تنها بندر اقیانوسی ایران و شهری همیشه بهار معروف به چابهار، تکه ای از آسمان و ستارگان در ایران، جائی که شبیه به هیچ کجا نیست. گوئی قسمتی از مریخ بوده و در زمین نهاده شده است.

سفر به چابهار برای اهل سفر یک سفر رویایی محسوب می شود و برای اهل دل جائی برای خلوص و یکپارچگی روح و برای طبیعت گردان بهشت ایران زمین می باشد.

شما از هر جای ایران غیر از چابهار باشی از دیدن این سرزمین شگفت زده خواهی شد. زیبائی وصف ناپذیر و گران سنگ این زمین بسان یک سفر به سرزمین ناشناخته هاست و مسافرت به این بندر زیبا طبق نظریه سایت medium.com، یعنی چابهار یکی از متفاوت ترین مسافرت های شما می شود.

 

آیا سفر به چابهار واقعا ارزش دارد؟

تور چابهار فارا گشت شما را با مردمان این سرزمین آشنا می کند. مردمانی که فرهنگی مختلط از ایران و هندوستان دارند به طوری که به آن هند کوچک نیز می گویند.

طبق تحقیقات تیم فارا گشت و ویکی؛ سبک آشپزی و لباس به هند و پاکستان و گویش بلوچستان و رفتار ایرانی اصیل و تجارت اعراب از ایشان مردمی جالب و البته مهربان و میهمان نواز ساخته است.

تور لیدرهای حرفه ای برای بازدید شما از اماکن دیدنی چابهار آماده اند و با توجه به زمان شما، بهترین برنامه تور گردش در چابهار را برایت اجرا می کنند. اینک وقت تصمیم گیری شما رسیده که آیا برای این سفر فوق العاده حاضری یا نه؟

زمان مناسب سفر به چابهار

اگر می خواهی به چابهار بروی بدان فرقی ندارد کی و چه زمانی می روی چون هوا همیشه آنجا خوب است .به همین دلیل بهش چابهار یعنی چهار بهار می گویند و برای شما نوید سفری رویائی را به ارمغان میاورد. چون سفر به چابهار یک سفر فوق العاده است.

آژانس هواپیمایی فارا گشت کوروش کبیر به عنوان مجری اصلی چابهار که به آن مستقیم هم می گویند؛ برگزار کننده و برنامه ریز تور چابهار از تهران فارا گشت و یا از سایر شهرها برای شما است. که کاملترین مسافرت به چابهار همراه با جذاب ترین برنامه های چابهار گردی برنامه ریزی می کند. تا شما از سفر به این شهر و دیدار از جاهای دیدنی چابهار به عنوان خاطره ای زیبا و پر از شادی یاد کنی.

در این مسافرت چابهار گردی کجاها را قراره ببینیم؟ 

7 دلیل هیجان انگیز سفر به چابهار را اینجا برایت بازگو می کنیم:

سفر به چابهار

1- بازدید از باغ میوه های گرمسیری چابهار

غیر از میوه های گرمسیری که در بازار موجود است در چابهار میوه های دیگری نیز می بینی که در جای دیگر در ایران موجود نمی باشد.

برخی از این میوه ها پس از چیدن از درخت به سرعت از بین می رود. بنابراین باید همانجا بچینی و میل کنی. دیدن این میوه ها و درختانشان شاید در هیچ جای جهان به این راحتی میسر نباشد. امتحان کن و لذت ببر.

باغ میوه گرمسیری چابهار

2- بازدید از روستا و بندر زیبای تیس

بندر تیس بزرگترین بندر هخامنشی و مرکز فرماندهی آرتمیس اولین و آخرین دریا سالار زن دنیا تا کنون را در این روستا ببین. بانوی زیبای دریا های جهان و افتخار ارتش هخامنشی بر بلندای قلعه تیس می ایستاد و به اقیانوس خیره می شد و کشتی های غول پیکر را با درایت و شایستگی آماده نبرد می ساخت.

به تیس برو و علاوه بر چندین نقطه دیدنی روستای تیس این بازدید را از دست نده و به احترام این بانوی بزرگ ایرانی کلاه از سر بردار و شاخه گلی به آب بسپار. چه بسا این احترامی باشد به مادر بزرگ خودمان و ما نیز از نسل این شیر زن زیبا بوده باشیم.

بندر تیس چابهار

3- گورستانهای تاریخی چابهار

دیدن گورستان معمولاً زیاد جذاب نیست ولی گورجنی و گور انگلیسی و غار گورهای تیس را ببین و با شگفتی های آن روبرو شو. درباره جزییات خاص آن نمی گوییم تا مزه دیدن آن برایت از بین نرود.

قبرستان خاموش تیس

و دلیل اصلی سفر به چابهار

اینهائی که برای شما گفتم دلیل سفر و جاذبه های سفر بود اما علت سفر به چابهار آرامش و حس عجیبی است که در آنجا وجود دارد. این روزها اطراف ما پر شده است از چیزهای بد و مایوس کننده در این میان چابهار هنوز علت و دلیل خوبی است برای زندگی و شاد زیستن.

بی اغراق باید این سفر را یک بار تجربه کن و سعی کن هرچه می توانی برای این سفر زمان بگذاری. این یک سفر لاکچری در تور ایرانگردی داخلی محسوب می شود ولی بیشتر هزینه آن برای رفت و برگشت هوائی آن است. اقامت در چابهار برای شما گران نیست تا می توانی بمان و از تور شهر چابهار لذت ببر.

آرامشی دیگر دلیلی برای سفر

4- قلعه های تاریخی چابهار

دیدن پنچ قلعه چابهار می تواند به تنهایی یک مقصد نهایی برای یک سفر به چابهار باشد.

قلعه تیس؛ قلعه پیروزگت؛ قلعه بلوچ گت؛ قلعه انوشیروان؛ قلعه باتل؛  هرکدام داستان خود را دارد که در دل مردم جزیره جاری است و دیدن آنها خالی از لطف برای شما نخواهد بود.

قلعه تاریخی چابهار

5- منابع طبیعی چابهار

این یکی را اگر از دست بدهی قطعا بسیار ضرر کرده ای. به شما توصیه می کنم یک طلوع و یا غروب را در خلیج چابهار باشی و دوربین خود را نیز شارژ کن که لازمت می شه.

تالاب لیپار و درخت کهن انجیر معابد و جزیره شیطان هم هستند که همه را می توانی در یک نیم روز ببینی و لذتی ببری که معمولا در سفرهای دیگر تجربه نمی کنی.

تالاب لیپار

6- کوههای مریخی یا مینیاتوری چابهار

دیدن کوههای مریخی رو از بقیه جدا کردم که از اهمیت آن کم نکرده باشیم. برای قدم زدن در مریخ نیاز به فضا پیمای مریخ نورد نداری کافی است قصد سفر کرده و یک تور چابهار را با یک تلفن با فارا گشت هماهنگ کنی و بزودی در کوههای مریخی (بدبوم) قدم بزنی.

حس عجیب و جالبی به شما دست خواهد داد. ترس نیست و هیجان هم نیست و شاید مخلوطی از هر دو باشد. منظره ای بی نظیر از منطقه ای بین ظیر در دنیا به اسم کوههای مینیاتوری یا مریخی چابهار.

کوههای مینیاتوری

7- مراکز خرید چابهار

هر چقدر هم که اهل خرید نباشی در مقابل اجناس و قیمت های آن در چابهار نمی توانی مقاومت کنی مگه میشه بری تو بازارهای باحال چابهار بگردی و سوغاتی نگیری؟

اجناس چابهار اکثراً اورجینال بوده و مانند قشم، های کپی و کپی نیست ولی با قیمت بسیار نزدیک به کپی می توانی بهترین اجناس با کیفیت را تهیه کنی.

برندهای هند و پاکستان و برندهای اصیل بین المللی را یک جا در مراکز خرید چابهار مدرن و یا سنتی چابهار که معروفند به بازار های چابهار می توانی ببینی و اگه تونستی نخر!

بازار خرید چابهار

راستی از غذاهای محلی چابهار غافل نشو و کمی به ذائقه خود تنوع بده. البته اگه گفتن سس تند می خواهی کمی احتیاط کن؛ باور کن تند اونا با تند ما خیلی فرق می کنه … نگی نگفتم!

در سرزمین آرتمیس و مریخ روی زمین به شما خوش بگذره…

خوراکیهای خوشمزه چابهار

نقشه چابهار در گوگل مپ

اطلاعات جاهای دیدنی فارا گشت کوروش

 7 دلیلی که ناسم بردیم فقط بخش کوچکی از جذابیت های دیدنی فوق العاده این شهر است؛ چابهار جاهای دیدنی زیبای زیادی دارد که با دیدن اون ها لذت هر نوع سفری دو چندان می شود.

اگر می خواهی بدونی که این شهر چه جاذبه های دیگه ای داره، صفحه وبلاگ تخصصی چابهار رو که برات آماده کردیم می تونی ببینی، مطمئنا خوشت میاد:

اگر مشتاق هستی یه مسافرت فوق العاده بیاد ماندنی به چابهار داشته باشی و لذت بردی از خوندن اطلاعات فوق العاده سفر به چابهار که برات شرح دادیم و می خواهی از نزدیک دیدنش رو تجربه کنی؛

صفحه تور چابهار فارا گشت رو حتما ببین. ( برای انتخاب یه سفر فراموش نشدنی کمکت می کنه ).

اطلاعات کامل تورها فارا گشت کوروش کبیر
اطلاعات کامل هتل ها فارا گشت

تصمیم گرفتی به چابهار سفر کنی و جاهای دیدنی که دارد را از نزدیک ببینی؟ مطمئنا یکی از دغدغه هات انتخاب محل اقامتی خواهد بود که قرار است شب را در آنجا استراحت کنی.

این محل اقامت باید از نظر تمیزی، امکانات و قیمت مناسب سلیقه شما باشه، سلیقه شما چیه؟ صفحه هتل های چابهار کاملترین اطلاعات رو درباره هتل ها به شما میده تا بهترین انتخاب محل اقامت رو داشته باشی:

وقتی با آژانس مسافرتی فارا گشت تماس می گیری همکاران ما به تمامیه سوالات شما درباره سفر به چابهار، مدت زمان سفر به چابهار؛ امکانات و درجه هتل های پکیج تور چابهار ارزان در ایام عادی یا تور نوروزی چابهار خدمات گشت ها و بهترین راهکارها پاسخ می دهند. پس خیالت راحت باشد.

پاسخگویی به همه شما عزیزان یکی از وظایف مورد علاقهٔ ماست؛.پس برای دریافت اطلاعات بیشتر و زمان و شرایط رزرو تور می ‌توانی با شماره تلفن های زیر تماس حاصل فرمایی.

02186037414
09208008108
تور چابهار آژانس هواپیمایی فارا گشت کوروش کبیر

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا