تور شیراز نوروز

تور شیراز نوروز 1403

به همراه کاملترین گشت های شیراز گردی عید

(3 روز گشت رایگان)

 

فارا گشت با یاری خداوند بی نهایت مهربان، به عنوان مجری اصلی تور شیراز نوروز در ایران و با مجوز رسمی از سازمان گردشگری، چندین سال است که بهترین تورهای نوروزی شیراز زمینی و هوایی را اجرا می کند. امسال هم، همانند سال های گذشته در خدمت شما هستیم.

بنابراین، در این صفحه علاوه بر لیست قیمت ها، به تمام سوالاتی که درباره این سفر ممکنه در ذهن شما باشه پاسخ دادیم. تا خیالت راحت باشه.

تور شیراز نوروز و مسافرت نوروزی برای ما ایرانی ها که ذاتا اهل سفر هستیم، یک فرصت بی نظیر محسوب میشه. چون در وجود همه ما مسافری هست که هیچ وقت آرام و قرار ندارد، دوست دارد برود، ببیند و خوش بگذراند و چه فرصتی بهتر از نوروز که هم آب و هوا فوق العاده است و هم تعطیلاتی چند روزه داریم.

از قدیم سفر به عنوان منبع الهام بخش عظیمی شناخته می شد و یکی از بهترین راهها برای کسب آرامش و استراحت جسمی و فکری است. پس وقتشه که برای مسافرت نوروزی خودت برنامه ریزی کنی؛ آژانس مسافرتی بزرگ و شناخته شده ای مثل آژانس فارا گشت کوروش کبیر با تکیه بر یاری خداوند بی نهایت مهربان و بعد از آن تجربه و دانش پرسنل خود بهترین، مطمئن ترین، ارزانترین و خاطره انگیز ترین سفرها را برای شما برنامه ریزی می کند.

یکی از بهترین برنامه ریزی های این سفر می شود به مسافرت تور نوروز شیراز با قطار یا هواپیما اشاره کرد. پس بیا سفر نوروزیت به شیراز رو با هم و با ارزانترین قیمت و کاملترین خدمات، برنامه ریزی کنیم:

مسافرت تور نوروزی

قیمت تور شیراز نوروز هوایی

(اقامت در هتل، 3 روز گشت، ترانسفر و راهنما)

هتلقیمت هر نفر در اتاق دو تخته قیمت هر نفر در اتاق یک تخته

پارسه

⭐⭐⭐

6.700.000

تومان

7.950.000

تومان

بین الحرمین

⭐⭐⭐

6.750.000

تومان

7.950.000

تومان

وکیل

⭐⭐⭐

6.900.000

تومان

8.350.000

تومان

ارگ

⭐⭐⭐

6.900.000

تومان

8.350.000

تومان

کریم خان

⭐⭐⭐⭐

7.000.000

تومان

9.650.000

تومان

آریو برزن
⭐⭐⭐⭐

7.000.000

تومان

9.650.000

تومان

پارک سعدی
⭐⭐⭐⭐

7.050.000

تومان

9.750.000

تومان

پارس

⭐⭐⭐⭐

7.000.000

تومان

8.800.000

تومان

زندیه

⭐⭐⭐⭐⭐

8.500.000

تومان

9.900.000

تومان

چمران

⭐⭐⭐⭐⭐

10.000.000

تومان

11.250.000

تومان

هتل بزرگ

⭐⭐⭐⭐⭐

10.000.000

تومان

11.250.000

تومان

قیمت تور شیراز نوروز زمینی با قطار یا اتوبوس

(بلیط، اقامت در هتل، 3 روز گشت، ترانسفر و راهنما)

 

هتلقیمت هر نفر در دو تخته قیمت هر نفر در اتاق یک تخته

پارسه

⭐⭐⭐

4.300.000

تومان

6.750.000

تومان

بین الحرمین
⭐⭐⭐

4.400.000

تومان

6.700.000

تومان

وکیل

⭐⭐⭐

4.650.000

تومان

6.400.000

تومان

ارگ

⭐⭐⭐

4.650.000

تومان

6.500.000

تومان

کریم خان

⭐⭐⭐⭐

5.200.000

تومان

7.700.000

تومان

آریو برزن
⭐⭐⭐⭐

5.200.000

تومان

7.700.000

تومان

پارک سعدی
⭐⭐⭐⭐

5.400.000

تومان

7.900.000

تومان

پارس

⭐⭐⭐⭐

5.300.000

تومان

6.000.000

تومان

زندیه

⭐⭐⭐⭐⭐

7.250.000

تومان

7.950.000

تومان

چمران

⭐⭐⭐⭐⭐

8.700.000

تومان

9.850.000

تومان

هتل بزرگ

⭐⭐⭐⭐⭐

8.800.000

تومان

9.750.000

تومان

خدماتی که در تور نوروز شیراز فارا گشت خواهی داشت:

 • بلیط رفت و برگشت
 • ترانسفر رفت به هتل
 • ترانسفر برگشت فرودگاه یا راه آهن
 • سه شب اقامت در هتل
 • صبحانه
 • راهنمای حرفه ای محلی
 • گشت بافت قدیم
 • گشت بافت جدید
 • تخت جمشید و مقبره کوروش

گشت هایی که در این سفر نوروزی به شیراز خواهی داشت:

“گشت رایگان شماره 1”

 • بافت قدیم شیراز
 • مسجد نصیرالملک
 • نارنجستان قوام
 • موزه پارس
 • سرای مشیر
 • حمام و بازار وکیل

“گشت رایگان شماره 2”

 • بافت جدید شیراز
 • آرامگاه حافظ
 • آرامگاه سعدی
 • باغ ارم
 • خواجوی کرمانی
 • زمان برای عکاسی

“گشت رایگان شماره 3”

 • گشت بیرون از شهر
 • بازدید از تخت جمشید
 • نقش رستم
 • کعبه زرتشت
 • زمان اختیاری برای عکاسی
 • ترانسفر رفت و برگشت

“گشت رایگان شماره 4”

 • گشت بیرون از شهر
 • مجموعه پاسارگاد
 • مقبره کوروش
 • زمان اختیاری برای عکاسی
 • بازدید از فروشگاه ها
 • ترانسفر رفت و برگشت
Logo Social Faragasht

برای رزرو تور نوروز شیراز، با ما تماس بگیر. اگر هم سوالی داری، مطمئن باش پاسخگویی به شما یکی از وظایف کاریه ما است.

02186037414

02188909296

09208008108

چرا تور شیراز نوروز 1403 (هوایی و یا زمینی) یکی از بهترین انتخاب های سفر نوروزی می باشد؟

چه لذت فوق العاده ای از بوییدن عطر دلپذیر نارنج و دیدن شکوفه های زیبای بهاری در شهری خوش آب و هوا و تاریخی خواهی برد؟ چه انتخابی بهتر از شیراز برای ساختن یک سفر نوروزی خاطره انگیز و به یاد ماندنی؟

شیراز دیدنی، در تمام فصل های سال زیباست اما سفر به شیراز در بهار و نوروز قطعا تجربه لذت بخش تری خواهد بود. با ما همراه باش تا بدانی تور شیراز نوروز چقدر لذت بخش خواهد بود و قرار است چه چیز های شگفت انگیزی را در این تور تجربه کنی.

برای سفرهای تور های نوروز طبق مذاکراتی که با روسای شرکت های مختلف حمل و نقل هوایی و زمینی داشتیم؛ قرار شد سهمیه ویژه ای به آژانس فارا گشت اختصاص داده شود تا در اختیار مسافرانمان قرار دهیم.

بنابراین تور شیراز هم به صورت هوایی قابل اجرا است هم به صورت زمینی. در سفر شیراز هوایی قاعدتا با هواپیما سفر خواهی کرد که شامل بلیط های چارتر و سیستمی شیراز در زمان عید می باشد و سفر شیراز زمینی می تونه بر اساس سلیقه شما با قطار شیراز یا اتوبوس شیراز باشد. انتخاب هر کدام از این وسایل نقلیه حال و هوا و لذت های خاص خودش را دارد.

واقعا شیراز ارزش دیدن داره؟

در خیلی از سایت ها و مجلات و گفته ها از شیراز به عنوان یکی از بهترین شهرهای دنیا اسم برده شده است. شهری پر از جاذبه، دیدنی های تاریخی و فرهنگی، تفریح و خوش گذراندن، به نوعی به دروازه تمدن ایران هم معروف است. جاذبه های دیدنی شیراز در دنیا کم نظیر می باشند به خصوص یادگارهای دوران پر افتخار هخامنشیان.

مطمئنا یکی از دلایل انتخاب شما برای تور عید شیراز، دیدار از این جاهای دیدنی و جالب است. پس خوبه قبل از سفر کردن اطلاعات کامل و کافی درباره آن ها داشته باشی و به قول معروف با دست پر به این سفر بروی؛ برای همین، مجموعه ای را برایت طراحی کردیم که درباره هر کدام از این آثار فوق العاده، توضیحات به همراه عکس های جذاب و متنوع قرار داده شده.

خوبه که بهش سری بزنی و از خواندنشون لذت ببری، روی کلمه ” وبلاگ تخصصی شیراز ” کلیک یا تاچ کن تا وارد صفحه مربوطه بشی.

هتل های شیراز چه امکاناتی دارند؟

یکی از دغدغه های مهم و اصلی شما برای انتخاب مسافرت نوروزی که با آرامش کامل باشه و همه جوره احساس راحتی کنی. مطمئنا محل اقامتی هستش که قراره در آن اسکان داشته باشی و شب خواب راحتی رو تجربه کنی؛ حق هم داری چون می خواهی بری سفر برای ریلکس کردن و تفریح نه اینکه چیزی رو تحمل کنی که نمی خواستی.

این رو ما کامل درک می کنیم و می دانیم که کلمه “راحت بودن” برای هر کسی معنی به خصوصی داره، همانط ور که سلیقه ها نیز متفاوت هستش برای همین درباره معتبرترین هتل های شیراز صفحه ای را طراحی کردیم تا بتوانی اطلاعات با جزییات کامل و عکس های هر هتل را ببینی و طبق سلیقه ای که داری محل اقامت خودت رو انتخاب کنی.

خوبه که به این صفحه هم سری بزنی و بعد از خواندنش اطلاعات کامل پیدا کنی؛ روی کلمه ” هتل های شیراز ” کلیک یا تاچ کن تا وارد صفحه مربوطه بشوی.

سوالات متداولی که ممکن است در ذهن شما باشند:

 

از کجا بدانم شما قابل اعتماد هستید؟

اول از همه ما یاری، همراهی و کمک خداوند بی نهایت مهربان را داریم. در ثانی دارای مجوز رسمی از سازمان میراث فرهنگی و گردشگری هستیم و طی چندین سال اجرای حرفه ای تورها، شکر خداوند، بالاترین درصد رضایت مسافرین را در بین تورها کسب کرده ایم.
شما می توانی استعلام فارا گشت را از سازمان گردشگری بگیری تا خیالت راحت باشد.

از کدام شهرها در نوروز مسافر به شیراز می برید؟

به عنوان یکی از آژانسهای برتر مجری مستقیم تور نوروز شیراز، امکان اجرای تور از تمام شهرهای ایران را داریم. بنابراین از هر شهری که باشی مانند سایر مسافرانمان از نزدیک ترین فرودگاه یا راه آهن می توانی به تور ملحق شوی.

تورهای نوروزی فارا گشت چه خدماتی برای من دارند؟

تورهایی که به شما ارائه می شوند شامل: رزرو بلیط، اقامت در هتل، ترانسفر رفت و برگشت، گشت های فوق العاده دیدنی از جاذبه ها به همراه بهترین راهنمای محلی تحصیل کرده در شیراز و تخفیفات ویژه تفریحات گردشگری هستند که به صورت رایگان تقدیمت می کنیم.
علاوه بر آن کمیسیونی که هتل ها برای ما در نظر گرفته اند را نیز به عنوان تخفیف به شما می دهیم تا مناسب ترین قیمت نسبت به سطح کیفیت حرفه ای خدمات فارا گشت را در عید داشته باشی.

تور داخلی شیراز نوروز، چه گشت هایی دارد؟

تورهای عید شیراز فارا گشت، شامل 4 گشت نیمروزی می شود: گشت داخل شیراز بافت جدید، گشت داخل شیراز بافت قدیم، تخت جمشید و مقبره کوروش.
این 4 نیم روز گشت شامل اکثر جاذبه های تاریخی شیراز می شود که می توانی برای اطلاعات بیشتر از جزییات بر روی لینک گشت شیراز کلیک یا تاچ نمایی.

تور نوروز شیراز

تور شیراز نوروز 1403 فارا گشت

شیراز، یک یاقوت زیباست که از سرتاسر جهان برای دیدنش می آیند. برای دیدن یک یاقوت باید هیجان زیادی داشته باشی، نه؟ اما دیگران هم به اندازه شما برای دیدنش هیجان زده هستند. پس باید قبل تر از آن ها به یاقوت برسی.

گردشگران از جای جای ایران و حتی جهان به دیدار از شهر زیبای شیراز می آیند، پس بهتر است تا از قبل تدبیری بیندیشی و تور نوروز شیراز را زودتر رزرو کنی تا زمان نزدیک شدن به سفر، دلهره ای نداشته باشی و با خیال راحت فقط فکر برنامه ریزی تفریحات باشی.

 

شهری پر رمز و راز، شیراز به وسعت یک تاریخ، راز دارد، شاید هم به همین دلیل است که اسمش را شیراز نهاده اند. حتما باید برایت جالب باشد که بدانی بزرگ ترین گنج تاریخ که متعلق به آخرین پادشاه هخامنشی یعنی داریوش سوم بوده است، یک جایی در شیراز دفن شده.

راز های بسیاری از تاریخ هستند که در شیراز سر به مهر مانده اند! از گنجینه داریوش سوم گرفته تا چگونگی از دنیا رفتن بردیا، از چگونه ساخته شدن تخت جمشید با آن همه عظمت (ستون های چند متری و عظیم) گرفته تا رازآلود بودن دلیل انتقام اسکندر.

سفر نوروزی به شیراز، سفر به نماد تمدن سرزمین پارس

 نوروز عید باستانی ما ایرانی ها است. حال خودت فرض کن که جشن گرفتن یک عید باستانی در شهری باستانی و زیبا می تواند چقدر شیرین و دلپذیر باشد. مخصوصا این که نوروز را در کنار آرامگاه مردی به شادی بگذرانی که بسیاری از عظمت کنونی ایران را مدیون او هستیم یعنی کوروش بزرگ.

جالبه بدونی که یکی از دلایل انتخاب این شهر به عنوان پایتخت توسط هخامنشیان به دلیل خوب بودن آب و هوای شیراز است. واقعا این هوا در بهار فوق العاده عالی می شود و جسم و روح را با هم به وجد می آورد.

شهر شعر، شراب، زیباترین باغ و گل و بلبل

جینگ و جینگ ساز میاد و از بالای شیراز میاد

جینگ و جینگ ساز میاد و از بالای شیراز میاد

شازده دوماد بیا که نومزدت با ناز میاد

یار مبارک بادا ایشالا مبارک بادا، یار مبارک بادا ایشالا مبارک بادا

در کنار آب و هوای مناسب و نشانه های تمدن پارسی، شعر و ترانه چیزی است که با اسم شیراز عجین شده است. از قدیمی ترین هایش که متعلق به حافظ و سعدی هستند بگیر تا همین شعری که این بالا برایت نوشته ایم.

شاید به همین دلیل هم است که مردم شیراز آن قدر خونگرم و مهربان هستند. مردمی که با سفر به شهرشان هیچ گاه احساس غریبه بودن به آدم دست نمی دهد و همین خود امتیازی بی نظیر و عالی می باشد. شیراز در نوروز غرق در شادی است؛ شادی ای که به وسیله جشن های بسیار، عروسی و سفر گردشگران به وجود می آید.

رسوم شیرازی ها در نوروز

نیازی نیست که بگوییم شیرازی هم مانند دیگر مردم ایران مثل یزد و اصفهان حدودا یک ماه قبل از عید به استقبالش می روند.  از خریدن لباس نو گرفته تا خرید شیرینی و آجیل و همینطور گردگیری و تمیز کردن خانه ها. 

اما شیرازی ها برخی رسوم مختص به خوشان را هم دارند. برای مثال بعضی از مردم شیراز خودشان شیرینی عید را درست می کنند، شیرینی اصلی آن ها نان شیرین است که با تنور و شیوه سنتی پخته می شود.

جالب است بدانی که بعضی از شیرازی ها برای سفره عید علاوه بر هفت سین، هفت میم هم می چینند! هفت میم آن ها عبارت است از: مدنی (لیمو شیرین)، ماهی، مرغ ماست ، مسقطی، میگو و مویز. به علاوه ماست، کنگر، عسل، خرما، پنیر، کره، کاهو، تخم مرغ رنگی و ….

همچنین برخی از شیرازی های قدیمی هنوز رسم حجامت کردن قبل از عد را به جا می آورند. زیرا معتقدند که باید در سال جدید، خون تازه در رگ ها جریان پیدا کند.

 

شیرازی ها غذا های جورواجور و رنگارنگی را برای نوروزشان می پزند. کلم پلو غذای اصلی آن هاست که بوی فوق العاده اش از خانه هر شیرازی ای به مشام می رسد. حالا فرض کن ترکیب کلم پلوی لذیذ شیرازی با سالاد شیرازی چه چیز عجیب و غریبی می شود! اشتباه نکن، مزه واقعی این دو غذا را فقط می توانی در شیراز بچشی، نه در مکان دیگری!

حتی سالاد شیرازی هم در خود شیراز طعمی دیگر دارد. شیرازی ها این سالاد مغذی و خوشمزه را با پیاز خرد کرده، خیار و گوجه فرنگی درست می کنند. شاید با خودت بگویی که این را ما هم بلدیم اما چیزی که مزه سالاد را خاص می کند، آب نارنج تازه است! آب نارنج تازه، آب لیمو یا آبغوره و نعنا خشک و نمک به سالاد طعمی فراموش نشدنی و فوق العاده می دهند.

 

عروسی درخت نارنج، شاید جالب باشد بدانی که درخت های نارنج عروس می شوند! در شیراز رسم است که به مناسبت نزدیک شدن سال نو و نوروز اگر درخت نارنجی که در خانه قرار دارد، محصول کمی بدهد یا کلا هیچ محصولی ندهد، عروسش می کنند!. حتی مراسم عروسی هم برایش می گیرند، عروسی ای که برگزار می شود کاملا زنانه است.

روی درخت نارنج تور عروسی می اندازند و سپس شاخه های خشک یا کم محصولش را می برند تا در سال دیگر محصول بیش تری بدهد. بالاخره مردمی که در چنین شهر زیبایی زندگی می کنند، باید هم تا این حد ذوقی باشند.

سوغاتی های شیراز در تور شیراز عید امسال

شیراز آن قدر سوغاتی دارد که آدم می ماند از کجا شروع کند. این حرف تمام مسافرهای تور شیراز است. این شهر هم بازار مدرن و هم بازار سنتی دار، شما می توانی در بازار ها بچرخی تا بهترین جنس با بهترین قیمت را پیدا کنی. یک مزیت دیگر شیراز این است که حتی اگر قصد خرید هم نداشته باشی، می توانی از زیبایی بازار هایی چون بازار وکیل لذت ببری.

از شیرینی های خوشمزه شیرازی شروع کنیم که عبارتند از: یوخه (نوعی شیرینی سنتی که با خمیری نازک تهیه می شود، شبیه به شیرینی کاک)، مسقطی (نوعی حلوای خوشمزه که با مغز پسته و  نشاسته درست می شود و طعم های مختلفی دارد مانند زعفرانی، پسته ای، گل محمدی، زرشکی و …)، کلوچه شیرازی (شبیه به همان نان برنجی معروف)، رنگینک (یک شیرینی بسیار خوشمزه که در ماه رمضان هم استفاده می شود) و …. این ها تازه بخش شیرینی ها بود.

مگر می شود به شیراز رفت و از صنایع دستی اش خرید نکرد! از جمله: خاتم کاری (یک هنر بسیار زیبا که به دقت بسیار زیادی نیاز دارد، هنر آراستن سطح اشیاء با کمک اشکال هندسی منظم)، سفال گری، معرق کاری (به وجود آوردن اشکال یا نوشته های زیبا با کمک چوب و صد البته هنر!)، منبت کاری (هنر کنده کاری و حکاکی روی چوب)، قلم زنی (هنر حک کردن و ایجاد نقش های مختلف روی اشیای فلزی)، مینا کاری (آن مینا نه، منظور از مینا کاری تزئین ظروف است که در ایران بسیار کاربرد دارد. قدمتش به بیش از 5 هزار سال می رسد!) و … که در جاهای مختلف شیراز می توانی آنها را ببینی و بعنوان سوغات برای دوست و آشنا در این سفر عید نوروز بگیری و خوشحالشان کنی.

شهر مزه های لذیذ و مختلف، از شیرینی های شیراز که گفتیم، حالا از ترشی هایش بگوییم. آب نارج، لیمو یا غوره شیراز معروف است. یکی به دلیل کیفیتش و دیگری برای درست کردن سالاد شیرازی!

پیشنهاد می کنیم آذوقه مورد نیاز برای درست کردن سالاد شیرازی را حتما از شیراز تهیه کنی تا مزه شیراز و خاطره خوب همیشه در ذهنت بماند و هر روز سر سفره غذا یادش بیوفتی. اگر هم خیلی حوصله داری و با ذوق هستی می توانی نارنج یا لیموی درجه یک شیرازی را بخری و خودت آب آن ها را بگیری.

مگر می شود به پایتخت بزرگ ترین امپراطوری تاریخ رفت و یادگاری از آن نخرید. شما می توانی در سفر به شیراز مجسمه ها یا صنایع دستی دیگری از تخت جمشید به یادگار ببری. جدا از یادگاری بودن این آثار، به عنوان یک ایرانی اصیل باید حتما نمادی از تاریخ در زندگی روزمره ما وجود داشته باشد.

نکته دیگر هم در مورد کتاب شعر است، ناسلامتی شیراز شهر سعدی و حافظ هم هست و اگر آدم هنر دوستی باشی شاید یادگاری از این دو بزرگوار داشته باشی هم خوب باشد.

اما آخرین نکته در مورد فالوده شیرازی است. حتما با خودت می گویی این یک مورد را که دیگر نمی توان به عنوان سوغاتی برد! بله من هم چنین چیزی نگفتم. شما می توانی این بزرگوار را امتحان کنی بالاخره برای خودت هم سوغاتی ویژه می توانی بخری که، قطعا فالوده شیرازی در خود شیراز و در ایام نوروز مزه دیگری دارد.

جاهای دیدنی شیراز در سفر نوروزی عید

یادگاری از پایتخت بزرگ ترین امپراطوری تاریخ، یکی از جاهای دیدنی و فوق العاده که در برنامه تورهای نوروز فارا گشت برنامه ریزی شده گشت تور تخت جمشید است که به طور کامل از آن دیدن می کنی.

چه قبل از ظهور اسلام و چه بعد از آن، شیراز شهر خوش شانسی نیز بود، چرا؟ به این دلیل که از هجوم مغولان در امان ماند البته نه کامل خوش شانس چون  عرب ها هر چه مغول ها قرار بود به سر شیراز بیاورند را چند صد سال تلافی کرده بودند! اعراب با ویرانی ای که به بار آورند راز های بسیاری را در شیراز مدفون کردند.

چه کتاب ها که نسوخت و چه آثار هنری ای که از بین نرفت! ولی با این حال ای شهر پایدار ماند و با قدرت ادامه داد.  به همین علت است که شما می توانی در شیراز تاریخ را با تمام وجودت حس کنی.

همانطور که گفته شد می توانی تخت جمشید با شکوه را ببینی و در همان نزدیکی ها هم سری به آرامگاه کوروش بزرگ و کمبوجه بزنی، نقش رستم را هم حتما ببین. مکانی که آرامگاه پادشاهان بزرگ ایرانی چون خشایارشا، داریوش بزرگ، داریوش دوم و اردشیر اول است.

ارگ کریم خانی هم دیدنش خالی از لطف نیست، قلعه ای زیبا که نسبت به دیگر قلعه های تاریخی دیگر بیشتر سالم مانده است. دیدن کعبه زرتشت، حافظیه، سعدیه و آرامگاه خواجوی کرمانی هم به شدت توصیه می شود.

این بنا ها فقط بخاطر تاریخی و  آرامگاه بودنشان نیستند بلکه معماری زیبا هم به دیدنی بودنشان می افزاید. درخت ها و گل های زیبایی که در اطراف آرامگاه دو شاعر بزرگ تاریخ ایران زمین یعنی حافظ و سعدی قرار دارند، فضایی رویایی را به وجود آورده اند که دیدن آن ها و قدم زدن در بین آن ها حس فوق العاده ای از طراوت و نو شدن به شما می دهد.

بازار وکیل؛ حمام وکیل؛ مسجد وکیل و ارگ کریم خانی همگی به جای مانده از دوره وکیل الرعایا یا همان کریم خان زند هستند. پیشنهاد می کنیم دیدن این بنا های زیبا را به هیچ وجه از دست ندهی.

دیدنی های شیراز به مراتب در عید نوروز دیدنی تر از دیگر ایام می شوند اما تنها این موارد نیست. باغ های بسیار زیبایی هم از دوره زندیه به جا مانده اند که معماری زیبایشان به همراه سرسبزی ای که دارند، هوش از سر هر بیننده ای می برد.

باغ عفیف آباد؛ باغ زیبای ارم؛ باغ نارنجستان قوام؛ باغ دلگشا؛ باغ جهان نما و خانه زینت الملوک از نمونه باغ هایی هستند که دیدنشان واجب است. آب و هوای فوق العاده شیراز در ایام بهار و نوروز را هم به تمام چیز هایی که در بالا گفتیم بیفزای تا دیگر به طور کامل مشتاق شیراز و سفر به آن شوی.

 

در همین ابتدای این بخش باید به مسجد نصیرالملک فوق العاده زیبا اشاره کنیم؛ مسجدی که عکس هایش تبدیل به برند شیراز در سراسر جهان شده اند و هر گاه اسم شیراز را در اینترنت جست و جو کنی با عکس های این مسجد رو به رو می شوی. نوع معماری و شیشه هایی که در این مسجد به کار رفته در روز و با تابش نور آفتاب آن را رویایی می کند.

شاهچراغ و برادر امام رضا را هم که همه می شناسند و نیازی به توصیه برای دیدنش نیست. حرمی با معماری جالب و دلنشین، البته شیراز تنها دیدنی ها تاریخی ندارد بلکه طبیعت هم هدیه هایی به شیراز داده است.

از جاذبه های زیبای طبیعی شیراز می توان به: دریاچه مهارلو؛ چشمه شش پیر؛ تنگ بستانک؛ غار شاپور (اسرارآمیز ترین غار ایران)؛ تنگ تیزاب و … اشاره کرد. سفر به این مناطق مخصوصا در بهار و نوروز در گشت داخلی شیراز با آژانس مسافرتی درجه یک تهران و ایران برایت خاطره فوق العاده ای به وجود می آورد و ممکن نیست آب و هوای دلپذیرش را از یاد ببری.

شیراز، بهشتی روی زمین

تیتر بالا گویای همه چیز هست. بعد از این همه توضیح و گفتن از زیبایی های شیراز، کلام را خلاصه کنم، شیراز را حتما ببین. مطمئن باش لذت می بری. شهر راز های تاریخ انتظار شما را می کشد. از همین حالا بوی دلپذیر درختان نارنج را حس کن! شیراز زیباست.

اگر در تورهای نوروزی شیراز 1403 فارا گشت با قطار یا هواپیما، شرکت کرده ای این ها بخشی از جاهای دیدنی است که برای شما برنامه ریزی کردیم تا ببینی! مطمئنا دیدار از شهر شیراز را با یکی از مجریان اصلی کاملترین تورهای ایرانگردی انتخاب کرده ای پس خیالت راحت باشه، آژانس هواپیمایی و مسافرتی فارا گشت کوروش کبیر سال ها برگزار کننده تورهای زمینی و هوایی عید شیراز در اوقات مختلف سال با لطف و یاری خداوند بی نهایت مهربان می باشد.

این اجرا های حرفه ای تجربه ای گرانبها برای ما به وجود آورده است که امروز با اعتماد می گوییم: کامل ترین تور شیراز نوروز با قطار یا هواپیما از تهران، اصفهان، مشهد، رشت، تبریز، اردبیل، سنندج، کرمانشاه، کرمان و سایر شهرها را با ارزان ترین قیمت، برای شما برنامه ریزی کرده ایم. پس با ما تماس بگیر تا برنامه سفر به شیراز در عید رو برایت رزرو کنیم و یا در کانال تور نوروزی فارا گشت عضو شو.

هفت سین نوروزی آژانس فارا گشت کوروش کبیر

سایر تورهای نوروزی داخلی فارا گشت :

فارا گشت مجری اصلی تور شیراز نوروز 1403 (زمینی و هوایی) با بالاترین درصد رضایت مسافرین. سفر رویاییت رو با فارا گشت شروع کن.

پیمایش به بالا