ساحل نقره‌ای یکی از زیبایی های بی نظیر کشور ایرانه که چشم هر گردشگری را به خودش خیره می کنه. حتماً می خوای بپرسی ساحل نقره ای کجاست؟ چه ویژگی داره؟ و اصلا چرا بهش این اسم را دادن؟

خب! اگر می خوای به جواب همه این سوالاتت برسی، باید یه سفر دیگه را هم همراه من در فارا گشت باشی تا تو را به جایی ببرم که هرگز همانندش را ندیدی!

تصور نکن که درباره ساحل دریای خزر حرف می زنم! البته درباره سواحل خلیج فارس در نزدیکی بندرعباس یا بوشهر هم صحبت نمی کنم! فکر می کنی قراره در این سفر به کجا بریم؟ کیش یا قشم؟ …. در واقع اگر کیش و قشم را در ذهنت تداعی کردی باید بهت بگم که کمی به مقصد امروزمون نزدیک شدی.

“ساحل شن های نقره‌ای” ؛ یه ساحل مسحور کننده با درخشش منحصر به فرد هست که در منابعی همچون pinterest.com عکس های آن قرار گرفته، جایی در سواحل آرام دریایی در جزیره هنگام قشم.

بله! درست شنیدی! جزیره هنگام.

ساحل نقره فام قشم

ساحل نقره‌ای در قشم؛ هر آنچه خوب است بدانی

آشنایی با هنگام و ساحل معروفش

می دونم که اسم این جزیره حتماً به گوشت خورده و می دونی که جزو محدوده و تقسیمات جزیره زیبای قشم محسوب می شه. شاید بارها تصمیم گرفته باشی بری از نزدیک هم جزیره قشم را تماشا کنی و هم از جاذبه های جزیره های اطرافش دیدن کنی. اما به دلایلی هنوز فرصت نکردی! امروز برات می خوام درباره این جاذبه زیبا صحبت کنم تا وقتی که برای تماشا با تور قشم از تهران یا از هر شهر دیگر، رفتی، بهتر بتونی از مناظر لذت ببری.

به نظرم برای اینکه بیشتر با جاذبه گردشگری ساحل شن های نقره ای آشنا بشی، بهتره که به عنوان یه مقدمه، اول ببینیم چرا این ساحل انقدر معروفه، بعد جزیره هنگام را معرفی کنم و بعدش بریم به سراغ توضیحات کامل درباره این ساحل زیبا!

جزیره هنگام

چرا ساحل نقره‌ای انقدر معروفه؟

برای هر کسی که می خواد بره به جزیره قشم و یه تفریح ماجراجویانه داشته باشه، حتماً بهش توصیه می کنن که حتماً بره ساحل شن های نقره ای هنگام رو تماشا کنه. این جا درخشش متفاوتی داره؛ چیزی که همانندش را در هیچ ساحلی تا حالا ندیدی. این جا مثل سرزمین رویا ها می مونه. حتماً تا حالا انیمیشن های کودکانه را دیدی و یا فیلم هایی که دنیای جادو و خیال را به تصویر می کشن را هم تماشا کردی؛ خب! ساحل شن های نقره ای، دقیقاً یه همچنین جاییه.

علت این درخشش و جذابیت در ساحل شن های نقره ای، وجود یه کانی براق معدنیه که در پرتو های نور، می درخشه. شبیه به سرزمینی پر از جواهر و مروارید!! خیره کننده و باشکوه!

ساحل نقره ای کجاست

جزیره هنگام کجاست و چطور می تونی بری اون جا؟

اسم جزیره هنگام را درست در کنار اسم جزیره قشم می شنوی. این جزیره همانند جزیره هرمز یه جایی در سمت جنوب جزیره قشم قرار گرفته و هر دو جزو تقسیمات استان هرمزگان هستن. این جزیره را می تونیم یکی از معروف ترین جزیره های ایران دسته بندی کنیم که به علاوه روستا های کوچیک اطرافش، وسعتی حدود 50 کیلومتر مربع داره. اگه بهت بگم که این جزیره تا چه اندازه با اهمیت و ارزشمنده شاید تعجب کنی!

حتماً بازم کنجکاو شدی و می خوای بیشتر بدونی! حق داری. این جزیره واقعاً زیباست و در کنار جاذبه های گردشگری جزیره قشم، مثل یه نگین می درخشه.

طول جزیره هنگام 9 کیلومتره و عرضش حدود 6 کیلومتر. در این جزیره بهترین و غنی ترین معادن سرب، نمک و خاک وجود داره. چیزی که برای بومی های محلی استان، یه گنج واقعی محسوب می شه. اگه بخوام برات بگم که این جزیره تا مرکز بندرعباس یا مرکز جزیره قشم چقدر فاصله داره نمی تونم بگم بر حسب کیلومتره؛ چون مسافت های آبی را با مایل دریایی گزارش می کنن. پس بهتره این طوری برات بگم که فاصله جزیره هنگام تا بندرعباس، 43 مایل دریایی و فاصله اش تا قشم، 29 مایل دریاییه.

اگه برای تماشای جزیره هنگام بری از فاصله های دور هم متوجه زیبایی های طبیعی که به صورت تپه ها و قله های برآمده هستن خواهی شد. این برآمدگی ها از جنس آهک هستن. بلندترین قسمت این ارتفاعات حدود 106 متره. این زیبایی ها در کنار معروف ترین جاذبه این جزیره یعنی ساحل شن های نقره‌ای، خودنمایی می کنن.

 

بهتره با تقسیمات جزیره هنگام هم آشنا بشی

جزیره هنگام برای خودش تقسیمات مهمی داره. این جا یه جزیره بسیار مهمه و تاریخچه اون هم شنیدنیه. در مقاله جزیره هنگام درباره تاریخچه این جا صحبت کردیم. اما الان باید اسم ها و تقسیم بندی ها را برات بگم.

درباره اسم های جزیره هنگام ممکنه به اسم هایی مثل “هنگام کهنه” یا “هنگام جدید” برخورد کنی. این جزیره در واقع جزو یه دهستان از شهرستان قسم محسوب می شه اما از نظر تقسیمات استان هرمزگان، جزو تقسیمات سیاسی به شمار میره. در قدیم به این جزیره می گفتن “هنجام” یا “هنیام”.

جمعیت این جزیره حدود 615 نفره و شغل بیشتر مردمش، ماهیگیریه. البته این جا همه با همدیگه نسبت فامیلی دارن.

اگه خیلی خیلی کنجکاو شدی که بری حتماً خودت از نزدیک این جزیره را تماشا کنی، باید یه تور گردشگری قشم با قیمت مناسب پیدا کنی و در بهترین فصل سال، یعنی زمستان و بهار که هوا هنوز خیلی گرم نشده، به اونجا سفر کنی. بنابراین اگه یه تور خوب با راهنمای حرفه ای محلی و برنامه ریزی دقیق می خوای، ما در آژانس مسافرتی فارا گشت، تورهای فوق العاده ای را برای مسافران اجرا می کنیم. پس با ما تماس بگیر کلی برنامه های ویژه برای قشم و هنگام داریم.

جزیره هنگام کجاست

یه گشت و گذار به یاد ماندنی در هنگام و تماشای ساحل شن های نقره ای

خب تا این جا برات درباره تاریخچه و موقعیت جغرافیایی جزیره هنگام صحبت کردم و تو الان دیگه می دونی که با چه جایی روبرو هستی. یه جزیره واقعاً دیدنی و ارزشمند که از نظر تاریخ و تمدن و فرهنگ، در نوع خودش منحصر به فرده.

اما الان دیگه وقتش رسیده که برسیم به توضیح درباره زیبایی ها و جاذبه های گردشگری این جزیره. با من همچنان همراه باش و از این جا لذت ببر.

اگه برای تماشای جزیره هنگام بری اولین چیزی که نظر تو را جلب می کنه، یه درخشندگی خاص و بی نظیره که بهش میگن ساحل شن های نقره ای. همین جاست که همه مسافرها و گردشگرها را به این سمت می کشونه. برای سفر به هنگام باید سوار بر لنج های تفریحی، حدود 2 کیلومتر به سمت جنوب شرقی جزیره قشم حرکت کنی. هرگز فکر نکن که این جزیره، یه جای کوچیکه و ساده است و چیزی برای تماشا نداره!

اولین چیزی که می تونی از اون لذت ببری، حرکت روی آب های آرام و نیلگون خلیج فارسه. چیزی که فقط در اختیار ایرانی هاست و ما به داشتنش افتخار می کنیم. از همون اول راه می تونی زیبایی های دریا را در کنار خودت داشته باشی. با حرکت کشتی کوچک تفریحی روی امواج دریا، تو هم بالا و پایین می روی و این جاست که عظمت و شکوه دریا را با تمام وجودت درک می کنی! ساحل شن های نقره ای جزیره هم از دور خودنمایی می کنن چشمان تو را مسحور خواهند کرد!

در جزیره هنگام حدود 50 کیلومتر نوار ساحلی وجود داره و تو می تونی از کشتی یا لنج پیاده بشی و روی شن های نرم قدم بزنی! یه حس تازه و ناب که در سواحل دیدنی جزیره می تونی تجربه اش کنی. وقتی داری در ساحل قدم میزنی، امواج دریا را تماشا می کنی و تلألؤ نور خورشید روی رقص آب، تو را به دنیای رویاها و خیال می بره.

گشت و گذار در ساحل نقره ای جزیره ی هنگام

روی شن های ساحل نقره ای جزیره هنگام نمی تونی راه بری

با این که اکثر گردشگرها به قشم و جزیره هنگام سفر می کنن تا بتونن این جای زیبا را از نزدیک ببینن، اما باید بهت بگم که وقتی می ری در اطراف جزیره، متأسفانه فعلا و در حال حاضر، نمی تونی پیاده بشی و روی ساحل شن های نقره ای راه بری.

البته قبلاً می شد این کار را کرد، اما حالا این طور نیست! چون مسافرها وقتی که می رفتن توی ساحل نقره ای هنگام، مقداری از شن ها را با خودشون بر می داشتن و این کار به شدت به این جاذبه گردشگری آسیب می زد.

الان اگه به این جزیره بری می تونی فقط از راه دور و اون هم در حالی که سوار کشتی هستی، ساحل شن های نقره ای را تماشا کنی!

ساحل نقره‌ای در قشم

چطوری می تونی بری هنگام و ساحل نقره‌ای رو تماشا کنی؟

وقتی که وارد فرودگاه قشم شدی باید به سمت بندر کندالو بری. می تونی از تاکسی های فرودگاه استفاده کنی. این مسافت با خودرو حدود 10 دقیقه طول می کشه. از بندر کندالو هم به شرط این که دریا طوفانی نباشه، می تونی با کشتی های گردشگری بری به سمت جزیره هنگام. این سفر هیجان انگیز هم بعد از حدود 10 دقیقه، شروع میشه!

اگر این تور را با فارا گشت رزرو کنی، یه راهنمای گردشگری هم همراه شما همیشه میاد که منطقه را برات توضیح بده!

تصور می کنم الان که همه چیز را درباره ساحل شن های نقره ای در قشم فهمیدی، در اولین فرصت در یه هوای خوب و دلچسب، برنامه هات را ردیف می کنی تا بری به این جزیره.

چطوری برم ساحل شن های نقره ای

نقشه ساحل نقره‌ای هنگام در گوگل مپ

اطلاعات جاهای دیدنی فارا گشت کوروش

شن های نقره ای یکی از جاهای دیدنی این جزیره است. قشم جاذبه های دیدنی فوق العاده زیبای فراوانی دارد که با دیدن اونها لذت هر نوع سفری دو چندان می شود. اگر می خواهی بدونی که این جزیره چه جاذبه های دیگه ای داره، صفحه وبلاگ تخصصی قشم رو که برات آماده کردیم می تونی ببینی. مطمئنا خوشت میاد:

اگر مشتاق هستی یه مسافرت فوق العاده به یاد ماندنی به قشم داشته باشی و لذت بردی از خوندن اطلاعات فوق العاده ساحل نقره‌ای در قشم که برات شرح دادیم و می خواهی از نزدیک دیدنش رو تجربه کنی، صفحه تور قشم فارا گشت رو حتما ببین. ( برای انتخاب یه سفر فراموش نشدنی کمکت می کنه. )

اطلاعات کامل تورها فارا گشت کوروش کبیر
اطلاعات کامل هتل ها فارا گشت

تصمیم گرفتی بری به قشم و جذابیت ها و زیبایش رو ببینی؟ مطمئنا یکی از دغدغه هات انتخاب محل اقامتی خواهد بود که قرار است شب را در آنجا استراحت کنی، این محل اقامت باید از نظر تمیزی، امکانات و قیمت مناسب سلیقه شما باشه. سلیقه شما چیه؟ صفحه هتلهای ارزان قشم کاملترین اطلاعات رو درباره هتل ها به شما میده تا بهترین انتخاب محل اقامت رو داشته باشی:

وقتی با آژانس مسافرتی فارا گشت تماس می گیری همکاران ما به تمامیه سوالات شما درباره ساحل نقره‌ای جزیره هنگام، مدت زمان سفر به قشم، امکانات و درجه هتل های پکیج تور قشم ارزان عادی یا تور قشم نوروز و خدمات گشت ها و بهترین راهکارها پاسخ می دهند پس خیالت راحت باشد.

پاسخگویی به همه شما عزیزان یکی از وظایف مورد علاقهٔ ماست. پس برای دریافت اطلاعات بیشتر و زمان و شرایط رزرو تور می ‌توانی با شماره تلفن های زیر تماس حاصل فرمایی.

 

02186037414
09208008108

تورهای پیشنهادی :

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا