باغ گیاه شناسی مشهد یکی از جاهای دیدنی مشهد هست که پیشنهاد میکنیم حتما بهش سری بزنید. در این صفحه درباره ساعت کاری، قیمت بلیط پارک گیاهشناسی و جزییاتش صحبت میکنیم.

معمولا وقتی صحبت از تور مشهد میشه اکثر اوقات یاد زیارت میوفتیم که لذت معنوی خاصی داره. اما گاهی برای بچه ها یا نسل جوان و یا حتی خود ماها ممکنه حالتی پیش بیاد که دوست داشته باشیم به این سفر تنوعی بدهیم و بیشتر سرگرم بشیم ولی ممکنه آشنایی خاصی با جاهای زیبای مشهد نداشته باشیم. برای همین این سری مقالات را تقدیم شما میکنیم تا بیشتر با مشهد آشنا شوی.

پارک گیاه شناسی مشهد در فضایی بیش از دو هکتار در وسط شهر مشهد، بلوار جمهوری؛ حد فاصل چهار راه مقدم و پل غدیرباغ بزرگی در سال 92 با طراحی منظر مناسب؛ جشنواره دائمی گلهای داوودی ایجاد گردیده است. در این مکان تا کنون 700 نمونه ژنتیکی از گل داوودی از سراسر ایران جمع‌آوری شده که بیانگر پتانسیل ژنتیکی بالای این گیاه در کشورمان است. این جشنواره هر ساله در فصل پائیز برگزار میشود.

باغ گیاه شناسی مشهد
باغ گیاه مشهد

باغ گیاه شناسی مشهد بهشت گلهای خراسان

گلهای داوودی باغ گیاه شناسی مشهد

گل داوودی، گیاهی دارویی محسوب می شود بطوریکه از گلهای خشک آن در درمان سرماخوردگی، تقویت قوه بینایی و افزایش تمرکز مورد استفاده قرار میگیرد.

علاوه بر موارد ذکر شده سرگل های این گیاه بعنوان چای سنتی در چین و همچین بعنوان حشره کش نیز مورد استفاده قرار می گیرد؛ که به همه این خواص زیبایی خاص خود این گل و طیف رنگهایش را نیز باید اضافه کرد.

یکی از زیباترین و شگفت انگیزترین مکان های دیدنی مشهد، باغ گیاه شناسی مشهد می باشد که روزانه علاقه مندان زیادی را به خود جذب می کند.

باغ گیاه شناسی مشهد کلکسیون گلها

دیگر کلکسیون این مجموعه باغ صخره‌ای است.این محل نیز دارای انواع گل و گیاهان پیازی، فصلی و صخره‌ای است. باغ میوه نیز شبیه‌سازی شده از کوچه‌ باغ‌های قدیمی ایران است.

در این باغ خواهید دید که ۱۴۰ رقم درخت میوه و ۳۰ گونه درخت غیرمثمر مانند نارون کاشته شده است.کلکسیون نهالستان و گلخانه‌های تولیدی یکی از بخش‌های مهم است. این واحد به‌ عنوان بستر اولیه کاشت و ذخیره‌ گاه عناصر گیاهی وارد شده به باغ محسوب می‌شد. در این بخش پارک گیاه شناسی بیش از ۴۰ گونه و رقم زینتی گل یا تحقیقی در حال تکثیر است.

باغ گیاهشناسی مشهد

فضای آموزشی باغ گیاهشناسی مشهد

ترکیب هنر معماری و طراحی گل و گیاهان زیبای آن، این باغ را به فضایی منحصر به فرد تبدیل کرده است؛ و بازدید از این باغ زیبا روح انسان را شکوفا می کند.

امروزه با توجه به آلودگی شهر های پرجمعیت از جمله مشهد، وجود چنین باغ هایی ضروری است؛ جایی که برای انسان راه فراری باشد. از فضای خاکستری شهر به دنیایی پر از رنگ و زیبایی.

در کنار تجربه ای دلنشین، طبق تحقیقات تیم فارا گشت و سایت اگریس مسئولین باغ گیاهشناسی مشهد فضای آموزشی ای را فراهم آورده اند تا علاقه مندان و بازدیدکنندگان با انواع گونه های گیاهی و کاربردهای آن ها آشنا شوند. می توانید راجع به گیاهان مورد علاقه خود و یا گیاهان منزل و باغچه خود اطلاعات مفیدی از اساتید آنجا دریافت کنید؛ فضای باغ به همراه این بخش آموزشی میتونه علاوه بر یک تجربه جدید در سفر به مشهد ، حال و هوای خوبی هم بهتون بده.

تفریح برای همه در پارک گیاه شناسی

یکی از قسمت های ویژه ی این باغ قطعه زمینی به وسعت تقریبی 1.5 هکتار است که نمونه های بی شماری از گیاهان دارویی را در خود جای داده است. انواع گیاهان داروئی و با توضیحات کامل نسبت به خواص آن گیاه را در کنار گیاهان می تواند علاقمندان به طب سنتی را ساعت ها مشغول نماید. وقتی گیاهانی را که می شناسید و یا در خانه دارید خواصش را بدانید حتماً شگفت زده خواهید شد؛ گردش در میان گیاهان و استشمام عطر آنها می تواند بسیار برای آرامش روح شما خوب باشد.

بعد از یک گردش حسابی در میان درختان و گیاهان و گل و گلدان ها نوشیدن دمنوش همان گیاهان خاطره ای است که نباید آن را از ذهن خود دور کنید. در میان پارک یک دمنوش سرا است که هم گیاهان را برای شما سرو می کند و هم اگر دوست داشته باشید می توانید برای سوغات همراه ببرید. سوغاتی از جنس سلامتی، اگر زمان دارید به باغ ملی مشهد هم سری بزنید.

پارک گیاه شناسی مشهد

بعد از یک گردش حسابی در میان درختان و گیاهان و گل و گلدان های باغ گیاه شناسی مشهد نوشیدن دمنوش همان گیاهان، خاطره ای است که نباید آن را از ذهن خود دور کنید

آرامش در بین هیاهوی شهر

سکوت زیبا و آرامش باغ گیاهشناسی در میان هیاهوی شهر مشهد چیزی نیست که بدین راحتی بدست بیاید؛ قدر آن را بدانید و مانند من و بسیاری از مسافران نباشید که از آن هیچ اطلاعی نداشته باشید. من سالها به مشهد رفته ام و آمده ام بی آنکه بدانم چنین جائی وجود دارد و حتی یکبار نیز از درب آن گذر کردم و بی هیچ توجهی رفتم؛ امروز که از آن بازدید داشتم حسرت آنهمه رفت و آمد بی دیدار این باغ زیبا را در دل دارم.

اولین بار در بهار و زیر نم نم باران عاشقانه بهار به این باغ رفتم بعد از 6 ساعت مجبور شدم  از باغ بیرون بروم؛ چون یک ساعتی بود که ساعت کار باغ تمام شده بود و من متوجه نشده بودم.زیبائی و بوی عطر گیاهان باران خورده مرا به جایی برده بود در دل طبیعت و از خود بی خود شده بودم؛ هنوز هم گاهی که ازدود و شلوغی شهرم بی زار می شوم  چشمانم را می بندم و خودم را در همان روز تصور می کنم؛ معجزه ای هر بار رخ می دهد.

وقتشه به خودت برسی

هرچه می توانید کار کنید و کار کنید و کار کنید و خود را در زندگی ماشینی غرق کنید. اما یک بار و یک ساعت بی آنکه عجله داشته باشید به گوشه ای از این باغ پناه ببرید و به زندگی باز گردید و من مطمئنم که معجزه ای در شما رخ خواهد داد.معجزه ای از درون شما و برای شما.زندگی به قدر عمر گلهای داوودی این باغ کوتاه است آن را خوب ببینید و ببوئید و بنوشید.

باغ گیاهشناسی مشهد یک پارک نیست که مثل برخی آنجا را برای پیک نیک انتخاب کنید و بخواهید کارهای همیشگی را در آنجا انجام دهید و یا سر از گوشی بیرون نیاورید. به برگ گیاهان دقت کنید، ظرافت بعضی از آنها فوق العاده است؛ ترکیب رنگها را ببینید و آنها را لمس کنید و بهترین انتخاب سفر به مشهد را تجربه کن. آری زندگی واقعی اینجاست. بگذر از این رنج زمان و خود را به مادر طبیعت نزدیک کن و در میان آن رها شو برای همیشه و براستی عشق ناگهان ِ یک باغچه  است؛ روز شکفتن گلی.

 

مشهد باغ گیاه شناسی

ساعت کاری پارک گیاه شناسی مشهد

ساعت بازدید از این پارک زیبا معمولا از ساعت 8.00 الی 23.00 میباشد.

*.مدنظرتان باشد که گاهی در ایام تعطیلات امکان دارد که پارک نیز تعطیل باشد. بنابراین در ایام ویژه قبل از برنامه ریزی بازدید با مجموعه تماس داشته باشید.

 

آدرس باغ گیاه شناسی مشهد (چطوری بریم باغ گیاهشناسی؟)

این مجموعه در بلوار جمهوری، حد فاصل بین میدان غدیر و خیابان پروین اعتصامی قرار گرفته است.

برای رفت و آمد میتوانید از سرویس تاکسی های گردشی و یا آنلاین استفاده کنید. اگر هم اهل مترو سواری هستید ایستگاههای غدیر و پروین اعتصامی تقریبا در نزدیکی این باغ قرار گرفته اند.

آدرس باغ گیاه شناسی مشهد در گوگل مپ

اطلاعات جاهای دیدنی فارا گشت کوروش

باغ گیاهشناسی مشهد یکی از جاذبه های دیدنی این استان است. مشهد جاهای دیدنی فوق العاده زیبای زیادی دارد که با دیدن اونها لذت هر نوع سفری دو چندان میشود. اگر میخواهی بدونی که این شهر چه جاذبه های دیگه ای داره، صفحه وبلاگ تخصصی مشهد رو که برات آماده کردیم میتونی ببینی. مطمئنا خوشت میاد:

اگر مشتاق هستی یه مسافرت فوق العاده بیاد ماندنی به مشهد داشته باشی و لذت بردی از خوندن اطلاعات فوق العاده باغ گیاهشناسی مشهد که برات شرح دادیم و میخواهی از نزدیک دیدنش رو تجربه کنی. صفحه تور مشهد فارا گشت رو حتما ببین. ( برای انتخاب یه سفر فراموش نشدنی کمکت میکنه ).

اطلاعات کامل تورها فارا گشت کوروش کبیر
اطلاعات کامل هتلها فارا گشت

تصمیم گرفتی بری به مشهد و جذابیت های این شهر رو ببینی؟ مطمئنا یکی از دغدغه هات انتخاب محل اقامتی خواهد بود که قرار است شب را در آنجا استراحت کنی. این محل اقامت باید از نظر تمیزی، امکانات و قیمت مناسب سلیقه شما باشه. سلیقه شما چیه؟ صفحه هتل های مشهد کاملترین اطلاعات رو درباره هتل ها به شما میده تا بهترین انتخاب محل اقامت رو داشته باشی:

وقتی با آژانس هواپیمایی فارا گشت تماس میگیری همکاران ما به تمامیه سوالات شما درباره باغ گیاه شناسی مشهد؛ مدت زمان سفر به مشهد؛ امکانات و درجه هتل های پکیج تور مشهد ارزان عادی یا تور مشهد نوروز و خدمات گشت ها و بهترین راهکارها پاسخ میدهند. پس خیالت راحت باشد.

پاسخگویی به همه شما عزیزان یکی از وظایف مورد علاقهٔ ماست. پس برای دریافت اطلاعات بیشتر و زمان و شرایط رزرو تور می‌توانی با شماره تلفن های زیر تماس حاصل فرمایی.

 

02186037414
09208008108
تور مشهد آژانس هواپیمایی فارا گشت کوروش کبیر