آبگرم های سرعین

آبگرم های سرعین

تفریح و درمان از دل طبیعت خدا داده

آبگرم های سرعین و اردبیل بدون شک یکی از دلایل اصلی مسافرت به سرعین و اردبیل می باشند که لذت سفر به سرعین را چندین برابر می کنند. آب گرم های سرعین و اردبیل هم به عنوان تفریح مورد استفاده قرار می گیرند و هم به عنوان درمان برای اکثر امراض. مطمئنا با حس خیلی خوبی که بعد از این آب گرم ها بهت دست میده فراموش نشدنی ترین مسافرت را تجربه خواهی کرد.

از مجموعه آبگرم های سرعین و اردبیل، آبگرم های سرعین بیشتر اقبال عمومی داشته و سالیانه بیش از یک میلیون نفر از آنها استفاده می کنند. بهترین آبگرم های سرعین را به ترتیب معرفی می نمایئم تا شما نیز در صورت سفر به سرعین از آنها استفاده کنی.

این آب های معدنی به علت گرما و وجود املاح معدنی مختلف برای درمان انواع بیماری ها به کار می روند که به آنها نیز می پردازیم.

اگر شما با تور سرعین فارا گشت به این شهر زیبا سفر کنی، شناخت کامل جاهای دیدنی سرعین و اردبیل می تونه سفر خیلی خاطره انگیز و لذت بخشی را برای شما همراه داشته باشد. بنابراین در این صفحه توسط تیم تحقیقاتی فارا گشت و سایت tripadvisor اطلاعات کاملی از شناخته ترین و معروف ترین آبگرم های سرعین را برای شما گرد آوری کردیم.

آب گرم های سرعین و اردبیل، تفریح و درمان

آب گرم گاومیش گلی

آبگرم سرعین اردبیل گاومیش گلی

آب گرم گاو میش گلی پر آب ترین و مرتفع ترین آبگرم سرعین می باشد و البته بعد از قینجره مشگین شهر گرمترین آبمعدنی ایران می باشد.

با همراه داشتن املاح معدنی بسیاری مانند: کربنات و بی کربنات، کلروره، سولفات پتاسیم و سولفات منیزیم و سدیم بی کربنات سدیک و کلسیک است.

زیبا ترین خاطره من از آب گرم های سرعین و اردبیل را در مجموعه این آب معدنی داشتم هنگامی که برف می بارید و من در آبگرم بودم و روی سرم برف می ریخت و پاهایم در آب داشت می سوخت؛ طوری که دلم می خواست یه مدتی سرو ته شوم.

این آب معدنی بی نظیر برای درمان بیماری های زنان، عمومی و قلبی، روماتیسم و خنازیر مفید است. این آب گرم بزرگترین چشمه معدنی ایران است و ظرفیت جمعیتی حدود 200 نفر را دارد. امکانات خاصی ندارد و کمد معمولاً به شما نمی رسد مگر این که پافشاری کنی یا باید از رختکن ها و آویز های کنار چشمه استفاده کنی.

دوش های پرفشاری از آب چشمه دارد که خیلی آرامش بخش و لذت بخش است. دوش را از دست نده، به نوعی ارزانترین ورودی را نیز دارد و کاملاً سنتی اداره می شود. و دائم تذکر می دهند اگر مواظب وسایلتان نباشید به ما مربوطی نیست.

آدرس آبگرم گاومیش گلی: سرعین، بین خیابان ولیعصر و دانش، میدان گاو میش گلی.

آبگرم پهن لو

آبگرم پهن لو سرعین

آبگرم پهن لو در شرق شهر سرعین و در نزدیک پارک پله ای آبگرمی سبز رنگ و تقریباً به رنگ پهن می باشد. این آبگرم کوچک است و ظرفیت 50 نفر را دارد ولی بسیار تمیز و دلچسب است آب آن تقریباً داغ است و نزدیک 44 درجه گرما دارد. یکی از بهترین آبگرم های سنتی آنجا است.

آبی که در حوضچه این آبگرم جمع می شود باعث بهبود عملکرد دستگاه گردش خون شده و مویرگها و عروق پوستی را باز نموده و خون زیر پوستت می دود. که باعث سرخ و سپیدی صورتت شده و زیبائی و طراوت خاصی به شما می بخشد که به نوعی جایگزین محصولات زیبایی می شود.

آدرس آبگرم پهن لو: سرعین، خیابان ولیعصر، مجتمع هتل و آبدرمانی ارشاد.

 

آبگرم 9 چشمه

آبگرم 9 چشمه سرعین اردبیل

مجموعه آب درمانی 9 چشمه، به تازگی ساخته شده و تمامی 9 چشمه آب گرم سرعین را در خود جای داده و با تنظیم حرارت آبها در یک سطح لذت کامل را برای شما فراهم می نماید. دمای آبها در حدود 35 درجه بوده که مطلوب بدن ماست. برخورد مناسب و تمیزی و بهداشت و امکانات خوب این مجموعه آن را تا رتبه سوم بهترین آبهای معدنی سرعین بالا آورده است.

در این آبگرم همزمان خانمها و آقایان می توانند استفاده از آب گرم را در استخر های مجزا تجربه کنند. پس با خانواده می توانی با خیال راحت به آنجا مراجعه نمایی و وقت بگذرانی. این مجموعه در خیابان شریعتی و بالاتر از گاو میش گلی قرار گرفته است. از ساعت 8 صبح تا 1 نیمه شب در خدمت تمامی مراجعه کنندگان است و علاوه بر استخر، سالن بدنسازی نیز دارد.

آدرس آبگرم 9 چشمه: سرعین، خیابان ولیعصر، اول مسیر سلامت، روبروی فروشگاه پوشاک ایرانیان

آب گرم باجیلار

آب گرم باجیلار

آب گرم بش باجیلار قدیمی ترین آب گرم سرعین است و به نام دره لر سوئی هم معروف است که اکنون مجتمعی به همین اسم در کنار آن ساخته شده است. امکانات بسیار مانند سونا و جکوزی نیز دارد.

آب این چشمه کدر است و بو دار است و در بدو ورود توی ذوق شما خواهد زد. ولی به سرعت به آن عادت می کنی. برای کسانی که پا درد و کمر درد دارند و یا گرفتگی عروق دارند این آب گرم می تواند بسیار مفید باشد.

آدرس آبگرم بش باجیلار: سرعين، ميدان گاوميش گلي، خیابان ‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍ژنرال

 

آبگرم ژنرال

آبگرم ژنرال سرعین

آبگرم ژنرال درست روبروی بش باجیلار چشمه ای دیگر وجود دارد و استخر سنتی آن بسیار معروف است. اگر از این بیماری ها رنج می بری محیط آن را به خاطر خواص آن تحمل خواهی نمود و لذت نیز خواهی برد.

آب موجود در این آب گرم سرعین اردبیل بی رنگ می باشد و اثر عجیبی بر روی التیام زخم ها و رفع اثر زخم های تازه التیام یافته دارد و خارش های پوستی و اگزما را به مرور بر طرف می نماید. به همین علت یکی از جاذبه های دیدنی سرعین شده است.

آدرس آبگرم ژنرال سرعین اردبیل: سرعین، خیابان ولی عصر، خیابان شهرداری، خیابان طالقانی

 

آبگرم قهوه سوئی

آبگرم قهوه سوئی

مجتمع هتل آب درمانی قهوه سوئی را با آب تیره مانند قهوه و ترش مزه اش می شناسند. البته خواص بی نظیرش در درمان درد مفاصل و و رماتیسم و تمدد اعصاب و معالجه آماس باعث معروفیت آن شده است. در این مجموعه یک رستوران مدرن و بسیار بزرگ و حمام و سرویس بهداشتی موجود است و محیطی تمیز و بهداشتی دارد و 24 ساعته باز است.

حس خوب و آرامش بخش این چشمه بیش از بقیه آبهای معدنی منطقه است و این را مدیون رسوبات آهن و کلر بیکربناته کلسیک گاز دار می باشد که باعث آرامش بیشتر بدن شما می شود. این آب گوگرد و گاز هیدرید گوگرد ندارد و بنابراین بوی زننده ای ندارد و شما می توانی مدت طولانی تری در آبگرم ویژه این آب استراحت کنی.

آدرس آبگرم قوه سویی: اردبیل، سرعين، خیابان طالقانی.

 

آبگرم ساری سو

آبگرم ساری سو اردبیل سرعین

آبگرم ساری سو این چشمه به دلیل رسوب املاح در سنگ های اطراف آن به رنگ زرد به این نام شناخته می شود. ( ساری در زبان ترکی یعنی زرد رنگ و سو یعنی آب ) البته رنگ این آب سبز پسته ای است و برای درمان آماس و تورم و درد مفاصل و تمدد اعصاب مناسب است و استخر آن سنتی می باشد.

نکته جالب این آب گرم این است که روزها مخصوص آقایان و شب ها در اختیار خانم ها است و سال ها است که این نظم رعایت شده است و بانوان تا نیمه شب در این استخر می آسایند و لذت می برند. این آب گرم سرعین در انتهای خیابان ولیعصر در کنار میدان ساری سو قرار دارد.

آدرس آبگرم ساری سو: سرعین، بلوار دانش، خیابان ولیعصر.

 

آب معدنی ویلا دره

آبگرم ویلا دره

چشمه آب معدنی ویلا دره این آب معدنی در روستای گردشگری ویلا دره در 3 کیلومتری سرعین قرار دارد. این چشمه آب سرد دارد و دمای آن 17 درجه است. در مرکز روستای ییلاقی ویلا دره ( بیله درق ) حمامی وجود دارد که همان آب معدنی ویلا دره است و عموم مردم می توانند از آن استفاده کنند.

آب این چشمه بیرنگ و کمی ترش مزه است و برای درمان بیماری های کلیه و گوارشی و سوء تغذیه و تراخم اثری فوق العاده دارد. هر وقت که بروی تعدادی را مشاهده می کنی که گالن های این آب را همراه می برند. البته دیدار این روستا خودش یک جاذبه گردشگری است و آب معدنی آن یک جاذبه کوچک آن است.

 

آبگرم سبلان

آبگرم سبلان

مجتمع آب درمانی سبلان اولین مجتمع آب درمانی ایران که با استاندارد های جهانی ساخته شده و بسیار منظم و بهداشتی می باشد. دوش های انفرادی و رختکن و حوضچه کودکان و جکوزی و سونا و استخر های متعدد از ویژگی های آن می باشد.

آبگرم سبلان باعث بهبود عملکرد گردش خون می شود و درمان پا درد و پوست از خواص آب گرم این مجموعه می باشد. خیابان شریعتی و روبروی هتل لاله این مجموعه را پیدا می کنی. این مرکز بزرگترین مرکز آبدرمانی در خاورمیانه می باشد.

آدرس آب گرم سبلان: سرعین، خیابان ولیعصر، بلوار دانش.

به غیر از این ها که ذکر کردیم باز هم چشمه های آبگرم و مجموعه آبگرم های سرعین و اردبیل دیگری نیز هست که می توانی آنها را نیز تجربه کنی.

مثل آبگرم یل سو، آبگرم گوز سوئی (مخصوص بیماریهای چشمی) مجتمع آبدرمانی ایرانیان، لاله سوئی و …

 

حس فوق العاده بعد از آبگرم سرعین و اردبیل

آب گرم سرعین و اردبیل

اگر از آب گرم سرعین و اردبیل استفاده کرده باشی می دانی که بعد از استحمام و یک خواب راحت چه حس خوبی خواهی داشت. گاهی بعد از یک استحمام آب معدنی داغ و هوای خنک هیچی جای یک کاسه آش دوغ محلی رو نمی گیره.

شاید از خود بپرسی آیا غیر از آبگرم یا اسپا که در گوگل هم آمده، برنامه دیگری در سفر سرعین وجود دارد؟ البته، لطفا برنامه های تور سرعین و اردبیل فارا گشت را مطالعه کن تا از برنامه های ما مطلع شوی.

سرعین شهری است که می توانی هم زمان هم از چشمه ها و حوضچه های آب گرم معدنی استفاده کنی و هم در فضای سرسبزی مثل جنگل فندقلو ساعت ها قدم بزنی و یا اینکه در پیست اسکی آلوارس به تفریحی زمستانی بپردازی. را برنامه های تورهای ایرانگردی فارا گشت برای شهر های توریستی ایران به نوعی برنامه ریزی و هدف گذاری شده است که می توانیددر حداقل زمان حداکثر استفاده را از استعداد های هر منطقه ببری و این امکان را با به کار گیری لیدرهای محلی ممکن ساخته ایم.

اگر می خواهی سفر را از این جا آغاز کنی مقصدی زیبا را برای اولین سفر خود انتخاب کردی و امیدواریم شما نیز به جمع همسفران ما افزوده شوی. پس اگر اهل سفری، همسفر شو …

نقشه سرعین در گوگل مپ

اطلاعات جاهای دیدنی فارا گشت

آبگرم سرعین یکی از جاذبه های دیدنی این شهر است. سرعین جاهای دیدنی فوق العاده زیبای زیادی دارد که با دیدن اونها لذت هر نوع سفری دو چندان می شود. اگر می خواهی بدونی که این شهر چه جاذبه های دیگه ای داره، صفحه وبلاگ تخصصی سرعین رو که برات آماده کردیم می تونی ببینی. مطمئنا خوشت میاد:

اگر مشتاق هستی یه مسافرت فوق العاده به یاد ماندنی به سرعین و اردبیل داشته باشی و لذت بردی از خوندن اطلاعات فوق العاده آب گرم سرعین که برات شرح دادیم و می خواهی از نزدیک دیدنش رو تجربه کنی، صفحه تور سرعین فارا گشت رو حتما ببین. (برای انتخاب یه سفر فراموش نشدنی کمکت می کنه.)

اطلاعات تورهای فارا گشت

اطلاعات هتل های فارا گشت

تصمیم گرفتی بری به سرعین و جذابیت های این شهر رو ببینی؟ مطمئنا یکی از دغدغه هات انتخاب محل اقامتی خواهد بود که قرار است شب را در آنجا استراحت کنی، این محل اقامت باید از نظر تمیزی، امکانات و قیمت مناسب سلیقه شما باشه. سلیقه شما چیه؟ صفحه رزرو هتل در سرعین کاملترین اطلاعات رو درباره هتل ها به شما میده تا بهترین انتخاب محل اقامت رو داشته باشی:

وقتی با آژانس مسافرتی فارا گشت تماس می گیری همکاران ما به تمامیه سوالات شما درباره آب گرم های سرعین و اردبیل، مدت زمان سفر به سرعین، امکانات و درجه هتل های پکیج تور سرعین ارزان عادی یا تور نورزو سرعین و خدمات گشت ها و بهترین راهکارها پاسخ می دهند پس خیالت راحت باشد.

پاسخگویی به همه شما عزیزان یکی از وظایف مورد علاقهٔ ماست. پس برای دریافت اطلاعات بیشتر و زمان و شرایط رزرو تور می ‌توانی با شماره تلفن های زیر تماس حاصل فرمایی.

شماره تماس برای رزرو تورهای مسافرتی مورد علاقه شما

تورهای پیشنهادی:

7 دیدگاه دربارهٔ «آبگرم های سرعین»

  1. سلام ، حوض آبگرم خانوادگی در سرعین هست البته این سرویس توسط برخی از هتلها انجام میشود و شما میتوانید برای چند ساعت رزرو اختصاصی آبگرم هتل را داشته باشید ، لطفا به صفحه هتلهای سرعین ما در آدرس زیر مراجعه کنید و اطلاعات هتلهای مختلف را بخوانید ببینید کدام باب میلتان است ، هر کدام را که پسندیدی بفرمایید همکاران ما برایتان رزرو کنند
   https://faragasht.com/hotels-in-sarein/

  2. امیر احمدی

   داره ولی پیشنهاد میکنه اصلا استفاده نکنی چون بهداشت ندارده

   1. سلام جناب احمدی، در صورت امکان کمی بیشتر توضیح دهید و یا اگر تجربه استفاده از این آبگرم های سرعین که به صورت خصوصی ارائه میشوند دارید به اشتراک بگذارید تا بیشتر در جریان قرار بگیریم.

 1. مهدی بوستانی

  از میهمانان گرامی به سرعین دعوت می گردد.
  اطلاعات بیشتر درباره هتل بوستان را از آژانس بخواهید

  1. سلام جناب بوستانی مدیریت محترم هتل بوستان سرعین.
   فارا گشت بعنوان نماینده هتل شما در تهران، اطلاعات کافی در اختیار مسافران عزیز میگذارد تا برنامه آبگرم های خود را در سرعین و در هتلهای خوب آن شهر بخصوص هتل بوستان برنامه ریزی کنند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا