6 مقسم جوپار که در کرمان واقع شده است اسم خیلی جالبی دارد ، ذهن خودم را هم خیلی درگیر کرده بود که چی هست؟ چه چیزی اونجا اتفاق افتاده که این اسم را رویش گذاشتند؟ و اگر قرار باشد آنجا بروم با چی روبرو میشوم؟ و سوالهایی از این قبیل…

برای همین کلی در مورد 6 مقسم جوپار تحقیق کردم تا به سوالاتم جواب بدم و ذهنم را آزاد کنم ، ممکنه برای شما هم سوالهای من پیش آمده باشه برای همین این صفحه رو طراحی کردم تا اطلاعات شما هم درباره مجموعه شش مقسم جوپار کرمان کامل شود.

قناتی در جوپار کرمان ساخته شده است به اسم قنات جوپار ، قنات جهانی جوپار ثبت آثار میراث جهانی یونسکو را دارد و به عنوان یادگاری از پیشینیان و یکی از پیچیده ترین محاسبات را دارا میباشد و بسیار حساب شده و دستکند بوده ، جالب اینجاست که یکی از بزرگترین قنات های دنیا می باشد.

برای شناخت بیشتر این قنات برای توریستها و مسافران بتازگی مرمت و ساخت مجتمع گردشگری مقسم جوپار کرمان شروع شده و بزودی به اتمام خواهد رسید.

اگر شما با تور کرمان به این شهر زیبا سفر کنید ، شناخت کامل جاهای دیدنی کرمان میتونه سفر خیلی خاطره انگیز و لذت بخشی را برای شما همراه داشته باشد ، بنابراین در این صفحه اطلاعات کاملی از 6 مقسم جوپار را برایتان گرد آوری کردیم.

6 مقسم جوپار
کوه جوپار

6 مقسم جوپار ، قناتی با پیچیده ترین محاسبات ساخت

6 مقسم جوپار چیست؟

جوپار شهری است در استان کرمان ایران. این نام از نام جوی پارسالی برگرفته شده است در گذشته به دلیل آب وهوای بسیار خوبی که این منطقه داشت محل مناسبی برای پادشاهان کرمان بوده است و چون سالی یک بار به این محل می آمدند به همین دلیل می گفتند برویم به محل جوی پارسالی که با گذشت زمان به جوپار شهرت یافت.

در روایتی دیگر اشاره شده است به قنات گوهر ریز که شش قسمت شده است (شش مقسم) یعنی جوی آب پاره شده است که کم کم تبدیل به جوپار شده است.

شش مقسم جوپار

رشته کوه معروف جوپار

اگر اهل کوهنوردی وطبیعت گردی هستید کوه جوپار با ارتفاعی بیش از ۴۱۰۰متر در پیرامون این منطقه‌است. شهر جوپار در حدود ۲۵ کیلومتری جنوب شهر کرمان قرار دارد که در دامنه رشته‌کوه‌های مرکزی ( کوه جوپار) واقع شده‌است.

رشته کوه جوپار با ارتفاع 4135 متر در جنوب شهر واقع شده است که دارای قله های متعددی می باشد از جمله سه شاخ بزرگ وکوچک-کیل جلال – بلوچی – کش و… قله سه شاخ جوپار یکی از زیباترین قله های ایران است و این به دلیل دیواره های بلند و دهلیزهای ترسناک است که به خصوص در فصل زمستان کوهنوردی را با وجود داشتن امکانات پیچیده و فنی کوهنوردی میسر می کند وجود یخچالهای طبیعی و بیدستانهای سرسبز ، چشمه های پر آب و بعضی چمنزارها زیبایی خاصی را به منطقه سه شاخ جوپار بخشیده است.

جان پناه فلزی که در منطقه کاسه سه شاخ توسط کوهنوردان مناطق کرمان ساخته شده ، در زمستانها پناهگاهی است برای کسانی که می خواهند قله را صعود کنند و از زیبایی های اطراف بهره ببرند.

کوه نوری در جوپار

درباره شهر جوپار

شهر جوپار در حدود ۲۵ کیلومتری جنوب شهر کرمان قرار دارد که در دامنه رشته‌ کوه‌های مرکزی ( کوه جوپار) واقع شده‌ است. این شهر از سوی شمال به کرمان ، از سوی شرق به ماهان ، از طرف جنوب به کوه جوپار و از طرف غرب به شهر گلزار و روستای بهرامجرد منتهی می‌شود.

جوپار منطقه ای ییلاقی و با آب و هوایی خنک و معتدل در تابستان است.این منطقه نامبرده در بخش ماهان شهرستان کرمان قرار دارد و باید اذعان داشت که این شهر زیبا و خوش آب وهوا یکی از شهر های مهم و مذهبی کرمان میباشد.

درباره جوپار و زیبایی هایش

امکانات و فواید جوپار برای ما

گیاهان دارویی فراوانی از کوه جوپار به دست می آید مانند آلاله ؛ آویشن ؛ مرزن جوش و از همه مهمتر زیره سیاه.زیره معروف کرمان که شهره آفاق است از کوه جوپار به دست می آید.

در منطقه جوپار ۲۲ رشته قنات قدیمی مانند قنات بین‌المللی گوهر ریز که یکی از بزرگترین قنات های کشور می باشد وجود دارد که آب جوپار و مناطق اطراف را برای آشامیدن و کشاورزی تامین می‌کند.قنات مشهور دیگر جوپار به نام کوثر ریز می باشد.

معدن سنگی نیز در نزدیکی شهر چوپار فعالیت داشت که به دلیل اسیبی که به محیط زیست جوپار میزد تعطیل گردید.یه نکته جالب هم خوبه بدانید که به دلیل علاقه بیش از نود درصد مردم این شهر به تیم استقلال این شهر را شهر آبی کرمان نام نهاده‌اند.

بهترین زیره ی دنیا در کوههای جوپار بعمل می آید.زیره سبز و سیاه را با کیفیت بسیار عالی در هر کوی و عطاری و بقالی این شهر پیدا می کنید.دستفروشها که معمولن از روستاها می آیند نیز از محصولات خود دارند که کیفیت بسیار بالاتری از معمول دارد.

شهر جوپار و شش مقسم

6 مقسم جوپار ، یعنی شش قسمت شده

وظیفه میهن دوستی ما

کاری که امروز برای ما شدنی است و لازم دیدار از دیدنیهای کشورمان است که میتواند به ما و فرزندان ما میهن دوستی را آموزش دهد.گاهی باید بجنبیم و گرنه نمی توانیم برخی آثار تاریخی و طبیعی را ببینیم.سرعت تخریب مان از بازدیدمان هم بالاتر رفته…

ما در بخش تور داخلی ، تور سفر به کرمان را طراحی کردیم تا شما بتوانید از این شهر دیدنی و جذاب بازدید کنید و تجربه ای جدید از سفرهای داخلی داشته باشید ، کرمان جاهای دیدنی زیادی دارد که برخی از آنان مختص خود کرمان میباشد ،  همانند آتشکده زرتشتیان کرمان که در تور کرمان گردی برایتان تدارک گشت و گذار دیده ایم.

خطری برای شش مقسم جوپار

مسله مهمی که در مورد شش مقسم جوپار پیش آمده ، حفر چاه های عمیق و غیر مجاز است که باعث شده نفس های قنات گوهر ریز جوپار به شماره انداخته شود. چقدر بد می شود که مجتمع گردشگری می سازیم و قنات را خشک کنیم.

اگر قنات نباشد گردشگری هم آنجا نیست.کاش بتوان این مسائل ساده را به برخی مسئولین فهماند.گردشگری برای تمام دنیا یک صنعت و یک فرصت است و باعث رونق تمام صنایع و بازرگانی منطقه خواهد شد. رای مناطق خشک و بیابانی کرمان که امکان کشاورزی بسیار محدود می باشد گردشگری بسیار ایده آل می باشد.

اگر مشتاق هستی یک مسافرت فوق العاده بیاد ماندنی به کرمان داشته باشی و لذت بردی از خوندن اطلاعات فوق العاده 6 مقسم جوپار کرمان که برات شرح دادیم و میخواهی از نزدیک دیدنش رو تجربه کنی ، با آژانس ما برای رزرو تور کرمان تماس بگیر.

پاسخگویی به همه شما عزیزان یکی از وظایف مورد علاقهٔ ماست ، پس برای دریافت اطلاعات بیشتر و زمان و شرایط رزرو تور کرمان می‌توانید با شماره تلفن 02186037412 تماس حاصل فرمایید و یا به لینکهای پایین این نوشته مراجعه نمایید.

و همچنین میتوانید به آدرس آژانس واقع در میدان ولی عصر ، ابتدای کریمخان ، جنب بانک رفاه ، ساختمان کیمیا ، واحد 33 مراجعه نمایید و کلیه سوالاتتان را از کارشناسان ما بپرسید.

وقتی با آژانس هواپیمایی ما تماس میگیرید همکاران ما به تمامیه سوالات شما درباره رزرو تور کرمان ، مدت زمان سفر ، امکانات و درجه هتل های پکیج تور کرمان ارزان ، خدمات گشت ها و بهترین راهکارها پاسخ میدهند پس خیالتان راحت باشد.

یه خبر خوب دیگه: شما ، هم میتوانید از خدمات نقدی ما استفاده کنید هم از خدمات تور قسطی کرمان که در صفحه تور اقساطی کرمان شرایط آن را برای شما کامل توضیح داده ایم.

02186037412
09208008108

هماهنگ کردن لذت دیدار از شش مقسم کرمان را به ما بسپارید ، برای رزرو تور کرمان در قسمت “لینکهای مفید” زیر روی کلمه تور کرمان کلیک یا تاچ کنید کنید.

تور کرمان آژانس هواپیمایی فارا گشت کوروش کبیر