دره ستاره افتاده قشم در غرب روستای برکه خلف، در پنج کیلو متری از ساحل جنوبی جزیره قشم واقع شده است. این دره حدود 2 میلیون سال قدمت داشته و به دوره زمین شناسی سنوزوئیک مربوط می باشد و از زیباترین جلوه های فرسایش در جزیره پهناور قشم است . زیبایی های منحصر به فرد دره باعث شده تا آن را به عنوان بخشی از ژئو پارک جزیره قشم جزء آثار طبیعی در سازمان یونسکو به ثبت برسانند.

این پدیده زیبا یکی از جاهای دیدنی قشم است که میتوانید در تور قشم از آن دیدن کنید و با مطالعه اطلاعات کاملی که در مورد این دره برای شما در  این صفحه طراحی کردیم ، دیدار از دره ستاره افتاده خیلی لذت بخش تر خواهد شد.

دره ستاره ها قشم
دره ستاره افتاده تور قشم

دره ستاره افتاده قشم

پدیده زمین شناسی دره ستاره افتاده

 دره ستاره افتاده که بعنوان یکی از دیدنیهای فوق العاده جزیره قشم شناخته میشود ، یک عارضه زمین شناسی می باشد که بر اثر فرسایش، تندیس های بلند قامت و بریدگی های عجیبی به شکل مجسمه هایی از جنس شن و ماسه و خاک را پدید آورده است.

برخی اعتقاد دارند که علت شکل ویژه این دره و به وجود آمدن انواع حجم ها و پدیده های فرسایش در آن، وزش بادهای تند و گردش هوا در لا به لای ستون ها و حفره های آن است.

دره ستاره افتاده قشم
زمینی شناسی دره ستاره افتاده

اهالی جزیره بر این باورند که روزگاری ستاره ای از آسمان به قلب جزیره افتاده و در بر خورد با زمین جزیره، این شکل ها را پدید آورده است. این مکان در زبان محلی به “استاره افته” و گاه “ستاره افتیده” معروف می باشد و داستان های تخیلی فراوانی از آن در بین مردم رواج دارد.

تقریبا تمام تندیس های موجود در این دره، خاکی و به نوعی یاد آور کلوت های کویر لوت است. درست مانند کویر که می توان ستاره ها را در دست جای داد، در اینجا  نیز به هنگام شب ستاره ها نزدیک تر به نظر می آیند.

در بالای تندیس های صخره ای و سخت ماسه ای صدف هایی را می توان دید که نشان می دهند در گذشته های دور در این منطقه آب دریا وجود داشته است که امروزه عقب نشینی کرده است.

.تا به اینجا با داستان جالب این دره آشنا شدید و مطمئنا هنگامیکه به قشم در قالب تور زمینی قشم و یا تور هوایی قشم سفر میکنید دیدار از آن برایتان لذت بخش تر میشود.

داستان های عجیب دره ستاره افتاده قشم

گردش هوا در دره سبب تولید صدا  شده و این موضوع باعث گردیده که ماندن در این نقطه از جزیره پس از غروب آفتاب برای عده ای سخت نگران کننده باشد. زیرا این عده بر این باورند که با سکوت شب موجودات فرا زمینی در این دره دور هم جمع می شوند.

حتی برخی این دره را محل رفت و آمد ارواح و اجنه می دانند.  برخی دیگر هم این مکان را در میان سنگها و در سکوت شب، بهترین مکان برای اندیشیدن به  زندگی می دانند. زندگی در گذشته و در آینده.

دره ستاره افتاده
دره ستاره افتاده قشم

وجود همین داستانهای خیال انگیز  و ترسناک و شکل و شمایل عجیب این صخره ها، باعث شده تا از دره ستاره ها یا دره ستارگان به عنوان یکی از عجایب هفت گانه قشم نام برده شود و گردشگرانی را که به  جزیره می آیند مجبور کند تا در باز دید خود از جاذبه های گردشگری جزیره، بازدید از این منطقه را هم در برنامه های خود قرار دهند.

در هر حال در دره ستاره ها، تندیس های بلند قامتی مانند ستون کاخ های ویرانه و قدیمی سر بر آورده اند. این اشکال گوناگون حاصل فعالیت باد و آب است که با فرسایش بی وقفه خود چنین سازه های زمین شناسی را همچون مجسمه هایی غول پیگر پدید آورده که موجب داستان سرایی های فراوانی در بین اهالی آن گردیده است.

جزیره قشم جاذبه های توریستی زیادی دارد که در طول سفر به قشم شما را سرگرم میکنند ، دره چاهکوه قشم و قلعه پرتغالی ها قشم نمونه هایی دیگر از عجایب دیدنی قشم هستند.

اگر مشتاق هستی یک مسافرت فوق العاده بیاد ماندنی به قشم داشته باشی و لذت بردی از خوندن اطلاعات فوق العاده دره ستاره افتاده قشم که برات شرح دادیم و میخواهی از نزدیک دیدنش رو تجربه کنی ، با آژانس ما برای رزرو تور قشم تماس بگیر.

پاسخگویی به همه شما عزیزان یکی از وظایف مورد علاقهٔ ماست ، پس برای دریافت اطلاعات بیشتر و زمان و شرایط رزرو تور قشم می‌توانید با شماره تلفن 02186037416 تماس حاصل فرمایید و یا به لینکهای پایین این نوشته مراجعه نمایید.

و همچنین میتوانید به آدرس آژانس واقع در میدان ولی عصر ، ابتدای کریمخان ، جنب بانک رفاه ، ساختمان کیمیا ، واحد 33 مراجعه نمایید و کلیه سوالاتتان را از کارشناسان ما بپرسید.

وقتی با آژانس هواپیمایی ما تماس میگیرید همکاران ما به تمامیه سوالات شما درباره رزرو تور قشم ، مدت زمان سفر ، امکانات و درجه هتل های پکیج تور قشم ارزان ، خدمات گشت ها و بهترین راهکارها پاسخ میدهند پس خیالتان راحت باشد.

یه خبر خوب دیگه: شما ، هم میتوانید از خدمات نقدی ما استفاده کنید هم از خدمات تور قسطی قشم که در صفحه تور اقساطی قشم شرایط آن را برای شما کامل توضیح داده ایم.

02186037416
09208008108

هماهنگ کردن لذت دیدار از دره ستاره افتاده قشم را به ما بسپارید ، برای رزرو تور قشم در قسمت “لینکهای مفید” زیر روی کلمه تور قشم کلیک یا تاچ کنید کنید.

تور قشم آژانس فارا گشت کوروش کبیر