یکی از پر طرفدار ترین و لذت بخش ترین تفریحات ساحلی که تنها در برخی از شهر های ایران در اختیار شما قرار دارد، ماهیگیری است. حضور در اسکله ماهیگیری چابهار به نوعی یکی از تفریحات گردشگری در این شهر بندرگاهی نیز می باشد. بنابراین در بین جاهای دیدنی چابهار بدون شک باید جایی وجود داشته باشد که صید ماهی های دریایی خلیج فارس و عمان در آن آزاد باشد.

شهرداری چابهار، چندین سال پبش، مناطقی را تحت عنوان  اسکله های ماهیگیری که مخصوص صید ماهی برای عموم مردم است را باز سازی کرد. این مناطق در طی سال های گذشته به یکی از محبوب ترین جاذبه های این شهر تبدیل شده اند.

کاملترین اطلاعات درباره اسکله ماهیگیری چابهار

صنعت ماهیگیری در چابهار

در بین شهر ها و بنادر ساحلی و دریایی هر کشوری در هر جای دنیا که به آب ها یا رودخانه های بزرگ راه دارند، یکی از پر رونق ترین تجارت ها و کسب و کار ها، صیادی و ماهیگیری است. کارخانه های بزرگ تن ماهی و صید ماهی های دریایی موجب رونق تجارت در این شهر ها و حتی روستا ها شده اند.

در چابهار نیز که یکی از زیبا ترین شهر های بندرگاهی بزرگ ایران است علاوه بر تمام جاذبه های طبیعی که دارد، وجود اسکله های ماهیگیری متعدد، بر هر چه پر رونق تر شدن این صنعت کمک شایانی کرده است.

صنعت ماهیگیری در چابهار

امکانات ویژه در اسکله های ماهیگیری

اگر شما هم اهل ماهیگیری هستی، به راحتی می توانی با در دست داشتن یک قلاب ماهیگیری، یک سبد و خوراک ماهی به ماهیگیری و صیادی مشغول شوی. در این اسکله های زیبا باربیکیو ها و جاهای مناسبی برای پخت ماهی نیز وجود دارد که کار را برای شما  و اطرافیان، بسیار آسان تر و راحت تر کرده اند.

یک مجموعه تفریحی با صفا و کامل برای گذر اوقات فراغت شما در کنار دوستان و عزیزانت است که بسیار لذت بخش و کم نظیر می باشد. با این تفریحات شما تور چابهار متفاوت تری را با فارا گشت تجربه خواهی کرد.

امکانات ویژه در اسکله ماهیگیری چابهار

اسم بهترین مکان های صید ماهی در چابهار

 

در شهر زیبای چابهار اسکله های تجاری و تفریحی زیادی وجود دارد که در این بخش اسم اسکله های ماهیگیری چابهار را برایت بازگو می کنیم. زمانی که به منطقه آزاد تجاری وارد می شوی، دو بندر بزرگ تجاری شهید کلانتر و شهید بهشتی وجود دارد که برای پهلو گرفتن کشتی های غول پیکر و بزرگ تجاری بسیار مناسب هستند و چشم شما را به خود جذب می کنند و خود نمایی می کنند.

البته اینها جزوی از جاذبه های چابهار هستند اما برای صید ماهی خیلی مناسب نیستند. برای همین باید از آنها گذر کنی. برای ماهیگیری و لذت بردن از این تفریح دلپذیر می توانی به سه اسکله تفریحی و ماهیگیری که در نزدیکی معروفترین روستاهای چابهار هستند و برای همین منظور ساخته شده اند، مراجعه کنی. البته پیشنهاد می کنم قبل از اقدام به برنامه ریزی و حرکت، از شرایط جزر و مد در سایت تاید اطلاع  پیدا کنی.

 

اسکله ماهیگیری تیس

پس از آن که از شهر چابهار خارج شدی نزدیک ترین اسکله به شما اسکله تفریحی تیس است. این اسکله در سواحل روستای تاریخی تیس قرار گرفته است و جای خوبی برای پهلو گرفتن قایق های ماهیگیری محسوب می شود. شما می توانی از ماهی گرفتن در آن لذت ببری و در صورت وجود کمپ حتی شب نیز در آنجا اطراق کنی.

اسکله ماهیگیری تیس

 

اسکله ماهیگیری رمین

اسکله بعدی اسکله رمین در 10 کیلومتری شهر چابهار است که در روستای رمین واقع شده است. اسم این اسکله نیز از همین روستا گرفته شده است. این اسکله جالب و تفریحی نه تنها به عنوان یکی از نقاط گردشگری چابهار، برای تفریح مناسب است بلکه از اسکله تیس به علت فاصله بیشتری که به شهر چابهار دارد، خلوت تر و آرامش بهتری دارد.

شما در کنار خانواده می توانی در این اسکله تفریح بهتری را تجربه کنی و نهایت لذت را ببری. اگر هم دوست داشتی خودت در این منطقه کمپ راه بیانداز و با دوستان و آشنایان دمی بیاسای.

اسکله ماهیگیری رمین

 

اسکله ماهیگیری بریس

اما سومین اسکله تفریحی و ماهیگیری که برای صید ماهی و گذراندن اوقات فراغت شما در کنار خانواده بسیار خوب و مناسب است، اسکله تفریحی و ماهیگیری بریس است که از هر دو اسکله قبلی معمولا خلوت تر و مناسب تر برای جمع های خانوادگی است.

برای این اسکله که در جاده ساحلی بریس قرار گرفته باید حدود 60 کیلومتر، از شهر چابهار دور شوی و در نزدیکی مرز آن را پیدا کنی. تفریحات گردشگری چابهار بسیار زیبا و کم نظیر هستند مخصوصا اگر پای تفریحاتی مثل ماهیگیری با لوازم ماهیگیری مخصوص هم وسط باشد.

اسکله ماهیگیری بریس

بهترین اسکله ماهیگیری چابهار

 

در بین اسکله های چابهار، اسکله رمین برای تفریح و گردش به همراه خانواده مناسب و لذت بخش است. شما می توانی به آسانی با ماشین در طول اسکله بروی و از نزدیک ترین جای ممکن دریا را ببینی. اما این قول را به شما نمی دهیم که در این اسکله صید خوبی را تجربه کنی. چرا که از عمق چندان زیادی برخوردار نیست برای همین ماهی های درشتی هم در آنجا وجود ندارد و باید به ماهی های کوچک رضایت بدهی.

توصیه ما به شما برای داشتن یک صید ماهی خوب و کم نظیر این است که به اسکله کنارک بروی. ماهی های درشتی را آن جا می توانی صید کنی و در کنار خانواده یا جمع دوستان از کباب کردن آنها و گذر اوقات با هم بودن، لذت ببری.

این اسکله زیبا با طولی حدود 3 کیلومتر در اواسط دریا قرار دارد و شما می توانی تمام طول این مسیر را با ماشین هم طی کنی. به اواخر اسکله که برسی دریا از عمق خوبی برخوردار است. بهتر است قبل از آن در شهر چابهار برای صید ماهی، غذای ماهی و لوازم ماهیگیری مناسب خریداری کنی. چرا که گوشت صدف های این قسمت، نرم هستن و برای صید خیلی مناسب نخواهند بود. بنابراین نمی توانی با آنها صید خوبی را تجربه کنی.

اسکله ماهیگیری کنارک

 

سواحل زیبای چابهار، جاذبه های خوبی برای گردشگران و ایران گردان در تور ایرانگردی محسوب می شوند؛ چرا که مرغ های دریایی و موج های دریا صحنه های زیبایی را برای شما نقاشی می کنند و قطعا برای شما سواحل بندر کنارک به عنوان یکی از جاذبه های ساحلی لذت بخش و به یادماندنی خواهد بود.

اگر علاقه ای هم به ماهیگیری و صیادی نداری ولی دلت می خواهد که از سواحل اختصاصی و خاص چابهار را ببینی، پیشنهاد می کنم سری به درک بزنی. جاییکه کویر و دریا همدیگر را به آغوش می کشند. در کنار آن، ساحل صخره ای چابهار هم تجربه متفاوت تری از امواج دریا رو برایت خواهد داشت.

نقشه اسکله صیادی چابهار در گوگل مپ

اطلاعات جاهای دیدنی فارا گشت کوروش

اسکله صیادی تفریحی یکی از اماکن دیدنی این شهر است. جاهای گردشگری چابهار بسیار فوق العاده و زیبا هستند که با دیدن اونها لذت هر نوع سفری دو چندان می شود. اگر می خواهی بدونی که این شهر چه جاذبه های دیگه ای داره، صفحه وبلاگ تخصصی چابهار رو که برات آماده کردیم می تونی ببینی. مطمئنا خوشت میاد:

اگر مشتاق هستی یه مسافرت فوق العاده بیاد ماندنی به چابهار داشته باشی و لذت بردی از خوندن اطلاعات فوق العاده اسکله های ماهیگیری چابهار که برات شرح دادیم و می خواهی از نزدیک دیدنش رو تجربه کنی، صفحه تور چابهار فارا گشت رو حتما ببین. ( برای انتخاب یه سفر فراموش نشدنی کمکت می کنه. )

اطلاعات کامل تورها فارا گشت کوروش کبیر
اطلاعات کامل هتل ها فارا گشت

تصمیم گرفتی بری به چابهار و کمپ های ماهیگیری رو ببینی؟ مطمئنا یکی از دغدغه هات انتخاب محل اقامتی خواهد بود که قرار است شب را در آنجا استراحت کنی، این محل اقامت باید از نظر تمیزی، امکانات و قیمت مناسب سلیقه شما باشه. سلیقه شما چیه؟ صفحه رزرو هتل چابهار کاملترین اطلاعات رو درباره هتل ها به شما میده تا بهترین انتخاب محل اقامت رو داشته باشی:

وقتی با آژانس مسافرتی فارا گشت تماس می گیری همکاران ما به تمامیه سوالات شما درباره اسکله ماهیگیری چابهار، مدت زمان سفر به چابهار، امکانات و درجه هتل های پکیج تور چابهار ارزان در ایام عادی یا تور چابهار نوروز امسال خدمات گشت ها و بهترین راهکارها پاسخ می دهند پس خیالت راحت باشد.

پاسخگویی به همه شما عزیزان یکی از وظایف مورد علاقهٔ ماست. پس برای دریافت اطلاعات بیشتر و زمان و شرایط رزرو تور می ‌توانی با شماره تلفن های زیر تماس حاصل فرمایی.

02186037414
09208008108
تور چابهار آژانس هواپیمایی فارا گشت کوروش کبیر

4 دیدگاه دربارهٔ «اسکله ماهیگیری چابهار»

  1. سیامک ندیمی

   سلام جناب علیرضا، خوشحالم که مطلب اسکله ماهیگیری چابهار نظر شما را جلب کرده است.

 1. سلام آقای ندیمی، کجای چابهار و کنارک میشه ماهی باراکودا صید کرد؟

  1. مدیریت (سیامک ندیمی)

   سلام جناب علی عزیز. لیدر تور ما در چابهار مستقر و در خدمت هستند. می توانیید راهنمایی های لازم را از ایشان دریافت کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا