تور اصفهان نوروز 1403

ارزان ترین لیست قیمت تورهای هوایی و زمینی + 2 روز گشت رایگان

فارا گشت با یاری خداوند بی نهایت مهربان، به عنوان مجری اصلی تور اصفهان نوروز در ایران و با مجوز رسمی از سازمان گردشگری، چندین سال است که کامل ترین تورهای نوروزی زمینی و هوایی را با قیمت های ارزان اجرا می کند. امسال هم، همانند سال های گذشته در خدمت شما هستیم.

در این صفحه علاوه بر لیست قیمت های عید اصفهان با هواپیما، قطار و اتوبوس، به تمام سوالاتی که درباره این سفر ممکنه در ذهن شما باشه پاسخ داده ایم؛ تا خیالت برای انتخاب بهترین سفر عید نوروز امسالت، راحت باشه.

تور اصفهان نوروز

قیمت تور اصفهان نوروز هوایی

به همراه 2 روز گشت، ترانسفر فرودگاهی و راهنما:

هتلقیمت هر نفر در اتاق 2 نفره
قیمت هر نفر در اتاق 1 نفره

اصفهان

⭐⭐⭐

9.000.000

تومان

14.100.000

تومان

ملل

⭐⭐⭐

9.100.000

تومان

14.200.000

تومان

زهره

⭐⭐⭐

9.100.000

تومان

14.200.000

تومان

پارت

⭐⭐⭐

9.100.000

تومان

14.200.000

تومان

ونوس

⭐⭐⭐

9.150.000

تومان

14.250.000

تومان

آزادی

⭐⭐⭐

9.150.000

تومان

14.250.000

تومان

پیروزی

⭐⭐⭐⭐

10.600.000

تومان

15.400.000

تومان

شیخ بهایی

⭐⭐⭐

12.700.000

تومان

14.200.000

تومان

سفیر

⭐⭐⭐⭐

10.400.000

تومان

13.400.000

تومان

عالی قاپو

⭐⭐⭐⭐

10.600.000

تومان

16.800.000

تومان

آسمان

⭐⭐⭐⭐

10.600.000

تومان

15.500.000

تومان

عباسی

⭐⭐⭐⭐⭐

14.900.000

تومان

17.900.000

تومان

توجه فرمایید: قیمت های درج شده در جدول بالا با ارزان ترین قیمت پرواز چارتر محاسبه شده اند، به علت نواسانات نرخ پرواز و هتل ها امکان تغییر قیمت در تاریخ های مختلف وجود دارد. به همین علت بعد از انتخاب پکیج مورد علاقت لطفا تماس بگیر تا کارشناسان تور فارا گشت، نرخ ارزان ترین پرواز و تور چارتر در لحظه را محاسبه کنند تا بهترین قیمت تور عید را داشته باشی.

قیمت تور اصفهان نوروز زمینی (با قطار یا اتوبوس)

به همراه 2 روز گشت، ترانسفر و راهنما:

هتلقیمت هر نفر در اتاق 2 نفره
قیمت هر نفر در اتاق 1 نفره

اصفهان

⭐⭐⭐

7.600.000

تومان

12.700.000

تومان

ملل

⭐⭐⭐

7.700.000

تومان

12.800.000

تومان

زهره

⭐⭐⭐

7.700.000

تومان

12.850.000

تومان

پارت

⭐⭐⭐

7.700.000

تومان

12.850.000

تومان

ونوس

⭐⭐⭐

7.750.000

تومان

12.850.000

تومان

آزادی

⭐⭐⭐

7.750.000

تومان

12.850.000

تومان

پیروزی

⭐⭐⭐⭐

9.200.000

تومان

14.000.000

تومان

شیخ بهایی

⭐⭐⭐

11.300.000

تومان

12.800.000

تومان

سفیر

⭐⭐⭐⭐

9.000.000

تومان

12.000.000

تومان

عالی قاپو

⭐⭐⭐⭐

9.200.000

تومان

15.400.000

تومان

آسمان

⭐⭐⭐⭐

9.400.000

تومان

15.100.000

تومان

عباسی

⭐⭐⭐⭐⭐

13.900.000

تومان

16.900.000

تومان

توجه فرمایید: قیمت های درج شده در جدول بالا با ارزان ترین قیمت قطار چارتر محاسبه شده اند، به علت نواسانات نرخ قطارها و هتل ها امکان تغییر قیمت در تاریخ های مختلف وجود دارد. به همین علت بعد از انتخاب پکیج مورد علاقت لطفا تماس بگیر تا کارشناسان تور فارا گشت، نرخ ارزان ترین تور زمینی چارتر را محاسبه کنند تا بهترین قیمت تور عید را داشته باشی.

خدماتی که در تور نوروز اصفهان فارا گشت خواهی داشت

کامل ترین خدمات 1403 برای شما با رزرو این تور:

 • سه شب اقامت در هتل
 • صبحانه
 • بلیط هواپیما، قطار یا اتوبوس
 • ترانسفر رفت و برگشت
 • دو گشت نیمروزی
 • راهنمای حرفه ای محلی

گشت های نوروزی اصفهان گردی

گشت هایی که در این سفر نوروزی به اصفهان خواهی داشت:

(با رزرو این تور، شما 2 گشت نیمروزی رایگان، همراه با راهنمای مورد اعتماد فارا گشت خواهی داشت.)

گشت رایگان شماره 1

 • بافت تاریخی اصفهان
 • نقش جهان
 • عمارت عالی قاپو
 • کاخ چهل ستون

گشت رایگان شماره 1

 • مسجد امام
 • مسجد شیخ لطف اله
 • بازار قیصریه
 • زمان برای عکاسی

گشت رایگان شماره 2

 • بافت تاریخی فرهنگی
 • کلیسای وانک
 • موزه کلیسا
 • آتشگاه اصفهان

گشت رایگان شماره 2

 • سی و سه پل
 • پل خواجو
 • منار جنبان
 • زمان برای عکاسی

چطور می توانیم بهترین تورهای نوروزی اصفهان را برگزار کنیم؟

اول از هر چی؛ یاری، کمک و همراهی همیشگی خداوند بی نهایت مهربان را داریم که با بهترین شکل ادامه بدهیم.

مجوز رسمی و مورد تایید

دارای مجوز رسمی از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایران هستیم و به تعهداتمان برای اجرای تورها پایبند می مانیم.

ارزانترین قیمت نسبت به خدمات

برای مسافرین خودمان با هتل ها و ایرلاین ها و قطارها چانه زدیم تا بهترین قیمت را بدون آن که لطمه ای به کیفیت تور وارد شود را ارائه بدهیم.

کامل ترین پیگیری و پشتیبانی

پیگیری و پشتیبانی کاملی را از مسافرین خود انجام می دهیم و در هر شرایطی تمام قوا در کنار همسفران اصفهان خود می مانیم.

حرفه ای ترین کادر و لیدرها

با برخورداری از کادر حرفه ای در آژانس و همکاری لیدرهای مجرب، برنامه ریزی فوق العاده ای را برای تمام تورها انجام می دهیم.

شماره تماس برای خرید تورهای نوروزی اصفهان

برای رزرو تور اصفهان هوایی و زمینی ویژه عید نوروز، با ما تماس بگیر. اگر هم سوالی داری، مطمئن باش پاسخگویی به شما یکی از وظایف کاریه ما است:

چرا تور اصفهان نوروز هوایی و یا زمینی یکی از بهترین انتخاب های سفر نوروزی می باشد؟

اصفهان همچون مروارید گرانبها و بی همتا در مرکز ایران می درخشد. جای جای این شهر مملو از نشانه هایی از تمدن و فرهنگ ناب ایران زمین است که ریشه در تاریخ و فرهنگ کهن ایران زمین دارد.

اماکن دیدنی اصفهان از اولین مکان هایی بوده که در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده و سالانه یکی از مقاصد گردشگری اصلی ایران محسوب می‌شود. برای بیان دیدنی های اصفهان بسیاری گفته اند و می گویند ولی هر کس به فرا خور حال و توان و دانش خود سخن می گوید.

اما برخی چیزها لغات مناسبی برای بیان ندارند و یک حس است که از درون انسان می گذرد به اصفهان برو و خودت این حس را تجربه کن.

برای سفرهای تور نوروز طبق مذاکراتی که با روسای شرکت های مختلف حمل و نقل هوایی و زمینی داشتیم، قرار شد سهمیه ویژه ای به آژانس فارا گشت اختصاص داده شود تا در اختیار مسافرانمان قرار دهیم.

بنابر این تور اصفهان هم به صورت هوایی قابل اجرا است هم به صورت زمینی. در سفر اصفهان هوایی قاعدتا با هواپیما سفر خواهی کرد که شامل بلیطه ای چارتر و سیستمی اصفهان در زمان عید می باشد و سفر اصفهان زمینی می تونه بر اساس سلیقه شما با قطار یا اتوبوس اصفهان باشد. انتخاب هر کدام از این وسایل نقلیه حال و هوا و لذت های خاص خودش را دارد.

واقعا اصفهان ارزش دیدن داره؟

در خیلی از سایت ها و مجلات از اصفهان به عنوان یکی از شهرهای تاریخی پر جاذبه و خاص اسم برده شده است. طوری که در خیلی از منابع بین المللی به اصفهان لقب نصف جهان را داده اند؛ چون دیدنی هایی دارد که در جهان مشابه آن کم می باشد.

مطمئنا یکی از دلایل انتخاب شما برای تور عید اصفهان، دیدار از این جاهای دیدنی و جالب است. پس خوبه قبل از سفر کردن اطلاعات کامل و کافی درباره آن ها داشته باشی و به قول معروف با دست پر به این سفر بروی. برای همین صفحه ای را برایت طراحی کردیم که درباره هر کدام از این آثار فوق العاده، توضیحات به همراه عکس های جذاب و متنوع قرار داده شده.

خوبه که بهش سری بزنی و از خواندنشون لذت ببری؛ روی کلمه ” وبلاگ گردشگری اصفهان ” کلیک یا تاچ کن تا وارد صفحه مربوطه بشی.

هتل های اصفهان چه امکاناتی دارند؟

یکی از دغدغه های مهم و اصلی شما برای انتخاب مسافرت در تور نوروز که با آرامش کامل باشه و همه جوره احساس راحتی کنی، مطمئنا محل اقامتی هستش که قراره در آن اسکان داشته باشی و شب خواب راحتی رو تجربه کنی. حق هم داری چون می خواهی بری سفر برای ریلکس کردن و تفریح نه اینکه چیزی رو تحمل کنی که نمی خواستی.

این رو ما کامل درک می کنیم و می دانیم که کلمه “راحت بودن” برای هر کسی معنی به خصوصی داره. همان طور که سلیقه ها نیز متفاوت هستش برای همین درباره معتبرترین هتلهای اصفهان صفحه ای را طراحی کردیم تا بتوانی اطلاعات با جزییات کامل و عکس های هر هتل را ببینی و طبق سلیقه ای که داری محل اقامت خودت رو انتخاب کنی.

خوبه که به این صفحه هم سری بزنی و بعد از خواندنش اطلاعات کامل پیدا کنی. روی کلمه ” هتل های اصفهان ” کلیک یا تاچ کن تا وارد صفحه مربوطه بشی.

از کجا بدانم شما قابل اعتماد هستید؟

اول از همه ما یاری، همراهی و کمک خداوند بی نهایت مهربان را داریم. در ثانی دارای مجوز رسمی از سازمان میراث فرهنگی و گردشگری هستیم و طی چندین سال اجرای حرفه ای تورها، شکر خداوند، بالاترین درصد رضایت مسافرین را در بین تورها کسب کرده ایم. شما می توانی استعلام فارا گشت را از سازمان گردشگری بگیری تا خیالت راحت باشد.

تور اصفهان نوروز را از کدام شهرها اجرا می کنید؟

به عنوان یکی از آژانس های برتر مجری اصلی تور نوروز اصفهان، امکان اجرای تور از تمام شهرهای ایران را داریم. بنابراین از هر شهری که باشی مانند سایر مسافرانمان از نزدیکترین فرودگاه یا راه آهن می توانی به تور ملحق شوی.

تورهای اصفهان در عید با چه خدماتی رزرو می شوند؟

تورهایی که به شما ارائه می شوند شامل ترانسفر رفت و برگشت، گشتهای فوق العاده دیدنی از جاذبه ها به همراه راهنمای محلی تحصیلکرده و تخفیفات ویژه تفریحات گردشگری هستند که بصورت رایگان تقدیمت می کنیم. علاوه بر آن کمیسیونی که هتل ها برای ما در نظر گرفته اند را نیز به عنوان تخفیف به شما می دهیم تا ارزانترین قیمت نسبت به سطح کیفیت حرفه ای خدمات فارا گشت را داشته باشی.

تور نوروزی اصفهان

تور اصفهان نوروز 1403 فارا گشت

اصفهان، این استان که به نصف جهان معروف است، بی دلیل چنین لقبی نگرفته. این لقب به دلیل زیبایی این شهر و همچنین هزاران علت دیگر که در ادامه قصد داریم راجبش صحبت کنیم به این استان داده شده است.
اصفهان یکی از پر هنر ترین شهر های ایران است. به گونه ای که شما در اصفهان به خصوص در نوروز می توانی انواع هنر، شکوه و زیبایی را ببینی، همچنین در اصفهان آداب و رسوم زیبایی در عید نوروز نیز حاکم است که به شما پیشنهاد می شود با تور نوروز اصفهان فارا گشت به عنوان آژانس هواپیمایی معتبر در تهران و ایران به این استان زیبا سفر کرده و از دیدنی های این استان دیدن کنی.

دیدار از هنرهای دستی اصفهان در ایام نوروز

خاتم کاری: یکی از صنایع دستی زیبا و بسیار معروف اصفهان، این هنر که به تزیین وسایلی مانند جام ها و یا ظرف هایی که در آنها گز و شیرینی می گذارند با استفاده از اشکال هندسی کوچک و درشت است، خاتم کاری می گویند.

در این هنر از ابزاری مانند: انواع اره‌ ها، انواع سوهان، انواع رنده، پرس تیره‌ دار یا خط‌کش قفل، مقار، انواع تنگ ها، چسب ‌های مخصوص و … استفاده می شود. در این مواد اولیه ساخت وسیله تزیینی گاهی اوقات از استخوان عاج فیل، استخوان شتر و حتی استخوان های اسب نیز استفاده می شود.

مینا کاری: یکی دیگر از زیبایی های اصفهان هنر مینا کاری است. در این هنر که مهارت بسیار زیادی می طلبد و زیبایی بسیار زیادی دارد. این هنر قدمتی 5 هزار ساله دارد و یکی از زیبا ترین نقش و نگار ها را رقم می زند. در لغت نیز مینا کاری به معنای آبی می باشد، و همانطور که در اکثر ظروف مشاهده می شود با رنگ آبی تزیین شده است.

گچبری: یکی از هنر های زیبای دیگر است که شما در مناطق تاریخی اصفهان می توانی آن ها را مشاهده کنی. این هنر که بسیار سخت است توسط ابزاری مانند: دمبر، بومخوار، نقاله، کارتک و… انجام می شود، اولین بار استفاده از گچ، در اهرام ثلاثه مصر بوده که برای چسباندن سنگ ها به یکدیگر استفاده می شد.

گره چینی: یکی از هنرهای دیگری است که در بناهای تاریخی اصفهان می توانی تماشا کنی. در این هنر اشکال هندسی پنج ضلعی و یا بیشتر استفاده می کنند.

در این هنر با طراحی اشکال هندسی روی چوب استفاده می شود. شما می توانی با استفاده از تور نوروز اصفهان همراه با آژانس فاراگشت به این استان زیبا سفر کرده و از دیدنی هایی که اسم بردیم در اکثر بنا ها و ساختمان های تاریخی این استان دیدن کنی.

مسگری: این هنر که از هنر های اصیل اصفهانی است و شما می توانی با صدای دل نشین این هنر، آرامش عجیبی پیدا کنی. همچنین شما می توانی بازار عمده این هنر را در میدان نقش جهان اصفهان پیدا کنی. در این هنر با استفاده از انواع چکش ها مانند چکش چهار سو و یا چکش کف صاف و همچنین وسایل دیگر مس، شمش و یا برنج را به ظروف زیبا تبدیل می کنند.

منبت کاری: این هنر نیز مربوط به بناهای تاریخی بوده و توسط هنرمندان کار کشته روی چوب حک می شود. در این هنر شما طرح ها و اشکال زیبایی مشاهده می کنی که بسیار روی آن ها کار شده و ظریف هستند و دیدنش لذتی خاص داره.

مینیاتور: نیز یکی از هنر های زیبایی است که روی کاشی حک می شود. در این هنر یک طرح را روی کاشی و یا سرامیک حک می کنند و آن ها را کنار هم می چسبانند. یا یک سرامیک یک تکه را با طرح ها و نقش های زیبا، خوش رنگ و لعاب می کنند. یکی از اساتید بزرگ این هنر استاد محمود فرشچیان است. که با تابلوی ضامن آهو شناخته می شود.

قالی بافی: این هنر که نزد زنان اصفهانی محبوبیت بیشتری داشته، هم برای درآمد و هم برای استفاده شخصی استفاده می شده؛ به صورتی که برای فروش همه در یک خانه جمع می شدند و در کنار هم شروع به بافت قالی می کردند. در این هنر با استفاده از نخ قالی بافی، دفتین و قلاب، قالی می بافتند.

فیروزه کوبی: یکی دیگر از زیبا ترین محصولات حال دست مردم اصفهان، جام ها و ظرف های فیروزه کوبی شده است. در اینجا با استفاده از وسایل مخصوص فیروزه را مانند کاشی روی سطح ظروف می چسبانند.

شاید بعضی از مردمی که به اصفهان سفر می کنند به علت دیدن صنایع دستی باشد. اما بقیه افرادی که به این استان سفر می کنند برای دیدن مکان های زیبا در این استان به آنجا سفر می کنند.

در ادامه قصد داریم برای شما زیباترین و تاریخی ترین مکان های دیدنی اصفهان را که شما می توانی توسط تور عید اصفهان آژانس هواپیمایی فارا گشت کوروش کبیر ببینی برای شما معرفی کنیم:

جاهای دیدنی اصفهان در تور اصفهان نوروز

سی و سه پل: یکی از زیبا ترین و معروف ترین مکان های دیدنی اصفهان، سی و سه پل یا پل الله وردی خان است. شاید خیلی از شما دلیل اینکه چرا سی و سه پل اسم گرفته را از خود پرسیده باشی.

دلیل اصلی اسم گذاری این پل به شکل این پل بر می گردد. اگر دقت داشته باشی می توانی ببینی که این پل دارای سی و سه عدد دهانه بسار زیبا است، این پل در زمان شاه عباس صفوی و بر روی رودخانه زاینده رود احداث شده است.

میدان نقش جهان: یکی دیگر از بناهای عظیم ساخته شده در زمان صفویه، میدان نقش جهان است. این میدان که مستطیلی شکل است دارای چهار مکان دیدنی است که ثبت ملی شده اند. در زمان شاه عباس صفوی در این میدان چوگان که یکی از بازی های باستانی ایرانی است، بازی می شده است.

در این میدان شما می توانی انواع بازار ها از قبیل بازار معروف مسگرها، بازار فیروزه کوبی، بازار طلا فروشان، بازار کفاشان و بازار لباس فروشان را ببینی. البته موارد اسم برده شده تعداد محدودی از بازار های داخل این میدان است.

در ضمن بازار اصلی واقع شده در این میدان، بازار قیصریه است که حال و هوای تاریخی جالبی دارد. به غیر از بازارها در این میدان می توان به عمارت عالی قاپو، مسجد شیخ لطف الله و مسجد شاه نیز اشاره کرد که هر کدام دنیایی دارند متفاوت و جذاب.

بازار قیصریه: این بازار که با اسم بازار قیصریه و یا بازار شاهی شناخته می شود، توسط کاشی های زیبا، تزیین شده است. سقف این بازار به صورت گنبدی شکل می باشد . این مدل ساخت باعث برتری این بازار نسبت به دیگر بازار ها می باشد، شاید بپرسی چرا؟

جالبه بدانی این روش ساخت به گونه ای است که در زمستان گرما را در خود نگه می دارد و در تابستان هوای خنک را به داخل هدایت می کند.

کاخ عالی قاپو: این عمارت یکی دیگر از بناهای واقع در میدان نقش جهان است. در دوران صفوی از حیاط واقع در طبقه بالایی این قصر برای دیدن بازی چوگان توسط شاه عباس صفوی و فرزندان شاه استفاده می شده.

این بنا با ارتفاع 38 متر یکی از بناهای تاریخی بزرگ این شهر محسوب می شود. همچنین جالبه بدونی که این عمارت در گذشته به اسم هایی همچون «دولت‌ خانه مبارکه نقش‌ جهان» و «قصر دولت ‌خانه» صدا زده می شده است.

مسجد شیخ لطف اله: این مسجد که برای اقامه نماز هایی مانند نماز جماعت و نماز های مناسبتی باز است، یکی از مناطق پر بازدید استان اصفهان شده است. این مسجد زیبا توسط استاد محمد رضا اصفهانی طراحی و ساخت شده.

سالانه مسافران زیادی چه از داخل و چه از خارج از کشور برای دیدن این مکان زیبا به اصفهان می آیند و شما نیز می توانی با آژانس هواپیمایی فارا گشت در عید از آن دیدن کنی. این بنا نیز توسط سنگ ها و کاشی های زینتی تزیین شده و نمای بسیاز زیبایی دارد.

مسجد امام: این مسجد نیز یکی دیگر از بناهای دیدنی در اصفهان می باشد که توسط سنگ های زینتی تزیین شده. این مسجد نماد هزاران سال مسجد سازی در کل ایران است. در ساخت و طراحی این مسجد از تمامی خلاقیت و توانایی هنرمندان استفاده شده است و در نوع خود کم نظیر است.

باغ پرندگان: یکی دیگر از مکان های فوق العاده اصفهان که دارای انواع پرندگان زینتی است. شما در این باغ انواع پرندگان از جمله طاووس، شتر مرغ، طوطی، کاسکو، توکا و انواع دیگر پرندگان را مشاهده کنی.

چهل ستون: یکی دیگر از بناهای زیبای اصفهان که معروف به چهل ستون است. که در ساخت آن فکر مهندسی بسیار قوی استفاده شده. جالبه بدونی که این امارت دارای 67 هزار متر مکعب مساحت است و با اسم جهان نما نیز شناخته می شود.

این بنا که به چهل ستون اصفهان معروف است در واقع بیست ستون بیشتر ندارد، و علت اسم گذاری این عمارت به این نام انعکاس تصویر همان بیست ستون در آب است که باعث می شود به صورت چهل ستون دیده شود.

منارجنبان: یکی دیگر از بناهایی است که هنگام سفر به اصفهان حتما باید از آن دیدن کنی. علت اسم گذاری این بنا به این علت است که وقتی روی سقف بنا قرار می گیری و یکی از مناره ها را تکان می دهی کل ساختمان می لرزد.

اما به دلیل اینکه مناره ها بیشتر به چشم می خورند مردم به اشتباه فکر می کنند که فقط مناره ها تکان می خورند. علت اصلی این اتفاق هم قانون فیزیکی به اسم قانون رزونانس است. البته این بنا تنها بنای جنبان نیست و بناهای دیگری مانند این بنا در کشور ها و شهر های دیگر وجود دارد. ولی دلیل اصلی تمایز این بنا تکان خوردن بسیار زیاد و تکان خوردن کل سازه است.

کلیسای وانک: این بنای بسیار زیبا که در اصفهان بنا شده است. با بنای داخلی طراحی شده توسط ارمنیان و طراحی نمای خارجی توسط ایرانیان، یکی از شاهکار های ساخت و ساز در بناهای تاریخی است. این کلیسا با طرح های مختلفی که با رنگ روغنی طراحی شده اند، قدمتی نزدیک به چهار صد سال را دارا می باشد.

کوه آتشگاه: یکی از مکان های دیدنی دیگر است که قدمتی چند هزار ساله را دارا می باشد و در فاصله 8 کیلو متری مرکز شهر قرار دارد. در گذشته در بالای این کوه آتش روشن می شده و زرتشتیان برای اجرای مراسم از آن استفاده می کردند.

عمارت هشت بهشت: از دیگر جاهای دیدنی اصفهان که در بعضی از فصل‌های سال، به دلیل موقعیت مکانی، زیبایی خیره‌ کننده‌ای دارد. فضای سبز اطراف عمارت و حوض هشت‌ ضلعی زیبا در وسط سرسرا، چشم ‌اندازی زیبا و رویایی نه فقط در بهار و تابستان، بلکه در پاییز و زمستان را به گردشگران هدیه می‌ دهد.

از این رو می‌ توان عمارت یا باغ هشت بهشت را از آن دسته جاذبه های گردشگری اصفهان اسم برد که می ‌تواند به عنوان یکی دیگر از جاهای دیدنی اصفهان در پاییز، درنظر گرفته شود. عمارت هشت‌ بهشت، در دو طبقه و قسمت مرکزی آن به صورت ۴ صفه احداث شده است. معماری زیبا و تحسین‌ برانگیز این بنای تاریخی، زیبایی قابل توجهی را برای آن به ارمغان آورده است و همواره این بنای تاریخی و زیبا یکی از محبوب ‌ترین جاذبه های گردشگری و جاهای دیدنی اصفهان شناخته می ‌شود.

مدرسه چهار باغ: معمولا برای مسافرت به اصفهان و تماشای مکان های دیدنی و تاریخی این شهر کهن، فصل بهار و ایام نوروز انتخاب می ‌شود. ولی بد نیست با زیبایی ‌ها و جاهای دیدنی اصفهان در فصل پاییز نیز آشنا شوی.

حضور درختان متعدد در اطراف و داخل مدرسه چهارباغ، فضایی رویایی و دلنشین را در فصل زیبای پاییز ایجاد می‌کند که می ‌توان از این اثر کهن به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری و جاهای دیدنی اصفهان در پاییز اسم برد.

آداب رسوم مردم اصفهان در نوروز

تا این جا از دیدنی ها و جاذبه های اصفهان صحبت کردیم حالا خوبه که از آداب و رسوم مردم اصفهان در ایام عید برای شما دوستان تعریف کنیم.

اگر از قبل از عید برای شما بگوییم باید در مورد خانه تکانی ها برایت توضیح دهیم که کل خانه را شسته و تمیز می کنند، حتی وسایل کهنه را نیز نو می کنند. پس از خانه تکانی شروع به پهن کردن سفره هفت سین می کنند. در زمان نزدیکی های سال تحویل و کل اعضای خانواده دور هم جمع شده و تا لحظه سال تحویل منتظر می نشینند.

پس از سال تحویل با دعای خیر و دست و رو بوسی به هم عیدی می دهند و از همان روز اول عید شروع به دیدار اقوام می کنند. ابتدا از پدر و مارد خود و سپس از دایی، خاله، عمه، عمو و بزرگتر های فامیل به ترتیب دیدن می کنند. بچه ها نیز این ایام را بسیار دوست دارند به دلیل اینکه از بزرگتر ها عیدی می گیرند و می توانند برای خود خوراکی بخرند.

پس از گذشت دوازده روز عید و دید و بازدید از یکدیگر نوبت به روز سیزدهم عید نوروز یا روز جهانی طبیعت می رسیم. در این روز مردمان اصفهان با بیرون رفتن از خانه و گذراندن روز را در دل طبیعت، خستگی های سیزدهم عید را به در می کنند.

همچنین در این این روز دختر های جوان برای خود سبزه گره می زنند و آرزو می کنند که شوهر خوبی برایشان پیدا شود. همچنین در عصر سیزدهم مردم اصفهان سبزه های خود را روی سقف ماشین گذاشته تا در راه بیفتد و یا در آب رودخانه زاینده رود می اندازند.

اگر در تورهای اصفهان نوروز فارا گشت شرکت کرده ای این ها جاهای دیدنی است که برای شما برنامه ریزی کردیم تا ببینی! مطمئنا دیدار از شهر اصفهان را با یکی از مجریان اصلی کاملترین تورهای ایرانگردی انتخاب کرده ای پس خیالت راحت باشه.

آژانس هواپیمایی فارا گشت کوروش کبیر سال ها برگزار کننده تورهای زمینی و هوائی اصفهان در اوقات مختلف سال با لطف و یاری خداوند بی نهایت مهربان می باشد.

این اجرا های حرفه ای تجربه ای گران بها برای ما به وجود آورده است که امروز با اعتماد می گوییم: کامل ترین تور اصفهان نوروز از تهران، مشهد، تبریز، شیراز، رشت، اردبیل، ساری، اهواز، سنندج و سایر شهرها با هواپیما یا قطار و اتوبوس را برای شما برنامه ریزی کرده ایم. پس با ما تماس بگیر تا برنامه سفر به اصفهان در عید 1403 رو برایت با ارزان ترین قیمت ها رزرو کنیم.

سایر تورهای نوروزی

تورهای مسافرتی داخلی ویژه عید نوروز که فارا گشت برای شما اجرا می کند:

تور اصفهان نوروز و مسافرت نوروزی برای ما ایرانی ها که ذاتا اهل سفر هستیم، یک فرصت بی نظیر محسوب می شه. چون در وجود همه ما مسافری هست که هیچ وقت آرام و قرار ندارد. دوست دارد برود، ببیند و خوش بگذراند و چه فرصتی بهتر از نوروز که هم آب و هوا فوق العاده است و هم تعطیلاتی چند روزه داریم.

از قدیم سفر به عنوان منبع الهام بخش عظیمی شناخته می شد و یکی از بهترین راه ها برای کسب آرامش و استراحت جسمی و فکری است. پس وقتشه که برای مسافرت نوروزی خودت برنامه ریزی کنی.

مسافرت تور نوروزی

آژانس مسافرتی بزرگ و شناخته شده ای مثل آژانس فارا گشت کوروش کبیر با تکیه بر یاری خداوند بی نهایت مهربان و بعد از آن تجربه و دانش پرسنل خود بهترین، مطمئن ترین، ارزان ترین و خاطره انگیز ترین سفرها را برای شما برنامه ریزی می کند. یکی از بهترین برنامه ریزی های این سفر می شود به مسافرت تور نوروز اصفهان اشاره کرد. پس بیا سفر نوروزیت به اصفهان با هواپیما، قطار یا اتوبوس رو با کامل ترین خدمات و ارزانترین قیمت ها برنامه ریزی کنیم:

فارا گشت مجری اصلی تور اصفهان نوروز (زمینی و هوایی) با بالاترین درصد رضایت مسافرین. سفر رویاییت رو با تور نوروز 1403 فارا گشت شروع کن.

پیمایش به بالا