جزیره قشم یکی از مقصدهای گرشگری در ایران محسوب می شه. همه ما می دونیم که این جزیره در جنوب کشور قرار گرفته و توسط آب‌ های خلیج‌ فارس احاطه شده. آب و هوای این جزیره، لذت بخش و مطبوعه و گرمای خاصی رو داره. خیلی از توریست ها و گردشگران، برای تماشای زیبایی ها و جاذبه های این جزیره در فصل‌ های مختلف سال به قشم سفر می کنن.

 جزیره قشم، جاذبه های زیادی داره. از طرف دیگه، فرهنگ و تمدن بومی مردم منطقه توجه تو رو به خودش جلب می کنن. طبیعت جزیره قشم، نشونه هایی از پدیده های شگفت انگیز و هیجان آور زمین شناسی را به طور واضح به نمایش گذاشته. به طور مثال در جزیره قشم می تونی طولانی‌ ترین غار نمکی جهان را از نزدیک تماشا کنی که مجموعه ای از سنگ های رسوبی و دگرگونی و آذرینه.

پدیده زمین شناسی دیگه ‌ای هم که هر کسی باید بره و خودش از نزدیک اونجا را تماشا کنه بهش میگن تنگه چاهکوه؛ که یک جای منحصر به فرد و بی نظیره. اگه عکس این تنگه را توی وب سایت های اینترنتی تماشا کنی، ممکنه تصور کنی که این جا یه جای عجیب در صحراهای خارج از کشوره! در صورتی که این طور نیست! این تنگه در روستای چاهوی شرقی در جزیره قشم قرار گرفته!!

 البته توی این مطلب نمی خوام درباره تنگه چاهکوه صحبت کنم. این مورد رو برات مثال زدم تا بدونی وقتی به جزیره قشم فکر می‌ کنی چه شگفتی ها و جاذبه هایی پیش رو داری…

در ادامه این مطلب که توسط سایت theculturetrip.com و تیم تحقیقاتی فارا گشت گرد آوری شده، با سه تا از جاهای دیدنی قشم آشنا میشی که اخیرا زیاد توسط مسافران در اینترنت سرچ می شوند. بعد از خواندن این مقاله مطمئنا اگر تا حالا به این جزیره سفر نکردی، حتماً تمایل پیدا می کنی که با رزرو تور قشم با فارا گشت، خودت بری و از نزدیک از تماشای اون ها لذت ببری.

جاذبه های دیدنی قشم

3 تا از ویژه ترین جاذبه های قشم که اخیرا زیاد توسط مسافران در گوگل سرچ میشن :

جنگل حرا قشم، پوشش گیاهی شگفت انگیز

یکی از جاذبه های گردشگری جزیره قشم، در واقع یه پوشش گیاهی وسیعه که حدود ۲۰۰ کیلومتر مربع از این منطقه را پوشش داده. به این پوشش گیاهی جنگلی، جنگل‌ حرا گفته میشه و از گیاه های حرا تشکیل شده. این گیاهان تقریباً تا عمق زیادی از آب های شور ریشه دارن. وقتی به جزیره قشم سفر می کنی، یکی از برنامه های گردشگری روزانه ات، تماشای جنگل حرا خواهد بود.

 این جنگل به نوبه خودش یه زیستگاه و اکوسیستم برای پرنده‌ های مهاجر محسوب میشه. از نظر زیست محیطی جنگل های حرا در جزیره قشم خیلی خیلی ارزش دارن. پرنده های مهاجر به مثل حواصیل یا کفچه نوک تیز در این جنگل ها زندگی می کنن. به طور عادی، سطح آب دریا در این قسمت به حدود یک و نیم متر می رسه؛ مگه اینکه جزر و مد دریا اتفاق بیفته که سطح آب بالاتر یا پایین تر میره.

این جنگل ها در حقیقت در فاصله 60 کیلومتری جزیره قشم به سمت سواحل شمالی و غربی گسترده شدن. ارتفاع بعضی از درخت های جنگل تا ۶ متر هم می رسه. این درختان میلیون‌ ها ساله که به همین ترتیب یک اکوسیستم زنده را تشکیل دادن.

 وقتی به جزیره قشم بری، می تونی قایق های تفریحی و گردشگری را سوار بشی و بر روی آب دریا در این قسمت، اطراف جنگل ها گردش کنی. منظره جنگل های حرا از فاصله دور توجهت رو به خودشون جلب می‌ کنن. جالبه که بدونی این منطقه در فهرست میراث جهانی یونسکو هم ثبت شده.

 اگه می خوای برای تماشای جنگل‌ های حرا بری بهتره که فصل پاییز تا اواخر اردیبهشت را برای این کار انتخاب کنی. سفر کردن در فصل تابستان به این منطقه باعث میشه که گرمای هوا کمی تو رو اذیت کنه. تماشای این جنگل های شگفت انگیز برای کسانی که به طبیعت جنگل و دریا علاقمند هستن، یک انتخاب ایده آل محسوب میشه.

جنگل حرا

جزایر ناز قشم، منحصر به فرد و تماشایی

یکی دیگه از جاذبه های گردشگری جزیره قشم که بین گردشگران و مردم محلی شهرت داره، جزایر ناز بهش میگن. جزایر ناز در حقیقت چند تا خشکی کوچیکه که در سمت سواحل شرقی جزیره قرار گرفته و مساحتش حدود سه هکتاره. اطراف جزیره، صخره های مرتفع قرار داره و منظره با شکوهی را در این قسمت به نمایش گذاشته. برخلاف بقیه جزیره ها، هیچ ساحل شنی در حوالی این جزایر نمی ‌بینی.

جزایر ناز در جزیره قشم، یکی از منحصر به فرد ترین جاذبه های توریستی این منطقه هستند و گردشگرهایی که چند روزی را در جزیره سکونت دارن برای تماشای اون سوار قایق های توریستی میشن و اطراف جزیره را یه گشت کوتاه می زنن. جزایر ناز در جزیره قشم را به اسم یکی از “عجایب هفتگانه جزیره قشم” هم می شناسن.

اگه می خوای برای تماشای این جزایر بری حتماً به جزر و مد به دریا توجه کن. از فاصله دور صخره های این جزیره ها توجه تو را جلب می کنن. آب اطراف جزیره در اثر جزر و مد ممکنه پایین تر بیاد یا بالاتر بره، بنابراین می تونه یک مکان مناسب برای تفریحات آبی باشه. مثلاً قایق سواری در اطراف این جزیره روی امواج آب خیلی خیلی لذت بخشه.

 وقتی که سطح آب دریا پایین باشه می تونی حتی از قایق پیاده شی و در عمق بسیار کم آب در اطراف جزیره راه بری. برای کسانی که به عکاسی علاقه مند هستن یا می خوان تفریحات آبی هیجان انگیز را تجربه کنن، قایق سواری در اطراف جزایر ناز را پیشنهاد می کنم.

 محوطه اطراف این جزایر، جاذبه های تفریحی دیگری هم وجود داره. مثلاً می تونی جت سکی سوار بشی یا غواصی کنی؛ یا اگه اهل هیجان هستی می تونی پاراگلایدر یا کایت برد سوار بشی. انتخاب با خودته.

سفر به قشم رو رزرو کن. زمانی که به جزایر ناز رسیدی اونجا تصمیم می گیری که از کدوم یکی از تفریحات لذت ببری. البته پیشنهاد می کنم فصل پاییز یا اواخر زمستان را برای سفر به قشم انتخاب کنی. در این ایام، هوای جزیره خیلی مطبوعه و گرمای هوا تو رو اذیت نمی کنه. فارا گشت بهت کمک می کنه تا تور قشم را با قیمت ارزان و در زمان دلخواه خودت، رزرو کنی.

جزایر ناز

جزیره هنگام؛ معروف ترین جاذبه گردشگری قشم

 

کمتر کسیه که به قشم سفر کرده باشه اما با جزیره هنگام آشنایی نداشته باشه. جزیره هنگام تقریباً در جنوب شرقی قرار گرفته و حدود ۲ کیلومتر از اون فاصله داره. اگه به قشم سفر کردی حتماً برنامه بازدید از جزیره هنگام را در سفر خودت قرار بده.

 شاید اسمی از ساحل نقره‌ای شنیده باشی. در حقیقت، ساحل جزیره هنگام قشم به همین اسم شهرت داره. وقتی شب فرا می رسه، ساحل این جزیره به رنگ نقره ای و بسیار درخشان تبدیل میشه.

 جاذبه های طبیعی زیادی در این جزیره وجود داره. مثلاً می تونی زندگی لاک پشت های دریایی را از نزدیک نگاه کنی. همین طور تماشای پرورش کروکودیل ها در این منطقه، خودش یک جاذبه گردشگریه که خیلی از مسافران به این منظره علاقه دارن. زندگی خرچنگ ها در ساحل  جزیره هم که زیبایی های خاص خودش رو داره.

 پدیده های زمین شناسی باعث شده که مناطق پست و مرتفع با شکل های مختلف در این جزیره ایجاد بشه و تقریباً تبدیل شدن به یک جاذبه توریستی در این منطقه. اگر چه جزیره ‌هنگام وسعت زیادی نداره اما در تمام ایران شناخته شده است. وقتی به قشم سفر می کنی در اطراف این جزیره می تونی زندگی مردمان بومی قشم را نیز تماشا کنی.

در کنارش می تونی صنایع دستی، سوغاتی های زیبا و دست سازه هایی که با صدف های دریایی ساخته شدن نیز خریداری کنی. این ها تقریباً جزو صنایع دستی مردم منطقه محسوب میشه و نوعی کسب درآمد هم به حساب میاد. چیزی که در جزیره هرمز هم مشاهده میشه.

جزیره هنگام

گردش در جزیره قشم با فارا گشت

برای همه مسافران و توریست ها که جزیره قشم را به عنوان مقصد گردشگری خودشون انتخاب کردن، خیلی مهمه که بتونن در مدت زمان سفرشون تمام جاهای دیدنی قشم رو تماشا کنن.

 به نظرم بهتره که شما هم نسبت به این مسئله برنامه ‌ریزی دقیق‌ تری داشته باشی. اگه بتونی تور قشم رو در زمان هایی که برات گفتم مثلاً فصل پاییز و زمستان یا حداقل فروردین و اردیبهشت پیدا کنی، هم آب و هوا خوبه و هم برنامه سفرت مشخصه هم از طرف دیگه، جاذبه های طبیعی منحصر به فردی را از نزدیک می بینی.

جاذبه هایی که فقط مربوط به مناطق دریایی و ساحلی میشن و قطعاً در شهرهای مرکزی ایران، مثل اونها رو نمی تونی پیدا کنی. برای این که از زمان بهترین استفاده را بکنی نیاز هست همراه با یک راهنمای تور حرفه ای و با سابقه طبق برنامه ریزی دقیق روزهای مشخصی را به گشت و گذار بپردازی.

 فارا گشت بهت کمک می کنه تور گردشگری جزیره قشم رو مطابق با برنامه سفرت انتخاب کنی و تمام این جاذبه هایی را که این جا معرفی کردم یا خودت قبلاً می شناختی رو از نزدیک و با امنیت و آرامش کامل، ببینی و لذت ببری از سه جاذبه پر جستجوی قشم که اخیرا زیاد سرچ می شوند.

تور قشم با فارا گشت

نقشه قشم در گوگل مپ

اطلاعات جاهای دیدنی فارا گشت کوروش

یکی از دلایل اصلی سفر به هر شهر جاذبه های آن است. جاهای گردشگری قشم نیز بسیار بکر و زیبا هستند که با دیدن اونها لذت هر نوع سفری چند برابر می شود. اگر می خواهی بدونی که این شهر چه جاذبه های دیگه ای داره، صفحه وبلاگ تخصصی قشم رو که برات آماده کردیم می تونی ببینی. مطمئنا خوشت میاد:

اگر مشتاق هستی یه مسافرت فوق العاده خاطره انگیز به قشم داشته باشی و لذت بردی از خوندن اطلاعات فوق العاده 3 جاذبه معروف قشم که برات شرح دادیم و می خواهی از نزدیک دیدنش رو تجربه کنی، صفحه سفر به قشم با قطار فارا گشت رو حتما ببین. ( برای انتخاب یه سفر فراموش نشدنی کمکت می کنه. )

اطلاعات کامل تورها فارا گشت کوروش کبیر
اطلاعات کامل هتل ها فارا گشت

تصمیم گرفتی بروی به قشم و همه جاش رو ببینی؟ مطمئنا یکی از دغدغه هات انتخاب محل اقامتی خواهد بود که قرار است شب را در آنجا استراحت کنی، این محل اقامت باید از نظر تمیزی، امکانات و قیمت مناسب سلیقه شما باشه. سلیقه شما چیه؟ صفحه رزرو هتل در قشم کاملترین اطلاعات رو درباره هتل ها به شما میده تا بهترین انتخاب محل اقامت رو داشته باشی:

وقتی با آژانس مسافرتی فارا گشت تماس می گیری همکاران ما به تمامیه سوالات شما درباره  سه جاذبه پر جستجوی قشم مدت زمان سفر به قشم، امکانات و درجه هتل های پکیج تور قشم ارزان در ایام عادی یا تور نوروزی قشم، خدمات گشت ها و بهترین راهکارها پاسخ می دهند پس خیالت راحت باشد.

پاسخگویی به همه شما عزیزان یکی از وظایف مورد علاقهٔ ماست. پس برای دریافت اطلاعات بیشتر و زمان و شرایط رزرو تور می ‌توانی عضو کانال تلگرام تور داخلی شوی و یا با شماره تلفن های زیر تماس حاصل فرمایی.

02186037414
09208008108

تورهای پیشنهادی:

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا