قشم جزیره‌ ای بزرگ که همجواری‌ اش با خلیج همیشه پارس و تنگه هرمز آن را در تمامی فصول (زمستان، پاییز، بهار و تابستان) محبوب و خوش آب و هوا کرده است. از این‌ رو دیدار از جاهای دیدنی قشم انتخاب هر گردشگری است که با تور قشم فارا گشت به این جزیره فوق العاده سفر می کند.

خاک قشم را آن‌ قدر جاذبه‌ های مختلف پر نموده که اگر به شمال آن بروی، با روستای برکه خلف و عجایبی که از زمین بیرون آمده ‌اند مواجه می ‌شوی. می بینی که دستی از غیب طرح‌ هایی بی ‌بدیل را در دل خاک و سنگ و ماسه پدید آورده؛ که هر رهگذر را به شگفتی وا می ‌دارد. اگر هم به شرق و غرب و جنوب این جزیره سفر کنی شما را با جنگل حرا، غارهای خربس، جزایر ناز و هنگام، دره ستاره و … به دنیایی از اسرار و راز های پنهانی می‌ برد.

قشم دارای جاذبه های طبیعی و بکر بسیار زیادی است که در دنیا معروف است به عجایب هفتگانه. برای این که با این جزیره زیبا بیشتر آشنا شوی؛ اکثر جاهای دیدنی قشم را در این صفحه برای شما شرح می دهیم تا قبل از مسافرت بدانی چه مکان های فوق العاده ای منتظر شما هستند.

جاهای دیدنی قشم

جاهای دیدنی قشم؛ مهمترین ها

درخت انجیر معابد قشم

از رستنی های بی نظیر مناطق حاره و مخصوصاً جزایر خلیج فارس، درخت همیشه سبز لور معروف به انجیر معابد است.  تاجی بسیار بزرگ با ریشه های هوایی متعدد دارد و میوه نارنجی رنگ و رسیده آن خوراکی و مطبوع است. در روستای تم سنیتی در منطقه توریان یکی از زیباترین این درختان وجود دارد و در نزدیکی آن، بقعه ای دیدنی با طرح معماری قدیمی به اسم زیارت پیر قرار دارد.

جنگل حرا قشم

در تنگه خوران، بین جزیره قشم و بخشی از استان هرمزگان، جنگل دریایی حرا واقع شده که از تنوع زیستی بالایی برخوردار است. جنگل حرا به دلیل مساعد بودن شرایط اکولوژی، زیستگاهی امن برای پرندگان مهاجر از مناطق گرمسیری است. ناحیه‌ی جزر و مدی حرا زیستگاه مناسبی برای نرم تنان، سخت پوستان و ماهیان است که منبع غذایی مهمی برای ماهیان و پرندگان وحشی می ‌باشد. بستر مرطوب حرا، محل مناسبی برای پرورش مرغان ماهی خوار دریایی و بخصوص ماهی خوار دریایی سفید ( اگرات آلبا ) به وجود آورده. از میان دیگر گونه ها، مرغ باران یا آبچلیک ( کارادریده) در هنگام مهاجرت از این منطقه عبور می کنند. این منطقه در زمستان زیستگاه مناسبی برای تغذیه آبچلیک ها است. تعداد قابل توجهی از گونه های پرندگان اروپایی – آسیایی به آفریقا مهاجرت می کنند.

 

غار خربس قشم

یکی دیگر از جاهای دیدنی قشم در فاصله 12 کیلومتری قشم در کنار جاده جنوبی، غار خربس بر سینه کوهی مشرف به دریا و دشت میانکاسه قرار دارد. غار خوربس از غارهای دریایی است که در اثر گرداب و تخلیه ماسه‌ها، از حفره سنگ ها به وجود آمده است. اما در دوره های پیش از اسلام با افزایش وسعت غار خربس در بخش های تالار میانی و دهلیزهای انشعابی، احتمالاً مردم از آن به عنوان پناهگاه و یا نیایشگاه استفاده می کرده اند.

جزایر ناز قشم

اين جزيره های کوچک در 22 کیلومتری سواحل شرقى قشم قرار دارند و از ساحل حدود يک کيلومتر فاصله دارند. وسعت جزيره ناز حدود سه هکتار است. اين جزایر فاقد ساحل شنى هستند و ديواره هاى صخره اى به ارتفاع پنج تا ده متر اطراف آن ها دیده می شود. روى اين جزيره ها کاملاً مسطح است.

در موقع جزر با پس روى کامل آب دريا، براى لحظاتی، باريکه اى از خشکى جزيره ناز را به ساحل قشم وصل مى کند. به همین علت شما می توانی در زمان پسروی آب، با ماشین در بستر دریا که از آب بیرون افتاده به جزیره بروی و این بسیار شگفت انگیز است. در اين جزيره کسى زندگی نمی کند. ماهيگيران محلى چند سايبان و مکان استراحت از چوب و پلاستيک به صورت موقت درست کرده اند. روبه روى جزيره ناز در قشم ساحل شنى وجود دارد که مکان مناسبى براى تغذيه پرندگان دريايى و ماهيگيران بومى است.

دره ستاره قشم

در این سفر با دره ستاره افتاده بعنوان یکی از اماکن دیدنی قشم در غرب روستای برکه خلف آشنا میشوی. که در پنج کیلومتری از ساحل جنوبی جزیره قشم واقع شده است. این دره حدود 2 میلیون سال قدمت داشته و به دوره زمین شناسی سنوزوئیک مربوط می باشد. از زیباترین جلوه های فرسایش در جزیره پهناور قشم است. زیبایی های منحصر به فرد دره باعث شده تا آن را به عنوان بخشی از ژئو پارک جزیره قشم جزء آثار طبیعی در سازمان یونسکو به ثبت برسانند.

 دره ستاره افتاده یک عارضه زمین شناسی می باشد که بر اثر فرسایش، تندیس های بلند قامت و بریدگی های عجیبی به شکل مجسمه هایی از جنس شن و ماسه و خاک را پدید آورده است.

برخی اعتقاد دارند که علت شکل ویژه این دره و به وجود آمدن انواع حجم ها و پدیده های فرسایش در آن، وزش بادهای تند و گردش هوا در لا به لای ستون ها و حفره های آن است. اهالی جزیره بر این باورند که روزگاری ستاره ای از آسمان به قلب جزیره افتاده و در بر خورد با زمین جزیره، این شکل ها را پدید آورده است. این مکان در زبان محلی به “استاره افته” و گاه “ستاره افتیده” معروف می باشد و داستان های تخیلی فراوانی از آن در بین مردم رواج دارد.

 

غار نمکی قشم

در فاصله 90 کیلومتری شهر قشم و در قسمت انتهایی جنوب غربی جزیره ( حدوداً به موازات ساحل جنوبی )، کوه گنبدی شکلی به ارتفاع 237 متر از سطح دریا غار نمک قرار دارد. رگه‌ های سفید نمک بر بدنه این کوه، منظره ای دیدنی و جالب را از دور نمایان می کند.

دهانه غار نمک از جاده هم جوار ساحل دریا، حدود 2 کیلومتر فاصله دارد که توصیه می شود این فاصله را پیاده طی کنی. درون غار نمک به ویژه اعماق آن، تاریک است و برای مشاهده استالاکتیت های بلورین نمک، به چراغ قوه پرنور احتیاج است. سقف غار نمک را قندیل های مرمرین و بلورین در شکل های مختلف پوشش داده و منظره ای بدیع به وجود آورده اند.

غلظت نمک این غار تا 99 درصد هم رسیده و بزرگترین غار نمکی دنیا می باشد. و هر اندازه نمک از این غار برداشته شود، جایگزین می شود و قندیل ها در حال خودسازی هستند و این غار یکی دیگر از جاهای دیدنی قشم می باشد که می توانی از آن دیدن کنی.

حیات وحش دریایی قشم

در برنامه قشم گردی خودت حتما برنامه ای را برای دیدار از حیات وحش دریایی جزیره قشم تدارک ببین. این دیدنی قشم از متنوع‌ ترین گونه‌ های حیوانات دریایی تشکیل شده است که به طور کلی یازده گونه خرچنگ از سه خانواده در این جزیره وجود دارد. در این آب‌ ها لاک پشت سبز دیده شده است. دلفین نیز سرآمد پستانداران این منطقه می ‌باشد.

ماهی های بسیار زیادی نیز در این دریای نیلگون در سرتاسر منطقه شناور هستند. چه ماهی های خوراکی و چه ماهیهای زینتی، پیشنهاد می کنم یک برنامه غواصی در این سفر خود بگنجان. از زیبایی های دنیای زیر آب آن سورپرایز می شوی.

جزیره هنگام

در دو کیلومتری خط ساحلی جنوبی جزیره قشم قرار دارد. محبوبیت این جزیره به خاطر دلفین های باهوشی است که گردشگران و مسافران به خاطر وجود دلفین های بازیگوش این جزیره، جذب آن می شوند. تنها مزرعه تمساح کشور در این جزیره قرار دارد. طبیعت رویایی داخل جزیره و سواحل آن بسیار شگفت انگیز است.

رفت و آمد به این جزیره برای عموم تنها به وسیله ی قایق امکان پذیراست. پس، یک تجربه هیجان انگیز برای سفر با قایق در آب های آبی خلیج فارس خواهی داشت. اگر آب و هوا مناسب باشد، دلفین هایی را می بینی که به جنب و جوش مشغول هستند.

قلعه پرتغالی ها قشم

این قلعه که به عنوان یکی دیگر از اماکن دیدنی قشم شناخته میشود؛ قبل از سلطنت شاه عباس از سوی پرتغالی ها، به عنوان دژ نظامی برای کنترل ترافیک دریایی منطقه هرمز و خلیج فارس ساخته شده.

در انتهای شمال شرقی جزیره قشم یک قلعه قدیمی قرار دارد. این قلعه در سال 1622 به دست سپاهیان ایران فتح شد. قلعه پرتغالی ها قشم دو حصار و برج هایی در چهارگوش آن دارد. دیوار قلعه از سنگ های مرجانی و ملات گچ و ساروج و سنگ لاشه به شکل بناهای عهد ساسانی ساخته شده است. در بین خرابه های قلعه تعدادی لوله زنگ زده توپ دیده می شود. چهار لوله را در اطراف در ورودی پاسگاه های قدیمی شهر لافت و قشم نصب کرده اند.شما می توانی در برنامه قشم گردی خود از آن دیدن کنی.

چاه تل آب قشم

چاه تل آب قشم

در 76 کیلومتری شهر قشم و در 30 کیلومتری شمال فرودگاه بین المللی قشم، چاه های طلا قرار دارد. در روستای لافت، پیش از همه، بادگیرهای منازل روستایی، چشم مسافران را به خود جلب می کند. پس از آن به محض ورود به لافت و در جوار قلعه نادری، حلقه های چاه آب در داخل گودال دامنه کوه به چشم می خورد که نشان از فناوری ذخیره آب پارسیان جزیره نشین عهد هخامنشی و دوره زرتشتیان دارد. چون فناوری چاه کنی و قنات تا آن جا که معلوم شده، خاص گبریان و زرتشتیان بوده است.

سدهای ساسانی و هخامنشی قشم

در قشم آب شیرین برای انسان و حیوان، و رویش گل و گیاه ارزش حیاتی دارد. از زمان قدیم با ساخت سد در تنگه ها، راه ها و دره ها، آب های شیرین فصل بارانی را جمع آوری می کردند و کم کم به مصرف شرب و کشت می رساندند.

سد پی پشت جزیره قشم از سدهای دیدنی و تاریخی می باشد. این سد در نزدیکی روستای «پی پشت» و در 37 کیلومتری شهر قشم و 28 کیلومتری فرودگاه بین المللی قشم در شمال جزیره واقع شده. تاسیسات تقسیم آب این سد تاریخی از دوره ساسانی به جا مانده است.

سد گوران قشم در 78 کیلومتری شهر قشم و در کنار روستای گوران از روستاهای قدیمی قشم، قرار دارد. تاریخ سنگ بنای اولیه سد به دوران گوران (زرتشتیان یا گبران) و هخامنشیان بر می گردد.

سدهای ساسانی و هخامنشی قشم

تنگه چاه کوه قشم

یکی دیگر از جاهای دیدنی قشم  تنگه چاهکوه می باشد. این تنگه در قلب جزیره قشم، در دل کوه سنگی، شکافی برش خورده به شکل ضربدر، تنگه ‌ای به وجود آورده که در روزگاران گذشته مکانی مقدس شمرده می شده است. از یک سو دست طبیعت، بدنه و سطوح داخلی این تنگه را به شکل طاق‌ ها، سکوها و دالان‌ های پر پیچ و خم و عجیب در آورده است و از دیگر سوی بشر چندین حلقه چاه در بستر تنگه حفر کرده است.

این چاه ‌ها از سده ‌های پیشین تا به امروز منبع مهم تأمین آب شیرین برای این بخش از جزیره به ویژه در سال‌ های خشک و بی آب بوده است. جوی ‌هایی برش خورده در بخش ‌های شرقی غربی تنگه، که زمان ساخت آن ها (همچون چاه‌ ها) مشخص نیست. آب را از شکاف ‌ها و نقاط مرتفع به سمت چاه‌ ها هدایت می ‌کند.

ژئو پارک قشم

ژئوپارک جهانی قشم به عنوان اولین و تنها ژئوپارک خاور‌میانه در سال 2006 در یونسکو به ثبت شبکه‌ جهانى ژئو پارک‌ ها رسید. ایران نیز به واسطه آن یکی از شش کشور صاحب ژئو پارک در قاره پهناور آسیا بعد از چین، مالزی، کره، ژاپن و ویتنام و به عنوان یکی از 19 کشور جهان به طور رسمی کاندیدای بهره ‌مندی از این امتیاز شده است.

ژئو پارک جهانی قشم به عنوان نخستین ژئو پارک ایران یکى از منحصر به فردترین ژئو پارکهاى جهان است؛ که به واسطه قرار گرفتن در کنار سواحل زیباى خلیج فارس و جنگل دریایى حرا، چندین پدیده بارز زمین شناسى را در خود جای داده و به پارک زمین شناسی ایران تبدیل شده است.

ژئو پارک قشم
مراکز خرید قشم

مراکز خرید قشم

قشم یکی از مناطقی است که به علت نزدیکی به مرزهای کشورهای همسایه و شرایط راحت گمرک و حمل بار و اجناس، می توانی انواع و اقسام محصولات، پوشاک، لوازم آرایش، کیف و کفش، اسباب بازی، لوازم خانگی و برقی و … را با قیمت های خیلی مناسب و ارزان تهیه کنی.

یکی از دلایل اصلی از سفر به قشم مربوط به همین خرید می باشد که برخی از مسافران برای خریدهای شخصی خود و برخی دیگر برای خرید و فروش اجناس به این جزیره زیبا می روند.

مراکز خرید بسیار زیادی در قشم وجود دارند که می توانی دیدار از آن ها را در برنامه قشم گردی خودت بگنجانی که تقریبا به سه دسته اصلی تقسیم می شوند:

 • مرکز خرید قدیم قشم
 • مرکز خرید جدید قشم
 • مرکز خرید درگهان قشم

دیدار از مراکز خرید قشم می توانی یکی دیگر از برنامه های روزانه شما از سفر به قشم باشد و یکی از دلایل اصلی چرا باید به قشم سفر کنیم است.

زیارتگاه شاه شهید قشم

یکی دیگر از جاهای دیدنی قشم زیارتگاه شاه شهید قشم است. زیارتگاه شاه شهید قشم یا نیایشگاه مهری در مجاورت شهر قدیمی خربز، بر بلندای کوهی کم ارتفاع، مشرف به دریا، در ساحل جنوبی جزیره، یازده کیلومتر دورتر از شهر قشم قرار گرفته است.

مردم محلی درباره سید داستان ها و روایت های زیادی می گویند. از جمله این که سید دارای صورتی زیبا بوده است و نی می زده و چون آواز سر می داده، زنان و دختران دسته دسته پای کوه می آمدند تا سید بخواند و آن ها گوش دهند و لذت ببرند.

دیدنی های قشم جلوه ای از شکوه و هنرنمایی خالق یکتا

تماشا و گردش در سواحل صخره‌ای و ماسه ‌ای، ساحل نقره‌ای، سلخ، زیتون، سوزا و شیب دراز، لحظاتی شیرین و به یادماندنی را برای شما رقم خواهد زد. گردش و خرید در بازارهای سنتی و مراکز خرید لوکس واقع در این شهر، علاوه بر منافع مادی خود، روحیه شما را تا مدتی تازه نگاه داشته و یادآوری خاطرات آن همواره لذت بخش است.

طبیعت بکر در کنار آبی دریا و صدای موج، طبیعت‌ گردی بی‌ نظیری را برای شما فراهم خواهد نمود و لحظاتی ناب را در اعماق طبیعت برای شما پدید می ‌آورد. با آژانس فارا گشت کوروش کبیر اگر هم‌ سفر شوی فرقی نمی ‌کند در کدام شهر ایران عزیز زندگی کنی؛ فقط کافی است با کارشناسان این آژانس تماس گرفته و اطلاعات سفر قشم را کسب نمایی.  سپس نسبت به نیاز و سلیقۀ خود مناسب‌ ترین آن ‌ها را انتخاب نمایی. سفری به بهترین نحو ممکن و حمایتی همه‌ جانبه از ابتدا تا انتها در کنار برنامه ریزی دقیق گشت از مکان ها و جاذبه های دیدنی قشم ارمغان این آژانس است که آن را در تمام طول مسافرت به عینه حس خواهی نمود.

تا این جا با برخی از معروفترین اماکن دیدنی در جزیره قشم آشنا شدیم، سوالاتی که ممکن است در ذهن شما باشند:

 

جاهای دیدنی قشم در زمستان، پاییز و بهار کدام ها هستند؟

خوشبختانه جاذبه های دیدنی قشم فصل و زمان ندارند، یعنی شما در هر فصلی از سال (بهار، تابستان، پاییز، زمستان و یا حتی نوروز) به جزیره قشم سفر کنی می توانی تمام اماکن دیدنی را ببینی.
تنها مسله ای که مهم می باشد این است که در تابستان که هوا گرمتر از سایر فصول است، باید کمی تحمل گرمای مخصوص جزیره را داشته باشی.

جاهای دیدنی قشم در شب کدام ها هستند؟

قشم از معدود جزایری است که دارای جاذبه های طبیعی، تاریخی و مدرن است. برای بازدید از جاذبه های طبیعی حتما باید صبح ها یا ظهر برنامه ریزی بازدید داشته باشی تا زمانی که هوا روشن است کامل بتوانی جزییات را تماشا کنی.
اما جاذبه های مدرن قابلیت برنامه ریزی دیدار در شب را دارند. مثل پارک زیتون، ساحل های مخصوص و مراکز خرید.

قیمت تور جاهای دیدنی قشم چند است؟

قیمت این تور در زمان های مختلف سال (فصل پیک سفر و یا غیر پیک سفر) متفاوت خواهد بود. اگر هم تور گشت جنوبی و شمالی جزیره را بخواهی باید یک آژانس مجری مستقیم سفر را انتخاب کنی تا در زمان و هزینه برایت صرفه جویی زیادی شود.
بنابراین پیشنهاد می کنم برای برنامه ریزی دقیق، حرفه ای و کامل به همراه قیمت ارزان و به صرفه به صفحه
تور قشم فارا گشت مراجعه کنی.

نقشه قشم در گوگل مپ

اطلاعات جاهای دیدنی فارا گشت کوروش

اماکن دیدنی و بکر  از جاذبه های اصلی این جزیره است. قشم جاذبه های دیدنی فوق العاده زیبای فراوانی دارد که با دیدن اونها لذت هر نوع سفری دو چندان می شود. اگر می خواهی بدونی که این جزیره چه جاذبه های دیگه ای داره، صفحه وبلاگ تخصصی قشم رو که برات آماده کردیم می تونی ببینی. مطمئنا خوشت میاد:

اگر مشتاق هستی یه مسافرت فوق العاده به یاد ماندنی به قشم داشته باشی و لذت بردی از خوندن اطلاعات فوق العاده اماکن دیدنی قشم که برات شرح دادیم و می خواهی از نزدیک دیدنش رو تجربه کنی، صفحه تور قشم فارا گشت رو حتما ببین. ( برای انتخاب یه سفر فراموش نشدنی کمکت می کنه. )

اطلاعات کامل تورها فارا گشت کوروش کبیر
اطلاعات کامل هتل ها فارا گشت

تصمیم گرفتی بری به قشم و جذابیت ها و زیبایش رو ببینی؟ مطمئنا یکی از دغدغه هات انتخاب محل اقامتی خواهد بود که قرار است شب را در آن جا استراحت کنی، این محل اقامت باید از نظر تمیزی، امکانات و قیمت مناسب سلیقه شما باشه. سلیقه شما چیه؟ صفحه هتل های قشم کاملترین اطلاعات رو درباره هتل ها به شما میده تا بهترین انتخاب محل اقامت رو داشته باشی:

وقتی با آژانس مسافرتی فارا گشت تماس می گیری همکاران ما به تمامیه سوالات شما درباره جاهای دیدنی قشم، مدت زمان سفر به قشم، امکانات و درجه هتل های پکیج تور قشم ارزان عادی یا تور نوروز قشم و خدمات گشت ها و بهترین راهکارها پاسخ می دهند پس خیالت راحت باشد.

پاسخگویی به همه شما عزیزان یکی از وظایف مورد علاقهٔ ماست. پس برای دریافت اطلاعات بیشتر و زمان و شرایط رزرو تور می‌ توانی با شماره تلفن های زیر تماس حاصل فرمایی.

02186037414
09208008108
تور قشم آژانس فارا گشت کوروش کبیر

23 دیدگاه دربارهٔ «جاهای دیدنی قشم»

 1. hi i had a trip by fara gasht travel agency as a non iranian traveler
  i can say it was one of my best travel to iran specially in qeshm island
  thanks a lot and i am waiting for another trip by this agency

 2. چقدر جالب بود جاهای دیدنی قشم ، فکر نمیکردم انقدر جاهای قشنگ و جذاب داشته باشه

  1. بله واقعا جای فوق العاده زیبا و قشنگی هست ، حسن جاهای دیدنی قشم به این است که اکثر آنها طبیعی هستند و این لذت دیدنش را دوبرابر میکند.

 3. thank you for good leader you have in qeshm sightseeing tours for see Qeshm’s beautiful places he was so good man with deep knowlege

  1. hi dear donald , that was our duty for making joy to our qeshm tour sightseeing passengers , happy to hear you were satisfied

 4. اصغرپور

  قشم چقدر جالبه! من همیشه فکر میکردم جاهای دیدنی قشم همون 7 تایی هست که تو تبلیغات میگن اما اینطور که شما در این صفحه نوشتید خیلی زیاده ادم هوس میکنه همرو ببنیه لطفا شرایط تور قشم رو بگید به من

  1. سلام آقا یا خانم اصغرپور ، بله قشم خیلی جاهای دیدنی زیادی داره که ما سعی داریم هر چند وقت یک مقاله از جاهای دیدنی به سایت اضافه کنیم تا مسافران بیشتر با این جزیره آشنا بشوند ، برای تور قشم هم لطفا با آژانس تماس بگیرید تا کارشناسان تور فارا گشت شما را راهنمایی کنند 02188909296

 5. مریم تهرانی

  سلام مقاله جاهای دیدنی قشم رو از توی گوگل جستجو میکردم که به سایت شما رسیدم ، چقدر طراحی سایتتون رو دوست داشتم ، آدم هوس میکنه تورهای مسافرتیتون رو هم امتحان کنه ، اگه مثل سلیقتون باشه حتما تورهای فوق العاده ای خواهند شد

  1. سلام خانم تهرانی ، سپاسگذارم که نظر گذاشتید و لطف دارید نسبت به سایت فارا گشت ، پیشنهاد میکنم تور قشم فارا گشت رو حتما امتحان کنید ، ان شاءالله رو سفید میشویم پیش شما

  1. hi , thx for your comment , we do our best, and when ever you want to visit iran tell us we have such wonderfully plans for travelers around the world

 6. wow iran has such nice places i really want to visit them. thx for share these information about qeshm attraction

 7. نازنین اسماعیلی

  سلام وقت شما بخیر. جاهای دیدنی قشم که در این صفحه اسم بردید در تورهای قشم شما اجرا میشوند؟

  1. سلام خانم اسماعیلی وقت شما هم بخیر.
   تورهای اجرایی توسط فارا گشت که در صفحه تور قشم میتوانید ببینید، یک گشت از جاهای دیدنی قشم که در جنوب جزیره واقع شده اند بصورت رایگان به شما ارائه میشوند. برای دیدار از دیگر اماکن دیدنی قشم که بصورت انتخابی در تورها قرار داده ایم (تا مسافران طبق سلیقه شان استفاده کنند) با کارشناسان قشم ما مشورت نمایید تا هر کدام را که دوست دارید ببینید را در تور اضافه کنیم.

 8. قشم چقدر جاهای دیدنی زیادی داره! تو ذهنم همیشه یه جزیره ساده و معمولی بود ولی با خواندن این صفحه متوجه شدم کلی اماکن دیدنی در قشم هست که ساعتها وقت نیاز داره همشون رو از نزدیک ببینیم. در تور قشم شما از همه این جاهایی که اسم بردید برنامه گشت دارید؟

  1. سلام آقای مولایی. بله با شما موافق هستم متاسفانه از جاهای دیدنی قشم خیلی از مسافران اطلاعات کافی ندارند و به نوعی قشم کمی گنگ در ذهنها نقش بسته. در صورتیکه این جزیره بسیار زیبا و پر از تفریح و سرگرمی طبیعی است.
   البته ما در وبلاگ تخصصی قشم سعی داریم تا درباره تمام جاهای قشم مقاله تهیه کنیم بهمراه عکس و اطلاعات کامل که تا حدودی خداوند بینهایت مهربان را بینهایت شکر موفق بوده ایم و کماکان در حال سعی و کوشش هستیم.
   در تور قشم که سوال فرمودید عرض کنم که یک گشت عمومی از دیدنیهای جنوبی قشم روی همه تورها بصورت هدیه و رایگان به همه مسافرین فارا گشت ارائه میدهیم. برای سایر جاهای دیدنی نیز برنامه های کاملی داریم که بصورت انتخابی در تور قرار میدهیم تا هر مسافر طبق سلیقه و دلخواهش انتخاب کند و نسبت به آن با تور لیدرهای قشم هماهنگ میکنیم.
   پیشنهاد میکنم با کارشناسان قشم فارا گشت تماس بگیرید تا راهنمایی های کامل خدمتتان ارائه شود.

 9. فرزانه منگلی

  سلام وقت شما بخیر درود برشما. چند روزی که به قشم سفر کرده بودیم از راهنمایی های داخل این سایت خیلی کمک گرفتیم . فقط یک چیز نبود که اون معرفی یک مکان خوب برای تفریحات دریایی بود که ما خودمون چون رفتیم کلوپ غواصی نگین ساحل قشم و از ارایه خدماتشون رازی بودیم و یک غواصی خیلی خوب را تجربه کردیم. گفتم اینجا بیان کنم که دیگران هم استفاده کنند. 🙂

  1. سیامک ندیمی

   سلام خانم فرزانه عزیز. خدارو شکر که سایت ما برای شما مفید بود و توانستیم جاهای دیدنی قشم را به شما چنان معرفی کنیم که سفر بهتری را تجربه کنید. بابت تفریحات دریایی قشم هم که فرمودید، اتفاقا مقاله ای داریم جهت معرفی آن ها که احتمالا مشاهده نفرمودید. لینکش را برایتان قرار می دهم:
   https://faragasht.com/qeshm-marine-recreations/

 10. سلام
  جهت افراد معلول و سالمند جزیره قشم مناسب سازی هست؟
  چه جاهایی رو یه فرد با ویلچر میتونه راحت بره؟

  1. سیامک ندیمی

   سلام جناب رضا عزیز . تا جاییکه اطلاع دارم در سطح شهر و بازار ها بله اما جاهای دیدنی که اکثر در طبیعت هستند فکر نکنم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا