آژانس مسافرتی و هواپیمایی فارا گشت کوروش کبیرآژانس مسافرتی و هواپیمایی فارا گشت کوروش کبیر
فراموشی رمز عبور ؟

تور اصفهان نوروز

تور اصفهان نوروز

تور اصفهان نوروز 99 کاملترین لیست قیمت + رایگان 2 روز گشت

در این صفحه کاملترین اطلاعات درباره رزرو تور نوروز اصفهان را برای شما طراحی کردیم و به تمام سوالاتی که درباره این سفر ممکنه در ذهن شما باشه پاسخ دادیم تا خیالت راحت باشه.

تور اصفهان نوروز و مسافرت نوروزی برای ما ایرانی ها که ذاتا اهل سفر هستیم ، یک فرصت بی نظیر محسوب میشه ، چون در وجود همه ما مسافری هست که هیچ وقت آرام و قرار ندارد ، دوست دارد برود ، ببیند و خوش بگذراند و چه فرصتی بهتر از نوروز که هم آب و هوا فوق العاده است و هم تعطیلاتی چند روزه داریم.

از قدیم سفر به عنوان منبع الهام بخش عظیمی شناخته میشد و یکی از بهترین راهها برای کسب آرامش و استراحت جسمی و فکری است ، پس وقتشه که برای مسافرت نوروزی خودت برنامه ریزی کنی ، آژانس مسافرتی بزرگ و شناخته شده ای مثل آژانس فارا گشت کوروش کبیر با تکیه بر یاری خداوند بینهایت مهربان و بعد از آن تجربه و دانش پرسنل خود بهترین ، مطمئن ترین ، ارزانترین و خاطره انگیز ترین سفرها را برای شما برنامه ریزی میکند ، یکی از بهترین برنامه ریزیهای این سفر میشود به مسافرت تور نوروز اصفهان اشاره کرد ، پس بیا سفر نوروزیت به اصفهان رو باهم برنامه ریزی کنیم:

مسافرت تور نوروزی
تورهای زمینی و هوایی فارا گشت

قبل از اینکه درباره قیمت تورها صحبت کنیم خوبه که این بخش را مطالعه کنی:

چرا تور اصفهان نوروز هوایی و یا زمینی  یکی از بهترین انتخابهای سفر نوروزی میباشد؟

اصفهان همچون مروارید گرانبها و بی همتا در مرکز ایران می درخشد ، جای جای این شهر مملو از نشانه هایی از تمدن و فرهنگ ناب ایران زمین است که ریشه در تاریخ و فرهنگ کهن ایران زمین دارد ، اماکن دیدنی اصفهان از اولین مکان هایی بوده که در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده و سالانه یکی از مقاصد گردشگری اصلی ایران محسوب می‌شود ، برای بیان دیدنیهای اصفهان بسیاری گفته اند و میگویند ولی هر کس به فرا خور حال و توان و دانش خود سخن می گوید ، اما برخی چیزها لغات مناسبی برای بیان ندارند و یک حس است که از درون انسان می گذرد به اصفهان بروید و خودتان این حس را تجربه کنید.

برای سفرهای تور نوروز طبق مذاکراتی که با روسای شرکتهای مختلف حمل و نقل هوایی و زمینی داشتیم ، قرار شد سهمیه ویژه ای به آژانس فارا گشت اختصاص داده شود تا در اختیار مسافرانمان قرار دهیم ، بنابر این تور اصفهان هم بصورت هوایی قابل اجرا است هم بصورت زمینی ، در سفر اصفهان هوایی قاعدتا با هواپیما سفر خواهی کرد که شامل بلیطهای چارتر و سیستمی اصفهان در زمان عید میباشد و سفر اصفهان زمینی میتونه بر اساس سلیقه شما با قطار اصفهان یا اتوبوس اصفهان باشد ، انتخاب هر کدام از این وسایل نقلیه حال و هوا و لذت های خاص خودش را دارد.

قیمت تور اصفهان نوروز

هتل فاضلیهتل فاضلی یزد 3 ستاره

تومان750000

هتل فاضلی یزد یکی از هتلهای سنتی میباشد که حدودا در مرکز شهر قرار گرفته است

 • دو تخته 750.000 تومان
 • سه تخته 700.000 تومان
 • یک تخته  890.000 تومان

منتظر تماس شما هستیم

هتل خان دوحدهتل خان دوحد یزد 3 ستاره

تومان880000

هتل خان دوحد یزد یکی از هتلهای سنتی میباشد که حدودا در مرکز شهر قرار گرفته است

 • دو تخته 880.000 تومان
 • سه تخته 820.000 تومان
 • یک تخته  1.150.000 تومان

منتظر تماس شما هستیم

هتل مظفرهتل مظفر یزد 3 ستاره

تومان1300000

هتل خان مظفر یزد یکی از هتلهای سنتی میباشد که حدودا در مرکز شهر قرار گرفته است

 • دو تخته 1.300.000 تومان
 • سه تخته 1.150.000 تومان
 • یک تخته  1.550.000 تومان

منتظر تماس شما هستیم

هتل لب خندقهتل لب خندق یزد 2 ستاره

تومان1490000

هتل خان لب خندق یزد یکی از هتلهای سنتی میباشد که حدودا در مرکز شهر قرار گرفته است

 • دو تخته 1.490.000 تومان
 • سه تخته 1.400.000 تومان
 • یک تخته  1.750.000 تومان

منتظر تماس شما هستیم

هتل مهرهتل مهر یزد 3 ستاره

تومان1550000

هتل سنتی مهر یزد یکی از هتلهای سنتی میباشد که حدودا در مرکز شهر قرار گرفته است

 • دو تخته 1.550.000 تومان
 • سه تخته 1.400.000 تومان
 • یک تخته  1.800.000 تومان

منتظر تماس شما هستیم

هتل فهادانهتل فهادان یزد 4 ستاره

تومان1600000

هتل فهادان یزد یکی از هتلهای سنتی میباشد که حدودا در مرکز شهر قرار گرفته است

 • دو تخته 1.600.000 تومان
 • سه تخته 1.500.000 تومان
 • یک تخته  1.800.000 تومان

منتظر تماس شما هستیم

هتل ملک التجارهتل ملک التجار یزد 4 ستاره

تومان1700000

هتل ملک التجار یزد یکی از هتلهای سنتی میباشد که حدودا در مرکز شهر قرار گرفته است

 • دو تخته 1.700.000 تومان
 • سه تخته 1.550.000 تومان
 • یک تخته  1.950.000 تومان

منتظر تماس شما هستیم

هتل صفائیههتل صفائیه یزد 5 ستاره

تومان1490000

هتل صفائیه یزد تنها هتل پنج ستاره یزد میباشد که حدودا در مرکز شهر قرار گرفته است

 • دو تخته 1.490.000 تومان
 • سه تخته 1.400.000 تومان
 • یک تخته  1.750.000 تومان

منتظر تماس شما هستیم

خدمات تور نوروز اصفهان

———————————-

 • سه شب و چهار روز
 • اقامت هتل
 • صبحانه
 • ترانسفر رفت به هتل
 • ترانسفر برگشت به فرودگاه
 • دو گشت روزانه اصفهان گردی
 • پذیرایی بین گشتها
 • پرداخت کلیه ورودیه ها
 • راهنمای محلی حرفه ای

———————————-

*. قیمتهای ارائه شده در بالا بدون پرواز و یا قطار و یا اتوبوس در نظر گرفته شده اند لودهای پروازی و زمینی دائم در حال تغییر میباشند به همین علت بعد از انتخاب پکیج مورد علاقتون لطفا تماس بگیرید تا نرخ پرواز یا قطار یا اتوبوس اصفهان به روز ، به تورها اضافه شود.

Logo Social Faragasht

برای رزرو تور نوروز اصفهان ، با ما تماس بگیر ، اگر هم سوالی داری ، مطمئن باش پاسخگویی به شما یکی از وظایف کاریه ما است.

02186037414
02188909296
09208008108

واقعا اصفهان ارزش دیدن داره؟

در خیلی از سایتها و مجلات از اصفهان بعنوان یکی از شهرهای تاریخی پر جاذبه و خاص نامبرده شده است ، طوریکه در خیلی از منابع بین المللی به اصفهان لقب نصف جهان را داده اند ، چون دیدنی هایی دارد که در جهان مشابه آن کم میباشد.

مطمئنا یکی از دلایل انتخاب شما برای تور عید اصفهان ، دیدار از این جاهای دیدنی و جالب است ، پس خوبه قبل از سفر کردن اطلاعات کامل و کافی درباره آنها داشته باشی و به قول معروف با دست پر به این سفر بروی ، برای همین صفحه ای را برایت طراحی کردیم که درباره هر کدام از این آثار فوق العاده ، توضیحات بهمراه عکس های جذاب و متنوع قرار داده شده.

خوبه که بهش سری بزنی و از خواندنشون لذت ببری ، روی کلمه ” وبلاگ تخصصی اصفهان ” کلیک یا تاچ کن تا وارد صفحه مربوطه بشی.

اطلاعات کامل جاهای دیدنی فارا گشت

هتل های اصفهان چه امکاناتی دارند؟

یکی از دغدغه های مهم و اصلی شما برای انتخاب مسافرت نوروزی که با آرامش کامل باشه و همه جوره احساس راحتی کنی ، مطمئنا محل اقامتی هستش که قراره در آن اسکان داشته باشی و شب خواب راحتی رو تجربه کنی ، حق هم داری چون میخواهی بری سفر برای ریلکس کردن و تفریح نه اینکه چیزی رو تحمل کنی که نمیخواستی.

این رو ما کامل درک میکنیم و میدانیم که کلمه “راحت بودن” برای هر کسی معنی بخصوصی داره ، همانطور که سلیقه ها نیز متفاوت هستش برای همین درباره معتبرترین هتلهای اصفهان صفحه ای را طراحی کردیم تا بتوانی اطلاعات با جزییات کامل و عکسهای هر هتل را ببینی و طبق سلیقه ای که داری محل اقامت خودت رو انتخاب کنی.

خوبه که به این صفحه هم سری بزنی و بعد از خواندنش اطلاعات کامل پیدا کنی ، روی کلمه ” هتل های اصفهان ” کلیک یا تاچ کن تا وارد صفحه مربوطه بشی.

سوالات متداولی که ممکنه در ذهن شما هم باشند:

 

از کجا بدانیم شما قابل اعتماد هستید؟

اول از همه ما یاری ، همراهی و کمک خداوند بینهایت مهربان را داریم ، در ثانی دارای مجوز رسمی از سازمان میراث فرهنگی و گردشگری هستیم و طی چندین سال اجرای حرفه ای تورها ، شکر خداوند ، بالاترین درصد رضایت مسافرین را در بین تورها کسب کرده ایم ، شما میتوانید استعلام فارا گشت را از سازمان گردشگری بگیرید تا خیالتان راحت باشد.

از کدام شهرها در نوروز مسافر به اصفهان میبرید؟

بعنوان یکی از آژانسهای برتر مجری اصلی تور نوروز اصفهان ، امکان اجرای تور از تمام شهرهای ایران را داریم ، بنابراین از هر شهری که باشید مانند سایر مسافرانمان از نزدیکترین فرودگاه یا راه آهن میتوانید به تور ملحق شوید.

تورهای فاراگشت با چه خدماتی هستند؟

تورهایی که به شما ارائه میشوند شامل ترانسفر رفت و برگشت ، گشتهای فوق العاده دیدنی از جاذبه ها بهمراه راهنمای محلی تحصیلکرده و تخفیفات ویژه تفریحات گردشگری هستند که بصورت رایگان تقدیمتان میکنیم ، علاوه بر آن کمیسیونی که هتلها برای ما در نظر گرفته اند را نیز بعنوان تخفیف به شما میدهیم تا مناسب ترین قیمت نسبت به سطح کیفیت حرفه ای خدمات فارا گشت را داشته باشید.

تور نوروز اصفهان

تور اصفهان نوروز 99 فارا گشت

اصفهان ، این استان که به نصف جهان معروف است ، بی دلیل چنین لقبی نگرفته ، این لقب به دلیل زیبایی این شهر و همچنین هزاران علت دیگر که در ادامه قصد داریم راجبش صحبت کنیم به این استان داده شده است.
اصفهان یکی از پر هنر ترین شهر های ایران است ، به گونه ای که شما در اصفهان بخصوص در نوروز می توانی انواع هنر ، شکوه و زیبایی را ببینی ، همچنین در اصفهان آداب و رسوم زیبایی در عید نوروز نیز حاکم است که به شما پیشنهاد می شود با تور نوروز اصفهان فارا گشت به این استان زیبا سفر کرده و از دیدنی های این استان دیدن کن.

 

دیدار از هنرهای دستی اصفهان در ایام نوروز

خاتم کاری: یکی از صنایع دستی زیبا و بسیار معروف اصفهان ، این هنر که به تزیین وسایلی مانند جام ها و یا ظرف هایی که در آنها گز و شیرینی می گزارند با استفاده از اشکال هندسی کوچک و درشت است، خاتم کاری می گویند ، در این هنر از ابزاری مانند: انواع اره‌ها ، انواع سوهان ، انواع رند ه، پرس تیره‌دار یا خط‌کش قفل ، مقار ، انواع تنگ ها ، چسب‌های مخصوص و… استفاده می شود ، در این مواد اولیه ساخت وسیله تزیینی گاهی اوقات از استخوان عاج فیل ، استخوان شتر و حتی استخوان های اسب نیز استفاده می شود.

مینا کاری: یکی دیگر از زیبایی های اصفهان هنر میناکاری است ، در این هنر که مهارت بسیار زیادی می طلبد و زیبایی بسیار زیادی دارد ، این هنر قدمتی 5 هزار سال دارد و یکی از زیبا ترین نقش و نگار ها را رقم میزند ، در لغت نیز میناکاری به معنای آبی می باشد ، و همانطور که در اکثر ظروف مشاهده می شود با رنگ آبی تزیین شده است.

گچبری: یکی از هنر های زیبای دیگر است که شما در مناطق تاریخی اصفهان می توانی آنهارا مشاهده کنی ، این هنر که بسیار سخت است توسط ابزاری مانند:دمبر، بومخوار، نقاله، کارتک و… انجام می شود ، اولین بار استفاده از گچ ، در اهرام ثلاثه مصر بوده که برای چسباندن سنگ ها به یکدیگر استفاده میشد.

گره چینی: یکی از هنرهای دیگری است که در بناهای تاریخی اصفهان می توانی تماشا کنی ، در این هنر اشکال هندسی پنج ضلعی و یا بیشتر استفاده می کنند ، در این هنر با طراحی اشکال هندسی روی چوب استفاده می شود ، شما می توانی با استفاده از تور نوروز اصفهان همراه با آژانس فاراگشت به این استان زیبا سفر کرده و از دیدنی هایی که نام بردیم در اکثر بنا ها و ساختمانهای تاریخی این استان دیدن کنی.

مسگری: این هنر که از هنر های اصیل اصفهانی است و شما می توانی با صدای دل نشین این هنر ، آرامش عجیبی پیدا کنی ، همچنین شما می توانی بازار عمده این هنر را در میدان نقش جهان اصفهان پیدا کنید ، در این هنر با استفاده از انواع چکش ها مانند چکش چهار سو و یا چکش کف صاف و همچنین وسایل دیگر مس ، شمش و یا برنج را به ظروف زیبا تبدیل می کنند.

منبت کاری

منبت کاری: این هنر نیز مربوط به بناهای تاریخی بوده و توسط هنرمندان کار کشته روی چوب حک می شود ، در این هنر شما طرح ها و اشکال زیبایی مشاهده می کنی که بسیار روی آنها کار شده و ظریف هستند و دیدنش لذتی خاص داره.

مینیاتور: نیز یکی از هنر های زیبایی است که روی کاشی حک می شود ، در این هنر یک طرح را روی کاشی و یا سرامیک حک می کنند و آنهارا کنار هم میچسبانند و یا یک سرامیک یک تکه را با طرح ها و نقش های زیبا ، خوش رنگ و لعاب می کنند ، یکی از اساتید بزرگ این هنر استاد محمود فرشچیان است ، که با تابلوی ضامن آهو شناخته می شود.

قالی بافی: این هنر که نزد زنان اصفهانی محبوبیت بیشتری داشته ، هم برای درآمد و هم برای استفاده شخصی استفاده می شده ، به صورتی که برای فروش همه در یک خانه جکع می شدند و در کنار هم شروع به بافت قالی می کردند ، در این هنر با استفاده از نخ قالی بافی ، دفتین و قلاب ، قالی می بافتند.

فیروزه کوبی: یکی دیگر از زیبا ترین محصولات حال دست مردم اصفهان ، جام ها و ظرف های فیروزه کوبی شده است ، در اینجا با استفاده از وسایل مخصوص فیروزه را مانند کاشی روی سطح ظروف می چسبانند.

شاید بعضی از مردمی که به اصفهان سفر می کنند به علت دیدن صنایع دستی باشد اما ، بقیه افرادی که به این استان سفر می کنند برای دیدن مکان های زیبا در این استان به آنجا سفر می کنند ، در ادامه قصد داریم برای شما زیباترین و تاریخی ترین مکان های دیدنی اصفهان را که شما می توانی توسط تور عید اصفهان شرکت هواپیمایی فارا گشت کوروش کبیر ببینی برای شما معرفی کنیم:

 

جاهای دیدنی اصفهان در تور اصفهان نوروز

سی و سه پل: یکی از زیبا ترین و معروف ترین مکان های دیدنی اصفهان ، سی و سه پل یا پل الله وردی خان است ، شاید خیلی از شما دلیل اینکه چرا سی و سه پل نام گرفته را از خود پرسیده باشید ، دلیل اصلی اسمگذاری این پل به شکل این پل بر می گردد ، اگر دقت داشته باشی می توانی ببینی که این پل دارای سی و سه عدد دهانه بسار زیبا است ، این پل در زمان شاه عباس صفوی و بر روی رودخانه زاینده رود احداث شده است.

میدان نقش جهان: یکی دیگر از بناهای عظیم ساخته شده در زمان صفویه، میدان نقش جهان است ، این میدان که مستطیلی شکل است دارای چهار مکان دیدنی است که ثبت ملی شده اند ، در زمان شاه عباس صفوی در این میدان چوگان که یکی از بازی های باستانی ایرانی است ، بازی می شده است ، در این میدان شما می توانی انواع بازار ها از قبیل بازار معروف مسگرها ، بازار فیروزه کوبی ، بازار طلا فروشان ، بازار کفاشان و بازار لباس فروشان را ببینی ، البته موارد نام برده شده تعداد محدودی از بازار های داخل این میدان است ، در ضمن بازار اصلی واقع شده در این میدان ، بازار قیصریه است که حال و هوای تاریخی جالبی دارد ،بغیر از بازارها در این میدان می توان به عمارت عالی قاپو ، مسجد شیخ لطف الله و مسجد شاه نیز اشاره کرد که هر کدام دنیایی دارند متفاوت و جذاب.

بازار قیصریه: این بازار که با نام بازار قیصریه و یا بازار شاهی شناخته می شود ، توسط کاشی های زیبا،  تزیین شده است ، سقف این بازار به صورت گنبدی شکل می باشد ، این مدل ساخت باعث برتری این بازار نسبت به دیگر بازار ها می باشد ، شاید بپرسی چرا؟
جالبه بدانی این روش ساخت به گونه ای است که در زمستان گرما را در خود نگه می دارد و در تابستان هوای خنک را به داخل هدایت می کند.

عمارت عالی قاپو: این عمارت یکی دیگر از بناهای واقع در میدان نقش جهان است ، در دوران صفوی از حیاط واقع در طبقه بالایی این قصر برای دیدن بازی چوگان توسط شاه عباس صفوی و فرزندان شاه استفاده می شده ، این بنا با ارتفاع 38 متر یکی از بناهای تاریخی بزرگ این شهر محسوب میشود ، همچنین جالبه اگه بدونید که این عمارت در گذشته به نام هایی همچون «دولت‌ خانه مبارکه نقش‌ جهان» و «قصر دولت ‌خانه» نام برده می شده است.

مسجد شیخ لطف اله: این مسجد که برای اقامه نماز هایی مانند نماز جماعت و نماز های مناسبتی باز است ، یکی از مناطق پر بازدید استان اصفهان میباشد ، این مسجد زیبا توسط استاد محمد رضا اصفهانی طراحی و ساخت شده است ، سالانه مسافران زیادی چه از داخل و چه از خارج از کشور برای دیدن این مکان زیبا به اصفهان می آیند و شما نیز می توانی با آژانس هواپیمایی فارا گشت در عید از آن دیدن کنید ، این بنا نیز توسط سنگ ها و کاشی های زینتی تزیین شده و نمای بسیاز زیبایی دارد.

مسجد امام: این مسجد نیز یکی دیگر از بناهای دیدنی در اصفهان می باشد که توسط سنگ های زینتی تزیین شده ، این مسجد نماد هزاران سال مسجد سازی در کل ایران است ، در ساخت و طراحی این مسجد از تمامی خلاقیت و توانایی هنرمندان استفاده شده است و در نوع خود کم نظیر است.

باغ پرندگان: یکی دیگر از مکان های فوق العاده اصفهان که دارای انواع پرندگان زینتی است ، شما در این باغ انواع پرندگان از جمله طاووس ، شتر مرغ ، طوطی ، کاسکو ، توکا و انواع دیگر پرندگان را مشاهده کنی.

چهل ستون: یکی دیگر از بناهای زیبای اصفهان که معروف به چهل ستون است ، که در ساخت آن فکر مهندسی بسیار قوی استفاده شده ، جالبه بدونی که این امارت دارای 67 هزار متر مکعب مساحت است و با نام جهان نما نیز شناخته می شود ، این بنا که به چهل ستون اصفهان معروف است در واقع بیست ستون بیشتر ندارد ، و علت نامگذاری این عمارت به این نام انعکاس تصویر همان بیست ستون در آب است که باعث می شود به صورت چهل ستون دیده شود.

منارجنبان: یکی دیگر از بناهایی است که هنگام سفر به اصفهان حتما باید از آن دیدن کنی ، علت نامگذاری این بنا به این علت است که وقتی روی سقف بنا قرار می گیری و یکی از مناره ها را تکان می دهی کل ساختمان می لرزد اما به دلیل اینکه مناره ها بیشتر به چشم می خورند مردم به اشتباه فکر می کنند که فقط مناره ها تکان می خورند ، علت اصلی این اتفاق هم قانون فیزیکی به نام قانون رزونانس است ، البته این بنا تنها بنای جنبان نیست و بناهای دیگری مانند این بنا در کشور ها و شهر های دیگر وجود دارد ، اما دلیل اصلی تمایز این بنا تکان خورد بسیار زیاد و تکان خوردن کل سازه است.

کلیسای وانک: این بنای بسیار زیبا که در اصفهان بنا شده است ، با بنای داخلی طراحی شده توسط ارمنیان و طراحی نمای خارجی توسط ایرانیان، یکی از شاهکار های ساخت و ساز در بناهای تاریخی است،این کلیسا با طرح های مختلفی که با رنگ روغنی طراحی شده اند ، قدمتی نزدیک به چهار صد سال را دارا می باشد.

کوه آتشگاه: یکی از مکان های دیدنی دیگر است که قدمتی چند هزار ساله را دارا می باشد و در فاصله 8 کیلو متری مرکز شهر قرار دارد ، در گذشته در بالای این کوه آتش روشن می شده و زرتشتیان برای اجرای مراسم از آن استفاده می کردند.

عمارت هشت بهشت: از دیگر جاهای دیدنی اصفهان که در بعضی از فصل‌های سال ، به دلیل موقعیت مکانی ، زیبایی خیره‌کننده‌ای دارد ، فضای سبز اطراف عمارت و حوض هشت‌ ضلعی زیبا در وسط سرسرا،  چشم‌اندازی زیبا و رویایی نه فقط در بهار و تابستان ، بلکه در پاییز و زمستان را به گردشگران هدیه می‌دهد ، از این رو می‌توان عمارت یا باغ هشت بهشت را از آن دسته جاذبه های گردشگری اصفهان نام برد که می‌تواند به عنوان یکی دیگر از جاهای دیدنی اصفهان در پاییز ، درنظر گرفته شود ، عمارت هشت‌ بهشت ، در دو طبقه و قسمت مرکزی آن به صورت ۴ صفه احداث شده است ،  معماری زیبا و تحسین‌ برانگیز این بنای تاریخی ، زیبایی قابل توجهی را برای آن به ارمغان آورده است و همواره این بنای تاریخی و زیبا یکی از محبوب‌ترین جاذبه های گردشگری و جاهای دیدنی اصفهان شناخته می‌شود.

مدرسه چهار باغ: معمولا برای مسافرت به اصفهان و تماشای مکان های دیدنی و تاریخی این شهر کهن ، فصل بهار و ایام نوروز انتخاب می‌شود ، ولی بد نیست با زیبایی‌ها و جاهای دیدنی اصفهان در فصل پاییز نیز آشنا شوید ، حضور درختان متعدد در اطراف و داخل مدرسه چهارباغ ، فضایی رویایی و دلنشین را در فصل زیبای پاییز ایجاد می‌کند که می‌توان از این اثر کهن به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری و جاهای دیدنی اصفهان در پاییز نام برد.

 

آداب رسوم مردم اصفهان در نوروز

تا اینجا از دیدنیها و جاذبه های اصفهان صحبت کردیم حالا خوبه که از آداب و رسوم مردم اصفهان در ایام عید برای شما دوستان تعریف کنیم ، اگر از قبل از عید برای شما بگوییم باید در مورد خانه تکانی ها برایتان توضیح دهیم که کل خانه را شسته و تمیز می کنند ، حتی وسایل کهنه را نیز نو می کنند ، پس از خانه تکانی شروع به پهن کردن سفره هفت سین می کنند ، در زمان نزدیکیهای سال تحویل و کل اعضای خانواده دور هم جمع شده و تا لحظه سال تحویل منتظر می نشینند ، پس از سال تحویل با دعای خیر و دست و رو بوسی به هم عیدی می دهند و از همان روز اول عید شروع به دیدار اقوام می کنند ، ابتدا از پدر و مارد خود و سپس از دایی ، خاله، عمه، عمو و.بزرگترهای فامیل به ترتیب دیدن می کنند ، بچه ها نیز این ایام را بسیار دوست دارند به دلیل اینکه از بزرگتر ها عیدی می گیرند و می توانند برای خود خوراکی بخرند.
پس از گذشت دوازده روز عید و دید و بازدید از یکدیگر نوبت به روز سیزدهم عید نوروز یا روز جهانی طبیعت می رسیم ، در این روز مردمان اصفهان با بیرون رفتن از خانه و گذراندن روز را در دل طبیعت ، خستگی های سیزدهم عید را به در می کنند ، همچنین در این این روز دختر های جوان برای خود سبزه گره می زنند و آرزو می کنند که شوهر خوبی برایشان پیدا شود ، همچنین در عصر سیزدهم مردم اصفهان سبزه های خود را روی سقف ماشین گزاشته تا در راه بیفتد و یا در آب رودخانه زاینده رود می اندازند.

اگر در تورهای اصفهان نوروز فاراگشت شرکت کرده ای اینها جاهای دیدنی است که برای شما برنامه ریزی کردیم تا ببینی! مطمئنا دیدار از شهر اصفهان را با یکی از مجریان اصلی کاملترین تورهای ایرانگردی انتخاب کرده ای پس خیالت راحت باشه ، آژانس هواپیمایی فارا گشت کوروش کبیر سالها برگزار کننده تورهای زمینی و هوائی در اوقات مختلف سال با لطف و یاری خداوند بینهایت مهربان میباشد ، این اجراهای حرفه ای تجربه ای گرانبها برای ما به وجود آورده است که امروز با اعتماد میگوییم: کاملترین تور اصفهان برای نوروز را برای شما برنامه ریزی کرده ایم ، پس با ما تماس بگیر تا برنامه سفر به اصفهان در عید رو برایت رزرو کنیم.

هفت سین آژانس فارا گشت کوروش کبیر