شهر دهلی هندوستان

شهر دهلی در ناحیه مرکزی نیمه شمالی هند و در ساحل غربی رود جمنا واقع شده و از بزرگترین کلان شهرهای جهان محسوب می‌گردد. این شهر با 5000 سال قدمت، یکی از قدیمی‌ترین شهرهای جهان محسوب می‌شود که در طول تاریخ بیش از 10 بار ویران شده و دوباره از نو ساخته شده است.

شهر دهلی

شهر دهلی

دهلی اولین پایتخت حکومت مسلمانان از قرن دوازدهم تا نوزدهم میلادی بوده و طی قرون متمادی، جنگ ها و ویرانی های فراوانی را به خود دیده‌است که از مهمترین آنها می‌توان حمله تیمور و نادر شاه را به این شهر نام برد. تخت طاووس و الماس دریای نور از غنائم بسیار گران بهایی هستند که در آن زمان، از این شهر به ایران منتقل شده‌ اند.

.

دهلی نو

درون کلان ‌شهر دهلی منطقه‌ای شهری به نام دهلی نو واقع شده که هم اکنون پایتخت کشور هندوستان است. دو معمار بریتانیایی در سال 1911 این شهر را طراحی کردند و 16 سال بعد دهلی نو نامیده شد. تا سال۱۹۱۱شهر کلکته پایتخت هندوستان بود ولی به خاطر مرکزیت دهلی، پادشاه بریتانیا، یعنی جرج پنجم، که پادشاه هند نیز به ‌شمار می‌آمد، پایتخت را از کلکته به دهلی نو منتقل کرد.

دهلی

دهلی

.

آب و هوای دهلی

آب و هوای دهلی چندان مطلوب نیست، یعنی هم گرما و خشکی بیابان‌های راجستان و هم سرمای هیمالیا در آن احساس می شود. در فصل تابستان معمولا دمای هوا بالای 40 درجه سانتیگراد و در زمستان نزدیک به صفر است. از آنجایی که این شهر باستانی دارای اماکن تاریخی و دیدنی فراوانی می باشد، همواره مورد توجه گردشگران مختلف بوده و هر ساله تعداد زیادی از این شهر دیدن می کنند. بهترین سوغاتی‌های شناخته شده هند که از دهلی آورده می شود، صنایع دستی پارچه‌ای، چوبی و سنگی می باشد.

.

جاهای دیدنی دهلی

  • قطب منار دهلی
  • قلعه سرخ
  • مسجد جامع دهلی
  • دروازه هند
  • معبد هندو

 

برای دیدار از شهر زیبای دهلی و بازدید از جاهای زیبا و تاریخی دهلی از نزدیک میتوانید در تور هند ثبت نام کنید و بعد از مشاوره با همکاران ما بهترین زمان سفر بهمراه بهترین قیمت تور هند را داشته باشید

02188909296

09128000105