یکی از سوالاتی که مسافران قشم می پرسند، جزایر ناز کجاست؟ یا این که جزایر ناز از جاذبه های کدام شهر است؟ جزایر ناز قشم، یکی از فوق العاده ترین جاهای دیدنی قشم می باشند که اکثر مسافران و توریست هایی که به قشم سفر می کنند حتما از آن جا دیدن می کنند. الان دیگر نوبت شماست که با تور قشم از این جای بسیار زیبا و خاص دیدن کنی.

جزیره قشم در مجاورت خود 4 جزیره كوچكتر به اسم های هنگام، لارك، هرمز و ناز را در تنگه هرمز دارد. اما از میان همه آن ها جزایر ناز قشم جذاب تر و دیدنی تر می باشند. در این صفحه اطلاعات کاملی توسط تیم تحقیقاتی فارا گشت و تریپ ادوایزر برای شما قرار داده ایم که با مطالعه آن به فوق العاده بودن آن پی می بری.

 

جزایر ناز قشم
قشم جزایر ناز

جزایر ناز قشم و اطلاعاتی که خوبه بدانی

جغرافیای جزایر ناز قشم

یکی از مهمترین کارهایی که قبل از مسافرت باید انجام داد، تحقیق درباره مقصد مورد نظر است. در این بخش نیز می ‌خواهیم شما را با جغرافیای جزایر ناز قشم آشنا سازیم تا قبل از رزرو تور قشم فارا گشت آشنایی مختصری با دیدنی های جزیره قشم داشته باشی.

جزایر ناز در 22 کیلومتری شهر قشم واقع شده اند که شامل 2 جزیره بوده و در سواحل شرقى قشم‌ قرار گرفته اند. مردم محلی به این 2 جزیره، دو کرده می گویند. وسعت جزایر ناز تقریباً سه‌ هکتار است. این جزایر فاقد ساحل شنى هستند. ساحل آن ها کاملاً با دیواره‌ هاى صخره‌ اى که ارتفاع آن ها پنج تا ده متر می شود، احاطه شده است. سطح این جزایر کاملاً مسطح و صاف است و منظره خیلی جالبی را برای بازدید کنندگان ایجاد کرده است. به خصوص در هنگام غروب آفتاب و دریای آرام قشم که برای شما تجربه متفاوتی خواهد شد.

جزیره ناز

زندگی در جزایر ناز قشم

با توجه به دیواره های صخره ای بلند و به دلیل نداشتن ساحل شنی، در هنگام جزر آب، که آب دریا کاملاً عقب می نشیند، با ایجاد باریکه ای از خشکی به ساحل قشم متصل می شوند.
 هرچند زمان این اتفاق کوتاه است، اما در همین مدت، مسافران و گردشگران با ورود به جزایر ناز می توانند از بلندی های آنجا، تنگه هرمز، جزیره لارک و دیگر زیبایی های پهنه آبی خلیج فارس را تماشا کنند.

 در دو جزیره ناز کسی سکونت ندارد و فقط  ماهیگیران محلی چند سایبان و مكان استراحت از چوب و پلاستیك به صورت موقت ساخته اند. رو به روی جزایر ناز در قشم، ساحل شنی قرار دارد كه مكان مناسبی برای تغذیه پرندگان دریایی و ماهیگیران بومی است. در سراسر فصول سال بازدیدكنندگان و گردشگران ایرانی و خارجی بسیاری، که به قشم سفر می کنند  به ویژه در هنگام غروب آفتاب از این محل بازدید می كنند.

جزایر ناز همچون جنگل حرا ، جزیره هنگام و دره ستاره افتاده قشم یکی دیگر از عجایب هفتگانه قشم می باشد. برای شمایی که دوست داری از جاذبه های طبیعی دیدن کنی فرصت بسیار مناسبی فراهم کردیم تا با برنامه سفر قشم فارا گشت به آن جا سفر کنی و با جدول برنامه ریزی گشت های قشم که مختص شما هستند از آن لذت ببری.

جزایر ناز قشم و مسافران

این منطقه جزو مناطق مورد علاقه گردشگران قشم محسوب می شود. تنها محلی می باشد که با پای پیاده و یا با خودروی شخصی می توان تا فاصله یک کیلومتری داخل آب های نیلگون خلیج  فارس را پیمود و از این  شرایط ویژه به عنوان یکی از جاذبه های مهم گردشگری قشم، بهره و لذت کافی برد.

با بالا آمدن آب دریا و ایجاد شرایط مد، گردشگران در  جزایر ناز، خود را در پهنه ای از آب دریا، بدون وجود جاده ای برای خروج از آن، گرفتار می بینند. که البته بدون نگرانی از این وضعیت  تا جزر مجدد آب، به تماشای قسمت های مختلف جزایر ناز و همه زیبایی هایی که در آن است، می نشینند. در این مدت شماری از مسافران نیز به تهیه عکس و فیلم می پردازند. وجود سایت های بکر و منحصر به فرد برای غواصی در محدوده جزایر ناز، که به عنوان یکی از تفریحات دریایی قشم محسوب می شوند؛ بر اشتیاق دیدار و تفریح در این منطقه می افزاید.

تور قشم و جزایر ناز

گشت و گذار و پیاده روی در جزایر ناز

شن و ماسه این ساحل از نوع خاصی می باشند و مانند بیشتر قسمت های سواحل بندرعباس گلی و چسبنده نیستند. پس از یک پیاده روی بر روی آب و یا شنا کاملا تمیز و بدون گل خواهی بود. تعداد زیادی صدف های رنگارنگ و عروس های دریایی در ساحل ناز به چشم می خورند و زیبایی خیره کننده ای به جزیره داده اند.

به زبان محلی، به این دو جزیره “دو کَردَه” می گویند. اما چرا اسمشان جزایر ناز است؟ چون وقتی سطح آب دریا بالاست، همان طور که در fa.wikipedia.org نیز به آن اشاره شده؛ این دو تا جزیره رو فقط می شه از رو ساحل قشم تماشا کرد. ولی وقتی سطح آب میره پایین، راه نسبتا باریکی از ساحل تا این دو جزیره باز می شه که می شود با پای پیاده بهشون رسید.

جزیره قشم از نیمه دوم هر سال شاهد ورود انبوه مسافرانی است که از اقصی نقاط میهن و کشورهای خارجی برای دیدن شگفتی های این منطقه، به جنوبی ترین نقطه ایران، سفر می کنند. بازدید از جزایر ناز یکی از اهداف این گردشگران می باشد. به همین علت یکی از جاهای دیدنی قشم که برایتان در سفر به قشم برنامه ریزی کردیم دیدار از جزایر ناز است. این تور همراه با یک راهنمای تور محلی و مجرب خواهد بود که با توضیحات ایشان اطلاعاتت کامل تر و سفرت جذاب تر خواهد شد.

جزایر ناز در جزیره قشم

امکانات و تفریحات اطراف جزایر ناز

سال های پیش، قبل از این که این جزایر به عنوان یکی از 3 جاذبه دیدنی قشم در اینترنت شوند، اطرافش تقریبا خالی بود و مسافران فقط از دریا و قدم زدن روی جزایر لذت می بردند. چند وقتی است که با برنامه ریزی مسولین سازمان منطقه آزاد و همت مردم اطراف این جزایر امکانات تفریحی دایر شده است.

. تفریحاتی که برای چندین ساعت شما را سرگرم می کنند. همانند امکانات استفاده از پاراگلایدر، جت اسکی و قایق سواری. اگر هم اهل شتر سواری باشی و بخواهی در کنار خانواده این را هم امتحان کنی با قیمت خیلی مناسب می توانی در این منطقه از آن استفاده کنی.

. در کنار این تفریحات اگر احساس گرسنگی کردی اصلا نگران نباش. چون در اطراف این جزایر و مکانهای تفریحی، پر از اغذیه فروشی با غذاها و طعم های مختلف است که تقریبا می توانند هر سلیقه غذایی را پوشش دهند.

. اگر هم بخواهی سوغاتی بخری، فروشگاه های صنایع دستی به همین منظور دایر شده اند. خرید از آن ها لذت بخش است و  دیدنشان نیز، خالی از لطف نخواهد بود.

 

نکته مهم برای زمان مناسب بازدید و تفریح در این جزایر

به علت موقعیت مکانی و جغرافیایی این جزایر، حدودا بعد از 3 ساعت که آب دریا شروع به پایین رفتن می کند، یعنی همان پدیده جزر معروف. می توانی راحت بروی روی جزایر، و حدودا ۱ ساعت بعد از شروع بالا آمدن آب، پدیده مد، باید کم کم شروع به برگشت کنی.

چون اگر در این زمان برنگردی، آب بالا می آید و شما باید تا پایین رفتن مجدد آب دریا صبر کنی. این نکته را مدنظر داشته باش که، فاصله بین جزر و مد دریا هم حدودا ۶ ساعت می باشد. بنابراین حدودا ۴ ساعت وقت داری که از زیبایی های جزایر و دریای اطرافش لذت ببری و منظره کم نظیری را ببینی.

یکی از زمان های مناسب برای بازدید از این منطقه تور قشم پاییز و زمستان می باشد. در این زمان آب و هوا بسیار مناسب و خنک می باشد.

تا اینجا با این جزایر آشنا شدی، سوالاتی که ممکن است در ذهن شما باشد:

 

 

آدرس جزایر ناز ؟

مسیر اصلی از سمت دره ستاره ها می باشد. در امتداد جاده‌ جنوبی، بعد از گذشتن از غارهای خوربس و ساحل طلایی، نرسیده به شهر سوزا قابل دسترسی است.

فاصله جزایر ناز تا قشم چقدر است؟

این جزایر با مرکز شهر قشم حدودا 22 الی 24 کیلومتر فاصله دارد. بنابراین نسبت به حجم ترافیک منطقه، بین پانزده الی سی دقیقه با ماشین زمان میبرد تا به آنجا برسی.

زمان بازدید جزایر ناز کی می باشد؟

هر ساعتی از روز می توانی به این منطقه برای بازدید بروی ولی بهترین زمان متناسب با جزر و مد دریا سنجیده می شود. ولی پیشنهاد می کنیم که یک روز را برای تماشای غروب آفتاب در این منطقه برنامه ریزی کنی. غروب زیبایی در کنار دریا خواهی دید.

در جزایر ناز امکاناتی برای تفریح وجود دارد؟

بله اطراف منطقه امکانات تفریحی و سرگرمی زیادی تدارک دیده شده است. روی لینک این مطلب کلیک یا تاچ کن تا اطلاعات کامل تفریحات را مشاهده کنی.

نقشه جزایر ناز قشم در گوگل مپ

اطلاعات جاهای دیدنی فارا گشت کوروش

جزایر ناز یکی از جاذبه های دیدنی این شهر است. قشم جاهای دیدنی فوق العاده زیبای زیادی دارد که با دیدن اونها لذت هر نوع سفری دو چندان می شود. اگر می خواهی بدونی که این جزیره چه جاذبه های دیگه ای داره، صفحه وبلاگ تخصصی قشم رو که برات آماده کردیم می تونی ببینی. مطمئنا خوشت میاد:

اگر مشتاق هستی یه مسافرت فوق العاده بیاد ماندنی به قشم داشته باشی و لذت بردی از خوندن اطلاعات فوق العاده جزایر ناز قشم که برات شرح دادیم و می خواهی از نزدیک دیدنش رو تجربه کنی. صفحه تور قشم فارا گشت رو حتما ببین. ( برای انتخاب یه سفر فراموش نشدنی کمکت می کنه )

اطلاعات کامل تورها فارا گشت کوروش کبیر
اطلاعات کامل هتل ها فارا گشت

تصمیم گرفتی بری به قشم و جذابیت های جزایر ناز رو ببینی؟ مطمئنا یکی از دغدغه هات انتخاب محل اقامتی خواهد بود که قرار است شب را در آنجا استراحت کنی. این محل اقامت باید از نظر تمیزی، امکانات و قیمت مناسب سلیقه شما باشه. سلیقه شما چیه؟ صفحه هتل های قشم کاملترین اطلاعات رو درباره هتل ها به شما میده تا بهترین انتخاب محل اقامت رو داشته باشی:

وقتی با آژانس مسافرتی فارا گشت تماس می گیری، همکاران ما به تمامیه سوالات شما درباره جزایر ناز قشم، مدت زمان سفر به قشم، امکانات و درجه هتل های پکیج تور قشم ارزان عادی یا تور قشم نوروز و خدمات گشت ها و بهترین راهکارها پاسخ می دهند. پس خیالت راحت باشد.

پاسخگویی به همه شما عزیزان یکی از وظایف مورد علاقهٔ ماست. پس برای دریافت اطلاعات بیشتر و زمان و شرایط رزرو تور می ‌توانی با شماره تلفن های زیر تماس حاصل فرمایی.

 

02186037414
09208008108

تورهای پیشنهادی :

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا