شوی.

کاخ کرملین در روسیه | تمام آنچه خوب است بدانی

مشخصات کاخ کرملین

کاخ کرملین در روسیه

دیوار های بلند و سرخ رنگ به همراه برج های بلند دیده بانی شاید یک پدیده در سال 1487 بوده است که به دست بشر خلق شد. همین معماری از دلایل اصلی بود که کرملین جزو جاهای دیدنی روسیه محسوب شود.

مجتمع وسیع کاخ بزرگ کرملین شامل چندین کلیسا و چند کاخ متفاوت است. این مکان همواره محل اقامت بزرگان و شاهان روسی بوده، به همین علت از لحاظ ظاهر بسیار به آن اهمیت داده می داده اند.

همیشه به گردشگران و توریست هایی که قصد سفر به این کشور کم نظیر را دارند توصیه می شود که از آن بازدید کنند.

معماری داخل کاخ کرملین

معماری داخل کاخ کرملین

در بزرگ ترین کلیسای آن، یعنی کلیسای جامع اوسپنسکی، همواره تاج گذاری تزارها و سلاطین روس با مراسم ویژه انجام می شده است.

در معماری کاخ از سالن های بسیار بزرگ با رنگ های طلایی و سفید به عنوان تم رومی و سلطنتی استفاده شده است که شگفتی کم نظیر و مثال زدنی دارد.

این مکان، همواره چشم توریست ها را به سمت خود جذب می کند، کاخ های بزرگ و بی نظیر کرملین به عنوان یکی از اصلی ترین جاذبه های دیدنی روسیه است که می شود به عنوان یک اثر ساخته شده کم نظیر از آن یاد کرد.

 

کرملین بزرگترین کاخ مسکو

کرملین بزرگترین کاخ مسکو

کاخ های کرملین را به عنوان قلب مسکو و یکی از جاهای دیدنی اصلی در تور روسیه می شناسند. این مجموعه در کنار کلیسا های بزرگ و کاخ های زیبا و عظیمش، یکی از مجموعه مکان های اصلی در مسکو شناخته می شود که مراسمات رسمی ویژه ای در آن اجرا می شود.

کاخ کرملین از رودخانه جنوبی مسکو توسط دیوار هایی بلند و سرخ رنگ جدا می شود. یکی از دلایلی که مجاب شدند سمت جنوبی کاخ را با دیوار های عظیم بسازند، این بود که قوم تاتار ها که همواره با قبایل روسی سر جنگ داشتند از این سمت حمله می کردند.

این کاخ از سمت شرق با میدان سرخ که در کنار کاخ کرملین به اسم قلب مسکو یاد می شود همسایگی دارد.

میدانی بزرگ که در گذشته و حال محل رژه سربازان روسی در برابر سلاطین بوده است و علاوه بر آن وقایع تاریخی و سیاسی و فرهنگی زیادی در آن شکل گرفته است و به عنوان یکی از مهمترین جاهای مهم و استراتژی روسیه شناخته می شود.

کاخ کرملین از غرب نیز با باغ الکساندر همسایگی دارد. جالب است بدانی که این ساختمان ها در کنار هم به شکل مثلث هستند. مثلث هایی که طولی حدود 750 متر را شامل می شوند. شاید برایت باورش سخت باشد اگر بشنوی تمام عملیات ساخت پروژه کاخ کرملین تنها در طول 10 سال طول کشیده است.

البته از زمان ساخت این کاخ کم نظیر در قلب سرزمین زرد موهای آسیایی تا به کنون که هر ساله میلیون ها بازدید کننده، از آن به عنوان یک پدیده خاص یاد می کنند تغییراتی برای پایداری و ثبات آن ایجاد شده است.

برای مثال دیوار های آن ضخیم تر و بلند تر شده اند و دیواره های جدیدی را با آجر نیز در داخل آن طراحی کرده اند. یه جورایی می شود گفت که در حقیقت در سال 1849 کرملین به شکل امروزی خود در آمده است.

تاریخچه کاخ کرملین در روسیه

تاریخچه کاخ کرملین مسکو

کرملین از جمله کاخ های معمولی در دنیا نیست و اگر بخواهیم نخستین سازه های آن را در نظر بگیریم باید برگردیم به سال های 1320 تا 1330 میلادی، یعنی چیزی حدود 700 سال پیش.

در آن زمان بود که نخستین خشت های ساختمان در تپه کرملین گذاشته شد. در حقیقت به دستور ایوان کالیتا و پس از آن که پیتر پایتخت خود را از کیف به مسکو منتقل کرد آجر های کرملین هم روی هم گذاشته شدند. در حالی که پایتخت جدید دارای کلیسا و صومعه بود اما باز هم به کلیساهای جدید و دائمی نیاز داشت که برای ساخت آنها اقدام شد.

از جمله ساخت کلیسای اعظم دورمیشن (۱۳۲۷)، به همراه کلیسای کوچک (۱۳۲۹)، برج زنگ کلیسای سنت جان کلیماکوس (۱۳۲۹)، صومعه کلیسای ناجی تجلی (۱۳۳۰)، کلیسای اعظم فرشته مقرب (۱۳۳3). همه این ساخت و سازها برای نخستین گام در ایجاد کاخ های کرملین امروزی، در آن سال ها یک حرکتی چشم گیر و عظیم بود.

اما متاسفانه تمام آن ها تا به امروز پا برجا باقی نماندند و از آن سازه های قرن چهاردهم تنها صومعه کلیسای ناجی تجلی بازسازی شده که آن هم در سال 1933 توسط استالین تخریب شد.

در سال 1475 بود که با به حکومت رسیدن پرنس کبیر، ایوان سوم توجهات حکومتی به کرملین بیش از پیش شد، ایوان سوم که لقب پرنس کبیر تمام راگ ها را به خود اختصاص داده بود برای آن که جاه طلبی و علاقه شدیدش به سلطنت خود را به جهانیان نشان دهد، دستور بازسازی کرملین بزرگ را صادر کرد.

در ساخت و بازسازی های آن، از بهترین های معماری ایتالیا دعوت به همکاری شد. برای نمونه، ایوان سوم از بزرگان معماری روم مانند آنتونیو سولاری و مارکو رافو برای بازسازی کرملین کمک گرفت.

چرا که عمیقا معتقد بود که مسکو جانشین روم و قسطنطنیه است. در زمان حکومت ایوان سوم سه کلیسای عظیم و با شکوه و جلالی در تپه کرملین احداث شد که زمان ساخت آنها به سال های 1500 تا 1508 باز می گردد.

بزرگ ترین سازه شهر مسکو پایتخت جدید روس ها یعنی برج زنگ ایوان کبیر نیز پایه گذاری شد. ارتفاع آن بحدی بود که این سازه تا سال 1600 مرتفع ترین سازه شهر محسوب می شد.

کرملین به مدت دو سال در تصرف نیرو های لهستانی بود، در حقیقت از سال 1610 تا 1612. اما آزادسازی کرملین توسط نیرو های داوطلب، راه را برای میخائیل رومانف به عنوان تزار جدید روسیه هموار کرد و در نهایت نیز چنین شد. در دوران حکومت و حکم فرمایی او و پسرش قصر ها و بنا های پر شکوه دیگری نیز ساخته شد که همواره مورد بازدید جهانیان قرار می گیرد و تاریخ پر فراز و نشیب روسیه را بازگو می کنند.

 

تغییرات کرملین

نمای داخلی کاخ کرملین

کرملین با تمام شکوه و عظمتش از ابتدا چنین نبوده است، طراحی ها و برنامه های زیادی را برای آن در نظر گرفته اند. به نوعی می شود گفت خواب های زیادی دیده شده است. از جمله می توان به اضافه شدن عمارتی جدید به آن یاد کرد.

عمارت کاخ کنگره ها که در سال 1961 به مجموعه اضافه شد. کاخی با ظرفیت برگزاری مجالس و کنگره هایی با جمعیت 6 هزار نفره، طبق گزارش سایت kremlinpalace.org، برای همایش ها، جشن ها، تئاتر های صحنه ای و دیگر فعالیت های مهم فرهنگی و سیاسی، با سیستم صوتی بی نظیر و ظرفیت ترجمه سخنرانی ها به 29 زبان دنیا.

همانطور که در تصاویر کاخ کرملین مشاهده می کنی، پس از تغییرات بسیار، در نهایت این کاخ دارای 800 اتاق مختلف و متفاوت شد. این اتاق ها کاربری های متنوع زیادی دارد همچون: محل قرار گیری کارکنان، کارمندان، امور فنی، اداری، تاسیسات.

در بخش های دیگر نیز به رخت کن ها، اتاق های مخصوص میهمانان ویژه داخلی و خارجی، اتاق های برای زندگی شخصیت های نخست کشوری و افراد کابینه دولت ها، شاهان و شاهزادگان و خانواده های آنان، مطبوعات، آشپزها و سایر خدمه، تقسیم می شوند.

 

چگونه به مسکو و بازدید از کاخ کرملین برویم؟

کاخ کرملین کجاست؟

بدون شک انتخاب یک آژانس مسافرتی و گردشگری معتبر که معروف است به بهترین سایت خرید تور خارجی را با کاملترین و بی نظیر ترین کیفیت ممکن برای شما ارائه دهد شاید کار آسانی نباشد. اما ما در آژانس مسافرتی فارا گشت کوروش کبیر بهترین تور روسیه را به همراه گشت های بازدید از اماکن دیدنی و تاریخی این کشور را با مناسب ترین قیمت برایت رزرو و برنامه ریزی می کنیم تا سفری کم نظیر و مثال زدنی را برای شما خلق کنیم.

پس هر چه زودتر چمدان سفر خود را بسته و با ما در فارا گشت تماس بگیر و کارهای مربوط به اخذ ویزا و رزرو تور روسیه را به ما بسپار.

 

ساعات بازدید از مجموعه کاخ بزرگ کرملین

اکثر مواقع، هر روز از ساعت 10:00 الی 17:00 این مجموعه آماده پذیرایی از مسافران و گردشگران است. البته امکان تغییر در فصلهای مختلف نیز دارد.

 

آدرس کاخ کرملین

برای تماشای این کاخ زیبا باید به آدرس مسکو، جنب رودخانه مسکوا، خیابان kremlevskaya naberezhnaya بروی.

اگر قصد سفر در فصل تابستان داری، می توانی روی عبارت ” تور روسیه تابستان ” کلیک یا تاچ نمایی.

آدرس و نقشه کاخ کرملین مسکو در گوگل مپ

اطلاعات جاهای دیدنی فارا گشت

این کاخ بزرگ یکی از جاذبه های دیدنی این شهر است. مسکو جاهای دیدنی فوق العاده زیبای زیادی دارد که با دیدن اونها لذت هر نوع سفری دو چندان می شود. اگر می خواهی بدونی که این شهر چه جاذبه های دیگه ای داره، صفحه وبلاگ تخصصی روسیه رو که برات آماده کردیم می تونی ببینی. مطمئنا خوشت میاد:

اگر مشتاق هستی یه مسافرت فوق العاده بیاد ماندنی به روسیه داشته باشی و لذت بردی از خوندن اطلاعات فوق العاده کاخ کرملین که برات شرح دادیم و می خواهی از نزدیک دیدنش رو تجربه کنی، صفحه تور روسیه فارا گشت رو حتما ببین. (برای انتخاب متفاوت ترین تور خارجی کمکت می کنه.)

اطلاعات تورهای فارا گشت

اطلاعات هتل های فارا گشت

تصمیم گرفتی بری به روسیه و جذابیت های این کشور رو ببینی؟ مطمئنا یکی از دغدغه هات انتخاب محل اقامتی خواهد بود که قرار است شب را در آنجا استراحت کنی، این محل اقامت باید از نظر تمیزی، امکانات و قیمت مناسب سلیقه شما باشه. سلیقه شما چیه؟ صفحه هتل های روسیه کاملترین اطلاعات رو درباره هتل ها به شما میده تا بهترین انتخاب محل اقامت رو داشته باشی:

وقتی با آژانس مسافرتی فارا گشت تماس می گیری همکاران ما به تمامیه سوالات شما درباره کاخ کرملین مسکو در روسیه، مدت زمان سفر به روسیه، امکانات و درجه هتل های پکیج تور مسکو و سنت پترزبورگ ارزان عادی یا تور نوروز روسیه و خدمات گشت ها و بهترین راهکارها پاسخ می دهند پس خیالت راحت باشد.

پاسخگویی به همه شما عزیزان یکی از وظایف مورد علاقهٔ ماست. پس برای دریافت اطلاعات بیشتر و زمان و شرایط رزرو تور می‌ توانی با شماره تلفن های زیر تماس حاصل فرمایی.

شماره تماس برای رزرو تورهای مسافرتی مورد علاقه شما

تورهای پیشنهادی:

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا