باغ گیاه شناسی مشهد کجاست؟ این باغ معروف و زیبا، یکی از جاهای دیدنی مشهد هست که پیشنهاد می کنیم حتما بهش سری بزنی. در این وب سایت درباره این باغ، مدیریت ساعت کاری، قیمت بلیط پارک گیاهشناسی و سایر جزییاتش صحبت می کنیم تا قبل از دیدار با آن کامل آشنا شوی.

معمولا وقتی صحبت از تور مشهد فارا گشت می شه اکثر اوقات یاد زیارت میوفتیم که لذت معنوی خاصی داره. اما گاهی برای بچه ها یا نسل جوان و یا حتی خود ماها ممکنه حالتی پیش بیاد که دوست داشته باشیم به این سفر تنوعی بدهیم و بیشتر سرگرم بشیم ولی ممکنه آشنایی خاصی با جاهای زیبای مشهد نداشته باشیم. برای همین این سری مقالات را تقدیم شما می کنیم تا بیشتر با مشهد آشنا شوی.

پارک گیاه شناسی مشهد در فضایی بیش از دو هکتار در وسط شهر مشهد، بلوار جمهوری؛ حد فاصل چهار راه مقدم و پل غدیر باغ بزرگی در سال 92 با طراحی منظر مناسب؛ جشنواره دائمی گلهای داوودی ایجاد گردیده. در این مکان تا کنون 700 نمونه ژنتیکی از گل داوودی از سراسر ایران جمع ‌آوری شده که بیانگر پتانسیل ژنتیکی بالای این گیاه در کشورمان است. این جشنواره هر ساله در فصل پائیز برگزار می شود و از جاذبه های گردشگری مشهد است.

باغ گیاه شناسی مشهد
باغ گیاه مشهد

باغ گیاه شناسی مشهد بهشت گلهای خراسان

گلهای داوودی باغ گیاه شناسی مشهد

گل داوودی، گیاهی دارویی محسوب می شود به طوری که از گلهای خشک آن در درمان سرما خوردگی، تقویت قوه بینایی و افزایش تمرکز مورد استفاده قرار می گیرد.

علاوه بر موارد ذکر شده سرگل های این گیاه بعنوان چای سنتی در چین و همچین بعنوان حشره کش نیز مورد استفاده قرار می گیرد؛ که به همه این خواص زیبایی خاص خود این گل و طیف رنگهایش را نیز باید اضافه کرد.

یکی از زیباترین و شگفت انگیز ترین مکان های دیدنی مشهد، باغ گیاه شناسی مشهد می باشد که روزانه علاقه مندان زیادی را به خود جذب می کند.

باغ گیاه شناسی مشهد کلکسیون گلها

دیگر کلکسیون این مجموعه باغ صخره‌ای است. این محل نیز دارای انواع گل و گیاهان پیازی، فصلی و صخره‌ای است. باغ میوه نیز شبیه ‌سازی شده از کوچه‌ باغ‌ های قدیمی ایران است.

در این باغ همان طور که در ویکی هم اشاره شده، خواهی دید که ۱۴۰ رقم درخت میوه و ۳۰ گونه درخت غیر مثمر مانند نارون کاشته شده است. کلکسیون نهالستان و گلخانه ‌های تولیدی یکی از بخش ‌های مهم است. این واحد به‌ عنوان بستر اولیه کاشت و ذخیره‌ گاه عناصر گیاهی وارد شده به باغ محسوب می ‌شد. در این بخش پارک گیاه شناسی بیش از ۴۰ گونه و رقم زینتی گل یا تحقیقی در حال تکثیر است.

باغ گیاهشناسی مشهد

فضای آموزشی باغ گیاهشناسی مشهد

ترکیب هنر معماری و طراحی گل و گیاهان زیبای آن، این باغ را به فضایی منحصر به فرد تبدیل کرده است؛ و بازدید از این باغ زیبا روح انسان را شکوفا می کند.

امروزه با توجه به آلودگی شهر های پر جمعیت از جمله مشهد، وجود چنین باغ هایی ضروری است؛ جایی که برای انسان راه فراری باشد. از فضای خاکستری شهر به دنیایی پر از رنگ و زیبایی.

در کنار تجربه ای دلنشین، طبق تحقیقات تیم فارا گشت و سایت اگریس مسئولین باغ گیاهشناسی مشهد فضای آموزشی ای را فراهم آورده اند تا علاقه مندان و بازدیدکنندگان با انواع گونه های گیاهی و کاربردهای آن ها آشنا شوند. می توانی راجع به گیاهان مورد علاقه خود و یا گیاهان منزل و باغچه خود اطلاعات مفیدی از اساتید آن جا دریافت کنی؛ فضای باغ به همراه این بخش آموزشی می تونه علاوه بر یک تجربه جدید در سفر به مشهد، حال و هوای خوبی هم بهتون بده.

تفریح برای همه در پارک گیاه شناسی

یکی از قسمت های ویژه ی این باغ قطعه زمینی به وسعت تقریبی 1.5 هکتار است که نمونه های بی شماری از گیاهان دارویی را در خود جای داده است. انواع گیاهان داروئی و با توضیحات کامل نسبت به خواص آن گیاه را در کنار گیاهان می تواند علاقمندان به طب سنتی را ساعت ها مشغول نماید. وقتی گیاهانی را که می شناسی و یا در خانه داری خواصش را بدانی حتماً شگفت زده خواهی شد؛ گردش در میان گیاهان و استشمام عطر آن ها می تواند بسیار برای آرامش روح شما خوب باشد.

بعد از یک گردش حسابی در میان درختان و گیاهان و گل و گلدان ها نوشیدن دمنوش همان گیاهان خاطره ای است که نباید آن را از ذهن خود دور کنی. در میان پارک یک دمنوش سرا است که هم گیاهان را برای شما سرو می کند و هم اگر دوست داشته باشی می توانی برای سوغات همراه ببری. سوغاتی از جنس سلامتی، اگر زمان دارید به باغ ملی مشهد هم سری بزنی.

پارک گیاه شناسی مشهد

بعد از یک گردش حسابی در میان درختان و گیاهان و گل و گلدان های باغ گیاه شناسی مشهد نوشیدن دمنوش همان گیاهان، خاطره ای است که نباید آن را از ذهن خود دور کنی

آرامش در بین هیاهوی شهر

سکوت زیبا و آرامش باغ گیاهشناسی در میان هیاهوی شهر مشهد چیزی نیست که بدین راحتی بدست بیاید؛ قدر آن را بدان و مانند من و بسیاری از مسافران نباش که از آن هیچ اطلاعی نداشته ایم. من سالها به مشهد رفته ام و آمده ام بی آنکه بدانم چنین جائی وجود دارد و حتی یکبار نیز از درب آن گذر کردم و بی هیچ توجهی رفتم؛ امروز که از آن بازدید داشتم حسرت آن همه رفت و آمد بی دیدار این باغ زیبا را در دل دارم.

اولین بار در بهار و زیر نم نم باران عاشقانه بهار به این باغ رفتم بعد از 6 ساعت مجبور شدم از باغ بیرون بروم؛ چون یک ساعتی بود که ساعت کار باغ تمام شده بود و من متوجه نشده بودم. زیبائی و بوی عطر گیاهان باران خورده مرا به جایی برده بود در دل طبیعت و از خود بی خود شده بودم؛ هنوز هم گاهی که از دود و شلوغی شهرم بی زار می شوم  چشمانم را می بندم و خودم را در همان روز تصور می کنم؛ معجزه ای هر بار رخ می دهد.

وقتشه به خودت برسی

هرچه می توانی کار کن و کار کن و کار کن و خود را در زندگی ماشینی غرق کن. اما یک بار و یک ساعت بی آنکه عجله داشته باشی به گوشه ای از این باغ پناه ببر و به زندگی باز گرد. من مطمئنم که معجزه ای در شما رخ خواهد داد. معجزه ای از درون شما و برای شما. زندگی به قدر عمر گلهای داوودی این باغ کوتاه است آن را خوب ببین و ببوی و بنوش.

باغ گیاهشناسی مشهد یک پارک نیست که مثل برخی آنجا را برای پیک نیک انتخاب کنی و بخواهی کارهای همیشگی را در آنجا انجام دهی و یا سر از گوشی بیرون نیاوری. به برگ گیاهان دقت کن، ظرافت بعضی از آنها فوق العاده است؛ ترکیب رنگها را ببین و آنها را لمس کن و بهترین انتخاب سفر به مشهد را تجربه کن. آری زندگی واقعی اینجاست. بگذر از این رنج زمان و خود را به مادر طبیعت نزدیک کن و در میان آن رها شو برای همیشه. به راستی حس شعف ناگهان ِ یک باغچه  است؛ روز شکفتن گلی.

 

مشهد باغ گیاه شناسی

ساعت کاری پارک گیاه شناسی مشهد

ساعت بازدید از این پارک زیبا معمولا از ساعت 8.00 الی 23.00 می باشد.

*.مدنظرت باشد که گاهی در ایام تعطیلات امکان دارد که پارک نیز تعطیل باشد. بنابراین در ایام ویژه قبل از برنامه ریزی بازدید با مجموعه تماس داشته باش.

 

آدرس باغ گیاه شناسی مشهد (چطوری بریم باغ گیاهشناسی؟)

این مجموعه در بلوار جمهوری مشهد، حد فاصل بین میدان غدیر و خیابان پروین اعتصامی قرار گرفته است.

برای رفت و آمد می توانی از سرویس تاکسی های گردشی و یا آنلاین استفاده کنی. اگر هم اهل مترو سواری هستی ایستگاه های غدیر و پروین اعتصامی تقریبا در نزدیکی این باغ قرار گرفته اند.

نقشه و آدرس باغ گیاه شناسی مشهد در گوگل مپ

اطلاعات جاهای دیدنی فارا گشت کوروش

باغ گیاهشناسی مشهد یکی از جاذبه های دیدنی این استان در کنار طرقبه و شاندیز است. مشهد جاهای دیدنی فوق العاده زیبای زیادی دارد که با دیدن اونها لذت هر نوع سفری دو چندان می شود. اگر می خواهی بدونی که این شهر چه جاذبه های دیگه ای داره، صفحه وبلاگ تخصصی مشهد رو که برات آماده کردیم می تونی ببینی. مطمئنا خوشت میاد:

اگر مشتاق هستی یه مسافرت فوق العاده به یاد ماندنی به مشهد داشته باشی و لذت بردی از خوندن اطلاعات فوق العاده باغ گیاهشناسی مشهد که برات شرح دادیم و می خواهی از نزدیک دیدنش رو تجربه کنی. صفحه تور مشهد فارا گشت رو حتما ببین. ( برای انتخاب یه سفر فراموش نشدنی کمکت می کنه ).

اطلاعات کامل تورها فارا گشت کوروش کبیر
اطلاعات کامل هتل ها فارا گشت

تصمیم گرفتی بری به مشهد و جذابیت های این شهر رو ببینی؟ مطمئنا یکی از دغدغه هات انتخاب محل اقامتی خواهد بود که قرار است شب را در آنجا استراحت کنی. این محل اقامت باید از نظر تمیزی، امکانات و قیمت مناسب سلیقه شما باشه. سلیقه شما چیه؟ صفحه هتل های مشهد کاملترین اطلاعات رو درباره هتل ها به شما میده تا بهترین انتخاب محل اقامت رو داشته باشی:

وقتی با آژانس هواپیمایی فارا گشت تماس می گیری همکاران ما به تمامیه سوالات شما درباره باغ گیاه شناسی مشهد؛ مدت زمان سفر به مشهد؛ امکانات و درجه هتل های پکیج تور مشهد ارزان عادی یا تور مشهد نوروز و خدمات گشت ها و بهترین راهکارها پاسخ می دهند. پس خیالت راحت باشد.

پاسخگویی به همه شما عزیزان یکی از وظایف مورد علاقهٔ ماست. پس برای دریافت اطلاعات بیشتر و زمان و شرایط رزرو تور می ‌توانی با شماره تلفن های زیر تماس حاصل فرمایی.

 

02186037414
09208008108

تورهای پیشنهادی :

12 دیدگاه دربارهٔ «باغ گیاه شناسی مشهد»

 1. چه اطلاعات خوبی گذاشتید من نمیدونستم همچین جایی هم تو مشهد هست ، حتما سری بعد از باغ گیاهشناسی مشهد دیدن میکنم

  1. خواهش میکنم ، بله حتما پیشنهاد میکنم از باغ گیاه شناسی مشهد دیدن کنید ، حس خوبی دارد این مکان

 2. حسین مرادی

  خیلی جاب بود برام این باغ گیاهشناسی واقعا مشهد به جز لذت زیارت خیلی جاهای دیدنی دیگه ای هم داره که میتونه سرگرم کننده باشه اگر براتون مقدوره باز هم از جاهای دیدنی و تفریحی مشهد بزارید تو سایتتون من هر هفته وبلاگ شمارو چک میکنم

  1. بله واقعا اکثر شهرهای ایران جاهای دیدنی زیادی دارند و مشهد هم شامل همین قضیه میشود ، از اینکه به سایت ما نگاه میکنید و پیگیر مطالب هستید سپاسگذارم و حتما مطالب جدید با یاری خداوند مهربان در سایت قرار میدهیم

 3. شباهنگ زاده

  باغ گیاهشناسی مشهد رو من قبلا یکبار دیده بودم ، امروز که در جستجوی گوگل به سایت شما رسیدم و این صفحه رو دیدم دوباره هوس کردم در سفر بعدیم ازش دیدن کنم ، واقعا جالبه

  1. سیامک ندیمی

   سلام جناب ایرج عزیز. کاملا با شما موافق هستم. واقعا این باغ ارزش دیدن دارد.

 4. سلام. تشکر از اطلاع رسانی شما. من از این مجموعه باغ گیاهشناسی دیدن کردم. بسیار جالب بود. فقط به نظر من قیمتها زیاد بود. مخصوصا ورودی پارک ژوراسیک. این قسمت از مجموعه بسیار زیبا و دیدنی بود. ولی من قسمت ورودی میدیدم که بعضی از خانواده ها به علت بالا بودن هزینه ورودی از بازدید از این قسمت صرفنظر میکنند
  با تشکر

  1. سیامک ندیمی

   سلام خانم نسیم. خوشحالم که مقاله مفید بود برای شما. بابت ورودی هم امیدوارم هر چه زودتر مسولین باغ تمهیداتی را تدارک ببینند که همه مردم بتوانند از این فرصت استفاده کنند.
   متشکرم که نظرتان را درج فرمودید.

 5. فائزه ربیعی

  سلام الان هزینه ها چه جوریه؟ ورودی باغ و پارک ژوراسیک رو میگم

  1. مدیریت (سیامک ندیمی)

   سلام خانم ربیعی، چون امکان تغییر قیمت در زمانی که مسافران مختلف این مطلب را مطالعه می کنند، وجود دارد، لطفا با بخش روابط عمومی باغ گیاه شناسی مشهد تماس بگیرید تا قیمت دقیق و به روز را به شما اعلام کنند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا