آژانس مسافرتی و هواپیمایی فارا گشت کوروش کبیرآژانس مسافرتی و هواپیمایی فارا گشت کوروش کبیر
فراموشی رمز عبور ؟

تور قشم نوروز

تور قشم نوروز

تور قشم نوروز 99 کاملترین لیست قیمت + رایگان گشت جزیره

در این صفحه کاملترین اطلاعات درباره رزرو تور نوروز قشم را برای شما طراحی کردیم و به تمام سوالاتی که درباره این سفر ممکنه در ذهن شما باشه پاسخ دادیم تا خیالت راحت باشه.

تور قشم نوروز و مسافرت نوروزی برای ما ایرانی ها که ذاتا اهل سفر هستیم ، یک فرصت بی نظیر محسوب میشه ، چون در وجود همه ما مسافری هست که هیچ وقت آرام و قرار ندارد ، دوست دارد برود ، ببیند و خوش بگذراند و چه فرصتی بهتر از نوروز که هم آب و هوا فوق العاده است و هم تعطیلاتی چند روزه داریم.

از قدیم سفر به عنوان منبع الهام بخش عظیمی شناخته میشد و یکی از بهترین راهها برای کسب آرامش و استراحت جسمی و فکری است ، پس وقتشه که برای مسافرت نوروزی خودت برنامه ریزی کنی ، آژانس مسافرتی بزرگ و شناخته شده ای مثل آژانس فارا گشت کوروش کبیر با تکیه بر یاری خداوند بینهایت مهربان و بعد از آن تجربه و دانش پرسنل خود بهترین ، مطمئن ترین ، ارزانترین و خاطره انگیز ترین سفرها را برای شما برنامه ریزی میکند ، یکی از بهترین برنامه ریزیهای این سفر میشود به مسافرت تور نوروز قشم اشاره کرد ، پس بیا سفر نوروزیت به قشم رو باهم برنامه ریزی کنیم:

مسافرت تور نوروزی
تورهای زمینی و هوایی فارا گشت

قبل از اینکه درباره قیمت تورها صحبت کنیم خوبه که این بخش را مطالعه کنی:

چرا تور قشم نوروز هوایی و یا زمینی یکی از بهترین انتخابهای سفر نوروزی میباشد؟

اگر امسال تصمیم داری با یک سفر اکتشافی و زیبا شروع کنی به قشم خوش آمدی ، یک گردش و طبیعت گردی بی نظیر و دریای زیبا و سواحل متنوع و جنگل و انواع تفریحات و یک خرید عالی از مزایای این سفر شما خواهد بود ، اگر بخواهید 17 روز تعطیلات امسال را هم در قشم بگذرانی جشن بگیری ما برای شما برنامه داریم و می توانی خود را سرگرم کنی ، این جزیره بزرگترین جزیره دنیاست که تبدیل به یک کشور نشده.

برای سفرهای تور عید طبق مذاکراتی که با روسای شرکتهای مختلف حمل و نقل هوایی و زمینی داشتیم ، قرار شد سهمیه ویژه ای به آژانس فارا گشت اختصاص داده شود تا در اختیار مسافرانمان قرار دهیم ، بنابراین تور قشم هم بصورت هوایی قابل اجرا است هم بصورت زمینی ، در سفر قشم هوایی قاعدتا با هواپیما سفر خواهی کرد که شامل بلیطهای چارتر و سیستمی قشم در زمان عید میباشد و سفر قشم زمینی میتونه بر اساس سلیقه شما با قطار قشم بندرعباس باشد ، انتخاب هر کدام از این وسایل نقلیه حال و هوا و لذت های خاص خودش را دارد.

قیمت تور قشم نوروز

هتل فاضلیهتل فاضلی یزد 3 ستاره

تومان750000

هتل فاضلی یزد یکی از هتلهای سنتی میباشد که حدودا در مرکز شهر قرار گرفته است

 • دو تخته 750.000 تومان
 • سه تخته 700.000 تومان
 • یک تخته  890.000 تومان

منتظر تماس شما هستیم

هتل خان دوحدهتل خان دوحد یزد 3 ستاره

تومان880000

هتل خان دوحد یزد یکی از هتلهای سنتی میباشد که حدودا در مرکز شهر قرار گرفته است

 • دو تخته 880.000 تومان
 • سه تخته 820.000 تومان
 • یک تخته  1.150.000 تومان

منتظر تماس شما هستیم

هتل مظفرهتل مظفر یزد 3 ستاره

تومان1300000

هتل خان مظفر یزد یکی از هتلهای سنتی میباشد که حدودا در مرکز شهر قرار گرفته است

 • دو تخته 1.300.000 تومان
 • سه تخته 1.150.000 تومان
 • یک تخته  1.550.000 تومان

منتظر تماس شما هستیم

هتل لب خندقهتل لب خندق یزد 2 ستاره

تومان1490000

هتل خان لب خندق یزد یکی از هتلهای سنتی میباشد که حدودا در مرکز شهر قرار گرفته است

 • دو تخته 1.490.000 تومان
 • سه تخته 1.400.000 تومان
 • یک تخته  1.750.000 تومان

منتظر تماس شما هستیم

هتل مهرهتل مهر یزد 3 ستاره

تومان1550000

هتل سنتی مهر یزد یکی از هتلهای سنتی میباشد که حدودا در مرکز شهر قرار گرفته است

 • دو تخته 1.550.000 تومان
 • سه تخته 1.400.000 تومان
 • یک تخته  1.800.000 تومان

منتظر تماس شما هستیم

هتل فهادانهتل فهادان یزد 4 ستاره

تومان1600000

هتل فهادان یزد یکی از هتلهای سنتی میباشد که حدودا در مرکز شهر قرار گرفته است

 • دو تخته 1.600.000 تومان
 • سه تخته 1.500.000 تومان
 • یک تخته  1.800.000 تومان

منتظر تماس شما هستیم

هتل ملک التجارهتل ملک التجار یزد 4 ستاره

تومان1700000

هتل ملک التجار یزد یکی از هتلهای سنتی میباشد که حدودا در مرکز شهر قرار گرفته است

 • دو تخته 1.700.000 تومان
 • سه تخته 1.550.000 تومان
 • یک تخته  1.950.000 تومان

منتظر تماس شما هستیم

هتل صفائیههتل صفائیه یزد 5 ستاره

تومان1490000

هتل صفائیه یزد تنها هتل پنج ستاره یزد میباشد که حدودا در مرکز شهر قرار گرفته است

 • دو تخته 1.490.000 تومان
 • سه تخته 1.400.000 تومان
 • یک تخته  1.750.000 تومان

منتظر تماس شما هستیم

خدمات تور نوروز قشم

———————————-

 • سه شب و چهار روز
 • اقامت هتل
 • صبحانه
 • ترانسفر رفت به هتل
 • ترانسفر برگشت به فرودگاه
 • گشت ویژه جزیره
 • پذیرایی بین گشتها
 • پرداخت کلیه ورودیه ها
 • راهنمای محلی حرفه ای

———————————-

*. قیمتهای ارائه شده در بالا بدون پرواز و یا قطار و یا اتوبوس در نظر گرفته شده اند لودهای پروازی و زمینی دائم در حال تغییر میباشند به همین علت بعد از انتخاب پکیج مورد علاقتون لطفا تماس بگیرید تا نرخ پرواز یا قطار قشم به روز ، به تورها اضافه شود.

Logo Social Faragasht

برای رزرو تور نوروز قشم ، با ما تماس بگیر ، اگر هم سوالی داری ، مطمئن باش پاسخگویی به شما یکی از وظایف کاریه ما است.

02186037414
02188909296
09208008108

واقعا قشم ارزش دیدن داره؟

در خیلی از سایتها و مجلات از قشم بعنوان جزیره ای با عجایب چند گانه تکرار نشدنی اسم برده اند که در هیچ جای دیگر تکرار نمیشوند و مختص خود قشم هستند و این یکی از دلایل ثبت نام مسافران خاص در تور قشم است که دنبال هیجانی فوق العاده میگردند ، طوریکه در طول سال توریستهای خارجی و ایرانی زیادی از این شهر دیدن میکنند ، جاذبه های این شهر واقعا مثال زدنی و بکر هستند.

مطمئنا یکی از دلایل انتخاب شما برای تور عید قشم ، دیدار از این جاهای دیدنی و جالب است ، پس خوبه قبل از سفر کردن اطلاعات کامل و کافی درباره آنها داشته باشی و به قول معروف با دست پر به این سفر بروی ، برای همین صفحه ای را برایت طراحی کردیم که درباره هر کدام از این آثار فوق العاده ، توضیحات بهمراه عکس های جذاب و متنوع قرار داده شده.

خوبه که بهش سری بزنی و از خواندنشون لذت ببری ، روی کلمه ” وبلاگ تخصصی قشم ” کلیک یا تاچ کن تا وارد صفحه مربوطه بشی.

هتل های قشم چه امکاناتی دارند؟

یکی از دغدغه های مهم و اصلی شما برای انتخاب مسافرت نوروزی که با آرامش کامل باشه و همه جوره احساس راحتی کنی ، مطمئنا محل اقامتی هستش که قراره در آن اسکان داشته باشی و شب خواب راحتی رو تجربه کنی ، حق هم داری چون میخواهی بری سفر برای ریلکس کردن و تفریح نه اینکه چیزی رو تحمل کنی که نمیخواستی.

این رو ما کامل درک میکنیم و میدانیم که کلمه “راحت بودن” برای هر کسی معنی بخصوصی داره ، همانطور که سلیقه ها نیز متفاوت هستش برای همین درباره معتبرترین هتلهای قشم صفحه ای را طراحی کردیم تا بتوانی اطلاعات با جزییات کامل و عکسهای هر هتل را ببینی و طبق سلیقه ای که داری محل اقامت خودت رو انتخاب کنی.

خوبه که به این صفحه هم سری بزنی و بعد از خواندنش اطلاعات کامل پیدا کنی ، روی کلمه ” هتل های قشم ” کلیک یا تاچ کن تا وارد صفحه مربوطه بشی.

از کجا بدانیم شما قابل اعتماد هستید؟

اول از همه ما یاری ، همراهی و کمک خداوند بینهایت مهربان را داریم ، در ثانی دارای مجوز رسمی از سازمان میراث فرهنگی و گردشگری هستیم و طی چندین سال اجرای حرفه ای تورها ، شکر خداوند ، بالاترین درصد رضایت مسافرین را در بین تورها کسب کرده ایم ، شما میتوانید استعلام فارا گشت را از سازمان گردشگری بگیرید تا خیالتان راحت باشد.

از کدام شهرها در نوروز مسافر به قشم میبرید؟

بعنوان یکی از آژانسهای برتر مجری اصلی تور نوروز قشم ، امکان اجرای تور از تمام شهرهای ایران را داریم ، بنابراین از هر شهری که باشید مانند سایر مسافرانمان از نزدیکترین فرودگاه یا راه آهن میتوانید به تور ملحق شوید.

تورهای فاراگشت با چه خدماتی هستند؟

تورهایی که به شما ارائه میشوند شامل ترانسفر رفت و برگشت ، گشتهای فوق العاده دیدنی از جاذبه ها بهمراه راهنمای محلی تحصیلکرده و تخفیفات ویژه تفریحات گردشگری هستند که بصورت رایگان تقدیمتان میکنیم ، علاوه بر آن کمیسیونی که هتلها برای ما در نظر گرفته اند را نیز بعنوان تخفیف به شما میدهیم تا مناسب ترین قیمت نسبت به سطح کیفیت حرفه ای خدمات فارا گشت را داشته باشید.

تور نوروز قشم

تور قشم نوروز 99 فارا گشت

نوروز برای هر ایرانی زیبا و خاطره انگیز است ، این عید باستانی زیبا تر هم می شود اگر سفری عالی چاشنی اش کنی ، سفری به یاد ماندنی به بزرگ ترین جزیره ایران و یکی از زیبا ترین جزیره های جهان ، قشم دیدنی ، قشم بر خلاف جزیره کیش (که البته کیش هم جزیره زیبایی است اما نه به اندازه قشم) دارای دیدنی های بسیاری است اما آن طور که باید و شاید زیبایی های قشم تبلیغ نشده تا مردم با آن ها آشنا شوند ، با ما همراه باش تا در این بخش قشم را به طور کامل بشناسی و از خواندن بعضی جملات شگفت زده شوی!

 

قشم ، جزیره ای که از 22 کشور جهان بزرگ تر است!

بله درست خواندید قشم جزیره ای است که دو و نیم برابر کشور بحرین وسعت دارد و از 22 کشور جهان بزرگ تر است ، بماند که دیدنی های قشم شاید اندازه دیدنی های 50 کشور در جای جای جهان باشد ،  البته بزرگ بودن معیار نیست و همان طور که گفتیم دیدنی بودن یک مکان مهم است ، اگر به بزرگ بودن باشد که صحرای کالاهاری هم بزرگ است ، نکته ای که قشم را متمایز می کند داشتن هر دو صفت است یعنی هم بزرگ و هم دیدنی بودن.

 

با کم ترین خرج بهترین تجربه را  عید در قشم کسب کنید

قشم یکی از مکان هایی است که با کم ترین هزینه می توان بهترین تجربه را در آن بدست آورد ، شما در تور قشم می توانی هتل های خوب را با قیمتی خوب رزرو کنی یا جنس های مختلف را با قیمتی فوق العاده تهیه کنی ، حتما شنیده ای که بعضی از دوستان و اقوامتان خرید هایشان را از قشم یا چابهار انجام داده اند ، این کار دلیلی ندارد جز پایین بودن قیمت در این شهر ها.قیمت ها در جزیره قشم نسبت به دیگر منطقه های گردشگری به مراتب مقطوع تر و بهتر است ، شما می توانی در قشم لذت بیش تری از سفر کردن ببری ، به این دلیل که به جای هزینه گزاف پول برای اقامت و خرید سوغاتی ، می توانید به تفریح هایتان اضافه کنی ، با پولی که شما برای اقامت در قشم خرج می کنیدشاید بتوانی در شهری دیگر دو روز اقامت داشته باشید اما این مدت زمان در قشم 3 تا 4 روز خواهد بود و این نشان دهنده قیمت های مقطوع هتل ها و مراکز اقامتی این جزیره می باشد.

 

نوروز خودت را با قشم زیبا تر کن

نوروز به خودی خود زیباست اما همان طور که گفتیم با سفر به قشم در نوروز زیبا تر هم می شود ، یکی از دلایلش آب و هوای قشم است که در نوروز عالی می شود ، قطعا سپری کردن نوروز در کنار سواحل زیبای قشم فوق العاده خواهد بود ، نکته مهم دیگر این است که شما می توانی سوغاتی یا عیدی های خود را با قیمتی عالی از قشم بخری یا این که برای سال نو ، برای خودتان لباس یا هر چیز دیگری را از این جزیره تهیه کنی.

 

رسوم مردم قشم در نوروز

مردم جزیره قشم از معدود انسان هایی هستند که توانسته اند رسوم قدیمی خود را حفظ کنند البته فضای بسته این جزیره و ارتباط کم آن با بیرون هم می تواند دلیل این موضوع باشد ، مردم این جزیره بسیار مذهبی هستند و رسم های جالبی هم برای برگزاری نوروز دارند ، البته که آن ها به عید قربان بیشتر از عید نوروز اهمیت می دهند و این هم به همان مذهبی بودنشان بر می گردد اما این موضوع دلیل نمی شود که ما به رسوم آن ها برای برگزاری نوروز نپردازیم:

 

جشن نوروز صیاد ، اشتباه نکنید ، این جشن در اولین فروردین آغاز نمی شود بلکه اول مرداد تاریخ شروع شدنش است ، این جشن به مناسبت یک سال کار ماهیگیران برگزار می شود ، در روز اول مرداد قشمی ها هیچ ماهی ای صید نمی کنند و نمی خورند و می گذارند تا ماهی ها نسل خود را پر بار تر کنند ،  درست است که این جشن هیچ ربطی به نوروز واقعی ندارد اما خب به دلیل اسمش تصمیم گرفتیم که برایتان در موردش کمی توضیح دهیم.

نوروز تقریبا در تمام ایران به یک شکل برگزاری می شود اما بعضی از شهر ها به آداب و رسوم این جشن باستانی چیزی اضافه می کنند ، در استان هرمزگان و در قشم هم مانند دیگر استان ها ، افراد خانواده دور هم جمع می شوند تا نوروز را جشن بگیرند ، حنا به عنوان تزئینی ساده زینت بخش چهره مردم می شود ، کودکان برای بزرگ تر ها این شعر را می خواندند تا عیدی بگیرند:

نوروز نو باز آمده ، بلبل به آواز آمده ، نوروز به صد ناز آمده ، بابا بده نوروزیم ، مادر بکن دلسوزیم ، مادر به حق شیر تو ، در گردنم زنجیر تو ، شب ها بخوردم شیر تو ، بابا بده نوروزیم ، مادر بکن دلسوزیم ، نوروزیم ده شاهی است ، کمتر کنی یک شاهی است ، چه رویی هم دارند این کودکان هرمزگانی! والا ما زمانی که بچه بودیم تنها کاری که می توانستیم برای دریافت عیدی بکنیم این بود که زمان رفتن از مهمانی و خانه میزبان ، کمی لفتش می دادیم! یعنی وقت را تلف می کردیم تا صاحبخانه سریع تر بیاید و عیدی ما را بدهد ، جالب است که بدانید مردم قشم با استفاده از خاک های رنگی جزیره هرمز از جمله خاک سرخ ، قبل از عید خانه خود و همین طور حیواناتشان را تزئین می کنند.

 

جاهای دیدنی قشم در تور نوروز

پارک کروکودیل ها ، بزرگ ترین پارک کروکودیل خاورمیانه در قشم قرار دارد ، شما در این پارک می توانی با امنیت و به راحتی هر چه تمام تر کروکودیل ها را ملاقات کنی و به چشمان معصومشان زل بزنی ،  رفتن به پارک کروکودیل ها می تواند تجربه ای جالب و جدید و البته کمی ترسناک باشد ، خسته نشدی بس که کنار دریا نشستی و به صدای موج ها گوش دادی؟ یکم ماجراجویی هم ، خوب و لازمه.

 

قشم شهر ساحل های زیبا ، جزیره قشم دارای ساحل های ماسه ای ، صخره ای و همچنین گلی است ، نکته مهم این است که معدود جزیره یا شهری پیدا می شود که تمام این ساحل ها را در کنار هم داشته باشد ،  همین ویژگی باعث می شود تا جزیره قشم یک مکان استثنایی باشد ، جالب است بدانی که ساحلی به نام ساحل صخره ای ریگو در قشم قرار دارد که معروف به ساحل لاک پشت ها است ، لاک پشت ها برای نفس گیری و غذا خوردن به آن ساحل می آیند که منظره بسیار زیبا و جالبی را به وجود می آورد ، به غیر از ساحل های زیبا شما می توانی به واقعی ترین آکواریوم ها بروید ، آکواریوم هایی با شیشه های مستحکم که شما را به دل دریا می برد و اجازه می دهد تا به راحتی از دیدن اعماق دریا لذت ببری.

 

قشم پر از سوغاتی و خوراکی و غذا ، خوشمزه تر از هر آنچه که فکرش را بکنید ، این جزیره معدن خوراکی و غذا های لذیذ و آب دهان راه انداز است! ما در این مقاله چند مورد از آن ها را به شما معرفی می کنیم ، اگر تا اینجای مقاله متقاعد به دیدن قشم نشده ای ، با خواندن این بخش قطعا چمدان هایت را می بندی تا سفر به این جزیره زیبا را آغاز کنی. اصلی ترین خوراکی ها و غذا های محلی قشم را با هم مرور می کنیم:

مهیاوه (خوردنی ای که با ماهی ساردین درست می شود) ، ماهی کبابی (ماهی کبابی) ، کلمبا (یا همان حلیم ماهی) ، پودینی کوسه (بله درست شنیدید کوسه ، شما در قشم می توانید این غذای خوشمزه را میل کنید) ، قلیه ماهی یا میگو (با طعم محشر فلفل تند و تمبر هندی) ، کباب بز ، رنگینک (شیرینی با طعم خرما) و … این ها بخشی از خوراکی های خوشمزه قشم بود ، اگر بخواهیم تک تک آن ها را نام ببریم و کمی توضیح هم بدهیم کل این صفحه را باید به آن اختصاص بدهیم ،   راستی قشم میوه های عجیب و غریب و کمیابی هم دارد که اگر دنبال تنوع هستی می توانی خوردن آن ها را تجربه کنی.

 

تفریحات هیجان انگیز ، شما قرار نیست به قشم بروید تا فقط صدای امواج دریا را بشنوی ، تفریح های زیاد و مختلفی منتظرند تا شما به تجربه آن ها بروی ، می توانی در دریا جت اسکی کنید ، اگر هم به اعماق دریا علاقه داری می توانی بروی سراغ غواصی ،  اگر هم اهل سرعت هستی ، می توانی قایق سواری را امتحان کنی و اگر احیانا با دریا رابطه خوبی نداری ، می توانی تفریح های دیگری را امتحان کنی ، تفریح هایی مانند بازدید از خانه های محلی ، خوردن میوه های گرمسیری ، ماشین سواری در ساحل ، ملاقات کروکودیل های زیبا ، رفتن به آکواریوم دریایی ، سواری با پاراگلایدر (که البته این مورد هم کمی با دریا ارتباط دارد ، به این دلیل که شما بر فراز آب های نیلگون خلیج فارس پرواز خواهی کرد) ، تجربه سوار شدن بر ماشین های آفرود و چندین و چند تفریح هیجان انگیز دیگه.

 

دنیایی از سوغاتی های رنگارنگ ، نیازی هست که بگوییم تنوع حرف اول را در قشم می زند و فقط به جاهای دیدنی قشم ختم نمیشود؟ سوغاتی های قشم هم متنوع و مختلف اند و همین باعث می شود تا انتخاب برای گردشگر بسیاری سخت ولی جذاب باشد ،  اگر بخواهیم تنها به چند مورد اشاره کنیم می توانیم از بین خوراکی ها به نان تمشی ، رنگینک ، نان پنیری و ترد تمشی اشاره کنیم ،  ادویه های قشم و مخصوصا جنوب کشور که اصلا نیازی به تعریف ندارند و هر کسی به هر شهری از جنوب کشور سفر کند به طور حتم ادویه را به عنوان یکی از سوغاتی هایش بر می گزیند ، از دنیای خوردنی ها که بگذریم می رسیم به صنایع دستی و هنر که جزیره قشم در این زمینه هم سرآمد است ، از بین جهان متنوع و زیبای صنایع دستی قشم هم می توانید گردن بند ها ، دستبند ها و یا زیور آلاتی از جنس انواع صدف ها و سنگ ها ، گلیم ، لباس های سنتی ، پارچه های زیبا و … را انتخاب کنی.

 

جنگل های حرا ، طلای سبز قشم شاید برای توصیف این جنگل های زیبا تنها  این کلمات مناسب باشد: طلای سبز قشم (و حتی ایران!) . جنگل های حرا مشهور ترین ، زیبا ترین و شگفت انگیز ترین جاذبه توریستی و طبیعی جزیره قشم هستند که در تور قشم نوروز از آن بازدید میکنی ، اولین نکته جالب درباره این درختان این است که درون آب ها قرار دارند! اما ماجرای هیجان انگیز تنها به اینجا ختم نمی شود و داستان زمانی شگفت انگیزی خود را نشان می دهد که متوجه شویم ریشه این درختان از آب بیرون زده است ، دلیل این پدیده کاملا مشخص است ، ریشه درختان برای تنفس خارج از آب قرار دارد ، درختان جنگل های حرا در تمام طول سال سبز هستند ،  وقتی که با قایق های مخصوص وارد این جنگل ها می شوی ، اگر خوش شانس باشید مه زیبایی خود نمایی می کند ، مِهی که فضایی رویایی را به وجود می آورد و خاطره ای فراموش نشدنی را در ذهنت به ثبت می رساند ، دیگر نکته جالب در مورد جنگل های حرا این است که درختان این جنگل به عنوان دستگاه آب شیرین کن طبیعی شناخته می شوند! به این صورت که با آب شور سازگاری پیدا کرده و ان را جذب می کنند ، نمکش را می گیرند و سپس آب را شیرین تحویل می دهند! درختان این جنگل فوق العاده زیبا عمری بین 30 تا 40 میلیون سال دارند که این خود به ضرورت بازدید از این مکان می افزاید. همچنین چند مورد از نادرترین گونه های گیاهی و جانوری در این جنگل زندگی می کنند ، نکته مهم دیگر این است که جنگل های حرا جز معدود مناطق دست نخورده و بکر طبیعی ایران می باشند! زیرا آدمیزاد هر چقدر هم سعی کند نمی تواند به این جنگل ها آسیبی وارد کند!

 

دره ستارگان ، دره ای اسرار آمیز و زیبا در قشم قرار دارد به نام دره ستارگان یا ستاره افتاده ، دره ای که بومی ها معتقدند اجنه و ارواح در آن رخنه کرده اند و شب ها صداهای عجیبی میدهند (جالب شد نه؟!) به همین دلیل است که هیچ یک از بومی های منطقه پایش را در دره ستارگان نمی گذارد! اما دره ستارگان فقط به دلیل صدا های عجیب و غریبش مشهور نشده است ، نکته جالب در مورد چگونگی به وجود آمدن این دره می باشد ، باز هم بومی ها معتقدند که ستارگان از آسمان به زمین سقوط کرده اند و این دره را ساخته اند که تا حدود هم درست است ، این ستارگان نبوده اند که به زمین برخورد کرده اند زیرا در این صورت کل زمین نابود می شد! بلکه یک شهاب سنگ با زمین برخورد کرده و این دره زیبا را به وجود آورده است. در نهایت هم می رسیم به افشای رازی که در ابتدای مطلب گفتیم یعنی صدای اجنه و ارواح! خب باید بگوییم که این مطلب کاملا حقیقت دارد! البته به دور از شوخی ، دلیل ساخته شدن این صدا ها وزش باد شدید و جریان پیدا کردنش در میان خرابه های این دره است ، پس با خیال راحت به قشم سفر کرده و از این دره زیبا دیدن کن.

 

غار 570 میلیون ساله ، درست شنیدید 570 میلیون سال! اصلا فکرش را هم می کردی که قشم چنین مکان هایی را داشته باشد؟ کوهی در فاصله 90 کیلومتری قشم قرار دارد ، این کوه در دل خود غاری با طول 6 کیلومتر را جای داده است ، غاری که عنوان طولانی ترین غار جهان را هم دارد ، ارزش این غار تنها به دلیل عمر زیاد و طولانی بودنش نیست بلکه درون و بیرونش هم بسیار زیبا و دیدنی است ، اگر از دور به این غار نگاه کنی ، کوهی پر از برف را می بینی ، غافل از این که شما در حال مشاهده انعکاس نور قندیل های نمکی هستید! البته که باید با راهنمای مخصوص وارد غار شوید. چه لذتی بالا تر از سفر به 570 میلیون سال قبل! جایی که معلوم نیست در طول تاریخ چه اتفاقاتی در آن افتاده است!

 

تنگه چاهکوه به طور قطع یکی از زیبا ترین منطقه های فرسایش یافته جهان است ، این تنگه عمقی 100 متری دارد و یکی از دیدنی ترین و در عین حال عجیب ترین پدیده های طبیعی محسوب می شود ، زیبایی این تنگه زمانی دو برابر می شود که باران هم بیاید و آب در آن جمع شود ، این گونه منظره ای رویایی پیش چشمان شما تشکیل می شود ، حجت را با این جمله تمام کنیم که قدم گذاشتن در این تنگه مانند وارد شدن به سرزمین عجایب است! همین قدر جذاب و هیجان انگیز!

جزیره هنگام ، دارای یکی از زیبا ترین ساحل های ایران و جهان است ، ساحلی که به ساحل نقره ای معروف می باشد ، شما می توانید در این جزیره دلفین های زیبا را مشاهده کنی ، شب ها سواحل این جزیره چهره ای رویایی و فوق العاده دیدنی به خود می گیرند ، فقط با دیدن می شود میزان زیبایی این سواحل را درک کرد! دلیل به وجود آمدن آن رنگ آبی رویایی وجود فیتوپلانکتون‌های دریایی است که از خود نور ساطع می‌کنند.

 

جزایر ناز ، اصلا لازم است توضیح اضافی داده شود؟! اسم این جزیره گویای همه چیز است! شما به راحتی و بدون استفاده از لنج یا قایق می توانی وارد این جزیره شوی و از زیبایی اش لذت ببری ، رویای راه رفتن روی آب تنها در این جزیره به حقیقت می پیوندد ، شما به راحتی می توانید حدود 2 کیلومتر وسط دریا پیاده روی کین و به جزیره برسی ، از بالای جزیره می توانی منظره های فوق العاده دیدنی را مشاهده کنی فقط باید حواستان به جز و مد آب باشد و تا زمانی که مد نشده به قشم بازگردی.

 

دشت بوخو ، اگر فکر کرده اید که نمی توانی سرسبزی را در قشم پیدا کنی ، سخت در اشتباهی ، دشت زیبای بوخو که زیستگاه حیوانات زیبایی مانند خرگوش ، آهو و روباه هم هست یک مورد از دیدنی ترین مناطق قشم است ، حال و هوای این دشت در نوروز و بهار بسیار دیدنی تر و زیبا تر است و یک تجربه فوق العاده عالی را برای شما  رقم می زند.

 

غار خربس ، شاید در ابتدا و وقتی با ظاهر ابتدایی غار مواجه شوی ، از انتخابت برای دیدنش پشیمان گردی اما کافی است تا وارد غار شده و عجایب درونش را مشاهده کنی ، دنیای درون این غار فوق العاده است ، مورخان نظرات مختلفی درباره این غار دارند اما هر چه که هست قدمت این غار و معماری فوق العاده اش انسان را مبهوت خودش می کند ، نقش و نگار هایی که روی دیوار هایش کنده شده به شدت زیبا و اسرار آمیز است ، قدمت این غار به زمان ماد ها بر می گردد و سنش حدود 2700 سال تخمین زده شده است.

اینها بخشی از دیدنیهای فوق العاده قشم این جزیره عجایب است که یک کلکسیون کامل برای لذت بردن از سفر را شامل شده است ، جزیره ای که همه چیز دارد و از هر نظر شما را راضی می کند ، بعنوان مجری برتر تور قشم نوروز خداوند بینهایت مهربان را شاکر هستیم که امسال هم در خدمت هستیم تا تور نوروز چابهار یا همان تور عید فوق العاده ای را برایت تدارک ببینیم تا معنی واقعی لذت در قشم را تجربه کنی ، با ما تماس بگیر.

 

هفت سین آژانس فارا گشت کوروش کبیر