یکی از سوالهایی که مسافران معمولا از ما میپرسند اینه که:

چرا تور یزد را برای سفر انتخاب کنم؟

یا اینکه سفر به یزد ارزش دارد؟

و حتی ، چه چیزهایی اونجا ممکنه برای من فوق العاده باشه؟

و سوالهایی از این قبیل…

در این صفحه برای شما درباره علتهای سفر به یزد توضیح میدهیم تا ضمن آشنایی با این شهر زیبا ، بتونید تصمیم بگیرید که چقدر تور یزد میتواند نزدیک به سلیقه و خواسته های شما از یک مسافرت باشد ، مسافرتی که به نوعی فراموش نشدنی ، جذاب و خاطره ساز است.

مسجد جامع یزد و تغییرات
باغ دولت آباد تور یزد

سفر به یزد چه چیز فوق العاده ای دارد؟

یزد از دل تاریخ ایران

یزد یعنی سپند و پاک ، یزد سرزمین مقدس ، شهر خدا است.

در این سرزمین پاک از دوران پیش از کوچ آریایی ها تا کنون به نام های بسیاری خوانده شده که از بین آنها میتوان به “ایساتیس ” و ” دارالمومنین ” و یزدان گرد”  اشاره کرد که گویای نوع نگرش مردمان به این سرزمین بوده است.

در تاریخ آمده است که یزد با همت پادشاهان ساسانی همچون یزدگرد ساخته شد و از گذشته دور خاطرات تاریخی و شیرینی از ایران اصیل را دل خود نگه داشته است.

یزد

وقتی به یزد سفر کردی

وقتی به یزد سفر کردی ،  احساس غربت نداری و گویا در موطن قدیم خود هستی ، گویا همه جا را بلدی و فقط مدتی است ندیده ای آن را و فراموش کردی کوچه هایش را و هوس خواهی کرد که تمام جزییات و کوچه پس کو چه هایش را از اول ببینی و در دل تاریخ قدم بزنی.

برای همین ما برای شما در تور یزد برنامه های فوق العاده ای تدارک دیده ایم که شما در حداقل زمان بیشترین بهره و حظ را از این همه اماکن دیدنی ببرید و لذت سفری خوش را با آژانس هواپیمایی فاراگشت کوروش کبیر در ذهنتان به خاطر بسپارید.

دیدنیهای یزد

جاهای دیدنی شهر یزد

شهر یزد جاهای دیدنی زیادی دارد و این یکی از دلیلهای فوق العاده برای سفر به یزد است ، برای شهر یزد می توانید روزها و هفته ها وقت بگذارید ، چرا که موقعیت های بینظیری برای بازدید دارد.

از جاهای دیدنی یزد تاریخی و فرهنگی و تفریحی میشود به : میدان امیر چخماق ، مسجد جامع یزد ، آتشکده زرتشتیان ، زیارتگاه پیر چک چک در میبد ، باغ دولت آباد ، برج کبوترخانه ، کاروانسرای عباسی ، کویر کاراکال ، خانه های تاریخی یزد همچون  خانه لاری ها ، خانه محمودی یزد ، خانه رسولیان ، یخچال خشتی ،  زندان اسکندر ، بقعه دوازده امام و…. نام برد  که بیشتر مورد توجه گردشگران واقع  می شود و هر ساله هزاران مسافر و توریست یزد از آنها دیدن میکنند.

اگر اهل دیدن موزه هم نیستید موزه آب یزد را قطعاً ببینید حقایق بسیاری راجع به علم کهن و دیرین ایرانیان به شما خواهد داد که با دیدن آنها کلی تعجب خواهید کرد.

سفر به یزد

سفر به یزد و شهر تقارن ها

اگر اهل سفر باشی حتما تا کنون چندین بار به یزد سفر کرده ای و از سفر به این شهر لذت برده ای. و اما اگر به این شهر سفر نکرده ای هنوز نمی توانی بگوئی که من اهل سفر هستم.

بسیاری از مردم دنیا یزد را بهتر از ما ایرانیان می شناسند و این مایه تاسف است ، باید این سرزمین پاک را که بر پهنه دشت یزد گسترده است را ببینی تا معنای اوج یک شهر را درک کنی.اوج هنر معماری و زیبائی شناسی را می توان در این شهر دید. زد شهر تقارن هاست  ، نظم و تقارن یکی از جاذبه های این شهر است. یعنی تمام معماری این شهر متقارن است و گویا برای معماران یزدی الگو معماری ایزد بوده است.

سفر به یزد شهر تقارن ها

یزد شهر گنبد های فیروزه ای ناب

اگر به یزد نرفتید قطعاً از دیدن گنبدهای فیروزه ای این شهر و آرامش و امنیتش لذت خواهید برد. این شهر به دور از هر استرس و در عمق صنعت و کشاورزی و سیاست کشور برای این شهر جمع اضداد است. مردمی مومن و معتقد و آرام که در کنار انبوهی از توریست خارجی و داخلی با مهر همزیستی نموده و به چشم میهمان به هر آیین و مسلکی می نگرند.

گویا  خدا ساکن کوچه و پس کوچه های کاه گلی این شهر است که اینهمه آرامش در این شهر حکم فرماست.گنبدهای فیروزه ای در سرتاسر شهر و هر کدام با طرحی که نقش خاطره میزند در چشمان بیننده.

یزد شهر قنات ها و مساجد و حسینیه ها و مراسمات خاص

یزد آتشکده و پیر چک چک و میعادگاه زرتشتیان مهربان.

 

هتل یزد

یه دلیل فوق العاده دیگر برای سفر به یزد

یکی دیگر از دلیل های سفر به یزد اقامت در هتل های آن است ، هتلهای یزد معروفند به هتلهای سنتی فوق العاده ، نمیدونم تا بحال عکسهای هتلهای یزد را دیدید یا نه ، خیلی جالب و با معماری خاص دلفریب و حوض های سنتی وسط حیاط و نور پردازیهای رنگ رنگ ساخته شده اند ، طوریکه بدجور آدم رو به هوس میندازه به یزد سفر کنه و از نزدیک ببینتشون.

اگر با تورهای یزد فارا گشت کوروش کبیر به یزد سفر کنید در هتل های درجه یک اقامت خواهید داشت که لذت یک اقامت آرام و بی دغدغه نیز به لذایذ سفر شما نیز اضافه خواهد شد.

خوب تا اینجا با هم به زیباییهای شهر یزد نگاهی انداختیم و درباره یزد شنیدیم ، واقعا سفر جذابی خواهد شد ، تازه یه خبر خوب هم براتون داریم ، بهترین راه برای رفتن به یزد و بازدید از اماکن تاریخی و دیدنی یزد رو براتون فراهم کردیم ، تورهای روزانه یزد گردی آژانس فارا گشت کوروش کبیر همراه با تور لیدرهای حرفه ای و تحصیلکرده با برنامه سفری بسیار دقیق و شاد و جذاب برای بازدید بسیار خوب و به موقع از این اماکن را برای شما فراهم می سازد.

همسفر ما باشید در سفر یزد زیرا این سفری خواهد بود که برای روح شما ضروری است…

اگر مشتاق هستی یک مسافرت فوق العاده بیاد ماندنی به یزد داشته باشی و لذت بردی از خوندن اطلاعات فوق العاده سفر به یزد که برات شرح دادیم و میخواهی از نزدیک دیدنش رو تجربه کنی ، با آژانس ما برای رزرو و قیمت تور یزد تماس بگیر.

پاسخگویی به همه شما عزیزان یکی از وظایف مورد علاقهٔ ماست ، پس برای دریافت اطلاعات بیشتر و زمان و شرایط رزرو تور یزد می‌توانید با شماره تلفن 02186037416 تماس حاصل فرمایید و یا به لینکهای پایین این نوشته مراجعه نمایید.

و همچنین میتوانید به آدرس آژانس واقع در میدان ولی عصر ، ابتدای کریمخان ، جنب بانک رفاه ، ساختمان کیمیا ، واحد 33 مراجعه نمایید و کلیه سوالاتتان را از کارشناسان ما بپرسید.

وقتی با آژانس هواپیمایی ما تماس میگیرید همکاران ما به تمامیه سوالات شما درباره رزرو تور یزد ، مدت زمان سفر ، امکانات و درجه هتل های پکیج تور یزد ارزان ، خدمات گشت ها و بهترین راهکارها پاسخ میدهند پس خیالتان راحت باشد.

یه خبر خوب دیگه: شما ، هم میتوانید از خدمات نقدی ما استفاده کنید هم از خدمات تور قسطی یزد که در صفحه تور اقساطی یزد شرایط آن را برای شما کامل توضیح داده ایم.

02186037416
09208008108

هماهنگ کردن لذت دیدار از یزد را به ما بسپارید ، برای ثبت نام تور یزد در قسمت “لینکهای مفید” زیر روی کلمه تور یزد کلیک یا تاچ کنید کنید.

تور یزد آژانس هواپیمایی فارا گشت کوروش کبیر