وقتی اسم رستوران های مشهد می آید، یاد این می افتم که، یکی از بهترین لذت های سفر کردن، تجربه طعم لذیذ غذاهای محلیه! به طوری که اصلا بعضی ها به همین منظور سفر می کنند.

یعنی حتی مسافرانی داریم که می روند به یک شهری برای غذا خوردن و بعد هم بر می گردند! البته نه هر غذایی! همون طور که گفتیم غذاهای محلی از رستوران های خوب و معروف. مشهد هم از این قاعده مستثنی نیست.

این شهر زیبا و دیدنی پر از خوردنی های خوشمزه و آب دهان راه اندازه! از ششلیک و ماهیچه گرفته تا شله مشهدی. در این مقاله با ما همراه باش تا مشهورترین و بهترین رستوران های مشهد رو براتون به طور مفصل و کامل معرفی کنیم. در این مطلب، رستوران های مختلف از آن هایی که در خیابان امام رضا و نزدیک حرم واقع شده اند تا رستوران های روباز مشهد رو برای افرادی با سلیقه های مختلف انتخاب کردیم. از کسی که غذای سنتی دوست داره تا کسی که اصلا هیچی به جز فست فود نمی خوره.

آشنایی با رستوران های خوب مشهد

رستوران پسران کریم مشهد

شاید تبلیغ رستوران پسران کریم رو در تلویزیون دیده باشی! می شه گفت رستوران پسران کریم مشهورترین رستوران کل شهر مشهد و حتی خراسان رضویه و محاله که مسافر تور مشهد باشی و به آن سری نزنی.

 

رستوران پسران کریم مشهد

 

اولین نقطه قوت این رستوران قرار گرفتنش در یکی از بهترین مناطق شهر مشهد است. به این صورت که بعد از تفریح جانانه در پارک کوهسنگی، می تونی با کمی پیاده روی به این رستوران بروی و از طعم غذاهاش مخصوصا ششلیکش لذت ببری. این رستوران دو شعبه در شهر مشهد داره که هر دو هم در بهترین بازارهای مشهد یعنی مجمتع مروارید شرق و برج آلتون قرار دارند.

غذاهای این رستوران به دلیل استقبال بسیار زیاد زود تمام می شوند پس پیشنهاد می کنیم تا زودتر از بقیه به اون سر بزنی. علاوه بر ششلیک، ماهیچه رستوران پسران کریم هم مشهوره و طعم فوق العاده ای داره که هیچ وقت از یادت نمی ره.

بدن انسان این قابلیت رو داره که با یک بو یا مزه به یاد خاطراتش میفته! مطمئن باش بعد از تجربه طعم غذاهای رستوران پسران کریم، هر وقت برای مثال ششلیک بخوری (البته اگر کیفیتش در حد کیفیت غذای رستوران پسران کریم باشه) یاد شهر مشهد و سفری که به اون داشتی خواهی افتاد.

بنیانگذار این رستوران مرحوم کریم قاسم زاده حاتمی بوده که بیش از نیم قرن این رستوران را مدیریت می کرده؛ از سال 1300 تا 1356. بعد از فوت ایشون پسران حاج کریم مدیریت رستوران رو به دست می گیرند. رستوران پسران کریم قبل از هر چیز برای طعم فوق العاده غذاهاش معروفه.

البته این نکته رو هم نباید فراموش کنیم که بهداشت این رستوران در سطح بسیار بالایی قرار داره، آن قدر بالا که بیش تر فضای رستوران رو به بخش آماده سازی و انبار مواد غذایی اختصاص پیدا کرده و سعی شده تا از بهترین مواد غذایی در طبخ غذا استفاده بشه.

رستوران های رضایی مشهد

این رستوران های زنجیره ای مشهد از با قدمت ترین رستوران های شهر هستند. رستوران رضایی در سال 1337 با اسم کبابی یاس کار خودش را در خیابان نخریسی آغاز کرد. کیفیت بالای غذای این رستوران باعث شد تا 6 شعبه دیگر از آن در سراسر شهر مشهد افتتاح شود.

 

رستوران رضایی مشهد

 

کیفیت خوب غذای این رستوران ها زبانزد مردم مشهد است مخصوصا چلوهای خوش عطر و کباب های بسیار خوشمزه اش. ساعت کاری این رستوران تا ساعت 17 می باشد که خود یک نقطه قوت به حساب می آید. زیرا مسافران بسیاری که به سوی مشهد سرازیر می شوند می توانند از غذاهای رستوران رضایی لذت ببرند.

هم چنین قیمت غذاهای رستوران های رضایی مشهد بسیار مناسب است که به افزایش محبوبیت آن کمک بسیار زیادی می کند. بسیار کم پیش می آید که به این رستوران مراجعه کرده و مشاهده کنی که غذایش تمام شده. این هم یک نقطه قوت دیگر. پس اگر به دنبال قیمت مقطوع و غذای با کیفیت هستی رستوران های رضایی می توانند انتخاب بسیار خوبی باشند.

رستوارن باغ زیتون مشهد (سجاد سابق)

اگر جزو کسانی هستی که سلیقه غذایی خاصی دارند و حاضر نمی شوی که به فست فودها (البته نه همه فست فودها چون فلافل هم یک فست فود ویژه به حساب می آید 😉 ) لب بزنی، رستوران باغ زیتون مشهد می تواند بهترین انتخاب برای شما باشد.

 

رستوران باغ زیتون مشهد

 

در این رستوران به هیچ وجه از سوسیس و کالباس استفاده نمی شود و تمام مواد غذایی اش تازه هستند. به این دلیل که مواد غذایی به هیچ عنوان در این رستوران نمی ماند و خیلی زود به اتمام می رسد. هم چنین تمام سبزیجات رستوران به صورت ویژه ضد عفونی می شود.

خوب است بدانی که غذاهای بین المللی از جمله ایتالیایی هم در این رستوران یافت می شود. البته اگر به رستوران باغ زیتون مشهد سر زدی حتما باید توجه داشته باشی که قرار نیست مبلغ کمی برای خرید غذا بپردازی! به هر حال قرار است غذای سالم و ویژه میل کنی و حتما هم این ضرب المثل را شنیده ای که هر چقدر پول بدی آش می خوری.

اما این ها تمام ویژگی های باغ زیتون نیست. این رستوران پارکینگ دارد و از این لحاظ یک نقطه قوت قوی را برای خودش ایجاد کرده است. مخصوصا برای مسافران که آشنایی ای با شهر ندارند و می خواهند از امنیت خودروی خود مطمئن باشند.

باغ زیتون امکان رزرو هم دارد و هم چنین می توانی از غذای بیرون بر ان استفاده کنی. این رستوران ظرفیت نسبتا کمی دارد (تقریبا 60 نفر) و همین باعث می شود اکثر اوقات فضای بسیار شلوغی داشته باشد.

پیشنهاد می کنیم اگر می خواهی معطل نشوی از قبل اقدام به رزرو میز کنی. غذای این رستوران توسط آشپزهای ماهر پخته می شود و غذاها هم به بهترین شکل ممکن تزئین می شوند. باغ زیتون دو شعبه دارد. شعبه دوم این رستوران استیک های معروف و خوشمزه ای دارد و پیشنهاد می کنیم حتما این استیک ها را امتحان کنی.

درباره این رستوران در سایت thingstodopost.org که توسط بازدید کننده ها درج شده، آمده است:

My friends and I love this restaurant. It has 2 branches in Mashhad and I recomended the baharestan branch. All the foods are perfect and the atmosphere is cozy. I prefer to have my meal in the garden. Highly recomend this place!

 

رستوران عربی نسیم لبنان

لبنان غذاهای بسیار خوشمزه و لذیذی دارد. اگر اهل تجربه طعم های جدید مخصوصا غذاهای دیگر کشورها هستی پیشنهاد می کنیم سری به رستوران عربی نسیم لبنان در مشهد بزنی.

در این رستوران به هیچ وجه از مواد غذایی مضر مانند کالباس، سوسیس، سس مایونز، روغن های تراریخته و برنج استفاده نمی شود. نکته جالب این جاست با وجود استفاده نکردن از این مواد غذایی به هیچ وجه کمبود آن ها را حس نخواهی کرد و از طعم غذاها لذت خواهی برد.

وقتی با تور مشهد با قطار یا هواپیما به این شهر سفر می کنی، پیشنهاد می کنم که یک روز غذای این رستوران را امتحان کنی. چون از دیگر ویژگی های مثبت این رستوران رایگان بودن پیک آن است و می توانی در محل اقامت خوب بمانی و با یک تماس سفارش دلخواهت را بدهی.

شما می توانی از طعم غذاهایی مانند پیتزا مخلوط، پیتزا مخصوص بعلبک، پیتزا گوشت بعلبک، شاورما مخلوط، شاورما مرغ، صحن عربی گوشت، ساندویچ کرسبی لذت ببری. هم چنین پیش غذاها و سالادهایی مانند بابا غنوج، کبه، حمص، فطایر زعتر، توشکا لحمه، پنیر برک قابل سفارش هستند. شما می توانی در این رستوران خوب مشهد در حین غذا خوردن از موسیقی عربی نیز لذت ببری. در ضمن نگران قیمت ها نباش، زیرا نسبت به کیفیت غذاها بسیار مناسب هستند.

رستوران معین درباری مشهد

رستوران معین درباری یکی از قدیمی ترین رستوران های ایرن است. این رستوران در سال 1280 تاسیس شده، یعنی چیزی حدود 120 سال پیش. جالب است که بدانی این رستوران هم زمان با به سلطنت رسیدن مظفرالدین شاه قاجار تاسیس شده است. (ایشان و پدرشان رقابت سختی در از بین بردن سرزمینمان ایران داشتند! روایت است که مظفرالدین شاه در اواخر پادشاهی پدرش می گوید چرا این پدر ما نمی میرد تا ما به پادشاهی برسیم و حال کنیم! شوخی نیست! واقعا این سخن از دهان این مردک بیرون آمده! بگذریم)

بهترین غذاهای این رستوران عبارتند از: باقالی پلو با گوشت مخصوص (اسمشم دهن آدمو به آب میندازه!)، چلو جوجه کباب با استخوان، چلو کباب برگ ممتاز مخصوص معین درباری، سبزی پلو با ماهی و چلو کباب برگ مخصوص. رستوران معین درباری مشهد هم از نظر کیفیت و هم از نظر کمیت در سطح بالایی قرار دارد. پس با خیال راحت نهار یا شامت را در این رستوران نوش جان کن.

رستوران تشریفات جاده طرقبه مشهد

این رستوران در یکی از بهترین مناطق گردشگری مشهد و حتی استان خراسان رضوی واقع شده است. علاوه بر زیبا بودن خود طرقبه مشهد، این رستوران از معماری و طراحی بسیار دلپذیری بهره می برد که لذت غذا خوردن را در آن چندین برابر می کند.

جالب است بدانی این رستوران مشتری های پرو پا قرصی از هنرمندان و افراد مشهور دارد. رستوران تشریفات مشهد دارای پارکینگی با گنجایش 1500 خودرو است. پس مطمئن باشید که می توانید با خیال راحت غذایتان را میل کنید.

آلاچیق های رستوران روباز در فضایی بسیار زیبا و رویایی قرار گرفته اند. درختانی با نور پردازی چشم نواز و آبشارهایی که صدایشان قطعا هوش از شما خواهد ربود! ارزش غذایی که شما در این رستوران میل می کنی به همین دلایل بالاتر از بقیه رستوران ها است. پس قبل از سر زدن به رستوران تشریفات این نکته ها را نیز در نظر بگیر.

منوی این رستوران دارای انواع غذاهای مختلف است. از غذاهای سنتی ایرانی گرفته تا غذاهای بین المللی. غذاهای معروف مثل کباب، برگ، لقمه، ششلیک، انواع خورش ها و غذاهای دریایی مثل، میگو، ماهی کبابی، شاه میگو، مرغابی و غیره. یادت باشه قبل از مراجعه به رستوران تشریفات حتما تماس بگیری و جا برای خودت رزرو کنی زیرا ظرفیت این رستوران خیلی زود پر می شود.

رستوران اطلسیه مشهد

رستوران اطلسیه از زیبا ترین و شیک ترین رستوران های معروف مشهد می باشد. معماری این رستوران منحصر به فرد است. سقف رستوران اطلسیه به طور کامل از شیشه است! به طوری که شما حین غذا خوردن می توانی کاملا آسمان را مشاهده کنی و حس یک روستوران روباز و لذت بخش را در مشهد داشته باشی. هم چنین فضای داخلی رستوران هم بسیار لوکس و زیبا طراحی شده است که قطعا شما را مجذوب خودش می کند.

به نوعی می شود گفت که شیک ترین رستوران این شهر تالار رستوران اطلسیه مشهد است. سقف گنبدی شکل این رستوران که به صورت یکپارچه از شیشه می باشد، جذابیت رستوران اطلسیه را دو چندان کرده است. چیدمان میز و صندلی های شیک و لوستر بزرگ و مجلل به همراه سایر تزئینات، فضایی زیبا و لوکس را ایجاد کرده است که با وارد شدن به آن، دلت نمی خواهد آن جا را ترک کنی.

بعد از نوش جان کردن غذا هم می توانی به فضای لمکده بیرون رستوران بروی و یک لذتی هم از فضا ویژه آن جا ببری و به معده ات فرصت بدهی تا در کمال آرامش غذا را هضم کند! این مجموعه به عنوان تالار هم فعالیت می کند و می توانی عروسی های خود را در آن محل برگزار کنی. 

اطلسیه قطعا می تواند یکی از بهترین گزینه ها برای کسانی باشد که دغدغه مالی ندارند و می خواهند از غذا، فضا و طبیعت لذت ببرند و یک خاطره خوش را برای خودشان به ثبت برسانند.

رستوران ارکیده سیاه مشهد

رستوران ارکیده هم در کنار رستوران اطلسیه یکی از زیباترین رستوران های مشهد لقب گرفته است. استیک های ارکیده سیاه، بسیار مشهور و خوشمزه هستند. به طوری که مزه عالی آن برای همیشه زیر دندانت خواهد ماند.

طراحی داخلی رستوران بسیار زیبا است و هر مشتری ای را جذب خودش می کند. یکی از دلایل زیبا بودن طراحی داخلی رستوران استفاده از رنگ های آرامش بخش می باشد. منوی ارکیده سیاه نیز از تنوع بسیار خوبی بهره مند است و می توانی هر غذایی که خواستی را سفارش دهی.

رستوران شاندیز صفدری مشهد

شیشلیک یکی از لذیذترین غذاهای ایرانی است! غذایی که نمی شود کسی آن را خورده باشد و از طعمش خوشش نیاید! مگر این که کلا با گوشت مشکل داشته باشد که چه بهتر ( 🙂 سهم بقیه بیشتر می شود). حالا شیشلیک شاندیز یکی از مشهورترین و خوشمزه ترین شیشلیک های ایران است امروزه شیشلیکی های بسیاری در شاندیز وجود دارد اما مشخص نیست کدام یک از آن ها اصل است. داستان همان داستان اکبر جوجه شمال است!

ماجرای تاسیس این رستوران هم خیلی جاب است؛ حاج علی صفدری که می خواسته از مشهد به شاندیز بازگردد ماشینی پیدا نمی کند! سرخورده و ناراحت تصمیم می گیرد تا کاری انجام دهد بلکه مردم بیش تر به شاندیز سفر کنند! حاج علی نانوایی داشته و نسل اندر نسل به مردم خدمات می داده است.

خلاصه تصمیم می گیرد برود در کار رستوران داری! ابتدا یک کبابی و چایخانه تاسیس می کند و کم کم با خلاقیت خودش و خانمش شیشلیک شاندیزی را به مردم می دهد. از آنجا بود که رستوران شاندیز صفدری مشهد مشهور شد و شیشلیک شاندیز از آن هم مشهورتر! پس اگر می خواهی طعم ناب شیشلیک شاندیزی را بچشی حتما به این رستوران زیبا سری بزن.

رستوران گیاهی خانه

خب دیگه هر مدل رستورانی بود رو معرفی کردیم به جز رستوران گیاهی! این هم از معرفی رستوران گیاهی خانه: در صورتی که دلت می خواهد خوراک متنوع داشته باشی، یا از طعم گوشت و مرغ خوشت نمی آید نگران نباشی، رستوران گیاهی خانه با ظرفیت بیش از 30 نفر آماده پذیرایی از شماست.

رستوران گیاهی خانه مشهد اولین رستورانی است که در این زمینه فعالیت می کند و تقریبا در زمینه خودش رقیب ندارد! در منوی این رستوران علاوه بر غذا شربت و دمنوش گیاهی هم سرو می شود که امتحان آن ها خالی از لطف نیست.

جالب است بدانی که انوع کباب های گیاهی و خورش های گیاهی هم در این رستوران سرو می شود! پس اگر حتی گیاه خوار هم نیستی، می توانی برای تجربه طعمی جدید به این رستوران مراجعه کنی. از لحاظ کیفیت هم خیالت راحت باشد. در این رستوران از بهترین مواد اولیه استفاده می شود تا غذا نهایت سلامت را داشته باشد.

نظرات شما درباره بهترین رستوران های شهر مشهد

در نهایت امیدواریم از این مقاله بیش ترین استفاده را زمان سفر به مشهد ببری. یکی از اساسی ترین  بخش های سفر همان طور که در ابتدای مقاله خدمتت عرض کردم تجربه طعم غذاهای سنتی منطقه ای است که به آن سفر کردی.

پس این فرصت را از دست نده و با خواندن مطب رستوران های مشهد از نزدیک به حرم تا سنتی و مدرن برنامه ویژه رستوران گردی خود را تدارک ببین.

اگر شما هم رستوران خوبی در شهر مشهد سراغ داری یا از رستوران های معرفی شده در مقاله خاطره خاصی دارید می توانی در قسمت نظرات (پایین این صفحه) برای ما بنویس تا از خواندن نظرت محظوظ شویم (حظ ببریم!) سفرت خوش و پر از شادی، مسافر خوب فارا گشت.

اگر نیاز به مطالعه بیشتر و آشنایی کامل تر با رستوران های مشهد در منابع بین المللی هستی می توانی سایت tripadvisor.com را نیز مشاهده کنی.

اطلاعات جاهای دیدنی فارا گشت کوروش

همان طور که اشاره شد، جدای از زیارت امام رضا (ع)، رستوران های خوب مشهد یکی از دلایل اصلی سفر به این شهر مقدس هستند. مشهد جاذبه های دیدنی فوق العاده زیبای فراوانی دارد که با دیدن اون ها لذت هر نوع سفری چند برابر می شود. اگر می خواهی بدونی که این شهر چه جاذبه هایی داره، صفحه وبلاگ تخصصی مشهد رو که برات آماده کردیم می تونی ببینی. مطمئنا خوشت میاد:

برای شروع انتخاب بهترین تور نسبت به سلیقه ات، از نظر بودجه، امکانات و روزهای حرکت، پیشنهاد می دهم که قیمت انواع تور مشهد رو در سایت فارا گشت حتما ببینی. در این صفحه بهترین و به صرفه ترین روش های سفر کردن به مشهد در روزهای مختلف درج شده:

اطلاعات کامل تورها فارا گشت کوروش کبیر
اطلاعات کامل هتل ها فارا گشت

بعد از انتخاب نوع وسلیه نقلیه سفر به شهر مشهد، یکی از مهمترین مسایلی که حتما باید مدنظر داشته باشی، محل اقامت است. این محل اقامت باید از نظر تمیزی، امکانات و قیمت مناسب سلیقه شما باشه. با این شرایط سلیقه شما چیه؟ صفحه رزرو هتل در مشهد کامل ترین اطلاعات رو درباره هتل های مشهد به شما میده تا بهترین انتخاب محل اقامت رو داشته باشی:

وقتی با آژانس مسافرتی فارا گشت کوروش کبیر تماس می گیری همکاران ما به تمامیه سوالات شما درباره رستوران های خوب و معروف نزدیک حرم مشهد، مدت زمان سفر به مشهد، امکانات و درجه هتل های پکیج های مختلف تورهای ویژه مشهد در ایام عادی یا در تور مشهد نوروز که با کامل ترین برنامه ها هستند، پاسخ می دهند. پس خیالت راحت باشد.

پاسخگویی به همه شما عزیزان یکی از وظایف مورد علاقهٔ ماست. برای دریافت اطلاعات بیشتر و زمان و شرایط رزرو تورهای معتبر می ‌توانی با شماره تلفن های زیر تماس حاصل فرمایی:

02188909296
09208008108

تورهای پیشنهادی :

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا