روستای درک کجاست؟ این روستا واقعا شگفت انگیز است یا فقط یک شایعه میباشد؟

این سوالاتی است که وقتی اسم روستای درک چابهار را میشنویم ممکنه به ذهنمون برسه ، پس بیاییم با هم تا پایان این مقاله به این سوالات جواب اصولی و واقعی بدهیم.

به قول یکی از دوستانمون:همیشه فکر می کردم وقتی می گن بری به دَرَک حرف بدی بهم زدن  اما وقتی رفتم چابهار دیدم برام دعا کردن.

ساحل درک زرآباد چابهار ، پاک ترین ساحل کشور که یکی از شگفت انگیزترین و همچنین بکرترین مناطق گردشگری جنوب ایران نیز میباشد.روستای درک زرآباد Village Darak که در استان سیستان و بلوچستان و در سواحل مکران قرار دارد و از توابع شهرستان کنارک میباشد ، در فاصله حدوداً ۱۷۰ کیلومتری غرب منطقه آزاد چابهار و ۱۲۰ کیلومتری مرکز شهرستان کنارک واقع شده است.

اگر شما با تور چابهار از تهران با هواپیما یا سایر شهرهای ایران به این شهر زیبا سفر کنید ، شناخت کامل جاهای دیدنی چابهار میتونه سفر خیلی خاطره انگیز و لذت بخشی را برای شما همراه داشته باشد ، بنابراین در این صفحه اطلاعات کاملی از روستای درک را برای شما گرد آوری کردیم.

روستای درک زرآباد
darak village in chabahar

روستای درک نامی بلوچی است به معنای سکونت در کنار دَرَگ یا دره است که بعدها به دَرَک مشهور شده است.

چهار نمونه ساحل کنار هم در روستای درک

این روستای درک زرآباد بکر و زیبا ، علاوه بر مردمان مهمان نواز و دوست داشتنی که دارد ، از چهار نمونه ساحل صخره ای ، ساحل ماسه ای ، ساحل شنی و ساحل مرجانی در فاصله نزدیک به هم نیز برخوردار است که باعث شگفت انگیزتر شدن این منطقه گردشگری کشور شده است.

این روستا در جاده ترانزیتی بندرکنارک به بندرجاسک قرار دارد و نزدیکترین نقطه استان سیستان و بلوچستان به تنگه هرمز نیز می باشد.این روستا هوای بهاری دارد و وزش بادهای موسمی از اقیانوس سبب شده تا حتی در فصول گرم نیز نسبت به مناطق دیگر هوای خنک تری داشته باشد.

روستای درک

ویژگی منحصر به فرد ساحل درک

یکی از ویژگی های منحصر به فرد ساحل درک چابهار Beach Darak Chabahar که ۶ کیلومتر مسافت این ساحل است ، این میباشد که در این ساحل هیچگونه زباله ای یافت نمیشود و به همین علت ساحل درک را پاک ترین ساحل کشور نامیده اند.

در روستای درک ، جلوه های زیبای طبیعت چشم هر گردشگری را به خود خیره میسازد به طوریکه با تماشای این همه زیبایی خلقت در این روستای شگفت انگیز، می توانید ساعت های متمادی از دیدن آن لذت ببرید و از تماشای ساحل ماسه ای عاری از سنگ که در کنار کوه ، جنگل و نخلستان قرار گرفته ، خاطرات فراموش نشدنی را برای خود و همسفرانتان رقم بزنید.

 

چاه آب شیرین روستای درک زرآباد

یکی از عجایب روستای درک وجود چاه های با آب شیرین و زلال در این روستا است که وجود این چاه های آب شیرین در نزدیکی دریا ، شما را به تعجب وا میدارد.

در روستای درک انواع درختان گرمسیری را شما میتوانید مشاهده کنید که همه این درختان از آب شیرین همین چاه های شگفت انگیز ، آبیاری میشوند واقعا جالب است که در چند متری دریا انواع درختان گرمسیری به ثمر نشسته اند و شما میتوانید با حفر چاه دو متری ، آب شیرین و زلال داشته باشید.

آبی که ساکنان محلی انواع هندوانه ، ذرت ، نخیلات و غیره را با آن کشت و برداشت می کنند.

درک

منظره تکرار نشدنی درک

تپه های ماسه ای چشم نواز ، ساحل صخره ای ، شنی و مرجانی ، وجود کوه ، جنگل و دریا در یک نقطه باعث شده طبیعت این ساحل جلوه ای منحصر به فرد پیدا کند. از عجایب دیگر این نقطه همانطور که قبلا شرح دادیم وجود آب شیرین در چند متری دریا است که سبب رویش جنگل و پوشش گیاهی انواع درختان گرمسیری شده است.

وقتی در میان رملهای روستا ایستاده اید تصور یک کویر را دارید کافی است از رمل ها بالابروید تا دریا را ببینید.همانجا بنشینید و مدتی را صرف دیدن این منظره کنید عجله کنید جائی بهتر ازاین پیدا نمی کنید تا در آن لحظه بروید.

 

در کنار مشاغلی همچون صیادی و کشاورزی که مردمان این سرزمین پیشه خود دارند ، گردشگری درحال ربودن گوی سبقت از ۲ رقیب خود در درآمدزایی و اشتغال در این منطقه است.

 

طرق مختلف سفر به روستای درک

ساحل روستای درک با غروب‌های چشم نواز و خیره کننده اش ، کوه‌های مینیاتوری یا همان مریخی با اعجاب هندسی‌شان ، باغات موز و میوه‌های گرمسیری و دیگر عجایب و زیبایی‌هایش از مزیت‌های منحصر به فرد گردشگری روستای زرآباد است.

شما میتوانید برای سفر به روستای زیبا و بکر درک از دو طریق زمینی و هوایی سفر کنید.اگر از مسیر هوایی بخواهید به این منطقه سفر داشته باشید ، لازم به ذکر است که فرودگاه کنارک چابهار در فاصله ۱۳۵ کیلومتری این روستا واقع شده است ولی بهترین مسیر از تهران یا سایر شهرهای دیگر از طریق چابهار میباشد و مطمئنا اگر در قالب تور چابهار همراه با لیدر محلی باشد خیلی بهتر و امن تر میتوانید از جذابیتهای خاص روستای درک دیدن کنید.

اگر با ما سفر می کنید در مسیر لیدرهای ما زیبائی های این روستا را برای شما توصیف کرده و در بهترین زمان بازدید شما را به روستا برده و به غیر از ساحل جاذبه های دیگری نیز  می بینید.

این روستا مجموعه ‌ای از درختان چش ، کرت(انجیرمعابد) ، تپه های رمل سفید ، نخل سبز رنگ و دریای نیلگون آبی در کنار هم قرار دارند و بی شک یکی از متفاوت ترین سفرهای زندگی شما خواهد شد.

امکانات تفریحی در روستای درک

شما همچنین میتوانید از امکانات تفریحی و گردشگری این منطقه نیز استفاده کنید که تمامی این امکانات برای ثبت خاطراتی زیبا در ذهن گردشگران و مسافران این منطقه بکر فراهم آمده است. از جمله امکانات تفریحی روستای درک زرآباد می توان به موج سواری ، قایق سواری ، شنا و ورزش های آبی ساحلی در این منطقه اشاره نمود که هر کدام لذت ویژه ای را برای شما به ارمغان می آورد.

همچنین شما میتوانید از خاصیت درمانی شن های کنار ساحل درک و تپه های ماسه ای و رمل های سفید برای درمان دردهای عضلانی و استخوانی استفاده کنید و برای این کار پیشنهاد میکنیم که صبح زود و زمانی که آفتاب می تابد، به ساحل رفته و بدن خود را روی شن های این ساحل قرار دهید و یا اینکه خود را در چاله های شنی قرار دهید تا دردهای عضلانی و استخوانی شما بهبود یابد.

 علاوه بر وجود جذابیت های یاد شده ، اگر اهل غواصی هستید هم در اکثر ماه های سال می توانید از مناظر بینظیر دنیای زیر آب هم استفاده کنید با این شرایط کاش می شد هر وقت دلمان گرفت به درک برویم.

کاش می شد هروقت خواستیم ناممکن ها راببینیم به درک برویم.

روستای درک چابهار

ازقدیم می گفتند دو پادشه در یک اقلیم نگنجند.اما در درک دو پادشه در یک اقلیم هم را در آغوش گرفتند.همانندیک عشق ناممکن

یک عشق ممنوعـــــــــــــــــــــــــــــــــــه

فقط وقتی عاشق باشی می فهمی که ناممکنی برای عشق وجود ندارد.آب مرگ کویر است و کویر مرگ آب ، چه قدرتی در وجود خدای بینهایت مهربان وجود دارد که مرگ و نفرت را در کنار هم به مهر و آغوش بدل می کند.

دو پادشه ، دو زیبا ، در آغوش هم شما را به میهمانی جلوه عشق و قدرت الهی خداوند هنرمند دعوت کرده اند ،به میهمانی عشق دعوتید تا بیاموزید عشق را از خلقت بی بدیل ( کویر و دریا ) بله شما دعوتید به نظاره میهمانی عاشقانه خلقت در چابهار.

حالا با مطالعه این مطالب برای همه شما آرزو میکنم به درک بروید و از زیبائیهای آن لذت ببرید و خودتان تجربه کنید روستای درک شگفت انگیز یا شایعه را. 

اگر مشتاق هستی یک مسافرت فوق العاده بیاد ماندنی به چابهار داشته باشی و لذت بردی از خوندن اطلاعات فوق العاده روستای درک زراباد چابهار که برات شرح دادیم و میخواهی از نزدیک دیدنش رو تجربه کنی ، با آژانس ما برای رزرو تور چابهار تماس بگیر.

پاسخگویی به همه شما عزیزان یکی از وظایف مورد علاقهٔ ماست ، پس برای دریافت اطلاعات بیشتر و زمان و شرایط رزرو تور چابهار می‌توانید با شماره تلفن 02186037418 تماس حاصل فرمایید و یا به لینکهای پایین این نوشته مراجعه نمایید.

و همچنین میتوانید به آدرس آژانس واقع در میدان ولی عصر ، ابتدای کریمخان ، جنب بانک رفاه ، ساختمان کیمیا ، واحد 33 مراجعه نمایید و کلیه سوالاتتان را از کارشناسان ما بپرسید.

وقتی با فارا گشت تماس میگیرید همکاران ما به تمامیه سوالات شما درباره روستای درک چابهار ، مدت زمان سفر ، امکانات و درجه هتل های پکیج تور چابهار آف خورده ، خدمات گشت ها و بهترین راهکارها پاسخ میدهند پس خیالتان راحت باشد.

یه خبر خوب دیگه: شما ، هم میتوانید از خدمات نقدی ما استفاده کنید هم از خدمات تور قسطی چابهار که در صفحه تور قسطی چابهار شرایط آن را برای شما کامل توضیح داده ایم.

02186037418
09208008108

هماهنگ کردن لذت دیدار از روستای درک چابهار را به ما بسپارید ، برای رزرو تور چابهار در قسمت “لینکهای مفید” زیر روی کلمه تور چابهار کلیک یا تاچ کنید کنید.

تور چابهار آژانس هواپیمایی فارا گشت کوروش کبیر