جنگل فندقلو

جنگل فندقلو

زیباترین جنگل سرعین

اگر اهل گشت و گذار هستی با ما همراه شو تا با تور ویژه اردبیل سرعین به یکی از زیبا ترین و سر سبزترین جنگل های ایران برویم. جنگل فندقلو؛ که یکی از غربی ترین جنگل های هیرکانی به شمار می ‌آید.

سوالی که اکثر مسافران می پرسند: جنگل فندقلو کجاست؟ این جنگل در نزدیکی دره حیران و جنوب شهر نمین قرار دارد و جزو جاهای دیدنی سرعین محسوب می شود. این جنگل، یکی از زیباترین جنگل های ایران است که به جرأت می توان گفت از دیدن آن سیر نمی شوی.

دشت های گل های بابونه که سرتاسر این جنگل را پوشانده ‌اند منظره بسیار زیبایی به این جنگل دادند و همچنین درختان راش، فندق و ممرزی که در این جنگل وجود دارند زیبایی آن را دو چندان کرده اند. با ما همسفر شو تا زیبایی‌ های باور نکردنی این جنگل را که در سفرنامه اکثر مسافران از آن یاد شده است، بهت نشان دهیم.

جنگل فندقلو و امکانات گردشگری فوق العاده آن

زیست شناسی جنگل فندقلو

جنگل فندقلو جزء جنگل های وسیع به حساب می آید و حدود ۲۵ کیلومتر وسعت دارد. فاصله آن تا سطح دریا ۱۵۰۰ تا ۱۸۵۰ می ‌باشد. تا جایی که چشم کار می کند درخت فندق در این جنگل وجود دارد. تعجبی هم ندارد زیرا از اسمش مشخص است.

می توان گفت حدود یک چهارم از درختان این جنگل، درخت فندق است. دیگر درختانی که در این جنگل وجود دارد می ‌توان به راش، بیدمشک، تمشک، بلوط، ازگیل و به اشاره کرد.

انواع و اقسام حیوانات و گیاهان را نیز می توان در جنگل فندقلو پیدا کنیم. حیواناتی مانند سمور و خرس قهوه‌ای در این جنگل زندگی می ‌کنند.

همچنین با نشستن در زیر درختان می توانی حرکت پرندگانی مانند هدهد، بلبل و سهره را در میان شاخ و برگ درختان ببینی. حتی تصور کردن این منظره هم لبخندی را بر لب می آورد و اشتیاق تجربه کردن آن.

ویژگی های منحصر بفرد فندقلو

جنگل فندقلو کجاست

جنگل فندقلو جزء جنگل های محدود است که دو بهار دارد. یکی از اول فروردین تا آخر خرداد و یکی هم از اول مهر تا پایان آبان. جنگل فندقلو در ارتفاعات قرار دارد بنابراین هوای بسیار مرطوب و معتدلی دارد. اگر قصد داری در زمستان به این جنگل بروی باید بگوییم که هوای سرد و مرطوبی را تجربه خواهی کرد.

هیچ منظره ای از اینجا بهتر نیست. کجا را می توانی پیدا کنی که جنگل و آبشار و دشت گل های بابونه را با هم داشته باشد. اینجا جایی است که همه چیز با ساعت طبیعت سازگار می باشد و هیچ چیز نمی تواند شما را از حال خود بیرون بیاورد.

برای اینکه کامل این منظره زیبا را مشاهده کنی، پیشنهاد می کنم وقتی به گردنه حیران می ‌رسی حتماً تله کابینی را در این گردنه طراحی شده است را سوار شوی و از بالا به آن نگاه کنی. وقتی رسید بالا خواهی دید که در دل جنگل پیاده شده ای.

 

تور جنگل فندقلو

همانطور که اشاره شد این جنگل زیبا و فوق العاده دارای امکانات و تفریحات زیادی است که برگزاری تور بازدید از آن، طرفداران زیادی، از همه شهرهای ایران دارد. یکی از برنامه های مسافرتی پر طرفدار فارا گشت، تور سرعین است.

در این سفر برنامه تور جنگل فندقلو هم گنجانده شده است تا با زیبایی های آن همه لذت ببرند. شما هم از هر شهری که در آن ساکن هستی براحتی می توانی در این تور ثبت نام کنی و سفرنامه مختص خودت رو داشته باشی.

برای مثال اگر تهرانی هستی برای اینکه به جنگل فندق‌لو برسی باید به سمت آستارا حرکت کنی. البته حدود 8 ساعت باید در راه باشی. اما اگر راه دیگری را در نظر داری می توانی به سمت گیلان بروی و از گیلان به سمت آستارا حرکت کنی. البته این مسیر طولانی تر است و 9 ساعت را باید رانندگی کنی.

در صورتی که اهل رانندگی نیستی و می خواهی در طول سفر فقط لذت ببری، می توانی با تور اردبیل سرعین فارا گشت همراه شوی. در این حالت شما فقط باید بنشینی و از مسیر لذت ببری.

زمان برای گشت و گذار در جنگل فندقلو با برنامه ریزی های لیدرهای حرفه ای و محلی فارا گشت تنظیم می ‌شود. بنابراین هیچ نگرانی بابت هدر رفتن زمان و مبلغ اضافه نداری.

نگران بازگشت به خانه هم نباش. خیلی راحت و سریع می توانی به فرودگاه اردبیل بروی و با یک پرواز در عرض دو ساعت در خانه خود باشی. و یا با اتوبوس های vip در نهایت آسایش به منزل برسی.

فاصله جنگل تا فرودگاه اردبیل فقط ۴۰ دقیقه است. با این برنامه ریزی، با شما شرط می بندیم زمانی که به خانه برگردی حتماً خاطرات گشت و گذار در جنگل فندقلو را مرور می‌کنی و قطعا دلت تنگ خواهد شد.

اقامت در جنگل فندقلو

اقامت در جنگل فندقلو

امکان اقامت در این جنگل وجود دارد و می ‌توانی با اجاره خانه هایی که در این جنگل ساخته شده چند روزی را بدون استرس از دنیای شهری در آنجا بگذرانی. جنگل فندوقلو به دلیل طرفداران زیادی که دارد و همچنین زیبایی ‌های بیش از اندازه به یکی از گردشگاه های بسیار معروف استان اردبیل تبدیل شده است.

شما نیز اگر تصمیم داری که الاچیقی را برای اقامت اجاره کنی باید زودتر اقدام کنی.

در صورتی که می خواهی در جنگل بمونی بهتر است که چادر و لباس گرم همراه خود بیاوری. صبح جنگل فندقلو نمین را از دست نده. صبحانه ای که در این جنگل می خوری هیچ وقت تکرار نخواهد شد. صبحانه‌ ای که همراه با کره محلی، شیر گوسفند و عسل طبیعی می باشد.

 

زمستان جنگل و امکانات فصل سفر

زمستان جنگل نمین

اگر در زمستان به اینجا می روی می توانی اسکی برای روی یخ را با خود همراه کنی؛ زیرا این جنگل پیست اسکی آلوارس نیز دارد که در زمستان قابل استفاده است. با سوار شدن تله کابین می توانی کل منظره و چشم انداز را از بالا ببینی.

در زمستان، بهار، پاییز یا تابستان هر فصلی که باشد دیدن تمام استان گیلان زیر پایت حسی هیجان انگیزی دارد. این یک فرصت است که ممکن است برای هر کسی پیش نیاید. پس از آن بهترین استفاده را بکن.

در محوطه جنگل فندقلو سرویس بهداشتی، نمازخانه و آلاچیق احداث کردند که گردشگران در صورت خسته شدن می توانند در آنجا استراحت کنند. نگران تهیه غذا نیز نباش. زیرا رستوران و بوفه هایی در محوطه وجود دارد که می ‌توانی با خیال راحت مواد غذایی از آنجا تهیه کنی.

 

لذت گردشگری در بین آب گرم و بابونه های جنگل

تله کابین حیران

گزینه‌ های گشت و گذار در این جنگل بسیار زیاد است اگر حوصله ی پیاده ‌روی را داری می ‌توانی به آبشار سوا بروی. برای اینکه به آبشار سوا برسی باید ۵ کیلومتر از راه خاکی عبور کنی. اما نگران چیزی نباش. زیرا اطراف جاده خاکی دارای سبزه زار های بسیار زیبا است که با دیدن آن ها مسیر را فراموش می کنی.

اگر نمی توانی بی تحرک باشی، می توانی تا چشمه آب گرم نمین پیاده روی کنی. حدود یک ساعت و نیم راه است و می ‌توانی در راه از منظره های زیبا و همچنین آبشاری که در کنار آبگرم نمین وجود دارد استفاده کنی. بسیاری از گردشگرانی که به جنگل می ‌آیند به خاطر استفاده از این دسته آب گرم های سرعین است.

وقتی در طبیعت هستی حال دلت بسیار خوب است. پس شک نکن که طبیعت جایی است که می تواند حال دل همه ی ما را بهتر کند. وقتی در طبیعت قرار می گیری به هیچ چیز و هیچ کس فکر نکن.

تنها از منظره و چشم اندازهای زیبایی روبروی خود لذت ببر و تنها به این فکر کن که اکنون در یک جای بسیار زیبا هستی و باید تمام نگرانی ها و استرس‌های دنیای ماشینی را از خود دور کنی.

باید نهایت لذت را از این گشت و گذار ببری. شاید دیگر هرگز فرصت پیش نیاید که در میان جنگل فندقلو و دشت گل های بابونه قرار بگیری. تا با چشم خودت نبینی که چه منظره هایی در انتظار توست نمی توانی باور کنی. پس با ما همراه شو و همسفر ما باش.

نقشه جنگل فندقلو در گوگل مپ

اطلاعات جاهای دیدنی فارا گشت

گشت و گذار و اقامت در جنگل فندقلو یکی از جاذبه های تفریحی این شهر است. سرعین جاهای دیدنی فوق العاده زیبای زیادی دارد که با دیدن اونها لذت هر نوع سفری دو چندان می شود. اگر می خواهی بدونی که این شهر چه جاذبه های دیگه ای داره، صفحه وبلاگ تخصصی سرعین رو که برات آماده کردیم می تونی ببینی. مطمئنا خوشت میاد:

اگر مشتاق هستی یه مسافرت فوق العاده بیاد ماندنی به سرعین و اردبیل داشته باشی و لذت بردی از خوندن اطلاعات فوق العاده جنگل فندقلو کجاست که برات شرح دادیم و می خواهی از نزدیک دیدنش رو تجربه کنی، صفحه تور سرعین فارا گشت رو حتما ببین. (برای انتخاب یه سفر فراموش نشدنی کمکت می کنه.)

اطلاعات تورهای فارا گشت

اطلاعات هتل های فارا گشت

تصمیم گرفتی بری به سرعین و جذابیت های این شهر رو ببینی؟ مطمئنا یکی از دغدغه هات انتخاب محل اقامتی خواهد بود که قرار است شب را در آنجا استراحت کنی، این محل اقامت باید از نظر تمیزی، امکانات و قیمت مناسب سلیقه شما باشه. سلیقه شما چیه؟ صفحه رزرو هتل های سرعین کاملترین اطلاعات رو درباره هتل ها به شما میده تا بهترین انتخاب محل اقامت رو داشته باشی:

وقتی با آژانس مسافرتی فارا گشت تماس می گیری همکاران ما به تمامیه سوالات شما درباره جنگل فندقلو در نمین و اردبیل مدت زمان سفر به سرعین، امکانات و درجه هتل های پکیج تور سرعین ارزان عادی یا تور نوروزی سرعین و خدمات گشت ها و بهترین راهکارها پاسخ می دهند پس خیالت راحت باشد.

پاسخگویی به همه شما عزیزان یکی از وظایف مورد علاقهٔ ماست. پس برای دریافت اطلاعات بیشتر و زمان و شرایط رزرو تور می‌ توانی با شماره تلفن های زیر تماس حاصل فرمایی.

شماره تماس برای رزرو تورهای مسافرتی مورد علاقه شما

تورهای پیشنهادی:

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا