چابهار شهری است بسیار زیبا، جاهای دیدنی چابهار که در تور چابهار از آنها دیدن میکنی بسیار جذاب و متفاوت هستند.

جاهای دیدنی چابهار

آرامگاه سید غلام رسول چابهار

آرامگاه سید غلام‌رسول در پنج کیلومتری شمال غربی چابهار قرار دارد.این آرامگاه با دیواره‌های سفید رنگ به سبک معماری هندی که دروازه ورودی آن در ضلع غربی بنا واقع گردیده‌است. پس از درب ورودی صحن بزرگ حیاط مشاهده می‌شود امامزاده در ضلع غربی حیاط واقع گردیده‌است.

سید غلام رسول که بود؟

اسم اصلی سید غلام رسول، سیدنا محمد بوده که از مردان صالح و شیعه مذهب اون زمان بوده. طبق روایات این مسلمان هندی در سفری به چابهار قصد داشته که با یه زن چابهاری ازدواج کنه اما شب عروسیش بیمار می شه و قبل از مرگش وصیت می کنه که کسی بعد از مرگش سوگواری نکنه و در عوض ۱۰ شبانه روز بر سر قبرش شادی کنن تا روحش شاد بشه. . این مراسم هر ساله از ۱۵ ذی القعده به مدت ۱۰ روز بر پا میشه. در این مراسم که به مدت ۱۰ روز در ۳ نوبت صبح، عصر و شامگاه اجرا می شه، زنان مسن به داخل آرامگاه میرن تا برای دیگران دعا کنن و شفا بخوان، در حالی که در این زمان مردان در بیرون محوطه سازمیزنن و چند زن جوان می رقصن وبعد از۱۰ روز حرم رو ترک میکنن تا سال دیگه که در مراسم جشن عروسی سیدغلامرسول شرکت کنن.

برای شما اطلاعات کاملی از این آرامگاه آماده کردیم تا شناخت بهتری از جزییات این اثر دیدنی چابهار داشته باشید ، روی کلمه آرامگاه سید غلام رسول چابهار کلیک یا تاچ کنید.

آرامگاه سید غلام رسول چابهار

کوههای مریخی یا کوههای مینیاتوری چابهار

در حدود 40 تا 50 کیلومتری شهر زیبای چابهار که به  سمت بندر گواتر میروید ، کوه هایی در سمت چپ جاده نمایان می شوند که به کوه های مینیاتوری یا مریخی چابهار معروفند. این کوه ها بر اثر فرسایش سریع باد و باران بوجود آمده اند که در این حالت مهلتی برای رویش گیاهان باقی نمی گذارند ، و باعث بوجود آمدن این شکل از کوهها شده است و یکی از پدیده های جذاب و کم نظیر زمین شناسی در کل دنیا به شمار می روند.

پدیده کوههای مریخی چابهار

این پدیده طبیعی یکی از زیباترین جاده ها و مناظر طبیعی استان سیستان و بلوچستان به وجود آید که هنر و علم خدای مهربان رو میتوانید از نزدیک ببینید و دهان به تعجب باز میشود،ولی متاسفانه به دلیل عدم معرفی، کمتر مورد بازدید قرار گرفته اند. کوه های مریخی منظری از کوه های کره ماه را برای انسان تداعی می کند و جنس رسوبی آنها و همچنین فرسایش خاص کوه ها موجب ایجاد شیارها و تراش های زیبایی شده که گویی نقاشی ماهر آنها رابه تصویر کشیده است. مدل این کوه ها چاک چاک هست، شکل های نامانوس داشته و پوشش گیاهی ندارند، به خاطر غیرعادی بودن، در سال های اخیر در میان گردشگران، به کوه های مریخی شهرت یافته اند.

اگر به این کوهها علاقمند شدید و میخواهید بدانید واقعا چطور ایجاد شده اند و چه خصوصیاتی دارند ، برایتان صفحه ای طراحی کردیم که اطلاعات کاملی از آنها برای شما در آن قرار داده ایم ، روی کلمه کوههای مینیاتوری چابهار کلیک کنید.

کوههای مینیاتوری، کوههای مریخی چابهارکوههای مینیاتوری ، کوههای مریخی چابهار

تالاب لیپار چابهار

تالاب لیپار چابهار که به تالاب صورتی نیز موسوم است و به این نام میشناسندش ، از مناطق زیبا و طبیعی منطقه است که با چشم‌اندازی فوق‌العاده در 15 کیلومتری شرق چابهار در نزدیکی روستای رمین و در مسیر جاده ساحلی چابهار- گواتر قرار گرفته است. رویش گونه‌های بلوط و گزنه در آب صحنه فوق‌العاده زیبایی خلق نموده که نمونه آن در ایران کمتر دیده می‌شود و یک منظره بسیار بسیار زیبا و خاصی را ایجاد کرده است. وجود پرندگانی چون چنگر، فلامینگو، کشیم، انواع حواصیل، طاووسکن، باقرقره، تیهو، عقاب دشتی، زیبایی این منطقه را دوچندان نموده است. علاوه بر این در این منطقه پنبه‌های وحشی می‌روید که مردم منطقه از آن تشک و بالشت تهیه می‌کنند.

زیست شناسی تالاب لیپار

کنار این تالاب دشتار قرار دارد که اهالی منطقه به آن عروس نیز می‌گویند. دشتار در زبان بلوچی به دختران جوانی گفته می‌شود که هنوز ازدواج نکرده‌اند. دلیل این نامگذاری، زیبایی منطقه و درختان سرسبز آن است.وجود پلانكتون‌های گیاهی زیاد در منطقه (۹۰ درصد پلانكتون‌های گیاهی در این حوزه یافت می‌شوند)، وفور مواد آلی و معدنی كه از طریق رودخانه‌ها و خورهای متصل به خلیج به این حوزه هدایت می‌شوند، باعث افزایش زیاد تولید بیولوژیكی در بعضی از فصول سال خواهد شد.

به طوری كه این عوامل به همراه جریانات دریایی حاصل از طوفان‌های مونسون كه از ویژگی‌های منحصربهفرد حوزه اقیانوسی دریای عمان است، موجب افزایش بیش از حد تعداد پلانكتون‌های گیاهی در ماه‌های بعد از فصل مونسون (از اواسط خرداد تا اواسط شهریور ) می‌شود، این تعداد در آذرماه به حداكثر میزان خود می‌رسد.

تالاب لیپار چابهار که در تور چابهار گردی از آن دیدن میکنید بسیار برای شما جذاب و فوق العاده خواهد بود ، برای اینکه این تالاب صورتی را بهتر بشناسید صفحه ای را برای شما آماده کرده ایم پر از مطلب و عکسهای زیبا ، لطفا روی کلمه تالاب لیپار چابهار کلیک کنید.

تالاب لیپار چابهار

درخت انجیر معابد چابهار

درخت انجیر معابد چابهار معروف است که  سر به آسمان میکشد از بالا به سمت زمین بر می گردد و مجددا در خاک فرو می رود و از جای آنها ساقه دیگری بیرون می آید به همین علت است که تنه درخت حالتی خاص و تکه تکه داشته بسیار دیدنی ، متفاوت و خاص است. انجیر معابد درختانی با قدمتی عموما بالای 100 سال است که پوستی صاف و خاکستری با برگ های بزرگ و ساده داشته و میوه ای نارنجی رنگ تقریبا به درشتی فندق از لابه لای برگ هایشان چشمک می زند و چشمان شما را مسحور میکنند.

خواص طب سنتی درخت انجیر معابد

عصاره پوست این درخت به عنوان دهان شویه برای کم کردن دندان درد یا قوی سازی لثه ها و نیز برای درمان اسهال، اسهال خونی، سوزاک و زخم معده کاربرد دارد و عطاری های معروف چابهار از آن استفاده زیادی میکنند. برگ‌ها و شاخه‌های جوان مسهل بوده و در درمان بیماری‌های پوستی به کار می‌روند. جالب است بدانید انجیر معابد از نظر تقدس و قدمت در سراسر جهان بی رقیب است و درختی بسیار معروف در سایر کشورهای آسیای شرقی میباشد، این درخت از جمله دراز عمرترین درختان می‌باشد.

درخت انجیر معابد چابهار

ساختمان تلگراف خانه انگلیسیها

در تور چابهار ارزان شما از این ساختمان دیدن میکنید ، تلگراف خانه انگلیسیها یکی از قدیمی ترین تلگراف خانه هایی است که در ایران ساخته شد و کار کرد. این بنا به عنوان اولین مرکز تجاری کمپانی هند شرقی در بندر جاسک ایران ساخته شد که بعدها به تلگراف خانه تبدیل شد و به همین اسم نزد همه مشهور میباشد.ساختمان تلگرافخانه قدیمی ترین بنای مدرن و از ساختمان های سنگی منطقه چابهاره که توسط انگلیسی ها اواخر دوران قاجار در سال ۱۸۶۴ میلادی برای بهتر شدن اوضاع دریانوردی، تجارت و ایجاد ارتباط بین هند، گواتر، جاسک و بندر عباس و در اصل کشور ایران بنا شد. این بنا ،ساختمانی به اسم”بنلگو” با ویژگی های معماری نواحی گرمسیریه که رواق هلالی دور تا دور ساختمان نشون دهنده این موضوع هست و با دیدن آن حس و حال آن معماری ها رو به شما میدهد.

بنای ساختمان تلگراف خانه

بنای تلگرافخانه از معدود بناهاییه که در زمان حکومت قاجار در این بندر ساخته شد، بنایی دوطبقه که الوارهای چوبی کف اتاق ها، راه پله ها و پاگردها رو نقش داده و سقف ها با پوششی از تیرهای چوبی استحکام یافته و هنوز هم پابرجا میباشد.جالب است بدانید این اثر تاریخی جزو فهرست آثار ملی ما میباشد.

درباره ساختمان تلگرافخانه انگلیسی ها چابهار یک صفحه برای شما طراحی کردیم پر از عکس و مطالب جذاب برای این جای دیدنی چابهار که در تور چابهار گردی از آن دیدن خواهید کرد ، روی کلمه تلگرافخانه انگلیسیها چابهار کلیک یا تاچ نمایید.

ساختمان تلگراف خانه انگلیسیها چابهار

بازار مدرن منطقه آزاد چابهار

این مجتمع تجاری یکی از مراکز خرید پر رونق منطقه آزاد چابهار هست.در چابهار می توانید پتو با قیمت مناسب،چای و خوراکی های خارجی مثل انواع شکلات،نسکافه، ترشی، زیتون و… را با قیمت خیلی ارزان و مناسب بخرید. همچنین شما می توانید لوازم آرایشی، اسپری مام، عطر و ادکلن هم به قیمت خیلی خوب بخرید.

منطقه آزاد چابهار شش مجتمع تجاری لوکس دارد. لوازم برقی، پتو  را از صالحیار بخرید.وسایل زنانه مثل صندل های مجلسی و گوشی موبایل و لوازم آرایشی را از صدف بخرید،چای ، مواد غذایی ، ظروف غذا را از فردوس و  تیس بخرید. همین طور چمپل های مردانه (صندل های مردانه) را می توانید از بازار سنتی (بلوک بازار، دکه بازار) خریداری کنید. شما می توانید پارچه های خیلی خوبی هم بخرید. چابهار پر است از پارچه سرا. انواع پارچه های لباسی، مانتو، لباس مجلسی.

بازار مدرن منطقه آزاد چابهار

سواحل شنی چابهار

چابهار به عنوان تنها بندر اقیانوسی ایران و سرزمین موج و مرجان واقع در قلب مَکُّرانِ بلوچستان و در فاصله 645 کیلومتری جنوب زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان از 2 شهر به نام های چابهار و نگور، سه بخش مرکزی، دشتیاری و پلان، 6 دهستان و 438 روستا تشکیل شده است.بخش اعظمی از این شهر در کنار ساحل قرار گرفته است و این تنها ساحلی از ایران است که به دریای عمان راه دارد.

خوشبختانه با توجه به کیفیت ساحل در منطقه مکران و همچنین ویژگی‌های فیزیکی و چشم‌انداز ظاهری ساحل و نیز با توجه به وجود امنیت زیاد برای گردشگران، این منطقه ظرفیت‌های فراوانی برای توسعه گردشگری دارد.سواحل شنی چابهار یکی از معروفترین سواحل در آن منطقه میباشد و لذت راه رفتن بر روی شنهای آن تکرار نشدنی میباشد.

سواحل شنی چابهار

روستای تیس چابهار

روستای تیس یکی از قدیمی ترین روستاهای ایران میباشد که قدمت آن به 2500 سال پیش یعنی مقارن با هخامنشیان میباشد و نکته جالب آن این است که با توجه به اینکه بندر تیس به دریای آزاد عمان راه داشته، بندر این روستا در گذشته های دور نیز فعال بوده است و اجناسی که از شرق دور به این بندر آورده می شد به مناطقی چون خاورمیانه ارسال می شدند.

این روستا دارای جاذبه های دیدنی طبیعی خاصی است که از کوه های کوچک در اطراف روستا گرفته تا رودی که از وسط این روستای تیس عبور می کند و قلعه پرتغالی ها ، قلعه بلوچ گت ، ساختمان مسجد جامع تیس ، قلعه انوشیروان ، مجموعه‌ غارهای طبیعی و مصنوعی بان مسیتی و چند اثر دیگر که شما را به حیرت می آورد.

یکی از دیدنیهای عجیب روستای تیس

یکی دیگر از دیدنیهای خاص این روستا قبرستانی خاموش و مرموز در جنوب شرقی ترین نقطه این منطقه میباشد و گورستان جن كه بلوچ ها به آن «جن سنط» می‌گویند یكی از این رازهاست.قبرها در كنار هم بر روی سطحی صخره ای حفر شده اند. حفر این گورها بر سطح سنگی حیرت و پرسش بازدیدكنندگان را بر می انگیزد.

درباره روستای تیس چابهار مطالب و دانستنیهای زیادی هست ، به همین علت صفحه ای را برای شما طراحی کردیم تا اطلاعات کاملتری بدست بیارید ، لطفا روی کلمه روستای تیس کلیک یا تاچ کنید.

روستای تیس چابهار

قلعه تیس پرتغالیهای چابهار

این قلعه بنایی تاریخی است به اسم قلعه پرتغالیها بر فراز کوهی مشرف به روستا و خلیج سربرافراشته است و در چابهار بسیار معروف میباشد. این قلعه که در زمان شاه سلیمان صفوی و شبیه به کاروانسرای شاه عباسی ساخته شده است ، در قرن دهم هجری به عنوان پایگاه نظامی پرتغالی ها در ایران و کشورهای حاشیه خلیج استفاده می شده است.

قلعه پرتقالیهای چابهار به ابعاد ۲۴ در ۹۵ متر ساخته شده و مصالح به کار رفته در آن، آجر، سنگ و گچ است.در ورودی در بخش شرقی قرار دارد. در این قلعه هشتی بزرگ با اتاق‌های بسیار و ایوان اختصاصی نیز وجود دارد  که میتوانید اطلاعات کامل و دقیقش رو در مقاله ای که برایتان طراحی کردیم بخوانید ، روی کلمه قلعه تیس پرتغالی ها کلیک یا تاچ کنید.

قلعه پرتقالیها چابهار

پلاژ تیس چابهار

پلاژ تیس چابهار در مسیر جاده کنارک به چابهار و در پنج کیلومتری شهر داخل محدوده سازمان چابهار قرار دارد که یکی از تفریحات مسافران تور لحظه آخری چابهار است. ساحل تیس با آلاچیق‌های زیبا ، سینمای روباز و رستوران‌هایی که غذایی دریایی و محلی ، یک محوطه اقامتی دلپذیر و دیدنی را برای تمامی مسافرین چابهار فراهم آورده است.

ساحل تیس به دلیل شیب بسیار کم و ملایمی که دارد تا صدها متر دورتر از ساحل دارای عمق یکسان و کمتر از حدود 5 متر است که این امر موقعیت بسیار ایده‌آلی را برای شنای مسافران و گردشگران فراهم می‌‌آورد.این پلاژ یکی از پیشنهادهای ما به شما در تور چابهار میباشد که حتما به آن سری بزنید.

اگر دوست دارید بدانید که در این پلاژ چه تفریحات و جاذبه هایی منتظر شما هستند ، صفحه ای را طراحی کردیم برای اطلاعات بیشتر شما ، روی کلمه پلاژ ساحلی تیس کلیک یا تاچ کنید.

پلاژ تیس چابهار

غارهای تیس یا غارهای بان مسیتی چابهار

غارهای بان مسیتی یا غارهای تیس به مجموعه غارهایی در پنج کیلومتری شمال باختری روستای تیس در دامنه کوه شهبازبند (در نزدیکی چابهار) گفته می‌شود که یکی از جاهای دیدنی چابهار است.

یک غار طبیعی و دو غار مصنوعی در کنار هم قرار دارند. مجموعه این غارها را مردم محل به نام بان مسیتی می‌شناسند. غار اول طبیعی و به شکل نیم دایره‌است و با استفاده از روش تراشکاری درون غار و دهانهً آن توسعه پیدا کرده‌است. یک آرامگاه کوچک از گچ به صورت دوسطح افقی که بر روی یکدیگر قرار دارند و فاقد آثاری مانند سنگ‌نبشته، خط و لوحه در عمق یک متر از سطح غار دیده می‌شود که در گرد آن یک فضای کوچک وجود دارد.

اگر علاقمند شدید درباره این غارها بیشتر بدانید و عکسهای جذاب ببینید میتوانید روی کلمه غارهای بان مسیتی کلیک یا تاچ کنید.

غارهای تیس چابهار

مسجد جامع تیس

مسجد تاریخی تیس یا همان مسجد جامع تیس یکی دیگر از مناطق دیدنی چابهار میباشد که در تور چابهار میتوانید از آن دیدن کنید ،مسجد جامع تیس که از لحاظ معماری مانند مساجد کشورهای پاکستان و هندوستان می باشد و زیبایی و تفاوت خاصی دارد و مانند اکثر مساجد اهل تسنن دارای یک مناره است.

ظاهر زیبای مسجد جامع تیس چابهار

صحن این مسجد هر زائری را ولو برای اولین بار ، به یاد تابلوهای پر از رنگ و نقش های زیبا می اندازد و این حس خوب را به شما منتقل میکند. مناره و گنبدهایی که با رنگ های سبز و قرمز زیبا تر شده اند و درب هایی که با شیشه کاری های منظم و نا منظم رنگارنگ جلوه ایی چشم نواز به مسجد داده اند و مردمانی سفیدپوش و بلوچ زبان که دوستانه و مهربان از زائران پذیرایی میکنند.

مسجد جامع تیس چابهار زیبایی های خاصی دارد که کمتر در معماری مساجد دیگر دیده شده است ، برایتان مقاله ای آماده کرده ایم از عکسها و توضیحات کامل درباره این مسجد ، لطفا روی کلمه مسجد جامع تیس کلیک یا  تاچ نمایید.

مسجد تاریخی تیس

سدهای قدیمی تیس

تیس که یکی از بنادر و شهرهای مهم زمان هخامنشیان است دارای جمعیت و تجارت های گوناگونی بود و به سبب وجود جمعیت و بازرگانان زیاد و نیاز به تامین آب شرب در آن سد سازی ویژه ای انجام شد.

رودخانه لاوری از میان شهر می‌گذرد و خلیج چابهار در غرب آن قرار گرفته‌است که کمک کرد به سد سازی و تامین آب شرب. بلندی‌های چندی مانند کوه‌های شهباز، پیلبند و لاوری، شهر تیس را احاطه کرده‌است و آب جاری شده از آن به سد های قدیمی تیس وارد میشدند.در تور چابهار گردی از آن دیدن کنید.

 

سدهای قدیمی تیس

اسکله ماهیگیری

زمانیکه به چابهار در قالب تور چابهار ارزان سفر میکنید در زمانهاییکه گشت تور چابهار گردی را گذرانده اید میتوانید به تفریح جذاب ماهیگیری بپردازید ، برای ماهیگیری در چابهار باید بدانید به کدام قسمت چابهار تشریف ببرید ، وقتی به منطقه آزاد تجاری که وارد می شوید چندین اسکله از جمله دو اسکله بزرگ شهید کلانتری و شهید بهشتی که برای پهلو گرفتن کشتی های تجاری و تخلیه بار ساخته شده اند خودنمایی میکنند.

البته اسکله های تجاری محل مناسبی برای ماهیگیری نیستند پس میتوانید از سه اسکله ماهیگیری به نام های تیس ( در ساحل زیبای تیس در منطقه آزاد تجاری) ، رمین در 10 کیلومتری چابهار ( درنزدیکی روستای رمین) و اسکله بریس در 60 کیلومتری چابهار (نزدیک مرز)نیز وجود دارد استفاده کنید. از بازار ماهی فروشان میتوانید طعمه مناسبی برای خود تهیه کنید چون صدف های اطراف ساحل گوشت بسیار نرمی دارند که مناسب طعمه نیست.

بهترین مکان صید در چابهار

اسکله زمین محل دنج و مناسبی برای ماهیگیری است که می توان با ماشین تا انتهای اسکله سنگی رمین رفت.نکته قابل ملاحظه آن است که شاید در این اسکله صید قابل توجهی نداشته باشید. پیشنهاد ما برای صید بهتر بند کنارک است. این اسکله با طولی بیشتر از 3 کیلومتر در دریا واقع شده است. میتوانید به راحتی با ماشین در طول اسکله حرکت کنید. با طی کردن طول اسکله به عمق مناسبی از آب دریا می رسید که می توانید به راحتی مشغول ماهیگیری شوید. سواحل بندر کنارک به همراه پرندگان دریایی، جلوه ای زیبا به این اسکله داده است.اسکله کنارک برای پهلو گیری و تخلیه صید لنج های ماهیگیری استفاده میشود که صحنه بسیار جذابی برایتان میشود از سفر با قیمت تور چابهار ارزان.

اسکله ماهیگیری چابهار

ساحل صخره ای چابهار

ساحل دریای عمان (از سمت ایران)  یکی از دیدنی‌ترین ساحل‌های ایران است که به دلیل قرار گرفتن در حاشیه دریای عمان و دهانه‌ی اقیانوس هند ، موج‌های خروشانی موسوم به «موج فشان» دارد که در تور چابهار از آن دیدن خواهید کرد. امواجی که در فصل مرداد و مصادف با وزش بادهای موسمی در منطقه، ارتفاعی به میزان 15 متر می یابند.

در این قسمت دیواره‌های سنگی وجود دارد که در اثر برخورد مداوم آب ، پوششی از خزه روی آن را فراگرفته و به فرش خزه معروف است و صحنه جالبی را ایجاد کرده است. این کرانه های سنگی و صخره ای به طول چند ده متر، به صورت تراسه ها و پرتگاه هایی با باریکه ماسه ای در هنگام جزر سر از آب بیرون می آورند. همچنین در هنگام جزر می توانیم انواع صدف ها، سنگ های صیقلی و ماهیان کوچک را در حفره های صخره ای آنها بیابیم.

چشم انداز زیبای ساحل صخره ای چابهار

این صخره ها نه تنها چشم اندازی بی نظیر از دریای عمان را در مقابل چشمان گردشگران به نمایش می گذارد بلکه برای ماهیگیری نیز مورد استفاده قرار می گیرد و اگر جزو علاقمندان به ماهیگیری باشید این بخش جای شماست. در حوالی غروب و زمانی که انواع ماهی های رنگارنگ در آن جمع می شوند هم، منظره ای بدیع و زیبایی را در این سواحل صخره ای شاهد خواهیم بود. از این رو سواحل پارک گردشگری چابهار همه روزه میزبان گردشگران بسیاری است که شاهد تلاطم امواج دریا به صخره ها و چشم انداز های دلنواز آن هستند. چشم اندازهایی که شاید کمتر سواحلی در ایران دارای چنین مناظر و جذابیتی باشند. قیمت تور چابهار ارزان منتظر شماست که تمامی این مناظر زیبا را از نزدیک تجربه کنید.

درباره ساحل صخره ای چابهار یک مقاله کامل همراه با عکسهای جذاب آن آماده کرده ایم که میتوانید از آن استفاده کنید ، لطفا روی کلمه ساحل صخره ای چابهار کلیک یا تاچ کنید.

ساحل صخره ای چابهار

کوه گل افشان چابهار

پدیده کوه گل افشان چابهار یکی از دیدنیهای منحصر به فرد چابهار میباشد و مسافران و توریستهای زیادی را جذب خود کرده است ، چشمه‌های گِلفشان چابهار پدیده‌ای طبیعی در جنوب شرقی ایران‌اند.

پدیدهٔ طبیعی گل افشان در شمال غربی شهرستان چابهار در دشت گسترده‌ای به نام کهیر وجود دارد که با پرتاب گل همراه با متصاعدشدن گاز از اعماق زمین به وجود آمده است و نظر هر بیننده‌ای را به خود جلب می‌کند و در این لحظه اگر آنجا باشید تجربه خیلی باحالی را خواهید داشت.

عوامل پدید آمدن کوه گل افشان چابهار

این پدیده که بر اثر عوامل مهمّ زمین‌شناختی و بیانگر فعّالیّت‌های زمین‌ساختی منطقه است در طول سالیان متمادی تپّه‌ای از گل به وجود آورده که هیچ گونه‌ای از گیاهان در این خاک رشد و نمو نمی‌کند. پدیدهٔ گلفشان، تپّهٔ خاکستری‌رنگی به شکل مخروط ایجاد کرده که به علّت مسطّح‌بودن زمین منطقه از فواصل دور قابل رؤیت است. بزرگ ترین گل افشان موجود در میان گل افشانهای چابهار گل افشان تُنگ است.

اگر به این پدیده زیبا علاقمند شدید و میخواهید بیشتر بدانید برای شما یک صفحه کامل در مورد آن طراحی کردیم ، لطفا روی کلمه کوه گل افشان کلیک یا تاچ نمایید.

کوه گل افشان

روستای درک

به قول یکی از دوستانمون:همیشه فکر می کردم وقتی می گن بری به دَرَک حرف بدی بهم زدن  اما وقتی رفتم چابهار دیدم برام دعا کردن.ساحل درک زرآباد چابهار ، پاک ترین ساحل کشور که یکی از شگفت انگیزترین و همچنین بکرترین مناطق گردشگری جنوب ایران نیز میباشد.

ازقدیم می گفتند دو پادشه در یک اقلیم نگنجند.اما در درک دو پادشه در یک اقلیم هم را در آغوش گرفتند.همانندیک عشق ناممکن

یک عشق ممنوعـــــــــــــــــــــــــــــــــــه

فقط وقتی عاشق باشی می فهمی که ناممکنی برای عشق وجود ندارد.آب مرگ کویر است و کویر مرگ آب ، چه قدرتی در وجود خدای بینهایت مهربان وجود دارد که مرگ و نفرت را در کنار هم به مهر و آغوش بدل می کند.دو پادشه ، دو زیبا ، در آغوش هم شما را به میهمانی جلوه عشق و قدرت الهی خداوند هنرمند دعوت کرده اند ،به میهمانی عشق دعوتید تا بیاموزید عشق را از خلقت بی بدیل ( کویر و دریا ) بله شما دعوتید به نظاره میهمانی عاشقانه خلقت در چابهار.

اینها کمترین کلماتی است که در وصف زیبایی و شگفتیهای روستای درک چابهار میشود بر زبان آورد ، اگر تمایل دارید که کاملترین اطلاعات رو درباره این عجایب خلقت چابهار بدانید روی کلمه روستای درک کلیک یا تاچ نمایید.

روستای درک زرآباد

خلیج گواتر

خلیج گواتر در نزدیکی بندر چابهار، یک جای زیبا و منحصر به فرده. در این مطلب قراره درباره زیبایی های جنوب ایران در نزدیکی آب‌ های اقیانوسی برات صحبت کنم. در یک نقطه مرزی در نزدیکی شهرستان چابهار، درست در انتهای سمت جنوب شرقی، جایی که به مرز پاکستان نزدیک میشه، یه بندر کوچیک و قدیمی وجود داره که بهش میگن “بندر گواتر”.

روستای درک زرآباد

بازارهای چابهار ، تفریح شیرین چابهارگردی

وقتی میری چابهار جنسهای با کیفیت رو با قیمتهای مناسب پیدا می کنی ، طوریکه در نگاه اول ، اولین تصورت اینه که تقلبی نباشن.اما خوب که دقت می کنی می بینی برخلاف قشم که پر از جنسهای کپی و های کپی شده است ،  اجناس چابهار اصل هستند.البته کشور سازنده ممکنه پاکستان و هند و بنگلادش باشه ولی اصل هستند و با کیفیت مناسب و ارزان.

اقامت های تور چابهار نزدیک به بازارهای چابهار می باشند بنابراین عصرها  بعد از صرف نهار و استراحت خوش خوشان یه سر به مراکز خرید بزنید.این شهر چند مرکز خرید مهم دارد از جمله بازار پردیس چابهار ، بازار صدف چابهار ، بازار ابریشم چابهار ، بازار صالحیار چابهار ، بازار فردوس چابهار و بازار تیس چابهار که همه‌ی آنها در حدود غرب چابهار و در نزدیکی هتل لیپار قرار دارند.

مختص علاقمندان به خرید در چابهار

اگر علاقمند هستید که بازارهای چابهار را کامل بشناسید و بدانید در هر کدام چه چیزهایی ارائه میشود و در کنار سفرتان به چابهار خریدهای خیلی مناسب و یا سوغاتی های رنگارنگی داشته باشید یعنی یه تور چابهار خوب یه خرید خوب ، صفحه ای را مختص شما طراحی کردیم که تمام اطلاعات لازم را در آن خواهید دید ، لطف روی کلمه بازارهای چابهار کلیک یا تاچ نماید.

بازارها و مراکز خرید چابهار

وجه تسمیه (نامگذاری) چابهار

  1. یکی از وجه تسمیه ها که خیلی معروف است میگوید: نام چابهار تغییریافتهٔ چهار بهار است چون این منطقه همیشه آب و هوای بهاری دارد ، یعنی همیشه هوا خوب است.
  2. یکی دیگر از این وجه تمسمیه ها میگوید  چون در قدیم ها مردم چابهار به این بندر چه بار می‌گفتند یعنی از مسافران می‌پرسیدند که چه باری دارند ، پس میتونه چابهار تغییر یافتهٔ “چه بار” هم باشد.
  3. چابهار در لهجه محلی مردم بومی به کسانی گفته می‌شود که در اطراف چاه آب زندگی میکردند چون در شهر چابهار مردم جهت تأمین آب مورد نیاز در زمان های خیلی قدیم از چاه‌هایی که حفر میشد استفاده میکردند که  “چه” به معنای چاه آب و “بار” به معنای اطراف آن است. این اصطلاح به مرور زمان با ورود غیربومیان به شهر و توسعه شهر آن به چابهار و چهار بهار تغییر یافته‌ است.

موقعیت جغرافیایی چابهار

چابهار دارای مساحتی حدود 17155 کیلومتر مربع وسعت میباشد ، این شهر در منتهی الیه جنوب شرقی ایران قرار گرفته است و از یک طرف به آبهای گرم دریای عمان و اقیانوس هند راه دارد.

همسایه های اطراف این شهر:

  • از سمت شمال به شهرستان نیک شهر و ایرانشهر راه دارد.
  • از سمت غرب به استان های کرمان و هرمزگان.
  • از سمت شرق پاکستان.
  • و از سمت جنوب به دریای عمان راه دارد.

بندر چابهار با وسعتی بالغ بر ۱۱ کیلومتر مربع در ارتفاع ۷ متر از سطح دریا قرار گرفته‌ است و در ۶۰ درجه و ۳۷ دقیقه طول شرقی و ۲۵ درجه و ۱۷ دقیقه عرض شمالی قرار دارد.

آب و هوای چابهار

بعلت نزدیکی بندر چابهار با دریا ، نزدیکی به مدار رأس‌ السرطان و قرار گرفتن درمسیر بادهای موسمی شبه قاره هند و جبهه‌های استوایی باعث شده است که چابهار دارای آب هوایی گرمسیری معتدل با رطوبت نسبی باشد. جالب اینجاست که این منطقه گرمترین نقطه کشور در زمستان و خنک‌ترین بندر جنوبی ایران در تابستان است که باعث شده است که تور چابهار خوب و دلچسب باشد.

متوسط دمای بیشینه (در خرداد ماه) حدود ساله ۳۱ درجه سانتیگراد ، متوسط دمای کمینه (در دی ماه) ۱۹ درجه سانتیگراد ، و متوسط دما در طول سال ۲۶ درجه سانتیگراد است و این یعنی چابهار همیشه بهار.

 

نقشه چابهار در گوگل مپ

اطلاعات جاهای دیدنی فارا گشت کوروش

اماکن دیدنی چابهار از جاذبه های اصلی این استان هستند. چابهار جاهای دیدنی فوق العاده زیبای زیادی دارد که با دیدن اونها لذت هر نوع سفری دو چندان میشود. اگر میخواهی بدونی که این شهر چه جاذبه های دیگه ای داره، صفحه وبلاگ تخصصی چابهار رو که برات آماده کردیم میتونی ببینی. مطمئنا خوشت میاد:

اگر مشتاق هستی یه مسافرت فوق العاده بیاد ماندنی به چابهار داشته باشی و لذت بردی از خوندن اطلاعات فوق العاده مکان های دیدنی چابهار که برات شرح دادیم و میخواهی از نزدیک دیدنش رو تجربه کنی. صفحه تور چابهار فارا گشت رو حتما ببین. ( برای انتخاب یه سفر فراموش نشدنی کمکت میکنه ).

اطلاعات کامل تورها فارا گشت کوروش کبیر
اطلاعات کامل هتل ها فارا گشت

تصمیم گرفتی بری به چابهار و جذابیت های این شهر رو ببینی؟ مطمئنا یکی از دغدغه هات انتخاب محل اقامتی خواهد بود که قرار است شب را در آنجا استراحت کنی. این محل اقامت باید از نظر تمیزی، امکانات و قیمت مناسب سلیقه شما باشه، سلیقه شما چیه؟ صفحه هتلهای چابهار کاملترین اطلاعات رو درباره هتل ها به شما میده تا بهترین انتخاب محل اقامت رو داشته باشی:

وقتی با آژانس هواپیمایی فارا گشت تماس میگیری همکاران ما به تمامیه سوالات شما درباره جاهای دیدنی چابهار، مدت زمان سفر به چابهار، امکانات و درجه هتل های پکیج تور چابهار ارزان عادی یا تور چابهار نوروز و خدمات گشت ها و بهترین راهکارها پاسخ میدهند پس خیالت راحت باشد.

پاسخگویی به همه شما عزیزان یکی از وظایف مورد علاقهٔ ماست. پس برای دریافت اطلاعات بیشتر و زمان و شرایط رزرو تور می‌توانی با شماره تلفن های زیر تماس حاصل فرمایی.

 

02186037414
09208008108
تور چابهار آژانس هواپیمایی فارا گشت کوروش کبیر

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا