کلبه هور کجاست؟ یکی از جاذبه های گردشگری جزیره کیشه و جذابیت هاش به قدری زیاد و خیره کننده هستن که بهت قول میدم اگر از نزدیک تماشا کنی، مبهوت و مسحور اونها میشی.

درست حدس زدی! می خوام امروز در این مقاله، تو را با یکی دیگه از جاهای دیدنی کشورمون، یعنی یه جایی در جزیره کیش آشنا کنم. همون طور که می دونی جزیره کیش یکی از محبوب ترین و پرطرفدار ترین جاهاییه که مردم دوست دارن برای تعطیلاتشون به اونجا برن. خب! پس باید بدونن که اونجا از چه مکان هایی دیدن کنن. مثل کلبه هور کیش که یکی از این همین جاها است.

اگر آماده باشی با هم بریم به سراغ یه گردشگری ماجراجویانه در کنار ساحل دریا. جایی که به راحتی می تونی امواج نقره ای و فیروزه ای آب را در تور کیش پاییز و زمستان، تماشا کنی، از هوای خوبش لذت ببری و از همه مهمتر، بهترین لحظات سفر را داشته باشی….

عکس کلبه هور کیش

کلبه هور کیش می تونه زیبایی های جزیره رو بهت نشون بده

کلبه هور کیش چیست؟

کلبه هور در واقع یه دماغه است که در بخش غربی جزیره کیش قرار گرفته. بهتره بهت بگم که این جا دقیقاً اسم یه مکان گردشگریه که مشهور شده نه این که فقط یک کلبه قدیمی و تاریخی باشه.

زمین های منطقه هور، حالت صخره ای داره. اگه بدونی در این زمین صخره ای می تونی چه چیز های زیبایی ببینی، تصور می کنم همین حالا تشویق میشی که به این جزیره سفر کنی!

خب! حق داری. این جا مثل همون سرزمین هایی هست که توی کتاب های دوران کودکی ازش برامون تعریف کردن یا مثل رویا هایی در خاطرمان هر روز مرور می کنیم.

کلبه هور کیش چیست

در کلبه هور چه چیزهایی میشه دید؟

در این منطقه می تونی انواع ماهی ها، صدف ها و لاک پشت ها را تماشا کنی. همین منظره های طبیعت حیات وحش باعث شدن که گردشگر های زیادی برای ماهیگیری، این جا را انتخاب کنن.

برای کسانی که به غواصی علاقه دارن، ساحل فیروزه ای منطقه هور در کیش هم می تونه بهترین مکان باشه. اگه تو هم به غواصی زیر آب علاقه داری و می خوای که ماهی های رنگارنگ را از نزدیک ببینی، بهت پیشنهاد می کنم حتماً ساحل کلبه هور را از نزدیک تماشا کنی. نباید از غواصی کردن بترسی. اونجا مربی هایی هستن که بهت کمک می کنن. فقط باید به راهنمایی هاشون گوش کنی.

کلبه هور آدرس

 در ساحل کلبه هور کیش چه چیزهای دیگه ای می تونی ببینی؟

 

یه جایی در نزدیکی کلبه هور کیش هست که منظره فوق العاده ای داره. حتماً با اسم کشتی یونانی در کیش آشنا هستی. نه! اشتباه نکن! کشتی یونانی این جا نیست؛ اما یه لنج قدیمی در این آب ها قرار گرفته که به اصلاح به گل نشسته و دیگه ازش استفاده نمی کنن. جالبه که بدونی این لنج قدیمی حدود 10 سال قبل این جا به گل نشسته و بلا استفاده شده. این منظره به ویژه هنگام غروب خورشید، یه نمای پانورامای جذاب را ایجاد می کنه.

اگه به قدم زدن در ساحل دریا و لذت بردن از منظره غروب خورشید علاقه داشته باشی می تونی این منظره را در کنار نمای لنج قدیمی در کلبه هور تجربه کنی. شاید بهتر باشه چند تا عکس یادگاری هم بگیری تا وقتی به شهر خودت برگشتی، خاطرات خوبت را مرور کنی!

بهتره که این جا یه نکته را برات بگم: کشتی یونانی در کیش هم به گل نشسته اما معنای اون، تجارت بین المللی این جزیره با سایر کشورها است. اما وقتی که بهت این لنج قدیمی را معرفی می کنم معنیش اینه که مردم جزیره کیش، همیشه مردمانی پرتلاش و سخت کوش بودن (البته هنوز هم همین خصوصیت را دارن). شغل قدیمی و سنتی این مردمان، ماهیگیری بوده و این لنج یکی از نشانه های اثبات حرف من است.

ماهیگیر های جزیره کیش، به خوبی با امواج خروشان دریا انس گرفتن. این امواج در سخت ترین دوره ها، بهترین درس ها را به اون ها داده و از این مردمان، مقاوم ترین انسان ها را ساخته که می تونن در شرایط سخت و دشوار دریا، همچنان به کار و تلاش خودشون ادامه بدن.

لنج قدیمی در ساحل کلبه هور در فاصله 200 متری ساحل دریا قرار گرفته. وقتی روشنایی روز بالا میاد، این لنج در تصویر پرتو های پرتلألو خورشید روی امواج آرام آب، خودنمایی می کنه.

اگه تا حالا حس کنجکاوی و ماجرا جوییت تحریک شده و علاقه مند شدی که جاذبه گردشگری کلبه هور را از نزدیک ببینی، بهترین راهش اینه که در تور کیش فارا گشت که با قیمت ارزان رزرو می شوند ثبت نام کنی. آژانس گردشگری فارا گشت بهت کمک می کنه بهترین تور بازدید از دیدنی های جزیره کیش را انتخاب کنی و از تمام لحظات سفرت به این مکان لذت ببری. امیدوارم که در نزدیکی ساحل هور، به یاد این مطلب زیبا باشی که من برات توضیح دادم!

منظره لنج قدیمی کلبه هور

تفریحات و سرگرمی هایی که در ساحل کلبه هور می تونی از اونها لذت ببری

 

کلبه هور کیش در واقع یه مجموعه گردشگریه و در طول سال های زیادی، از گردشگرانی که در تور کیش از تهران فارا گشت یا مسافرانی که از سایر شهرها شرکت کرده بودن، پذیرایی کرده. در بخش جنوبی ساحل این مکان، یه غار کوچیکی قرار گرفته که طولش 5 متره. وقتی که آب دریا پایین میره می تونی بری داخل غار و منظره های شگفت انگیزش را از نزدیک تماشا کنی. البته بهتره که این کار را در قالب یه گردش گروهی انجام بدی که مشکلی برات پیش نیاد. برای کسانی که به ماجراجویی های هیجان انگیز علاقه دارن، رفتن به داخل این غار می تونه خیلی جذاب باشه!

همون طور که قبلاً هم برات گفتم، کلبه هور، بهترین جا برای یه غواصی جذاب و پر هیجانه! مکانی که برای غواصی در این جا در نظر گرفته شده بهش میگن سایت غواصی. وقتی از سمت شمال این منطقه به سمت جنوب حرکت می کنی، عمق سایت غواصی، بیشتر می شه و در بیشترین عمقش به حدود 8 متر هم می رسه. خیلی هیجان انگیزه! غواصی در دریا در عمق 8 متر!!!

وقتی در حال غواصی هستی می تونی یه دنیای رویایی و زیبا را از زندگی زیر دریا تماشا کنی. تماشای ماهی های سرخو، سنگسر، هامور، لاک پشت ها و انواع صدف، جانورانی هستند که شگفتی و تعجب تو را برمی انگیزن. اگه بخوای بخشی از قدرت آفرینش خداوند بی نهایت مهربان را از نزدیک ببینی، پیشنهاد می کنم غواصی در آب های منطقه کلبه هور در جزیره کیش را تجربه کنی….

یکی دیگه از تفریحات و سرگرمی هایی که در کلبه هور کیش می تونی از اون ها لذت ببری، ماهیگیریه! بله! درسته. تجربه جذابیه و کمی هم حالت طنز داره. تصور کن تو ساکن یه شهر بزرگ و پر جمعیت هستی و می خوای بری به این ساحل و ماهیگیری کنی!! خب! اینم یکی از کارهای تفریحی که خیلی ها بهش علاقه دارن.

اگه وزش باد کم باشه، بهترین وقت برای ماهیگیری در ساحل دریاست. یادت باشه که برای تفریح قراره که ماهیگیری کنی پس باید از لحاظتت لذت ببری و فراموش نکن که عکس یادگاری هم بگیری.

غواصی در منطقه هور کیش

در کلبه هور، دیگه چه امکاناتی هست؟

 

علاوه بر همه اون چیزهایی که برات توضیحشون دادم و این جا برای تفریح تو وجود دارن، خیلی از امکانات هم قرار دادن تا مسافرها و گردشگرها بتونن از این سفر کوتاهشون نهایت استفاده را داشته باشن. در این ساحل می تونی زیر آلاچیق ها استراحت کنی، نوشیدنی های خنک بخوری و یا شاید هم دوست داری که بستنی بخوری.

این جا حتی چند تا باربیکیو هم هست تا شاید بخوای یه خوراک کبابی درست کنی و از این منظره طبیعی لذت ببری! به نظر من که کلبه هور همان طور که در نقشه سایت yandex.com به عنوان منبع بین المللی هم آماده، واقعاً یه جای منحصر به فرد و دنج هست. اگه هنگام شب بری اونجا، نور افکن های بزرگ، تمام محوطه را روشن کردن. خیلی رویایی و دیدنیه! پیشنهاد می کنم که این جا را از دست ندی.

غواصی کردن، ماهیگیری، قایقرانی، تفریحات آبی و قدم زدن در شن های نرم ساحل، همگی از تفریحات کلبه هور هستن. البته باید بهت بگم که از این منطقه، نمای وسیعی به سایر قسمت های جزیره کیش دیده می شه. بخش شمالی جزیره را می تونی ببینی. رشته کوه های جنوبی استان هرمزگان و همین طور تاسیسات و برخی از مکان های بندر های چارک را هم از این قسمت می تونی در فاصله های دور، تماشا کنی. به همین علت ها است که میگم: منطقه کلبه هور در جزیره کیش، یه جای بکر و منحصر به فرده.

راستی در این مجموعه می تونی آبگرمکن خورشیدی کیش را هم ببینی. در این منطقه انواعی از اجاق ‌هاى خورشیدى را به نمایش گذاشتن.

اگه به ورزش ها و تفریحات آبی هم علاقه نداشته باشی، کارهای جذاب دیگه هم هست که بتونی در این ساحل زیبا انجام بدی. می تونی اسب سواری کنی! بله! درست شنیدی! این جا به مردم و مسافرها اسب کرایه میدن تا بتونن چند دوری را باهاش حرکت کنن. اما اگه تجربه ای نداری بهتره که از مربی اسب، کمک بگیری.

می تونی به همراه دوستای قدیمیت در سفر کیش شرکت کنی و وقتی به این مکان جذاب رفتی، بری به بهترین رستوران هایی که اون نزدیکی هست و از خوردن یه منوی غذایی عالی، لذت ببری. در اون نزدیکی ها دو تا رستوران معروف هست که بهشون میگن رستوران کلبه درویش و رستوران شاندیز صفدری. این ها را هم به نظرم بهتره امتحانشون کنی.

امکانات کلبه هور کیش

چرا کلبه هور در جزیره کیش تا این اندازه معروفه؟

 

با چیزهایی که تا حالا برات توضیح دادم، دور از انتظار نیست که بتونی حدس بزنی چرا این جا اینقدر مهمه. درسته! جزیره کیش، همیشه و همه جا شهرت و محبوبیت خودش را داشته. البته بیشتر جذابیت این جا به خاطر طبیعت وحشی هست که وجود داره. چه چیزهایی در یک سفر بهتر از این که زندگی جانداران دریایی را بتونی از نزدیک تماشا کنی.

منظره هایی بی نظیر از برخورد امواج خروشان دریا با صخره های پرشیب سنگی و صدای مهیب آب، اوج شکوه و عظمت یه طبیعت آبی را همچون حیات وحش دریایی قشم، به نمایش می گذاره. کمتر کسی وجود داره که از تماشای این منظره ها لذت نبره!

در صخره های سنگی این منطقه، یه تعداد هم دماغه وجود داره که وقتی آب دریا و امواج بهش برخورد می کنند می تونن وارد شکافت بشن و از طرف دیگه به بیرون پرتاب میشه. خیلی زیبا و باشکوهه.

برای افرادی که واقعاً به طبیعت و گردش های ماجراجویانه علاقه زیادی دارن، کلبه هور جزیره کیش، یه انتخاب عالی محسوب میشه. هم سکوت دریا هنگام شب و هم هیاهوی امواج هنگام روز، هر دو آرامش خاصی را بهت میدن. بهتره که بیشتر از این توضیح ندم و ازت دعوت کنم خودت با سفر به کیش، علاوه بر بازدید از شهر حریره و کاریز، این مکان دیدنی و کم نظیر را از نزدیک تماشا کنی!

کلبه هور

ساعات بازدید از مجموعه کلبه هور کیش

تقریبا هر روز در هر ساعتی این مجموعه آماده پذیرایی از مسافران و گردشگران است.

آدرس کلبه هور:

برای تماشای کلبه هور باید به آدرس بخش غربی جزیره، خیابان جهان، میدان هور بروی.

نقشه و آدرس کلبه هور کیش در گوگل مپ

اطلاعات جاهای دیدنی فارا گشت کوروش

مجموعه ساحل کلبه هور یکی از جاذبه های دیدنی این شهر است. کیش جاهای دیدنی فوق العاده زیبای زیادی دارد که با دیدن اونها لذت هر نوع سفری دو چندان می شود. اگر می خواهی بدونی که این جزیره چه جاذبه های دیگه ای داره، صفحه وبلاگ تخصصی کیش رو که برات آماده کردیم می تونی ببینی. مطمئنا خوشت میاد:

اگر مشتاق هستی یه مسافرت فوق العاده به یاد ماندنی به کیش داشته باشی و لذت بردی از خوندن اطلاعات فوق العاده کلبه هور در کجاست که برات شرح دادیم و می خواهی از نزدیک دیدنش رو تجربه کنی، صفحه تور کیش فارا گشت رو حتما ببین. ( برای انتخاب یه سفر فراموش نشدنی کمکت می کنه. )

اطلاعات کامل تورها فارا گشت کوروش کبیر
اطلاعات کامل هتل ها فارا گشت

تصمیم گرفتی بری به کیش و جذابیت های این جزیره رو ببینی؟ مطمئنا یکی از دغدغه هات انتخاب محل اقامتی خواهد بود که قرار است شب را در آنجا استراحت کنی، این محل اقامت باید از نظر تمیزی، امکانات و قیمت مناسب سلیقه شما باشه. سلیقه شما چیه؟ صفحه رزرو هتل در کیش کاملترین اطلاعات رو درباره هتل ها به شما میده تا بهترین انتخاب محل اقامت رو داشته باشی:

وقتی با آژانس هواپیمایی فارا گشت تماس می گیری همکاران ما به تمامیه سوالات شما درباره کلبه هور کیش چیست، مدت زمان سفر به کیش، امکانات و درجه هتل های پکیج تور کیش ارزان ایام عادی یا تور کیش نوروز و خدمات گشت ها و بهترین راهکارها پاسخ می دهند پس خیالت راحت باشد.

پاسخگویی به همه شما عزیزان یکی از وظایف مورد علاقهٔ ماست. پس برای دریافت اطلاعات بیشتر و زمان و شرایط رزرو تور می‌ توانی با شماره تلفن های زیر تماس حاصل فرمایی.

 

02186037414
09208008108

تورهای پیشنهادی :

2 دیدگاه دربارهٔ «کلبه هور کیش»

 1. الناز نوری

  وای خدای من چقدر کلبه هور و ساحلش جای قشنگیه! تا بحال دو بار رفتم کیش ولی اینجا رو ندیده بودم.
  مرسی بابت این مطلب خوبتون. حتما سری که رفتم جزیره اینجا رو می بینم.

  1. سیامک ندیمی

   سلام خانم نوری عزیز. بله کلبه هور و ساحلش یکی از جاهای زیبای کیش است و متاسفانه خیلی از مسافران از آن دیدن نکرده اند.
   هر زمان قصد سفر به جزیره داشتید، دستور بفرمایید کارشناسان تور کیش فارا گشت در خدمت شما خواهند بود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا